Striedavá starostlivosť o syna

jajo24
18. apr 2012

Moja priatelka sa somnou rozisla mame spolu syna Jarka ma 19mesiacov syna na dovsetko milujem len ona mi ho nechce davat vidiera ma . Ja zo sinom chcem byt sak som jeho otec on ma pozna viem sa onho postarat poradte co mam robit som zufaly . Ziadost na sud idem podat zajtra ziadost o striedavu starostlivost . Chcem sa o chlapca starat aj ja ! ☹

maminuska
19. apr 2012

@mikman tak v čom je to potom u tých mužov, je to ego ? pomsta partnerke ? pomstychtivost ?

mikman
19. apr 2012

Vidis ale je to aj opacne na slovensku je ak sa nemylim cez 10000otcov co sa staraju o deti bez matky.

mikman
19. apr 2012

@maminuska tak ziadny muz neprizna alebo aspon vacsina ze bez zeny su nuly. Ale je ako ty pises 10% zien v opacnom garde.

irriss
20. apr 2012

@mikman

Po rozvodu lze rozlišit tři hlavní uspořádání: výhradní péči matky a "navštěvujícího" otce, péči otce s "navštěvující" matkou a společnou (střídavou péči), kdy dítě pobývá střídavě v péči matky a v péči otce. U nás byl institut společné a střídavé péče zaveden v roce 1998. V minulosti byly děti rozhodnutím soudu svěřovány do péče matky ve více než devadesáti procentech případů a na této skutečnosti se mnoho nezměnilo ani po roce 1998. Až v roce 2002 bylo do péče matky svěřeno méně než devadesát procent dětí (89, 38%). Do péče otce bylo v témže roce svěřeno 7,99% dětí, do společné/střídavé péče pak 2,14% dětí. Institut střídavé péče je tedy u nás uplatňován jen výjimečně.

petkaa28
20. apr 2012

Jaaaj typickeeee - chrumkavy muz, ktoremu bolo ublizene, chudacik a lutujte ma..kym ste mu radili a lutovali ho bol chrumkavy..ktora ste si mu dovolili odporovat, tak vas nazor ho nezaujima a radsej da zamknut temu, ked sa sem jeho ex vyjadri a uvedie veci na pravu mieru...
Sorry chlape, ja by som ti uz len kvoli tvojej gramatike neverila ani nos medzi ocami - kazdemu sa obcas podari preklep ci hrubka, ale ty mas chybu takmer v kazdom slove! Ked nemas dost rozumu na vyjadrovanie sa (my sme sa presvedcili o pisomnom vyjadrovani), tak by som ti neverila, ze mas rozum postarat sa o rodinu..a evidentne nie som daleko od pravdy, inak by si na svoju zenu NIKDY nepolozil ruku, nevyhodil ju z bytu a nenadaval jej do ....
Pripadas mi presne ten typ, co bol teraz v modrom z neba - pripecene sa na vsetkych usmieval, ako ju on velmi lubi...hned ako mu chrstla pravdu do oci, tak ze to nema zmysel, ona si bude stale hovorit svoje...snaha len kym mu nepovedala ano a potom zase povodny stav.....takehoto chlapa ani na kosenie zahrady, nieto este do domu

irriss
20. apr 2012

@petkaa28
Porad prirovnavate hrubky, gramatiku a neschopnost - neznalost vyjadrovani k "nemozne a neschopne Lasce"

Ja si myslim, ze i negramot umi milovat a dokaze se dobre a spravne postarat o rodinu..

