Rozvod a nehnuteľnosť

6. mar 2023

Ahojte prosím keď máte skúsenosť poraďte, rozvádzam sa no s manželom máme spoločnú nehnuteľnosť ktorú sme nadobudli pred svadbou, žial hypo je len na jeho meno nakoľko ja som bola v Tom čase na Materskej,,, časom po svadbe som tušila že to nebude s manželom dobré tak sme sa dohodli že prepise na mňa 1/2 domu darovacou zmluvou keďže už sme manželia. Prosím ako môžem teraz získať dom pre mňa z malým? Mám teda 1/2 domu no on ho nemieni opustiť, ďakujem

gejb
6. mar 2023

Tak, ze ho vyplatis.

syslik81
6. mar 2023

jedine sudne a ten rozhodne ci ho budes mat vyplatit alebo sa dom preda vyplati hypo a zvysok sa rozdeli ..

dadis
6. mar 2023

@syslik81 nemusi sudne, aj dohodou.

autor
6. mar 2023

@dadis dohodou sa s ním nedá

veronikaszabova
6. mar 2023

A mas na to, aby si ho vyplatila?

dadis
6. mar 2023

Uz je rozvod pravoplatny? Zozen si pravnika, nech posle ex manzelovi navrh majetkoveho vyrovnania bsm. Ist na sud, je posledna a najhorsia moznost. Bude sa tahat roky, vela zaplatite na pravnikoch a sudne poplatky su myslim 3% z hodnoty majetku. Ked vam to pravnici ozrejmia, co vas caka, tak obaja sa budete chciet dohodnut. Tvoja polovica moze byt mensia, vzhladom na vnosy ex manzela pred sobasom/darovanim. Nejako by to malo byt spravodlive, kto sa kolko pricinil o nadobudnutie prostriedkami pred svadbou..

syslik81
6. mar 2023

@dadis ked ho odmieta opustit tak sa asi nedohodli a v tom pripade zial len sud -este mozno mediator by vedel spravit zazrak,ale silne pochybujem ...

autor
6. mar 2023

@veronikaszabova v podstate záleží koľko by tá suma bola, nejakú čiastku mám

veronikaszabova
6. mar 2023

No urcite aspon polovica sumy za nehnutelnost

syslik81
6. mar 2023

skus sa nechat vyplatit ty a najdi si daco ine -novy zaciatok ono nie vzdy sa vyplati o dom bojovat -stoji to vela sil penazi a namahy .. a suma by bola - dat ohodnotit znalcom odpocitat vyplatenu hypoteku a zostatok na polovicu .. ale tvoje peniaze su aj jeho a opacne .. to ze mas nasetrene nieznamen aze su tvoje peniaze.. ak to nemas darovane od niekoho alebo spred manzelstva

autor
6. mar 2023

@veronikaszabova ale ktorá suma? Z ktorú bol dom kúpený? Alebo aktuálne hodnota? Alebo polovica hypo? Tým že by hypo pokračovala na moje meno

veronikaszabova
6. mar 2023

Vyssie ti to @syslik81 napisala.

Pracujes?

dadis
6. mar 2023

@syslik81 Suhlasim. Peniaze mas preukazatelne spred manzelstva? Lebo ak boli usetrene na tvojom ucte, neznamena, ze su tvoje. Peniaze na uctoch su tiez bsm. Vies preukazat, ze si na kupu domu dala svoje peniaze? V rovnakom pomere ako muz?

syslik81
6. mar 2023

este k cene nehnutelnosti ak mal manzel nasetrene peniaze pred manzelstvom a tie dal do nehnutelnosti moze ziadat aj tie nazad rovnako ty ... peniaze pred manzelstvom kt nespadaju do bsm a mate dokazy ze boli dane do domu sa mozu odratat .. ale to je vsetko o dohode a teda pripadne na sudcovi

kitycat
6. mar 2023

Pridal ta na LV a na hypo nie?

zuzanka.zuzu
6. mar 2023

@kitycat to je ten lepší prípad než keby to bolo naopak 😉 lebo aj také prípady tu už boli

autor
6. mar 2023

@kitycat len na LV skrz darovacej zmluvy

kitycat
6. mar 2023

@zuzanka.zuzu vsak prave, som sa chcela uistit, ze to bol svojim sposobom slachetny muz...

@anonym mas ho z coho teoreticky vyplatit? Prijem dostatocny na prenesenie hypo na teba?
Ale uprimne by som odisla ja a zacala nanovo.

kaktusik007
7. mar 2023

no ten si isto trieska hlavu o stenu, ze na teba napisal polku domu. Takze teraz bude robit prieky a ver, ze z toho domu nic nedostanes, ked sa zatne.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaktusik007
7. mar 2023

@mamula20 velmi dobry postreh, musel byt suhlas banky.

stanulienkat
7. mar 2023

A koľko si reálne dala do toho domu?