Stretávanie otca s dieťaťom

trinastka
29. dec 2011

co myslite maminy? sme necely rok rozvedeni,sudom je dane stratavanie otca s dietatom,nebranim tomu....ani som nebranila.... Otec hrdinsky rozpraval ako chce pre dceru len to naj..... potom pisal sms,obhajoval sa tym,ze sa s nou chce stretavat,aby nanho nezabudla...... ibaze mala jeho pristupom ze si sam dirigoval kedy on chce byt s nou,atd. zacala odmietat ist s nim (teraz uz ma 3 roky),nehovorim o protestoch spat u neho,co sa odzrkadlilo na istu dobu v jej hroznych snoch,vykrikoch a podob. moment. nespava unho,lebo nechce.....takze je taka kludnejsia .....Ale to som chcela: otec akosi, mam pocit, si z urcenych dni a hodin robi dobry den. priviezol ju bud neskor alebo skor,napisal sms,ze na miesto zajtrajska si pride po malu az pozajtra. a mala by byt do 2.januara u neho. Ja sa musim zariadit presne na tie stanovene dni a casy,na co som si uz aj zvykla. A ON? ma to v paži ako vidim. prejde ho to?

kitti0503
19. máj 2014

@danic @santine mamičky napiste mi kolko maju deti rokov a napisem vam ako to ide...mam veeeelmi vela skúseností v tomto. ...ale je to lahke 😀

santine
19. máj 2014

@kitti0503 9 r.

kitti0503
19. máj 2014

@santine lool aj moja....takto. ...akkk otec dieťaťa zobere od tvojich rodicoch dieťa tak takisto ju môže aj dať naspäť čiže bez papiera....vtedy narovinu pred niekym to vyskúšaj. ..bud doma a nech ju zobere von tvoja matka...ak ju zobere od nej tak vtedy rychlo chod von a povedz narovinu. ..ak si zobral od mojej matky dieta takisto ju aj vrátiš matke....a mimochodom dieťa ma trvalé bydlisko u teba to znamená že ide domov a nie niekde inkde....za druhé matka takisto musí robiť. ..nevie doma sedieť a čakať na zázraky. ..musi aj ona robiť. ..takisto to mam aj ja napísané v rozsudku no na sude vieš čo bolo?? ? dostal po hlave jednu že čo si predstavuje. ....matka takisto musi robiť a vy nikdy neviete na vas čo čaká. ..a budete takisto vašu matku prosiť aby šla po vaše dieťa. ..to je to isté. ..no s tym sme vyšli aj zo súdu 😀 ....ale ak velmi sa bojis tak urob splnomocnenie...to dáš len opeciatkovat na mestskom urade a to je všetko. ...ale ešte mu to neukaz..skus ten prvý variant...uvidíš zabere to len bud silna a narovinu povedat...oplatí sa to..pre moju veeelmi veľakrát nepride on ale jeho matka babka atd......nooo a on sa sťažoval že nie ja ju zoberem od neho 😀 ...ide to len treba silnejšie lebo ak ukazes ze sa bojis. ..koniec. ..on to vyuzije....ja som povedala na sude aj to že v pohode...nechám tam robotu. ..budem pri malej 24 hodín denne ale toto a toto a toto nech sa páči platiť aj všetky krúžky do školy..atd...nooo ostal ticho...a ja robim opatrovatelku v at...čiže dva týždne nie som doma a žiadny problém už. ..skúša inkde ale márne 😀

santine
20. máj 2014

@kitti0503 ahoj, mne ide o to, kde sa zvycajne odohrava stretavanie s druhym rodicom, ak to ma byt na verejnom mieste. v sprievode druheho rodica.

