Je pri rozvode isté, že deti budú zverené matke?

Zodpovedané
19. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zverenia detičiek do výchovy po rozvode.

Je isté, že súd zverí deti matke?

Kedy má šancu získať deti otec?

Čo musí byť splnené, aby súd odsúhlasil striedavú starostlivosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko nepoznám Vašeu situáciu, neviem Vám relevantne odpovedať na Váš dotaz. Treba si však uvedomiť, že rodičia majú rovnaké práva a povinnosti a nie je pravidlom, že deti patria len matke.

Ohľadom striedavej starostlivosti musí byť splnený hlavne najlepší záujem maloletých detí, vek, komunikáciu medzi rodičmi...

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz