Čo a ako dokazovať pri rozvode?

vianne
24. apr 2012

Ahojte,

isty rodinny prislusnik sa rozvadaza po 6 rocnom manzelstve. Manzelka ho obvinuje ze je "nervak", ze sa jej vyhraza, nezivi deti, ze s nou odmieta intimny zivot ad. Ide o 99% vymyslene obvinenia, navyse ona ho vyse roka podvadzala, co bolo dovodom na ukoncenie intimneho zivota z jeho strany.
Chcem sa spytat tych, co maju podobne skusenosti, ako taketo obvinenia vyvratit na sude, resp. ako dokazat jej neveru. Treba nejake fotky, emaily, sms, svedectva? vdaka

maria30
24. apr 2012

@vianne treba všetko, čo môže dopomôcť k potvrdeniu toho, čo píšeš... ak sú nejaké sms, e-maily, fotky a samozrejme aj každé možné svedectvo... čokoľvek môže pomôcť - ak je to podložené konkrétnym faktom....

zabka88
24. apr 2012

@vianne stačí navrhnúť svedkov ktorých má súd predvolať a vypočuť.. ak sú fotky určite doniesť aj tie, i keď tam je riziko fotomontáže.. , lepšie viac ako menej.. ak už viete z čoho obviňuje ona jeho, tak si pripraviť niečo na obhajobu ..napr. zdokladovať výpisy z účtov, prevody, kedy koľko peniazí jej zaslal na účet , prípadne cestovné lístky, vstupenky keď bol s detmi v kine, na výlete, v zoo...

vianne
autor
24. apr 2012

Neviem ci sa moze pouzit trebars email, ktory pisala svojmu milencovi,...ak ho skopiroval z jej schranky, kedze mala ulozene heslo v spolocnom pocitaci. ci to nie je narusenie sukromia.

nenka83
24. apr 2012

nechápem koho by to malo zaujmat? sudcu? zapisovatelku? Alebo si tam idu dokazovat kto z koho? Ak sa chu rozviest tak nech sa rozvedu v slusnosti. Predstavte si ze tam sedite ako sudca a pocuvate osobny zivot niekoho cudzieho! Samozrejme treba uviest dovod v strucnosti a to ze na rozvode trvate, ze nie je mozne obnovit manzelske spoluzitie. Dolezite ak su v manzelstve deti, tam je dolezite a nie preco sa rozvadzaju! Vravim Vam z pohladu tej, ktora to zazíva velmi casto. A je mi smiesne zakazdym ked sa tam dvaja hadaju, spinia na seba...

sisaha
24. apr 2012

@vianne tiez tomu celkom nerozumiem, ak sa rozvadzaju, tak z toho co pises som vyrozumela, ze s rozvodom suhlasia obaja.. Naco vytahovat vsetku špinu pred sudcom? Je uplne jedno z koho viny manzelstvo padlo. Ak dava ziadost o rozvod manzelka a uviedla v ziadosti, ze je "nervak" a pod. On sa tam moze k tomu vyjadrit. Naco vytahovat kto komu co pisal? On moze uviest, ze mala mimomanzelsky pomera a manzelstvo je tak vazne narusene, ze v nom zotrvat nechcu. Sud ich aj tak rozvedie, ak prejavia obaja zaujem rozviest sa.

maminuska
24. apr 2012

@vianne ak použije email , ktorý odkopíroval z jej stránky dopúšťa sa trestného činu a to porušením listového tajomstva.
Ja by som bola v tomto veľmi opatrná.