Ja ve Studiich nevidim podminku ani zaruku na super bezproblemove manzelstvi a laskyplneho otce a manzela..
Muj prvni muz odmaturoval uz v 16ti letech, studoval v zahranici delal nekolik VS najednou..uz v 17ti letech byl schopen se realizovat v predni Bance v Praze...
a stejne dopadl hur nez..ani nevim koho oznacit, protoze propadl tak hluboko, ze si myslim, ze je v te propasti uplne sam.. 😠 ☹

vejula
20. apr 2012

@petkaa28
@irriss nemyslim že je to gramatikou. Ale chlap ktorý najprv nadava dieťaťu do pankhartov a že je splodene z toho že sa žena s niekym sku*vila. Ako to mi uplne stačilo na to aby som si vytvorila nazor na dotyčneho. A teraz sa ide tvariť ako mu na synovi zaleži, pričom ešte pred nedavnom vyziapoval že nieje jeho. Ako bez komentara

irriss
20. apr 2012

@vejula
Ja se nikoho nezastavam..mluvila jsem VSEOBECNE..ze prave zde na tomto FORU se bere vice v uvahu GRAMATIKA nez SRDCE a umysly..
opakuji, nemluvim o tomto pripade konkretne..Ja jsem si svuj obrazek udelala...

Prosla jsem si podobnou cestou, jako zdejsi maminka...kajlik18 a tudiz CHAPU.

Ale s odstupem doby, po 22 letech od "srazky s blbcem" 22 let meho pozorovani jsem zjistila, ze MLADI je STAV BEZ tize a je schopno pochopit, az kdyz se NEKOLIKRAT pekne spali a nekolikrat "nekam" spadne.. 😖
Promarnene a zbytecne znicene mladi...ktere Ti nikdo nevrati..i kdyz mas v naruci miminko, nikdo a nic nevynahradi tu bolest, ktera NIKDY neskonci, bude Te provazet NAVZDY ..a to cislo let a obdobi je sakra dlouhe, kdyz zacina a zaroven konci na cisle roku 18... 😖
Jsi poznamenana, rostes poznamenana a jen tezko najdes nekoho, kdo Te "vyleci" 😒

vejula
20. apr 2012

@irriss určite ja som to nemyslela akože ti protirečim, len že pridavam svoj postreh a nazor na tuto temu

irriss
20. apr 2012

@vejula
ale ja mam rada, kdyz mi nekdo protireci..vzdycky se najde spolecna cesta k porozumeni...ja nemam recept na pravdu😉

Tady jde o to, ze cim dal tim vice vidim na MK, ze hrubka = ignorant

a to hlavne v tematech, kde "gramatika slova" nema nic spolecneho s "gramatikou srdce" - i kdyz muze byt propojena a nebo naopak vyvolana stresem a nebo umyslem, jak sam sebe nenechat rozpoznat..na Verejnem Foru..
Muze to byt nekdo, kdo pise i mluvi perfektne, zaujima super pracovni misto a schvalne pise hrubky, proto, aby nebyl k poznani.. 😉
Nemluvim konkretne, ale vseobecne 😉

petkaa28
20. apr 2012

@vejula

@irriss
Baby ked uz, tak nevidim, ze by som napisala, ze je to v gramatike. Napisala som: "ja by som ti uz len kvoli gramatike neverila"
Jasne, ze gramatika je tu nepodstatna, pretoze tento chlap sa nikdy nezmeni - ak udrel zenu raz, vyhodil ju, nadaval a ospravedlnuje to, ze bol vytoceny, tak to spravi zas....
Kolkokrat ludia, co su negramotni maju najviac skusenosti...
Ja len, ze ak uz sa niekto prezentuje na verejnosti, tak je hanba, ze vo svojom rodnom jazyku nie je schopny napisat 3 vety bez chyby....a to nie je na tomto fore problem len tohto chlapa

maminuska
20. apr 2012

@irriss pravopis hovorí o určitej úrovni človeka ( vynímam dyslektikov a dysgrafikov ), človek ktorý ešte aj v oslovení svojho dieťata napíše hrubku ako sviňa nuž ja neviem ,
a celkovo písať tu ako mi syn chýba a aká je tá priateľka hrozná lebo ho citovo vydiera, a ako on ju miluje - slová , slová , slová . Keby ju radšej niekam zobral aj so synom na predĺžený víkend, alebo zrušil mamu v momente ked na jeho ženu zaútočí, keby hneď v začiatkoch priznal svoju chybu tak ver že sa aj ja na to dívam inak, ľudskejšie.
Vieš ja skutočne nie som zatrpknutá voči mužom , hlboko si vážim každého jedného spoľahlivého , normálneho a verného. Ale nejak som si za tie roky na týchto večných sľubovačov vypestovala nos a intuíciu. Málokedy ma sklamal.

