Rozvod. Urobila som dobre?

priroda44
7. jún 2012

Ahojte, v prvom rade chcem vysvetliť dnešnú registráciu, na koníka chodím už pár rokov, mám riadny nick, niekoľko stovák príspevkov, pár rokov sa dokonca pravidelne stretávam s niektorými užívateľkami. V prípade záujmu, môžete kontaktovať admina, ktorý to môže potvrdiť. Len nechcem pod starým nickom rozoberať môj problém.

Včera som po cca mesačnom rozhodovaní podala návrh na rozvod. Som mama skoro dvaapol ročnej dcérky na rodičovskej dovolenke. Problémy v manželstve nastali cca na jeseň 2011, ale boli to len záležitosti ohľadom peňazí, nedorozumenia. Vyvrcholilo to na konci apríla tohto roka, kde sa mi manžel priznal, že už s nami nechce byť (viac menej som mala tušenie), dôvodom bolo to, že sa hádame a on je nešťastný, vadili mu na mne drobnosti ako napr. To, že som málo ambiciózna a pod. Toto rozhodnutie utvrdil fakt, že stretol ženu, s ktorou by si vedel predstaviť budúcnosť. Absolútne nerieši momentálnu situáciu, nechce byť do budúcna s nami, rieši si len stretnutia s priateľkou.
Bývali sme v byte, ktorý sa toho času predáva (pre nedostatok financií na splátky). Nevieme v ňom existovať spolu, buď sa hádame alebo mlčíme. Na čas odišiel ale po cca troch týždňoch sa vrátil domov.

Cieľom tejto témy je poprosiť o radu, prípadne Vaše skúsenosti. Stále váham, či som urobila dobre, váham, či sa odsťahovať hneď alebo ostať v byte kým sa nepredá, aj keď jeho prítomnosť veľmi ťažko znášam.... Prosím ako ste prežívali sťahovanie, ako to znášajú deti v takomto veku, bojím sa tiež ako vyžijem z rodičovského príspevku (od toho apríla mi nedal ani cent, urobil nákup potravín). Peniaze v hotovosti mi dá, ak odídem z bytu. Je pravdou, že moc financií nemá, je v mínuse, máme dlhy....

Ďakujem

priroda44
autor
7. jún 2012

@aduskatt povedal, že potraviny kúpi, ale na benzín a mňa peniaze dávať určite nebude...že nemáme chodiť autom, že v meste toho máme dosť...ale s dcérkou sme stále niekam chodili a robila som jej program, teraz je to ťažké a on si to neuvedomuje...a vôbec na ňu nemyslí

lucka1987
7. jún 2012

mna stale trosku zaraza, ake dolezite temy dokazu zeny rozoberat na fore a radit sa o svojom buducom zivote . baby tu ti sice chcu dat dobre mienenu radu, no ak to vsetko naozaj je, vies len ty, a castokrat na opisanie vztahu nestaci ani 10 stran A4 nie to este jeden prispevok ... 😅. pokial mas
@priroda44 staly nick a kamosky a pises si s nimi par rokov, , " porad" sa u nich. stale budu lepsie vediet ako my ostatne. No aj tak si mylsim, ze nehladas radu,a le skor sa potrebujes vyrozpravat a popisat s maminami s podobnym osudom. drzim palce v rozhodnuti

nina55
7. jún 2012

@lucka1987 ono niekedy aj to vyrozpravanie sa pomoze. Ved predsa konecne rozhodnutie je len a len na nej samej 😉 ......a mozno sa dlhorocnym kamoskam nechce otvorit v tak privatnych temach. Niektore to beru tak, ze im ten druhy vidi prilis do tzv. "kuchyne" - ja to plne chapem a drzim jej palce. Bude to mat tazke

lucka1987
7. jún 2012

@nina55 tak to ano.. ved som to tak napisala, ze skor sa potrebuje vyrozpravat. su to tazke rozhodnutia a potrebuju podporu, aj ked len vo virtualnom svete

sissy27
7. jún 2012

@priroda44 ja stále tvrdím, že vzťah musia chcieť obaja, rozchod stačí že chce jeden... ak by mi chlap povedal, že so mnou nechce byť (nech je dôvod akýkoľvek) tak dovidenia, nemám čo riešiť... a už vôbec by som mu neposkytovala služby práčovne / žehliarne / reštaurácie, keď mu je inde lepšie...
určite si urobila dobre, čo budeš niekomu po zvyšok života robiť slúžku len preto, že si porodila spoločné dieťa? nie si prvá ani posledná, čo sa rozvedie a bude začínať odznova, ale zvládli to aj iné a zvládneš to aj ty (nejak nie je na výber)... ale pánko by mohol byť trošku seriózny, a postarať sa o malú, tá predsa za nič nemôže a byt vám nechať a teda predpokladám, že do slečny neváha investovať, takže jeden nákup potravín od apríla je dosť úbohé, a aj pred rozvodom je povinný sa o vás finančne starať (to ti tu myslím radili viaceré). Hlavu hore, veľa síl a hlavne sa ho neboj !

