Rozvod s cudzincom

30. jan 2024

Dobry vecer,

Je to sice dost specificka situacia, ale mozno sa tu najde niekto, kto zazil nieco podobne, alebo pozna niekoho, kto si niecim podobnym presiel.
Som po narocnom rozvode s cudzincom, mame spolu 2 malych synov. Zili sme s manzelom, teda uz exmanzelom dlhe roky na Slovensku. On teraz po rozvode odisiel zit do svojej rodnej krajiny. Predpokladala som, ze zostane zit na Slovensku, vlastne, bola som si tym takmer ista. Kombinacia tazkeho rozvodu, s ktorym on nesuhlasil, dobrej pracovnej ponuky a zdravotnych problemov jeho matky sposobili, ze sa teda vratil zit "domov". Ku cti mu sluzi, ze tu kvoli synom zostal 2 mes.po rozvode, aby s nimi bol cez Vianoce. Po Novom roku odcestoval. Natrvalo.
Chlapci su mali, v skolkarskom veku, na otca extremne fixovani. Nie su s nim mesiac a znasaju to hrozne, placu a su podrazdeni. Cakam, ze to bude este horsie. Volaju s nim kazdy vecer, ale budem to musiet nejako vymysliet, lebo po tych hovoroch s nim su velmi ulutosteni, smutni. Nedokazu pochopit, co znamena rozvod, beru osobne, ze tu otca nemaju, ze s nimi netravi cas ako predtym. Je mi jasne, ze to chce len cas a budu si musiet zvyknut.
Moja otazka je, ci mate niektora z vas skusenost, alebo poznate niekoho s podobnou situaciou, kde aj napriek velkej vzdialenosti zostal vztah otec adieta dobry, alebo ci to mam brat tak, ze casom ich vztah upadne do zabudnutia a otec bude otcom lenna papieri. Velmi ma toto vnutorne zoziwra, ze budu synovia s otvom malo spolu, alebo teda takmer bobec. Manzel je z zretej krajiny, takze nejake caste lety nepripadaju do uvahy plus tym, ze su chlapci malicki, budem musiet za exmanzelom lietat s chlapcami ja. Ta myslienka, ze sa budu vidat raz rocne ma strasne vnutorne nici.
Nemate niektora skusenost s happyendom v style, ze vztahy s otcom sa udrzali a ked deti dospeli, nVstevuju otca uz same?toto velmi, velmi potrebujem citat.
Dakujem

bluka2
31. jan 2024

Držím veľmi palce, chlapcom aj tebe, nech to pokračuje už len lepšie. Možno mu aj jeho rodina dohovorí. Potrebuje zrejme trochu čas svoje zlyhanie prekusnut.

ahhola
31. jan 2024

14.26

Podla toho, co si napisala, by som eliminovala aj ten skype a cakala, co sa bude diat, asi by € od neho uz neprisli a asi si na nich zavisla?
Ja nehovorim, aby tatka vymazali z pamati, ale nech sa s nim stretnu ako dospelaci, ked uz budu osobnosti s vlastnym zmyslanim a nebude mat na nich paky ako v sucastnosti, ked ich moze oblbovat aj cez ten skype, je totiz otazka, ci by ostal normalny, keby si mala normalny porod a neprepukla by jeho psychopatia k tyzden😀neskor, rozumies, bol tak naprogramovany, mal to v genoch, len to cakalo na spustac... Ako mudr s tym mohol urobit vela, keby chcel. Vypni net pre chalanov, hod sa do kludu, synov ber ako chlapov, kolki krpci pridu pri nehodach o tatkov a co mozu mamky robit? Hlavne bud ty v pohode, pre teba dobre, pre nich zle, ohladom odchodu, ale Dobre bude😃aj pre nich. Cas vsetko... ⛳

matkahelka
31. jan 2024

velmi sa divim, ze po tom, co si mu robila fackovacieho panacika ti tak zalezi na tom jeho kontakte s detmi. nebojis sa, ze bude synov proti tebe manipulovat? pre mna uz je forma manipulacie aj to, ze pri nom si nedovolia zaplakat. vsak su to male deti. ja byt tebou, tie ich vecerne dialogy by som radikalne okresala a urcite bola poblizku, aby som pocula co a akou formou im hovori. a ty si otvor sampus, ze odisiel tak daleko, keby ostal blizko, terorizoval by ta urcite nadalej. minimalne slovne. a nedovolila by som, aby ich bral so sebou kdesi do prdele tak daleko. chce ich vidiet? nech prileti na SR.