maminuska
20. apr 2012

@irriss
@petkaa28 a teraz konkrétne, 25.4.2012 má moja kamarátka rozvod s mužom ktorý ju druhýkrát opustil lebo ju vraj nemiluje, je taká a onaká , proste kakaná.
Prvý krát ju opustil pred 5 rokmi , nemali spolu dieťa, lebo vraj už nemá tie motýliky v brušku ( boli spolu 5 rokov ), psychologička povedala že to urobí znova, ja som tvrdila že to urobí znova - jednoducho nezrelá osobnosť. Po mesiaci sa vrátil , 5 rokov čakala aby zas neurobila blbosť, zobrali úver, vybavili projekt na dom , splodili dcéru , ktorá ma dnes asi dva roky a na Silvestra sa zbalil ráno , že odchádza že nemôže s ňou žit lebo ju nemiluje. 2,5 mesiaca čakala kým sa vráti potom podala o rozvod. Akonáhle podala o rozvod vraj sa teda vráti 😒.

Myslíte že to neurobí znova ?

irriss
20. apr 2012

@maminuska
Urobi to znova..ale i ona....

Ale i ja znam prave takto "fungujici" manzelstvi, vyhovuje to oboum a treti nazor neni vitan..
Komu neni pomoci.. ☹

Kazdopadne bych Ti nedoporucovala ji nechavat plakat na Tvych ramenou..naopak nechat ji spadnout..(ale sledovat, at si neublizi) a nerikat "Ja Ti to rikala"...i tak o tom nevi, protoze v techto pripadech a takto fungujici manzelstvi totiz "neslysi"..

janka_pn
20. apr 2012

ja k tomu len tolko, ze ak by mna chlap, ci v afekte, ci to je jedno ako... viackrat slovne skaredo napadol, este by si aj mamu na pomoc zavolal, nadaval by mi, nedajboze udrel.... tak by som mu viac nikdy neverila. mozno by som mu dala jednu sancu, kvoli dietatu, ale ak by sa nechytil ani tejto poslednej, tak by uz nikdy ziadnu inu nedostal. okrem toho by som sa teda dost obavala vplyvu na dieta.... pretoze, aj milujuci dokaze v mnohych pripadoch udriet a ublizit ☹

irriss
20. apr 2012

OSOBNE si myslim, ze SLOVO muze bolet vice i dele nez par facek..

ale to neznamena , ze obhajuju nasili..to neeeeeeeeeeeeeeeeee 😉

Chci tim rict, ze nekdo reaguje slovem a je to sakra utocna a bolava zbran, nekdo rukama, protoze slova mu nestaci ...a zasahly ho tak a az tam, kde byl smyslu zbaven a pouzil sve telo jako zbrane..
Nevidim velky rozdil mezi slovni a fyzickou zbrani..
Po jedne zustavaji viditelne nasledky, ale druha je zrovna tak plna jizev...ale i hloubeji zasazenych.. 😒

maminuska
20. apr 2012

@irriss jasné že to urobí znova a preto sa s ním rozvádza. Sama sa rozhodla, psychicku pohodu navodila psychologička len aby sa mohla ona rozhodnuť.
Teraz zažíva to opačné peklo, horúce vyznania lásky, kvety domov , vypisovanie po fórach ako ju miluje a aká je ona hrozná lebo berie dcére otca.
Nejak mi to pripomína túto situáciu.