priroda44
autor
8. jún 2012

@irriss ďakujem za názor, poznám tvoje príspevky z iných diskusií, viem, čo si všetko prežila a vždy sa mi tvoje názory páčili. Denníček mám, ale skôr si tam zapisujem tie hrozné veci, ktoré mi hovorí.... Presne tak to teraz cítim, rozhodovala som sa bez jednu, skôr s takou pokorou, že naozaj nie je cesty späť.... Ale pochybnosti a úzkosť prišli...

priroda44
autor
8. jún 2012

@lucka1987 už na začiatku som napísala, že by som potrebovala poznať príbehy žien s podobným osudom. Možno mi "poradí" aj to, keď mi tu veľa žien napíše, že som urobila dobre..... a ony by konali rovnako... potrebovala by som taký nejaký pocit, že som urobila dobre a neunáhlila sa.... tiež to má byť o tom, ako to zvládnuť do budúcna..... dcérka je maličká a stále sa obávam, či som urobila dobre vzhladom na ňu (nielen na seba)

priroda44
autor
8. jún 2012

@sissy27 ďakujem za príspevok, ono niečo takéto cítim, ale nie je to také jednoduché ... preto tie pochybnosti..... hlava hovorí presne to čo ty.... ale vieš srdce je iná vec.... zahodiť roky života "len tak".... verím, že to zvládnem.... len nechcem aby som si do budúcna vyčítala, že som spravila niečo čo mi radila hlava .... a neskúsila dať predsa ešte jednu šancu (myslím, tým viac bojovať), hlavne kvôli dcérke.... aj keď z jeho strany je to viac menej jednoznačné....

irriss
8. jún 2012

@priroda44
..to je dobre, ze do denicku pises "negativni pocity" 😉

a k tomu rozhodnuti, ktere pises ted pro @lucka1987 😉 bych ti rekla toto:
vahani je ta nejhorsi situace, ke ktere by mohlo dojit...tahne se zivot nejen spatnym smerem ale i do nekonecna..ubehnou ti roky a ty se zastavis, ohlednes se dozadu a zacnes litovat... 😉 - ztracenych let...
Tve rozhodnuti URCITE padlo, kdyz padla i posledni sance na zachranu...😉

cecil36
8. jún 2012

@priroda44 nikdy v zivote by som nezostala s muzom, ktory ma nelubi, aj mi to povie a ma niekoho ineho.... Tam nie je co riesit. Treba si zachovat aspon kusok hrdosti a sebavedomia a so vztycenou hlavou odist. Psychicka pohoda je na nezaplatenie. Ja som sa sice rozviedla kvoli inym problemom, ale dodnes lutujem, ze som to nespravila ovela ovela skor.

irriss
8. jún 2012

@cecil36
Navzdory vsetkemu si myslim, ze lze zit s muzem, ktery uz nas nemiluje, ma novou pritelkyni...(pokud nas respektuje a obranuje, zustane nasi zivotni oporou😉..)
Lide jsou mnohdy spojeni a tak silne provazani, ze milovani a novy vztah nezabrani k pokracovani ve spolecnem zivote ve dvou, i nadale ziji spolu ale s rozdelenym osobnim zivotem..
urcite to nelze, kdyz nam je 20, 30..mame male deti...ale verim tomu, ze tato situace LZE uspesne obstat, kdyz se setkaji 2 rozumni lide, kteru fojdou SPOLECNE ke stejnemu zaveru...
To, ze se spolu uz nemiluji, ze se nemiluji, to pro ne neni duvodem se rozejit..i nadale pokracuji spolecne...ve jmenu souhry, vyspelosti a hlubokemu citeni spolunalezitosti..
Patri k sobe, stanou se z nich pratele a jsou schopni zit spolecne a pritom kazdy po svem😉

