Realizácia styku

2. júl 2023

Prosím o radu. Muž má prísť pre deti v utorok - podľa rozhodnutia súdu. Akurát mi písal, že nemôže prísť. Že príde v piatok a deti potiahnu unho dlhšie. Problém je, že s mužom cestujeme do Chorvátska už v utorok večer, deti mali byť ráno o 8 preč. Nechcem prísť kvôli nemu o 2 zaplatené noci. Upovedomila som ho, že musí prísť pre deti v priebehu dňa utorka. (Nasral sa, že som mu nedala vedieť, že cestujem preč). Čo sa stane ak jednoducho deti vezmem so sebou? Apartmán máme rezerve veľký, pre všetkých, pretože vždy rátam s možnosťou, že pre deti nepríde. Naposledy ich videl minule leto - mal chodiť kazdy druhý víkend ale nechodil. Má záujem iba o realizáciu počas veľkých prázdnych, vianoc a veľkej noci. To sú prázdniny. Deti stratili záujem sa s ním strácať, keďže čakali nachystane každý druhý víkend a on ani nedal vediet že nepríde. Deti s ním ani ísť nechcú.

autor
2. júl 2023

Myslím muz-exmanzel a muz-sucastny manžel. Nedá sa mi to už opraviť

tanyag
2. júl 2023

Veď nech ti napíše správu, alebo email, že súhlasi, že deti berieš so sebou, tým pádom máš dôkaz, že s tým súhlasi a nemôže nič.

autor
2. júl 2023

@tanyag určite súhlasiť nebude. Ale ja ani jeho súhlas nepotrebujem

nyusika
2. júl 2023

Ponúkni mu dve možnosti - buď si príde pre deti podľa rozpis, alebo idú deti s vami a s ním budú po návrate z Chorvátska.
Ty mu nemusíš predsa oznamovať, kde budeš s aktuálnym musím, kým sú deti u ex.

tanyag
2. júl 2023

No a ty nemusíš súhlasiť, že si pre ne príde v piatok..keď má určené, že príde v utorok

luccija
2. júl 2023

Zober deti so sebou.Ano, môže to napadnúť, keď ich rok nevidel a ešte aj to posunie o 3 dni asi veľky záujem nemá.Povedz, že ich zoberieš a, keď sa vrátite bude s nimi skús to nehrotit

autor
2. júl 2023

Dala som mu ešte na výber, hociktorý deň do utorka, čiže dnes, zajtra, utorok - inak odchádzame. Stále trvá že príde v piatok

maranta_leuconeura
2. júl 2023

Rok ich nevidel a ty si sa spolahla na to, ze dodrzi termin presne a dojde po deti? No nic uz, nabuduce budes vediet, ze takym sa neda verit...
Nemas ziadny plan B, babku, tetu, kde by mohli ostat do piatku, aby si ich prevzal? Ak nie, zobrala by som deti so sebou a nech sa s prepacenim aj po💩. Mali ste dohodu, on je ten, kto ju nedodrzal, takze stazovat sa moze na lamparni akurat tak. Takze mu oznam najblizsi volny termin po navrate, kedy si ich moze zobrat.

matkahelka
2. júl 2023

ty mas deti zverene do svojej starostlivosti, takze ty jeho suhlas na vycestovanie nepotrebujes. ukazala by som mu prostrednik a isla do HR uzit si more. to uz mi je len tuzba vidiet deti, ked mu ich staci vidiet 3x rocne. chuj to je a nie otec!

ema22270
2. júl 2023

Asi by som mu deti ani nedala, co ak sa nieco stane, bude chciet deti vratit skor a ty prides skor z dovolenky? Vezmi si deti na dovolenku...

syslik81
2. júl 2023

ak nepride v urceny den a cas posli mu len spravu-kedze si si deti nevyzdvihol v urceny cas odchadzaju s nami na dovolenku.. tuto spravu si odkladam spolu s ostatnymi kde som ta uz na to upozornila pre pripadny sud ... po dovolenke si podaj navrh na sud nech upravia styk,aby sa tyo uz neopakovalo

drm21
2. júl 2023

No Len bohužiaľ súhlas ti dať na to musí keďže je to vycestovanie do zahraničia Takisto ako by potreboval on tvoj keby si ich len tak chce zobrať so sebou na dovolenku, nezabúdaj ze to môže nahlásiť, No bohužiaľ realita je tá že ich vôbec nezaujíma že on deti nestará a nemá One záujem 🙄 Radšej sa s ním skús dohodnúť či ich môžeš so sebou zobrať

drm21
2. júl 2023

Ono hovorím len zo skúseností čo sa týka mojej sestranici takisto mala deti zverené a na hraniciach ju zastavili, lebo ju nahlásil a oni že sa jedná o únos a doteraz sa ťahajú po sudoch a má Darmo problém A to ten smrad na deti ani len neplatí poriadne

autor
2. júl 2023

@drm21 nepotrebujem jeho súhlas s vycestovaním.

