Pridelenie dočasnej starostlivosti o deti otcovi

batis71
30. aug 2016

Ahojte... Snazim sa dostat dcerku do svojej starostlivosti nakolko:
Matka mojej dcerky bola policiou prichytena ako riadi auto pod vplyvom navykovej latky pricom dcerku nechala samu doma zamknutu v izbe pri otvorenom okne na 10tom poschodi. Je polka stalo sa to v polsku pricom dcerku sme si striedali na zaklade vzajomnej dohody mimosudne. Policia neinformovala nikoho z pribuznych ze treba prist po dcerku co je jej povinnost i ked mali viac moznosti (podla ecv auta, podla obcianskeho preukazu matky, podla dokladov dcerky kde som vedeny ako otec). Dcerka ma svk aj polske obcianstvo. Sud v rychlom konani urcil ze dcerka pojde do zariadenia v pl. Stalo sa to 21.8.16 pricom nebyt mojej iniciativy tak asi do dnes sa nedozviem kde je moja dcerka (nikto by ma nekontaktoval). Ihned som sa vratil do pl (24.8.16) a odvtedy sa snazim dostat dcerku do svojej opateri nakolko ona tam vobec nepatri... Mam uz dvoch advokatov ale akosi bezi den za dnom ale sudkyna sa nema k cinu. Sud ma na papiery aj najlepsie moje referencie ako otca od matky mojej dcerky a pod... Dcerka preziva psychicku traumu a aj v zariadeni v ktorom momentalne je...riaditelka nam napisala referncie ako trpi ked nie je pri ocovi. Chcem sa spytat... Je zakonne ze polsky sud zadrziava aj obcana svk 3 rocky) v zariadeni pricom ja ako otec som bezuhonny a nemam obmedzene ziadne rodicovske prava? Matka bude mat sudne pojednavania ohladom zanechania maloleteho dietata a jazdy pod vplyvom drog a prechovavanie drog.
Ps: neriesim matku ktora sa momentalne ukryva (i ked je pravda ze mame rovnaky ciel...dostat dcerku zo zariadenia).
Budem vdacny za pomoc lebo ja osobne nevidim problem nakolko sa narodila na svk a ma aj svk obcianstvo ju zobrat na slovensko.
Ps... Nemam obmedzene navstevy s dcerkou ale je to akoby lizat zmrzlinu cez sklo

charity
30. aug 2016

@batis71 Volaj pravnika z cipc.sk

charity
30. aug 2016

@batis71 Dcera prezila vacsinu zivota na Slovensku? Ak ano, mozes ziadat jej navratenie do krajiny povodu.

batis71
autor
30. aug 2016

Na sk 1 rok...v pl 2 roky😧

pribinak
30. aug 2016

Urcite ako pise @charity, kontaktuj:

http://cipc.sk

charity
30. aug 2016

@batis71 Tak je mozne, ze s nou budes musiet ostat v Polsku, ak Ti sud nedovoli sa odstahovat do SR.

batis71
autor
30. aug 2016

Uz mam kvoli tomu prenajaty byt v krakowe... V prvom rade mi ide o to aby dcerka nebola v zariadeni ale pri svojom otcovi... Sme na sebe vzajomne zavisli😄. Hned teraz idem napisat mail do cipc.sk zajtra tam volam... Proste snazim sa vyuzit vsetky mozne zakonne moznoati kym je to cerstve

stefi_k
30. aug 2016

slovenský konzulát v polsku si sa nepokúšal kontaktovať, keďže je aj slovenský občan.

tova
31. aug 2016

to je system,, tak dieta ma normalneho rodica a oni umiestnia dieta v zariadeni? uz tyzden? a to ako rodic nemas pravo ist do zariadenia si ju vziat? co si ty spravil? ved obycajne umiestnia aspon s babkou, tetou nikto ktoe je schopni a ma zaujem postarat sa o dieta. sprav halo a este aj papezovi napis

batis71
autor
31. aug 2016

Uz som v kontakte so vsetkymi moznymi kompetentnymi instituciami... Ale vdaka vam... Viac sil som nazbieral ked vidim ze tie institucie mi chcu pomoct