Striedavá starostlivosť o syna

jajo24
18. apr 2012

Moja priatelka sa somnou rozisla mame spolu syna Jarka ma 19mesiacov syna na dovsetko milujem len ona mi ho nechce davat vidiera ma . Ja zo sinom chcem byt sak som jeho otec on ma pozna viem sa onho postarat poradte co mam robit som zufaly . Ziadost na sud idem podat zajtra ziadost o striedavu starostlivost . Chcem sa o chlapca starat aj ja ! ☹

digysa
19. apr 2012

@jajo24 Asi sme sa ta mali spytat hned od zaciatku PRECO ti tvoja ex-priatelka nechce davat syna. OK, to sme sa uz dozvedeli....ci je to pravda, to viete iba vy dvaja.

@kajlik18 Mas tazku situaciu. Ale vzchop vsetku pevnu volu, zatni v sebe nenavis voci svojmu ex a dopraj synovi otca. Fakt by to bola skoda, keby si sa znizila na jeho uroven a teraz ho "za trest", co ti vyviedol nenechala vidat jeho syna. A tvoj syncek skutocne potrebuje otca. Tak isto, ludia sa menia. Ten tvoj si to uvedomil dost neskoro, co straca, ale uz to sa ceni, ze sa chce postarat.
A ty budes mat aj par volnych chvil pre seba. Nebude vsetka starostlivost iba na tebe...

Skutocne sa dohodnite pre dobro vaseho syna. Zelam pevne nervy a akokolvek sa nemate radi, skuste sa spravat ako slusne, aby syn videla, ze aj ked mama a tato neziju pod jednou strechou, aj tak ich ma oboch. 😵

jajo24
autor
19. apr 2012

@janka_pn Jasne len ja som na vine nech vsetko zvali na mna len ja som debil a uboziak Za vsetko mozem ja . dobre nebudem to tu rozoberat . Lebo verit budete len jej

jajo24
autor
19. apr 2012

@digysa Ja som ochotny snou si zadnut za jeden stvol a dohodnut sa snou na malom Ale co ked ona nechce .

jajo24
autor
19. apr 2012

@irriss Mna mrzi co som sposobil Milujem ich a je mi to luto zalezi mi na nich .

anjelicek26
19. apr 2012

@jajo24 - ak budes mat syna v starostlivosti mas narok u zamestnavatela ziadat na tu dobu 1 smennu prevadku, teda priradenie na jednu smenu, treba o to poziadat.

janka_pn
19. apr 2012

@jajo24 a co takeho som ti konkretne ja napisala?? 😕 nikto netvrdi, ze si to, co si tu prave napisal.... teda tvoja ex to tvrdi, ale ja som nic take nenapisala! 😠

anjelicek26
19. apr 2012

@jajo24 - aj ona musi vychladnut. Povedz jej, ze si ochotny robit ustupky, hladat riesenie v zaujme syna, ak sa bude proti tomu stavat - odkladaj si kazdu sms, kazdy e-mail, vsetko, bude sa ti to na sude hodit.

janka_pn
19. apr 2012

@anjelicek26 striedavku nedostane ak ma 3 zmeny a nikto mu jednozmenku neda, ked nema striedavku.... u nas to nie je este tak daleko....

anjelicek26
19. apr 2012

@kajlik18 - skuste najst riesenie v zaujme maleho, aj keby to malo byt len kazdy druhy vikend v mesiaci, ma na to pravo a tebe sa ver mi - ked budes na maleho sama - bude ten volny cas hodit, oddychnes si, vylozis nohy, verim, ze je to asi cerstve, ale je to jeho otec a aj ked sa spamätal aj teraz - aspon, ze sa spamätal. Niektory sa nespamätaju nikdy. Odlozit emocie a hladat riesenia. Drzim velmi palce.