ma77
8. jún 2012

@priroda44 ahoj bola som v podobnej situacii ako ty skôr v rovnakej mala som idealne manželstvo teda som si to myslela nikdy by ma nenapadlo že ma manžel podvedie najde si inu ale stalo sa po 15rokoch manželstva som zistila že ma frajerku zatlkal do poslednej chvile ved ktory chlap sa prizna 😉 a potom z neho vyšlo prišiel domov a povedal že ma nelubi že ma inu ženu chce byt s nou a chce sa rozviest bol to šok ale dohodli sme sa ako normalny ludia žili sme ešte mesiac takto bez lasky ale to bolo hrozne nakoniec som sa odstahovala kedže som nemohla znašat jeho telefonaty a chodenie za nou ☹ rozišli sme sa podala som navrh na rozvod on sa nehybal tak som sa rozhybala boli sme 3mesiace bez seba a nakoniec prišiel prosit rozišiel sa s frajerkou je vydata ma 2deti a uvedomil si čo chcel zahodit tak možno aj ten tvoj pochopi časom o čo prišiel tak skus odist aj s dcerou a počkat s navrhom na rozvod ked sa vrati potom sa rozhodneš čo dalej možno sa nevrati možno pochopi čo straca daj mu čas môj bol taky isty spraval sa hnusne nič ho nezaujmalo len ona bol ako v ošiali zalubenosti 😉 a ked to prešlo tak vytriezvel 😉

zabka88
8. jún 2012

@irriss radšej ostanem celý život nezrelá ako žiť s človekom po boku, ktorý ma nemiluje, má milenku a so mnou ho spájajú iba "iné záujmy" , sorry ale nemyslím si že toto je otázka veku či zrelosti......

cecil36
8. jún 2012

@irriss nesuhlasim, ale mozem odpovedat iba za seba. Nic by ma nedrzalo pri muzovi, ktory ma milenku a nema ma rad. Nedrzalo by ma pri nom ani priatelstvo, ani vek, ani spolocny majetok.... A tiez si myslim ako @zabka88 , ze to nie je o zrelosti a veku. Vztah medzi partnermi ma byt vztahom a nie kamaratstvom. Hold asi som staromodna 😝

priroda44
autor
8. jún 2012

inak ja neviem čo si o ňom myslieť, včera večer začal zase byť milý, ako ma má rád, chcel sa miľovať, aby som robila veci čo chcem, bo mi to vidí na očiach...prečo som podala návrh, keď vidí v mojich očiach, že som to urobiť nechcela...mám pocit, že ma potrebuje deptať ale on vraví, že si chce so mnou dobre vychádzať a že verí, že raz si vychádzať spolu budeme, keď už nám to v manželstve nevyšlo

maranat
8. jún 2012

ak si chlap najde milenku, tak asi preto, ze doma nema vsetko to co potrebuje. ak to ma, nebude to hladat inde. a aby sme tomu predisli, treba asi najskor vediet, co ten ktory partner potrebuje, co ocakava a co chce. chce to komunikaciu a ak toto vsetko zlyha, chlap si najde milenku, pripadne zena milenca a uz tazko nieco zachranovat. teda ja osobne by som neveru neodpoustila.

takze si urobila dobre

priroda44
autor
8. jún 2012

@zabka88 veď toto je to, prečo by som s ním mala byť ak nie je záujem z oboch strán a očividne nie je, aj keď neviem čo od neho čakať, keďže každý deň alebo každý druhý deň je to inak 😕 včera mi aj povedal, že možno ju má len ako podporu a že to že mi povedal, že ma nemiľuje, že ja som tiež niekedy v zlosti povedala zlé veci 😔

maranat
8. jún 2012

@irriss ked sa stretnu dvaja rozumni ludia, asi sa nebudu navzajom podvadzat a hladat si milencov, ale nespokoj vo vzatahu sa budu snazit vyriesit inac 😉

jedina30
8. jún 2012

citam a citam..moj nazor je taky,ze ja by som nedokazala zit s clovekom,ktory ma nemiluje a ostat s nim len koli detom..tak to teda nie..kazdy ma pravo byt statny,nie??je to velmi tazke...laska je laska a nikdy nezabudnes na minulost,ale ....daj si otazku?aka bude buducnost??je nejaka buducnost???
ci si urobila spravne..tak na tu otazku,vies odpoved iba ty sama... 😉

priroda44
autor
8. jún 2012

@maranat v tomto problém nebol, pokúšali sme sa o druhé dieťa 😖 on dal problém ten, že sme sa hádali a city ochladli, tá milenka s tým vraj nemá nič spoločné

zabka88
8. jún 2012

@cecil36 tak to sme dve 🙂 neviem si predstaviť byť šťastná s pocitom že som pri človeku s ktorým ma nespája láska, ja nevravím že to bude stále ten istý druh lásky, že pôjdem do kolien ked ho uvidím aj po dvadsiatich rokoch, ale potrebujem cítiť že pre tohto muža som v živote prvoradá.. a holt keby že kláti po večeroch inú, by som ten pocit nemala ☹

ale zas každá máme asi inú predsatvu o šťastí...
@priroda44 tebe hlavne veľa síl prajem, neobviňuj sa, hlavu hore a ukáž mu že si silná a že prežiješ aj bez neho.. ešte netušíš čo pre teba život čaká, možno stretneš novú lásku, možno príde tento tvoj s prosíkom a ty sa rozhodneš dať mu ešte šancu.. odpoved nájdeš v svojom srdiečku 🙂 veľa šťastia..