kitti0503
22. máj 2014

@santine v mieste trvalého bydliska dieťaťa

beja22
21. jún 2014

Ahojte.Chcela by som sa opýtať.S manželom sme rozvedený a syna (11mesačný)ma 3x za týždeň na 2 hodiny v mojej prítomnosti.Chodievame na prechádzky čo vyhovuje obom nakoľko sa on o malého nedokáže postarať a malý pri ňom plače.Raz sme išli na prechádzku,no keď sme nasadli do auta zobral nás nasilu ku jeho rodičom a nezaujímalo ho to,že ja som proti.Čo možem robiť preto aby to znovu neurobil nakoľko sa z jeho rodičmi nemáme v láske.Ešte by som sa chcela opýtať,že ako prebieha,keď si jeho rodičia dajú na súd že chcú malého?možu si ho brať,alebo len navštevovať?a ako často to býva?Ďakujem za každú radu

mirkaelias
5. aug 2014

@janemari ahoj mozem sa opytat ked davas tie nahradne terminy ty sa musis prisposobit alebo on tebe???

mirkaelias
5. aug 2014

@kitti0503 aj ja si prosim info'!!!!!!!!!!

janemari
5. aug 2014

@mirkaelias v mojom záujme je vychádzať v ústrety,aby sa to neobrátilo proti mne ,že bránim v styku. Aj keď v súčasnej dobe sa veci už majú inak.

mirkaelias
5. aug 2014

@janemari ahoj ano v tvojom zaujme ale nie v zaujme vsetkych maminiek,,,. mi to mame opacne a potrebujeme vediet ci sa muz musi prisposobit jej alebo ona jemu .dakujem

janemari
5. aug 2014

@mirkaelias Ono je to podľa toho, či máš stanovený deň kedy máš dať náhradný termín. Ak nie ,tak je potom na tebe ako sa zariadiš. My sme mali určené dni PO,STR,NE a v ostatné dni mali byť náhradné stretká,ak sa neuskutočnia. Mne na začiatku mesiaca poslal rozpis, kedy príde v určené dni a ja som dala návrh ,kedy sú náhrad.stretká. Ak neprišiel tak stretká neboli a nakoniec sa to doriešilo na sociálke, že náhradné termíny nebudú, lebo sa to tak nakopilo ,že nebolo možné ich dať. Celkovo systém je taký, žena sa musí prispôsobiť inak je zle.Ak muž na stretká nechodí, nik ho nepostihuje, je to jeho vec, že sa oberá o čas s deťmi. Aj ja som neraz čakala nachystaná a krátko predtým dal vedieť, že nepríde. Resp. poslal email, ja som na nete v ten deň nebola. na stretko som išla a čakala ako blbec. Mal by sa aj muž prispôsobiť,ale ak sa neprispôsobí nič sa mu nestane.

janemari
5. aug 2014

@mirkaelias okrem iného všetko záleží aj od kolíznych opatrovníkov, sudcov čo rozhodujú a podobne. Pretože sú taký čo jasne držia stranu otcom, sú také čo matkám,sú také čo chcú dosiahnuť dohodu.A samozrejme je to o oboch partneroch, pokiaľ ide jednému len o to,aby robil problémy, nikdy to nebude dobré,hlavne kým sú deti malé. Pokiaľ je už dieťa dosť veľké,aby brali do úvahy jeho názor, porieši sa to samé.

kitti0503
5. aug 2014

Tak mamicky ja teraz budem mat sud lebo on poziadal o zvysenie stretavania co uz vieme dopredu ze nedostane 😀 pretoze socialka vypocula aj malu....a co sa tyka ze ci musite v ustreti chodit von...tak jasne mamicky ze nie....ja ani neviem kedy som odovzdala malu jemu i ked som bola aj doma....jednoducho moze robit co chce..nezajem...spytam sa ho po pripade koho chce mna ci malu..ak malu tak malo by byt jedno kto da von dieta...a verte ze to funguje....a pritom furt strka do nas...pytajte sa kludne...ja som v tom uz az azzz

tilda
6. aug 2014

@kitti0503 ano, aj moj ex riesil preco mu dceru neodovzdavam ja :P
prosim ta, od kolkych rokov sa pyta socialka dietata na nazor? dik 🙂

kitti0503
7. aug 2014

tilda@ mne spominali od 8..ja mam dceru 9 rocnu..ak vie vyjadriť svoj názor. .tak kľudne chod s nou..oplatí sa