jajo24
autor
19. apr 2012

@anjelicek26 dakujem ti za radu

jajo24
autor
19. apr 2012

@janka_pn je jedno ci striedavku ale zo synom chcem byt

anjelicek26
19. apr 2012

@janka_pn - aspon navrhnut zamestnavatelovi by sa to dalo, ak je to tym podmienene, vyziadat si suhlas vopred, ak by mu syna prisudili. Ale ano, byva s tym problem. A hlavne ak je dieta take male, sud sa velmi k striedavej starostlivosti aj tak neprikloni. Ale aspon vikendy, dni volna, o to sa da bojovat.

janka_pn
19. apr 2012

@jajo24 ak to date na sud, som uz pisala a ty zaistis, ze mas na maleho cas, chut.... tak ti kazdy druhy vikend daju... moj nazor

janka_pn
19. apr 2012

@anjelicek26 mam obavu, ze neuspeje a ked bude naliehat, dostane vypoved... je tu nezamestnanost, myslim, ze je rad, ze ma pracu, ak sa nemylim 😖 u nas je to bohuzial este tak 😝

mery.maja
19. apr 2012

Prispevky ako "len ja som ten najhorsí","za vsetko mozem ja" a podobne radsej otecko nepouzivaj lebo toto hovorí väcsina chlapov na kazdyyyyy problem ktory sa vyskytne a nieje podla ich gusta.... 😝
Ja osobne som za striedavku aj ked u tak maleho dietata som si nie ista a neviem ci ty presne vies co striedavka znamena....a este aj ked pracujes na 3 zmeny 😕 no myslim si ze skor striedavka odklepnuta nebude ako bude....ale za pokus nic nedas.
Nestací len pisat niekde na forum ja sa chcem dohodnut,ja chcem toto ona nie a podbne.....odhliadnuc od toho co tu uz tvoja expartnerka napisala tak zrejme vzdy je nejaky dovod preco to ex nechce-nieedy to je len z trucu ale niekedy su nato vaznejsie dovody.
Ak je pravda co napisala tvoja ex-aj o utokoch na jej osobu aj o tom ze si s nou aj s dietatom nechcel nic mat tak je zbytocne tu teraz robit na "cudzch ludi" macacie oci a opeknovat sa,nebodaj si masirovat ego-nechcem ta urazit ale asi by si to robil pokial by tvoja ex sem nenapisala tiez.
Budem sa opakovat ale vo vseobecnosti som zato aby dieta aj ked su rodicia rozídení malo otca aj mamu rovnako casto pri sebe ako keby boli rodicia spolu ale nie na urok toho ze budeme si teraz nase konflikty riesit takto ze ja ti dieta nedam a ty zavolas policiu alebo nejaky iny postup lebo mas nato pravo....pretoze je to stresujuce pre vas ako aj pre dietatko a v poslednom rade uplne zbytocneeee.

jajo24
autor
19. apr 2012

@anjelicek26 Ale zajtra si idem o 16tej ponho . Slubila ze mi maleho na vykend da tak sa uz velmi nanho tesim vsetko mam prenho pripravene .

irriss
19. apr 2012

@jajo24
Je to sice krasne, co TED rikas, ale to, co jsi rikal tehdy, kdyz te nejvice potrebovala-i , na to se nezapomina a jen ztezi odpousti...

jajo24
autor
19. apr 2012

@irriss Proste zobrala sa odisla nesadla si semnou ze taketo roblemi su riesme ich ona vie len povedat daj mi pokoj nezaujimas ma neotravuj ma a nevipisuj mi ! to je vsetko ziadna komunikacia ako dospela osoba .

jajo24
autor
19. apr 2012

@kajlik18 co som povedal som povedal V zachvate hnevu ja sa neopeknujem hlavne nepis ze som si maleho nevsimal je to uplna hlupost ako to mozes napisat .

anjelicek26
19. apr 2012

@jajo24 - hlavne maj vlastnu autosedacku, postielku a podobne veci, bez toho ti ho moze odmietnut dat. Drzim velmi palce

alice107
19. apr 2012

@jajo24 kedze mas advokata, s otazkami obrat na neho.ver mi,ze najlepsie ti pomoze on.je zle ak obaja budete pouzivat dieta ako nastroj boja medzi vami.
ak vam obom ide o zaujem syna, dohodnete sa na slusnom dialogu a respektovani.ak teda ste obaja vyspeli,aby ste zaujem syna videli ako prioritu.
musis si ujednotit,aky navrh chces podat.o aky druh upravy styku mas zaujem.