Ďakujem za reakcie, urobím tak a deti vezmem. Presne je to o Tom, že nechce. To dokazuje aj cele stretávanie pocas roka

matkahelka
2. júl 2023

@drm21 pises hluposti. ak ma matka deti zverene do svojej starostlivosti, suhlas na vycestovanie nepotrebuje. policajti by sa jeho nahlasenim ani nezaoberali, pretoze zakon hovori jasne.

drm21
2. júl 2023

Len nechápem načo robia ženám takéto problémy, ved keď nechce tak nech neobtazuje a nenatahuje

lucyjka6
2. júl 2023

@matkahelka kamoska ma zverene dieta do svojej statostlivosti,a od hranic ich vratili,mala aj zo sudu papier je dieta je zverene jej...oni potrebuju suhlas otca ,ze matka berie dieta do zahranicia...

drm21
2. júl 2023

@matkahelka nie sú hlúposti, súhlas potrebuje ci sa to paci alebo nie...

drm21
2. júl 2023

@matkahelka treba si to doštudovať... Tak isto aj zadávateľka príspevku, mne osobne to je jedno hádať sa nebudem, jej nevide dovolenka... Bohužiaľ závisí od bývalého ci jej bude chcieť urobiť naschvál

methexis
2. júl 2023

@drm21 na krátkodobý pobyt nepotrebuje súhlas, stačí druhého rodiča informovať. Súhlas potrebuje iba na dlhodobý pobyt v zahraničí.

drm21
2. júl 2023

@methexis 🤷‍♀️nebudem sa hádať, každý to musí zistiť z vlastnej skúsenosti ako to funguje

drm21
2. júl 2023

@methexis hovorím toto si myslela aj sestranica, kým ju neudal a to išli tiež iba na týždeň do chorvátska... Z dovolenky nič a doteraz problémy

basska_b
2. júl 2023

Styk je pravo a nie povinnost. Ked sa mu to nehodi, v utorok ti po ne nepride.... zial, je to tak

derdia
2. júl 2023

Ved pozri rozum ma, citat vie.
On nedodrzuje dohodu, tak kasli na neho.
Vysvetlila si mu raz. Netrap sa, keby chcel vyjst v ustrety tak pre to spravi vsetko.
Takze vysvetlit si vysvetlila, v utorok odchadzate. A neries. Spravaj sa tak ako on. On neriesi ani ty neries.

lucyjka6
2. júl 2023

@methexis policajtom na hraniciach to zjavne nestaci...

sense
2. júl 2023

Ja by som nič nevysvetlovala. Len napisala ze podla rozhodnutia súdu ma vyzdvihnúť deti v utorok. Deti pôjdu s tebou na dovolenku.

tamitamitami
2. júl 2023

Určite by som spravila tak ako ty, len by som ešte raz riadne zrozumiteľne napísala sms (nech máš dôkaz)....Ahoj v utorok teda odchádzam na dovolenku, prídeš si teda po deti alebo nie? Ak si po deti neprídeš v utorok budem ich musieť zobrať so sebou.

Ak neodpíše alebo odpíše že príde v piatok tak by som mu len stručne napísala že po deti môže prísť v utorok do tej a tej hodiny (dala by som rezervu o hodinu skôr ako chcete odísť) ak nepríde odchádzame všetci spolu.

Jasne že si deti môže zobrať na dovolenku, v 99% prípadoch sa nad tým na hranici nikto ani nezamyslí pozrú doklady a pustia ich ďalej....zober si rodné listy (ak máte iné priezviská) a hotovo. Uži si dovolenku 😊.

lucyjka6
2. júl 2023

@tamitamitami vobec neni pravda,pokial zoberie deti bez jeho suhlasu..ma zarobene na problem

pink_lady
2. júl 2023

@drm21
@lucyjka6 nepiste tu hlupociny, za 13 rokov som nemala ani raz problém na hraniciach...sú krajiny kde třeba suhlas aj manzela ale Chorvatsko medzi ne nepatri 😉

veronikaszabova
2. júl 2023

@drm21 nie, nepotrebuje jeho suhlas na vycestovanie.
@lucyjka6