Rozvod v Prešove - čo najrýchlejšie a bez komplikácií

lapacinkax
8. jún 2016

ahojte, rada by som Vás poprosila o pomoc. S manželom sme sa rozhodli rozviesť. Na všetkom sme sa dohodli, aj na rozdelení majetku, starostlivosti o deti. Neviem čo teraz? Aké dokumenty potrebujeme napísať, kde ísť ? Najradšej by sme to mali čo najrýchlejšie máme dve malé deti, tak to nechceme zbytočne naťahovať. Potrebujeme k tomu právnika alebo to vieme spísať aj sami? Je nutné pojednávanie? Čítala som, že je možné pojednávania sa vzdať, máte s tým niektoré skúsenosti? Najlepšia by bola priamo skúsenosť z Prešova, ako to tu na súde funguje. Ďakujem za akékoľvek rady.

natalym
8. jún 2016

Normálne musíte dať návrh. Pojednávanie bude. Advokáta ani nepotrebujete, ak ste dohodnutí. Rozvedú Vás.

bobulazelena
8. jún 2016

@lapacinkax ano rovno v navrhu je moznost vzdat sa prava na prejednanie veci na pojednavani a udelit suhlas na rozhodnutie veci bez nariadenia pojednavania ( musite dat obaja) v prupade ze ste rozvedeni tak by to mala byt rychlovka, aj ked cez leto vela sudcov nepojednava...

taniahorvat
16. júl 2021

Ja som mala pravnika Dr. Mačíka z Prešova, veľmi mi pomohol, hlavne pri výživnom na detí