dusika11
19. apr 2012

ahojte dieta..nie je kus nabytku..potrebuje rodicov mamku aj ocka..zial--dnesna doba je tazka a stresujuca..no deti by mali byt usetrene nasich sporov..bitka zeny je neospravedlnitelna...na to odporucam, trestne oznamenie..a riesit to zo psychologom..a ak zena uz chce odist otecko by to mal respektovat..a podielat sa na vychove kolko sa da....lebo rozchod je vina oboch.no kazdopadne neviem si prestavit ze striedavu starostlivots naprklad ked kazdy byva v inom meste..to sa dieta preklada ako kus raz z jednej skoly do druhej ci???stale ma inu izbu?? neide o nas...ale o to co citi dieta a co je v pre jeho dobro...tahat ho ako maca z jednej domacnosti do druhej..no co ja viem......

irriss
19. apr 2012

@jajo24
Precti si prispevek maminky Tveho ditete..ve 14:27hod... 😉

Nedivim se, ze se snazi "nepsat" vlastni Knihu o rodine, kdyz nejkrasnejsi "kapitola"skoncila driv nez mela.. ☹

jajo24
autor
19. apr 2012

@kajlik18 Na malom mi zalezi milujem ho a chcem byt snim viem sa onho postarat aj sam . Mali ma ma rad a ty to nikdy nezmenis som jeho otec ktoreho potrebuje a potrebovat vzdy bude . Napisem co len chces to mi je jedno ale je mi uprimne luto ze som ta stratil lebo ta Milujem som blazon do teba aj ked to mozno tak dakedy nevizeralo ale milujem ta chapes . Mrzi ma co sa stalo ale hadam este mam dake pravo sa stebou rozumne porospravat hlavne chcem aby si ma vipocula . Mna bez vas nebavi zivot lebo vas milujem neh si toto precita hoci kto nemam sa zaco hanbit kazdy spravi v zivote preslapi aj viac krat ale sme tu nato aby sme ich riesili . Mame spolu peknecho synceka je to plod nasej lasky on nas potrebuje k zivotu . Milujem ta to je vsetko viac nepisem budem o vas bojovat to slubujem len potrebujem aby si ma vipocula .

maminuska
19. apr 2012

@jajo24 prosím , ked niekomu vyznávaš lásku nech to nie je s tolkými hrubicami. 😒

anjelicek26
19. apr 2012

@maminuska - myslim, ze ide o vyznam tych slov, nie o gramatiku momentalne... spravil chybu, to je pravda, ale chce sa aspon starat o syna, ma na to pravo a chce sa s nou normalne porozpravat, snad vychladnu emocie a bude to mozne.

irriss
19. apr 2012

@maminuska
mne kdybyby nekdo vyznaval lasku, mohl by mlcet ale musel by se uprimne divat do oci.. 😉
preci ji nebude psat dopis...a v rozklepanem hlase se kazda hrubka vytrati😉

jajo24
autor
19. apr 2012

@maminuska Ako pisem ma teraz netrapi ci tam je y alebo i Chapes podstatna je vaha tich slov

maminuska
19. apr 2012

@jajo24 tak ako ta netrápi že tam je y alebo i, tak ta zrejme netrápilo počas vztahu kopec vecí Váha slov je nič. fakt nič. Až to čo robíš niečo znamená.
Ak je pravda to čo písala tvoja priatelka to čo si jej povedal , tak sa ani nečudujem že ta nechce ani vidiet. Také slová sa ani v najväčšom hneve nevypustia z úst.

jajo24
autor
19. apr 2012

@maminuska Dobre ti si daka mudra zase nic proti tebe ale tvoje nazori ma nezaujimaju