tilda
10. aug 2014

@kitti0503 dakujem za odpoved 🙂 ja by som moju rada uchranila od takycto zalezitosti,ma len 4 r

ivica2013
11. aug 2014

@lenka311 je zaujímavé ako majú psychológovia názory, že dokáže dať kojené dieťa otcovi na celý deň, tomu nechápem, ako je to možné, aj keď ide o 12 mesačné dieťa, riešim podobný problém, tiež kojím a nikoho na súde to nezaujíma, malý má takmer rok, len neviem, či toto je v prospech dieťaťa ako to všetci omieľajú stále dookola aj na sociálke

kitti0503
12. aug 2014

@ivica2013 @lenka311 mamičky. ..na celý den otcovi bez prítomnosti matky kojene dieťa sa nesmie odovzdávať a prenechať na celý den...ak ale to uznali..treba ísť vyššie. ..nebojte sa toho uvidíte že to pôjde. ..vezmite advokata...tam vam bud ex vybavil dačo alebo dobrého advokata ma...nedajte sa lebo ak nedaj bože sa niečo stane. .vtedy budete ľutovať že ste neurobili vyšší krok....oteckovia nemaju až taký prax ako mamičky. .česť vynimkam. ..ale matka je matka...a ked sa tyka babetka tak paaana...no ja by som to nenechala...to je riziko!!!

materina_duska
12. aug 2014

@kitti0503 Len čisto zo zaujímavosti - aké riziko?

kitti0503
12. aug 2014

Priklad...otecko ci svokricka chce nakrmit batola bez prítomnosti matky kde uz sú rozvedeny....náhodou nedobre ju nakrmi co znamená že zle to zhltne..alebo neprebali a bude červené vystipane...alebo bude kašľať tak že sa ide uz z toho zadusit a matka vtedy čo urobi?????ide zurit ako levica ved to je jasné. ..ale ked je batola v prítomnosti matky tak aj matka je kľudnejšia a tak vie oteckovi pomôcť. .po rozvode je všetko ineeeee!!!

materina_duska
13. aug 2014

@kitti0503 Veď aj matke môže dieťa niečo zle zhltnúť a veľakrát práve ženy majú sklon spanikáriť. To že si matka nie je patent na dokonalosť. Ľutujem muža, ktorý má alebo bude mať s tebou dieťa.

kaktusik007
13. aug 2014

@kitti0503 akoze matke sa nestane, ze jej dieta to zle zlhtne??? ze sa zapari ritka?? (lebo ak si matka, tak vies, ze to ani nie je o castnosti prebalovania, ako o agresii stolice ako takej - niekedy aj 4 minuty robia paseku...).
akoze ak su matky taketo, tak sa nedivim ze otcovia sa angazuju v lige otcov a potom zbroja a robia problemy... ked vlastne ani nemaju inu moznost...

kitti0503
13. aug 2014

Jaj more nikde som nepisala ze matkam sa to nemoze stat...len to ze viem ze ked sa stane nieco tak ide vyskocit na exa...na...nic viac....a predstav si mam dieta a moj ex je hotentooo vsetkemu na..dovi dopo

lenka311
15. aug 2014

@ivica2013 Mne až tečú slzy keď to spätne čítam, ex sa momentálne už rok k nám nesmie priblížiť.. veľmi jej ublížil.. veľmi... a ja to už cez rok neviem rozchodiť... ☹ ☹ ☹ ☹ - ale v base neni, vďaka svojmu právnikovi... a ešte ma stále čakajú súdy... ☹ ☹ ☹

kitti0503
19. aug 2014

O tomto som pisala...priklad!!!

