Šetrenie od sociálky

kiks_1
31. mar 2018

Ahojte, súdime sa cez CIPC o návrat dieťaťa na miesto obvyklého pobytu.
Má k nám prísť sociálka, čo môžem čakať, alebo načo si dať pozor?
Boli u nás v stredu, neboli sme doma, môže byť, že už neprídu a prepásli sme to?

svetlana35
31. mar 2018

@kiks_1 mne volali a dohodli sme si termin. U nas nic nechceli len si sadli do obyvacky a mali sme pohovor aj so synom ten ma 16 rokov a ziadala som zvysenie vyzivneho. Potom dali spravu na sud,ze domacnost usporiadana. V kamosky chceli vidiet chladnicku, ci ma navarena, ci ma dieta vlastnu izbu alebo kutik a ci je kupene ovocie a zelenina. U nas nic videli, ze mame velky byt takze asi 15 min navsteva

svetlana35
31. mar 2018

@kiks_1 tiez sme prvu navstevu neboli doma, takze no stres

mm2008
31. mar 2018

@svetlana35 to myslis vazne? S tou chladnickou a varenim? U nna by nasli akurat tak prazdne hrnce minimum alebo aj ziadnu zeleninu ci ovocoe.. a poloprazdnu chladnicku. Ved v tyzdni netreba casto varit.. ked sa vacsina stravuje mimo domu..

svetlana35
31. mar 2018

@mm2008 no kamoske tak pozerali,ale zas co ja viem kvoli comu? neriesila som to nejako

loginexistuje
31. mar 2018

ano mozu pozerat aj co mas navarene ci ma dieta postel miesto na hranie veci v skrini atd plus sa budu pytat na naklady mozno meno lekara skolu a pod podla veku dietata

rucka77
31. mar 2018

Treba tam zavolať a dohodnúť si s nimi nový termín. Oni ale nezvyknú chodiť takto namatkovo keď ide o takéto veci 🙂

kiks_1
autor
31. mar 2018

Ja ani neviem s čím mám počítať. Dieťa, o ktoré sa jedná je mimo SR a je z 1. manželstva môjho manžela, ktoré ani nežilo u nás, mali striedavku. Teraz máme už spolu 2 deti, ktorých sa sociálka netýka.

mm2008
1. apr 2018

A je to tu.. treba zapisat x stran kadejakych rad a dohadov... .. aby sa podstatna info spomenula az teraz.. nepochopim preco sa podstatna info .nespomenie hned v prvom uvodnom prispevku. Netyka sa to len tohto prispevku ale vseobecne.

kiks_1
autor
2. apr 2018

@mm2008 Myslím, že nič podstatné sa nepísalo až teraz. Šetrenie sa týka nás, nakoľko sme podali žiadosť o návrat maloletého dieťaťa do SR. Malý býval u nás 2 týždne v rámci striedavky a 2 týždne s matkou, ktorá si ho bez slova zobrala do zahraničia a dobrých 5 týždňov, sme ani nevedeli kde je.