Pridelenie detí po rozvode

mogro
3. mar 2016

ahojte. Potrebujem surne pomoc, nechcem zatial platit pravnika len si zistujem a chcem sa dozvediet ako je to s pridelenim detí po rozvode? Mam 4 rocneho chlapceka a 1 rocne dievcatko. Odstahovala som sa od muza v januari tohto roku. Byva dve ulice od nas. Stale som na rodicovskej dovolenke. Ako zveruju sudy taketo malolete deti do starostlivosti? Striedavu starostlivost urcite nechcem. Najradsej by som mala deti pri sebe, aj ked im nechcem branit stretavat sa s otcom. Len svokra mi tam vadi. Pls poradte, neviem uz kde hladat a ako je to teraz aktualne s pridelenim deti.

sissy27
3. mar 2016

@mogro nie sú na to žiadne tabuľky... treba si požiadať o zverenie detí do svojej starostlivosti, pokiaľ deti nezanedbávaš, tak nie je dôvod, aby ti súd nevyhovel...

jatva
3. mar 2016

a co hovori otec? Bude robit problemy? Deti su male, ked zaziadas do svojej, tak by ti mal vyhoviet.

bonaqa2013
3. mar 2016

deti dávajú väčšinou matkám. to by si musela mať problémy s alkoholom, drogami, .... aby ti tak malé deti nedali.

mogro
autor
3. mar 2016

@jatva otec sa chce starat. Aj kazdy den chce byt s nimi. Mne on ako clovek nevadi, vie sa postarat. Len je tam svokra, ktora s nim aj s detmi dost manipuluje a vôbec sa mi nepaci jej vychova a spravanie sa k mojim detom. Uz ked som tam byvala som ju musela predychavat. Muz skace ako ona píska.

jatva
3. mar 2016

@mogro snad ho nebude huckat proti tebe a vy dvaja sa nejak dohodnete.

111andy111
3. mar 2016

@mogro záleží ako sa s manželom dohodnete, ak chce požiadať o starostlivosť, sudca by mal rozhodnúť, čo je najlepšie v prospech dieťa, pri dievčatku máš ako matka jednoznačne výhodu, no pri chlapčekovi rozhodnutie môže ovplyvniť posudok psychológa

mogro
autor
3. mar 2016

@111andy111 syn musí navštíviť psychológa?

jatva
3. mar 2016

@111andy111 v zaujme deti urcitie nie je ich rozdelit a pochybujem, ze by tak sud rozhodol. Ak sa dohodnu rodicia, sud to vacsinou odsuhlasi. A obe su dost male na to, aby ich zveril matke.

mogro
autor
3. mar 2016

@jatva prečo myslíš že by mi ich nezveril sud? Veď práve ked sú malé mali by byt so mnou . Či som to zle pochopila, ?

jatva
3. mar 2016

@mogro blbo som to napisala...su malicke, mali by ti ich zverit

111andy111
3. mar 2016

@jatva vidíš sama si to povedala "Ak sa dohodnu rodicia",no ak bude otec chcieť krvopotne bojovať o syna, vtedy si môže sudca vyžiadať posudok psychológa, ktorý sa porozpráva zo synom, Ďalší faktor, ktorý môže ovplyvniť rozhodnutie sú podmienky bývania, ale súhlas s tebou jatva matka je matka

mogro
autor
3. mar 2016

@jatva jasne, to som si aj myslela. Ďakujem za príspevky. Takze je to len a našom rozhodnutí ako sa dohodneme, že? Len ja sa s ním neviem dohodnúť. Stále mám na mysli tu svokru ako je s mojimi deťmi. Ale to už asi ja neovplyvním ☹

jatva
3. mar 2016

@111andy111 byt sudcom a vidim, ze chlap bojuje len o jedno z deti, tak ho poslem kade lahsie... Posudky by sa mali robit automaticky a nie len deti....bo dospelaci nakecaju cokolvek a vedia zohrat aj dobre divadielko. No snad toto dobre dopadne a dohodnu sa vopred....

jatva
3. mar 2016

este si mozte zajst na socialku nech vam pomozu dohodnut sa....so svokrou nespravis nic. Musel by byt nejaky velmi vazny dovod, aby jej zakazali styk. A neboj...deti to raz pochopia

natalka13
3. mar 2016

Tvoj muz suhlasi s rozvodom koly svokre? Nemieni sa s vami odstahovat? To je magor. A fakt blby dovod na rozvod☹
take male deti ako tvoja dcerka nezvyknu dat do striedavky, ale moze o nu poziadat neskor ked podrastu a ak zabezpeci detom dobre byvanie, navstevu rovnakej skolky skoly kam chodia najskor mu aj vyhoveju, samozrejme pschyl. posudok bude treba.
Co sa tyka rozdelenia deti, poznam aj taky pripad, kde to dieta ale chcelo same ist do striedavky.

mogro
autor
3. mar 2016

Deti určite nechcem rozdeliť a ani muž... Len ta svokra ... Keby bola aspoň normálna tak nemám problém . Len nadávať 3 ročnému dieťaťu do sibnutych, sprostých.... Pri pomyslení že je s deťmi, mi srdce zviera.

mogro
autor
3. mar 2016

@natalka13 nebolo to len kvôli svokre. To bola len bodka nášho manželstva. Striedavku by som asi nezvládla. Aspoň teraz určite nie.

mogro
autor
4. mar 2016

Baby a ako je to s delením majetku, ? Mám na mysli financie. V manželstve sme mali 2 účty. Ja svoj a muž svoj. Ked nás rozvedu musím mu dat polku zo svojho úctu? Takisto mám vkladnú knižku, ktorú mi mama založila pri narodení a ešte som z nej nič necerpala. Ma nárok aj z nej dostať polovicu, ?

jatva
4. mar 2016

@mogro pokial ste nemali predmanzelsku zmluvu, tak spolocne nadobudnuty majetok (pocas trvania manzelstva) je spolocny. Uspory spred manzelstva su tvoje. Ak si tam nieco vkladala pocas manzelstva - to je spolocne. Na beznom ucte by som pre istotu nenechavala velku hodnotu a ani nekupovala nieco, co by mohli "rozdelit". Vyrazila by som napr na dovolenku ;) alebo zalozila detom ucet a tam im to previedla.

draik
4. mar 2016

@mogro
Ak sa otec doteraz o deti staral, nezanedbával ich, bývate blízko seba a otec detí navrhne striedavú starostlivosť, je možné, že súd mu vyhovie.

@jatva
Predmanželská zmluva na Slovensku neexistuje.

mogro
autor
4. mar 2016

@draik striedavu pri 10 mesacnej?

jatva
4. mar 2016

@draik mas pravdu....ja som to riesila v cr. Nejaka dohoda pred manzelstvo existuje, ale nie som si ista ako to funguje...

draik
4. mar 2016

@mogro
10 m nie, u staršieho áno.

mogro
autor
5. mar 2016

@draik takze sud by nemal problém rozdeliť deti, ?