priroda44
autor
8. jún 2012

@zabka88 preto som túto vážnu vec zvažovala či to urobiť, ale keď mi povedal, že niet cesty späť, tak som to musela urobiť a ak sa má uvedomiť a oľutovať všetko, tak to urobí

maranat
8. jún 2012

@priroda44 ale keby ta miloval celym srdcom, asi by ti nepovedal ze mu je dobre s inou? 😒

priroda44
autor
8. jún 2012

@maranat veď práve a keby aj ju miloval celým srdcom, tak by nerobil tieto veci, bez akýchkoľvek problémov chce mať so mnou styk ☹ on nikdy taký nebol

pink_lady
8. jún 2012

hehe, ze kontaktujte admina aby stze si overili ze mam este jeden nick 😀 admin ti ho akurat blokne, lebo toto je proti pravidlam 😅
no, k pripadu, niekto tu nepozna uplne tvoju situaciu, to poznas len a len ty, takze nikto ti tu nemoze adekvatne povedat ci si sa rozhodla dobre alebo zle...z rodicovskeho len tak nevyzijes, mas narok na vyzivne - otazne je ako si bude plnit vyzivovbaciu povinnost...

zabka88
8. jún 2012

@priroda44 každá robíme chyby, je na mieste si to priznať.. skúšala si otvorený rozhovor, na rovinu si uznať čo si robila asi zle ty, čo urobil zle on a kludne zdorazni aj to že hádky sa riešia inak ako milenkou, toto je len výhovorka určite nie relevantný argument.. stále mi to príde, že ťa má rád, lebo aj hádky väčšinou sú tam kde je ešte o čom sa hádať, kde má stále jeden pocit že chce s tým druhým komunikovať, presvedčiť ho o svojej pravde.. tam kde nie sú city je už len ticho 😔
skús sa pozrieť do svojho vnútra, prečítaj si svoje zápisky aj keď ťa to bude mučiť a skús si položiť sama otázku či by si vedela urobiť hrubú čiaru, odpustiť a dať vám druhú šancu a za akých podmienok ....ale keď raz odpustíš, už túto kapitolu uzavri a nikdy sa k tomu nevracajte, inak to nemá zmysel a agonia bude len dlhšia...

maranat
8. jún 2012

@priroda44 videla si tu milenku? pocula o nej? nie je len nejaka "imaginarna"? nerobi to preto, ze by si zaziarlila, ze by sa citil potrebny, ze chce vidiet, ci by si o neho bojovala v kazdom pripade?

maranat
8. jún 2012

@maranat a ked chce mat bez problemov s tebou styk, asi mu ho ta udajna milenka neponuka, ci? nie je o len nejaka kamaratka, s ktorou mu je proste dobre, lebo sa snou nehada, nie je nervozna, neriesia vychovu svojho dietata?

cecil36
8. jún 2012

@zabka88 absolutny suhlas 😉
@priroda44 pozri, ja som vydata druhy krat a som so svojim muzom maximalne spokojna 🙂, je mojou zivotnou laskou a neviem si predstavit nikoho lepsieho. Dcera bola malicka ked som sa rozvadzala a vtedy som si vravela, ze radsej sama ako s prvym mm. Netrvalo dlho a prisiel mi do cesty moj druhy mm. Takze mozno aj na teda caka stastie 🙂 Vies, keby zostavam v nefungujucom vztahu dnes nemam pri sebe uzasneho cloveka a nemame spolu krasneho syna 😉 Ak mas kde odist (ja som nastastie toto riesit nemusela, mala som vlastny byt) naozaj nie je co riesit. Drzim velmi palce nech vsetko dopadne k tvojej spokojnosti 😉

priroda44
autor
8. jún 2012

@maranat nevidela som ju ale priznal sa mi k nej, telefonuje si s ňou a čítala som si smsku čo mu písala, takže určite imaginárna nie je. Ale aj tak mi povedal, že som málo bojovala o záchranu manželstva, že dva dni je málo...lenže keď ja som tie dva dni počúvala samé zlé veci, ako to nikdy dobré nebude a že stretol šťastie inde, tak v tom prípade som musela konať takto