marian1974
7. sep 2014

ahojte, prečítal som si všetky vyjadrenia mojej exmanželky janemari a musím zareagovať. budem uvadzať informácie, ktoré vychádzajú z priamych dôkazov zo súdnych pojednávani, a urobte si potom sami obraz o tom.
Finančné zabezpečenie počas materskej dovolenky: príjem od 534 € do 1200 €- podpora od štatu, je pravda že na dceru som posielal 28 € ale súčasne som jej platil výživne na manželku 50 €, po rozvode ma súd zaviazal platit výživné na dcéru 80 €, ktoré platím do teraz. Po prechode na rodičovkú dovolenku som bol súdom zaviazaný platit výživné na rozvedenú manželku 70 €, moj príjem, ktorý uviedla bol pravdivý cca 500 € mesačne. Menší detail, ked odišla oddomna exmanželka disponovala na svojom osobnom účte a na dvoch vkladných knižkách na svoje meno sumou cca 15 600 € - dôkaz poskytla banková inštitúcia súdu.
Podstata naša dcéra- vyjadrenia exmanželky. Od narodenia dcéra nepozná svojho otca, lebo sme už spolu nežili. Nežiadal som pri rozvode, aby exmanželka nemohla byť prítomná na mojom stretnutí s dcérou, ale jej advokat nič preto neurobil, aby to bolo uvedené v rodičovskej dohode, na socialke som sa vyjadril, že súhlasím, aby sa zúčastňovala stretnutí, lebo je to najlepšie pre dcéru, na začiatku to fungovalo. Teraz uvediem dôvod a potom aj iných súvislostiach, prečo vznikali problémy. Po čase exmanželka uviedla, že sa nebude zúčastnovať na stretnutí, lebo to nie je uvedené rodičovskej dohode. Čas 14.00 hod nebol vhodný na stretávanie sa dcérou, vtedy prišlo vzájomnej dohode, že stretnutia budú o 9.00 hod a ja nebudem žiadať náhradný termín. Táto dohoda trvala len do konca roka, kde mi oznámila, aby som dodržiaval čas stretnutí určený rodičovskej dohody a tým zrušila našu vzájomnú dohodu. Od narodenia, prvých 9 mesiacov sa žiaden vývoj u dcéry nezmenil t.j spí, zobudí sa, naje a dalej spí a ja túto skutočnosť nerešpektujem, toto uviedla na socialke. Zmena nastala až od konca januára 2012. V apríl 2012 ma obvinila, že dcéra ma psychické problémy so stretávania sa svojím otcom, do teraz je na sledovaní u psychologičky- vtedy mala dcéra presne 1 rok. Tieto posledné skutočnosti, ktoré som uviedol sú v dokazovaní v rozbehnutom súdnom pojednávaní, preto sa bližšie nebudem vyjadrovať.
Podstata problému spočíva v tom že jeden rodič chce a druhý nechce.... ked niekto pozná recept na tento problém, kludne nech napíše.

sosovica
27. okt 2014

Ahojte žienky potrebovala by som pomoc.Otec bio sa nezaujímal po roka o malu.Nasiel si priateľku s ktorou čaká dieťa po 5mesiacov ale to neriesim ;).Otec dcérky neplatí výživné tak ako má súdom určené dlzi mi 50euro a dal návrh ma súd.Zacal sa zaujímať o malu zas posledný krát s nou bol 9.3 a chce sa s nou stretavat ale nie za mojej prítomnosti ako to mam súdom určené.Ako rozhodne súd? DAJU mu ju na tie tri hodiny samu? Alebo nie? Mala ho nechce v podstate ho už ani nepozná kedze už ho nevidela.Mame nového tatina na ktorého je na viazaná. BOJIM sa o nu.Ja mu ju umožní sa stretávať s nim ale len za mojej prítomnosti kedze je namna veľmi na viazaná a s nikym nejde sama vonka okrem starkej ktorá žije s nami od bruška. U pokojne ma? Čo má čaká? Som psychicky na dne ked si nato spomeniem ze mi ju má zobrat co I len na hodinu.

michaelats
24. máj 2018

Dobrý večer som slobodná matka... Rozišla som sa s priateľom, mame spolu 7mes. Dieťa..... Priznal otcovstvo. Dala som návrh aby mne zverili dieťa, výživné a Styk otca s dieťaťom. Dala som ze za mojej prítomnosti.. ... On podal navrh, že každý víkend v sobotu a j v nedeľu od 10 do 16tej. Môže také niečo súd schváliť? Ďakujem