olimuc
31. jan 2024

Zila si s tym clovekom a kulturou dlho, takze ma trochu prekvapuje, ze stojis o kontakt. Oni sice dokazu byt velmi romanticki, spolocenski atd … ale ego utrpi iba raz a vrati Ti to x- krat …. ak sa do EU vrati, tak pochybujem, ze na Svk … max Spanielsko, Portugalsko … detom najdi dobreho psychologa a ked uvidia svojho otca 1 x do roka tak to uplne staci. Neber to ako zlyhanie. Pomoc vyhladaj aj ty, aby si si uvedomila, ze naozaj cim dalej je tym lepsie pre teba aj synom. Muzsky vzor sa najde ale on ani zdaleka nebol tym, ktory by bol vhodny nasledovat.

valise
31. jan 2024

Skus to nechat plynut, taketo veci vyriesi len cas. Mozno budu mat v konecnom dosledku lepsi vztah s otcom, ako deti, ktorych otec zije v tom istom meste(a niekedy aj v tej istej domacnosti). Skus sa so synmi porozpravat a pre zaciatok im povedz, ze ocko siel pomoct babke, ktora je chora.

ihned13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mircalla
31. jan 2024

@f333 Ty na niecom ficis? Vyjadrujes sa a pises aj s tymi chybami akoby si prave vypila flasu vodky.

ddaassuullaa
31. jan 2024

@mircalla mna uz nazaskoci, ked vplava na scenu, je to bezne. Pozri nick a google diagnoza f333

princezna_bosorka
31. jan 2024

@janinah asi tak

momoqui
31. jan 2024

Prosim ta a sud ako rozhodol v ramci starostoivoati o deti ked on sam priznal ze odchadza mimo europy? Ziaden styk s otcom neurcili…?

Jedina moznost je pripravit synov na realitu. Nemysli na to co bude o 10 rokov ale co je teraz - teraz tu otec nie je a vysvetlit im to tak ako to je .:. Deti to pochopia a zvyknu si ze maju ocka cez skype

Ja som rozvod s cudzincom zazila on vsak ostal tu zit a tam to skor vyzeralo ze odide (lebo ved my slovaci sme narod zaostali a primitivni)

f333
1. feb 2024

@mircalla, Kedze nemas sposoby kultivovanej komunikacie.. coho svedkom je tvoj agresivne ladeny a hulvatsky prispevok ku mne,a musim poziadat,aby si ma neobtazovala v debate. s pod.prispevkom..

0silvia0
1. feb 2024

@f333 no treba si nabuduce po sebe precitat a opravit preklepy, lebo posobi to skutocne dost necitatelne.

f333
1. feb 2024

@0silvia0 tebe odporucam si precitat obsah prispevku autorky apodla toho regovat a nie ma obtazovat svojim zbytocnym od temy odbiehajucim prispevkom..Dufam,ze vies,ako sa mas zariadit.

0silvia0
1. feb 2024

@f333 aj ty dufam, ze sa vies zariadit. Ja ta neobtazujem, slusne som poznamenala v dobrom.

klotildabazarik
1. feb 2024

Ja by som sa mu skôr čudovala keby tu ostal, podľa toho čo čítam rozvádzať sa nechcel ci?

f333
1. feb 2024

@0silvia0 Kulzivovany clovek vie hlavne po upozorneni ,kedy sa nechoval ako mal a neobtazuje viac ineho ucastnika debaty .. Ale ty k takym ludom nepatris zjavne .... Mas zjavne nejaky problem ,ktory takto verejne ventilujes..chuda, co uz....... takze ak musIs A MaSs nutkanie, i,tak si poslus. ja budem s usmevom pocitat,kolkokrat ste sa neovladnes a oslovis ma.. len do toho..... zelam pekny den.

0silvia0
1. feb 2024

@f333 aj tebe pekny den, ale na tvoju uroven sa neznizim a nebudem tu chrlit jedovate a toxicke reci ako to ty robis v kazdej diskusii. Tebe sa radsej vyhnut v eteri a asi aj v realite. Maj sa🙄

f333
1. feb 2024

Vazena pani zakladatelka temy, ja sa osprverdlnujem za to spamovanie utokmi, zapricinene pisatelkami
@0silvia0
@mircalla , ,pretoze oni zjavne z dovodov labilnosti osobnosti toho nie su schopne a ani racionalnej debaty na danu temu. U prvej pisatelky, ktzoru som oznacila ide uz zrejme o obcesiu mojim mojim nickom.... ale na pod inter r. debatach treba pocitat s pod.rekciami nevyrovnanych osobnosti.zatial je ale neskodna...... takze pre mna neviditelna....
zelam ti vela stastia pri rieseni danej ziv. situacie .