Rozvedú nás, keď je manželstvo trvalo rozvrátené?

kiks19
9. feb 2022

Rozvedie nás súd ak , manželstvo je trvalo rozvratene bývam u rodičov s dcérou 2r u už 4 mesiace manžel mal milenku 2 roky po Tom čo som sa to dozvedela mal niekoľko šancí nato aby rodinu sme nejak zachránili no on má naďalej podvádzal neverím mu už a chcem začať nový život , je možné že nás rozvedie hneď keď je tam dcéra , a nevieme sa dohodnúť , on ju chce aby ju pridelili jemu a keď nie tak striedavu ja som proti keďže je ešte malá bude to ťažké ?

macalau
10. feb 2022

@kiks19 áno

zuzana9393
10. feb 2022

Ak spolu nezijete/nespavate tak vas rozvedu. Ich tie dovody preco a ako to s milenkou bolo az tak nezaujimaju. A pokym niesi beschopna sa postarat o dcerku tak sa nemusis bat, ze by ju jemu prisudili. Aj s tou striedavou by podla mna bol dost velky problem pokym nebyvate ozaj kusok od seba.

dadis
10. feb 2022

Rozviest vas rozvedu. Co sa tyka starostlivosti. Tak ako malu nedaju do jeho starostlivosti (toho sa bat nemusis), tak striedavu starostlivost schvalit mozu. Neboj, pri takych malych detoch to urcite nebude tyzden/tyzden. Ale rozsireny styk, najma ak byvate blizko seba. Zahod svoje zranenie a ber to ako vyhodu, ze sa chce otec starat. Pre dcery to je velmi dolezite si vytvarat vztah s otcom, aj ked nie je dokonaly (ved kto je?) Casom, ked bude vacsia a starostlivost sa vam osvedci, tak asi prejdete na rezim tyzden/tyzden. Sud nebude zaujimat tvoj nazor, pozeraju na dobro deti.

kiks19
autor
10. feb 2022

@dadis práveže to není blízko ale východ západ takže to je problém , že keby to je na skok je to iné ako keď cestovať 3h a pre dieťa to není dobré

dadis
10. feb 2022

@kiks19 A preco ste tak daleko pd seba? To nie je pre dcerku dobre :(

kiks19
autor
10. feb 2022

@dadis ja som u rodičov s malou a on je doma v dome

dadis
10. feb 2022

@kiks19 Viem, ze si teraz ranena. Aj on. Ved ma dieta 3h cesty od seba, preto tie reci o tom, ze chce dcerku do starostlivosti. No ale odhliadnuc od toho, co citis ty a tvoj ex, je dolezite pozerat na to, co bude dobre pre dcerku. Mala pojde do skolky a ty do prace. Predpokladam, ze pracu mas tam a aj polka domu je tvoja. Po rozvode dostanes z neho nejake peniaze. Porozmyslaj, ako budes dalej zit, ci ti vyjde po nejakom case hypoteka, najom (ktory bude zohladneny vo vyzivnom) alebo nech ide do namu on s frajlou. Mysli na to,ze pre dcerku by bolo najlepsie, ak by ste byvali v blizkosti, mala 1 skolku, raz by ju prisiel zobrat on, raz ty. To, ze si teraz u rodicov, verim, ze sa citis bezpecne, ze ti aj pomozu. Ale si dospela zena, tvoj zivot si uz zacala inde, tak by som ten zivot tam uz skusala zit. Aby si nebola zavisla na nikom, len na sebe. Ak bude dieta v striedavej starostlivosti, budes si moct ovela lepsie budovat karieru, osobny zivot, konicky. Nepozeraj kratkozrako na par mesiacov dopredu, ale pozeraj viac do buducna. Ze budes nezavisla a mas sancu stretnut ovela ovela lepsieho muza.

vondolina
10. feb 2022

myslím, že áno, často keď už ste od seba, že odsťahovaná si, že už nie je snaha ani z jednej ani z druhej strany, tak je to viac ako jasné 🙂

modry1985
10. feb 2022

@kiks19 nie , nepočúvaj múdre rady na MK. Nerozvedú Vás hneď....v prvom rade keď je tam malé dieťa pravdepodobne pôjdete na psych.intervenciu ....budete mať súd a keďže obaja máte odlišné predstavy o zverení maloletej bude sa skúmať čo je najvhodnejšie pre dieťa.....rátaj minimálne 2 , reálnejšie viac súdnych pojednávaní ......kde na konci bude súdnoznalecké dokazovanie detských psychológom.....Manželstvo bež určenia starostlivosti - nerozvedú.....Čiže áno raz sa rozviesť rozviediete - tento rok to však pravdepodobne nebude aj ak podáš návrh dnes. Záleží od sudcu - sú empatickejši sudcovia - sú taký ktorý budú trvať na dohode Vás ako manželov a budú tlačiť kým dohoda nebude . Zákon však znie jednoznačne - pokiaľ aspoň jeden z učastníkov konania má záujem o SS , súd musí skúmať čo je pre dieťa najlepšie....a nerozhodne len preto že ty si to neželáš alebo on želá.....

21oktober
10. feb 2022

@kiks19 z mojich skúseností , ak budete žiť oddelene viac ako 6 mesiacov a na prvom pojednávaní sa vyrieši styk s dieťaťom a výživné tak vás rozvedú . Často som na pojednávaniach kde sú odlišné názory na styk s deťmi aj výšku výživného a sudca môže rozhodnúť hneď. Nemusí byť žiadna manželská poradňa a ani tam nemusíš ísť hoci vám to súd doporučí . Nevera jedného z partnerov je taký zásah do manželského života ktorý je na rozvod dostačujúci .

kiks19
autor
10. feb 2022

@21oktober nuž žijeme oddelené 4 mesiace momentálne no necelé 5 , nevieme sa dohodnúť na starostlivosti , a manžel mal milenku 2 roky a ja nesom schopná mu už veriť a keď som sa to dozvedela niekoľko krát som mu dala šancu že to skúsime napravime nuž on zanou stále chodil a neriešil rodinu a keď došli rozvodové papiere uhral to že už snou není aby bol pekný na súde že už je sám že načo sa rozvádzať keď mu doslo koľko musí platiť výživné a ešte vyplatiť má z domu tak radšej by ostal v takom manželstve ako to všetko podstúpiť vychcanec

zuzana9393
10. feb 2022

@kiks19 inak ako ti vyssie pisu, ak sa nedohodnete tak ten sud bude trvat asi dlhsie. Ja som pisala zo svojej skusenosti, nas rozviedli hned, dovody ich nezaujimali. My sme ale mali podobny zaciatok. Je dobre ist na socialku, povedat aky mate problem. My sme sa vdaka nim na vsetkom dohodli, co som bola ozaj prekvapena. Tiez chcel rodinu zachranovat, ved za vsetko co porobil sa ospravedlnil ( tym to pre neho haslo) a to boli daleko horsie veci ako nejaka milenka. Pripadne aj manzelska poradna nie je zla, ani nie tak kvoli zachrane manzelstva ako kvoli tomu, ze sa nejak dohodnete. A o tu striedavu starostlivost by som sa nebala ak ste od seba tak daleko. Ked pises, zs kaslal na rodinu, tak asi to s tou striedavkou ani nemysli celkom vazne. Drzim palce 🙂 ono to cele prehrmi a bude dobre

kostickatina
29. feb 2024

@kiks19 zdravim, rragujrm na vas dotaz z romu 2022. Ako ste nakoniec dopadla s manzelom.astarostlivostou o dieta. Mam rovnaky problem 11.10.2023 mi manzel oznamil ze nie je stastny, nakoniec sme dosli k tomu, ze ma milenku. Mal ju od septembra. Alebo ja boh vie od kedy. 2 tyzdne na to uz si vzali byt do prenajmu. No ja uz byvam na vychode 450km od neho. V jeho byte som nemohla ostat. Jednak tam s nou drichmal a jednak stale vyhadzoval na oci, ze je to jeho byt. No mame spolu 2 deti. 4 rocneho a 1rocnu.a zaujimalo by ma ako ste dopadli na sudoch. Ďakujem