irriss
20. apr 2012

@maminuska
Nechci se rozepisovat...tak jen uryvek ze zivota ohledne temy:

Ja se trapila 16 let...16 let jsem bojovala s pocitem zloby a pomsty...po 16ti letech zazvonil telefon a v nem se po 16ti letech ozval ON..
(nikdy sveho syna nevidel, nikdy neposlal zadny darek, zadne narozeniny..NIC..na alimenty cekam uz 22 let...)

jeho slova +- " Promin, rad bych vratil cas, vim, ze to neni mozne, ale chci abys vedela, ze jsi byla prvni v mem srdci a zustala jako jedina.."

Mozna se chtel vratit, mozna to byla prosba o odpusteni, mozna....mozna mozna..mozna jsem mu i odpustila a stacilo mi vedet, ze citi potrestani sam sebou..Konecne jsem se citila volna... 😉
Bez chuti o pomste a nenavisti. VOLNA!!

petkaa28
20. apr 2012

@maminuska urobi...takyto sa nemenia. Aspon ja tomu neverim.

maminuska
20. apr 2012

@irriss ja neodpúšťam , ja len citovo prepúšťam , trvá mi to dlhšie, ale keď zistím že na toho človeka dokážem pomysliet už bez hnevu , tak som sa od neho odpútala.
Toto sa mi s exmanželom ešte nepodarilo, ale u nás ešte prebiehajú spory. Keď sa uzavrú , uzavrem aj ja túto kapitolu a svojho exmanžela citovo prepustím , nikdy mu však neodpustím to čo mi urobil. Vždy to bude pre mňa človek , ktorý ma sklamal a ublížil svojim deťom. Ja bohužiaľ nie som Matka Teraza

irriss
20. apr 2012

@maminuska
Spory a jejich ukonceni neovlivni a neuzavrou bolest...jeste nasleduje dlouha cesta ..kdy se odekryva a zakryva "hnev".. 😉

Kazdopadne ja jsem mozna uz i dokonale odpustila (ale nezapomnela), s odstupem a uvahami dnes 40ti lete zeny..
kdyz se mi narodil syn, on byl velmi mlady...
Kdyz se vratim zpet a vidim 18ti lete dnes...zjistuju, ze vlastne ani za sve chovani nemohl..byl SILNE ovlivnen mladim a dospel az kdyz dospel k zaveru po 16ti letech...(ve svych 34) ale to uz je clovek (mel by byt) hotovy a pripraveny na cestu zivotem "ve dvou".
Myslim si, ze kdyz zvedal ten telefon byl presvedceny o sve zivotni prohre...a nasledne ceste zivote "o samote" 😉

maminuska
20. apr 2012

@irriss ani mladosť neospravedlňuje človeka za bitky a znásilnenie.

Práve naopak u mňa uzavretie sporov mi umožní zavrieť i ranu , a opätovne ju neotvárať. Jednoducho sa odstrihnút , neriešiť, jednoducho koniec , bodka.
Po tom všetkom budem rada ak ho jeho vlastný syn neopluje na ulici.Tak veľmi poubližoval deťom.

irriss
20. apr 2012

@maminuska
Zrejme zalezi o jake spory jde.. 😉
co je jejich predmetem, protoze pokud Ti dokazou zavrit ranu a bolest tak dobre, jak rikas, budou zrejme obsahovat neco vetsiho a silnejsiho nez je TRAPENI z chovani ex..

O bitkach a znasilneni neco sama vim ☹ ...jeste si neco pamatuju, ale vzpominky si sama "probouzim"...dari se mi spousty veci gumovat a davat "do minuleho zivota"...

