Rozvod na základe dohody a dvojročné dieťa

sandyka90
9. jún 2022

Ahojte. S manželom to už vôbec nefunguje.... zoči voči sa so mnou nevie porozprávať ale na messengeri mi uz potvrdil, že keď chcem tak sa môžeme rozviesť, on nebude doma robiť scény, vykrikovať a búchať do všetkého (včera to robil z ničoho nič po 4 🍺- takže dôvody rozvodu tu nebudem vypisovať)
Dcéra mala 2r, povedal že teda súhlasí s rozvodom, necham si z dvoch aut ktoré chcem. Predáme byt, splatíme hypotéku...a zvyšné peniaze si rozdelíme...a dcéru mi samozrejme nezoberie do striedavej starostlivosti...dajme tomu ze by to reálne takto hladko prebehlo.
Dcéru zverí súd do mojej starostlivosti lebo sa tak dohodneme a potom treba akože vyznačiť konkrétne dni kedy môže s otcom alebo netreba v každom prípade? Ako to funguje...Nechcem aby malá spavala inde. Samozrejme chcem aby sa stretávali, to nejdem zakazovať.S otcom nevydrží maximálne keď jej telku zapne a dlhé mesiace mu hovorila "zlý zlý"

sandyka90
autor
9. jún 2022

+ ešte ma zaujíma čo uviesť ako dôvod rozvodu keď nechceme hádzať špinu na druheho lebo toho by bolo...
Lebo aj keď rozvod dohodou, treba asi nejaký silný dôvod napísať či?! Vďaka

paulinadreamy
9. jún 2022

@sandyka90 keď som sa rozvádzala na všetkom sme boli dohodnutí, takže som šla k mojej právničke,spísala návrh na rozvod, podala na súd a vzápätí šiel k nej aj exmanžel a spísal s ňou súhlasné stanovisko. Pojednávanie trvalo asi 5min. Ale samozrejme v návrhu museli byť uvedené dôvody, ako dlhodobé nezhody, hádky, atď. Samozrejme aj starostlivosť o malú. Musela som ísť na upsvar, kde sme museli spísať s pani všetko ohľadom malej, aký vzťah s ňou otec ma,atď, taktiež kde s ňou budem bývať, aké podmienky tam bude mať vytvorené na život, čo všetko bude/alebo teda má v detskej izbe atď.

tosomja
9. jún 2022

@sandyka90 dôvod rozvodu som uviedla, že nemáme spoločné záujmy, nevieme komunikovať, nezdieľame spolu financie, a nežijeme spolu intímne rok pred podaním na rozvod.
Napísala som, že sme sa dohodli na neobmedzenom styku, na výške výživného, že majetok maloletej budeme spravovať obaja.
Dohodu spíšte tak ako si uviedla, presne dni, aj leto, Vianoce, výživné, iné výdavky. A mimo toho sa už môžete dohadovať ako chcete, keď mu dáš dieťa mimo určenia je to tvoja dobrá vôľa a plus pre dieťa. Ale radšej mať všetko uvedené, keby náhodou niekomu z vás drblo 😉
Bude vás kontaktovať kuratelka, bude sa vás pýtať na príjmy a výdavky.

sandyka90
autor
9. jún 2022

@paulinadreamy koľko mala vtedy malá rokov? ďakujem

sandyka90
autor
9. jún 2022

@tosomja čo znamená neobmedzený styk?

tosomja
9. jún 2022

@sandyka90 že nemáte určený čas ani dní. Proste keď on chce, zoberie si ju, keď ty nemáš nič s ňou na pláne. Moja dcéra má už ale 12r a už sa sama rozhoduje, kedy chce ísť. Napríklad po škole mi zavolá, či môže ísť k nemu. Alebo cez prázdniny sa dohadujeme s ex, kedy berie dovolenku a plánujeme. Priateľ má zase určené presne dni, a ex mu deti nedá ani za toho pána mimo toho.

mogaa
9. jún 2022

@sandyka90 no rozvod dohodou znamená že ste dohodnutí aj na zverení dieťaťa jednému z rodičov a teda aj na stretávaní...tvoj ex pravdepodobne nebude súhlasiť byť s dieťaťom len cez deň.....ak nie, tak to už nie je dohoda...súčasťou rozvodu je aj zverenie dieťaťa a určenie spôsobu stretávania a aj súhlas s výškou výživného...takže nemyslím že to bude dohodou😉

darkswan
9. jún 2022

tak to, ze si povies ze nechces aby u neho prespavala tak nefunguje, ked bude chciet sud mu v tom vyhovie

sandyka90
autor
9. jún 2022

@mogaa neviem....on s ňou nikdy ani nespal....k jeho rodičom malá nechce chodiť hned tam vrieska a keď uvidí svokru taktiež vrieska úplne...

modry1985
9. jún 2022

@sandyka90 Rozvod ale nefunguje tak , že jedna strana si nadiktuje podmienky druhá s tým súhlasí resp.súd to schváli..... Ak sa nepreukáže že svojím konaním by ohrozil život a zdravie dieťaťa - ty dieťa nekojíš bezproblémov mu súd priklepne minimálne každý druhý víkend. Dieťa nie je majetok ani jedného z rodičov , ale to ti už na súde sudca povie. Ale ak on bude súhlasiť s tvojím návrhom - súd to nebude zaujímať. Ak súhlasiť nebude a ty mu nebudeš chcieť vyhovieť- začínate boj - o dieťa - a obaja budete na rovnakej štartovacej čiare. Už to bude len od vôle - sudcu , kurately , a v prípade dlhého procesu súdneho znalca. A na konci - bude mať dieťa v prípade že sa u neho neprejaví patológia , minimálne každý druhý víkend , možno dieťa dovtedy podrastie - on sa stane " lepší " otec , a bude striedavka........alebo na konci dňa ak budeš veľmi protestovať - aj jeho osobná starostlivosť.....

sandyka90
autor
9. jún 2022

Dúfam že sa bude dat dohodnúť lebo keď som sa ho na to pýtala tak odpovedal že "čo by on s malou robil..." Tak preto dúfam že bude stačiť na papieri zadefinovať nejaké dni...inak ja mu brániť v stretávani nebudem ani mimo toho

paulinadreamy
9. jún 2022

@sandyka90 od ex som odišla keď mala 3,5,teraz má 6 a všetko funguje ako má.klopklop. držím ti palce,nech je hlavne dieťa spokojné a samozrejme aj ty

sandyka90
autor
9. jún 2022

@paulinadreamy ďakujem krásne 🙏🍀