Jakobych se dvojila, rozdvojila....ale jeste nejsem u dokonaleho "ustrizeni" od 1."irriss" 😉

p.s. Mladi omlouvam, protoze jsem mama jednoho "mladi" a vim, ze "mladi" nehlede na nasi vychovyu neovlivnis...
Mladi je lehko zranitelne, lehko vzrusene, ..mladi si casto preje vyletet vysoko a rychle..
ale neuvedomuje si, ze KRIDLA, aby mohlo vyletet a letat bezpecne, k tomu musi mit VLASTNI kridla a ne si je pujcovat a neustale se opirat o cizi..😉

Mladi ma porad na spech, boji se, ze mu neco utece, utika..a pritom ma tolik casu, snazi se predhonit cas a neuvedomuje si, ze pospichat se nevyplaci, ze spechat je zrada..

dvojdomovci
9. jún 2013

V zahraničí berie súd do úvahy rovnoprávnosť rodičov. Aj keď otec nejaví o striedavú osobnú starostlivosť záujem, ona je povinnosťou a zodpovednosťou rovnako otca i matky, a tak sa musia obaja starať o dieťa na striedačku. V Česku je už takmer 7000 detí v striedavej starostlivosti a problematických prípadov z tohto množstva je len minimum. Netreba sa báť. http://rozvod-rozchod.sk/striedava-starostlivos...

lussy211
19. jan 2016

Celú chorú striedavú starostlivosť by som zarazila, pre deti to vôec nie je dobré , len si to dáky dobrák mužského pohlavia pôsobiaci v právnom systéme vydobil .Ako do zadku tak nech chlapi aj koja keď sú takí múdri aj nech si to odrodia.Vidia len celé ňu ňu ňu keď je to malé ale keď sa s dieťaťom treba učiť, vodiť do školky a ostať na očr alebo si nebodaj nájdu priatelku už je decko bokom a ex manželka skáč.Ako nepoviem ak sú matere čo sú na alkohole alebo drogách alebo nemajú k malému vzťah ( sú aj také nanešťastie) ale toto je des.

milaneee
17. mar 2017

Ahojte. Som otec skoro dvojrocneho syna. Moja byvala partnerka vymenila rodinu za romanik o dve poschodia vyssie. A ani mesiac to mozno netrvalo a zije s nim. To najhlavnejsie je dieta. Ja a moj maly chlapec mame velke citove puto. A matka proste nevie pochopit ze ma potrebuje castejsie. Keby bolo na mne tak sa mu venujem kazdy den. Aj po rozchode som ho chodieval uspavat niekedy do druhej..tretej rana a potom som rychlo utekal do prace. Bolo mi jedno ci som unaveny...to najhlavnejsie bolo ze som mal moznost byt s nim. Nema ani sudny prikaz a ide mi urcovat stretnutia. Teraz chce aby som ho vydaval len cez vikend. Od sameho narodenia sme boli spolu...jeden vedla druheho spavali. To nemozem dovolit....pretoze mojho chlapca mam neskutocne rad a chybam mu. Ked ho prinesiem svojej byvalej partnerke..mam ho problem od seba odtruhnut. Drzi sa mojho oblecenia aby som nesiel prec. Ale malinkemu proste neviem vysvetlit ze to nejde. Toto su moje najhorsie momenty v zivote aj to ako sa musime lucit. Mam dieta o ktore sa musim prosit. Alebo cakat a trpnut na odpoved ci mozem alebo nie. Uvazujem o striedavej starostlivosti. Ja s tym problem nemam....len neviem ako to moze dopadnut na sude. Ci su tam nejake sance. Zijeme kusok od seba..len nejake 4 km. Neobavam sa starostlivosti ani zabezpecenia. Len neviem co moze nastat ak to tak nebude. Bojim sa toho ze my dvaja sa uz nebudeme vydavat tak casto ako teraz. Vobec si to neviem predstavit byt otcom na vikend. A velky zasah by to spravilo aj malinkemu. Vie mi niekto poradit?

mikman
14. feb 2022

@maminuska ja mam syna vo svojej opatere ID pol roka jeho života teraz ide mat 13