Výživné a životné minimum

nikoleta2011
24. sep 2012

Dobry den, potrebovala by som pravnu pomoc, prosim. Som rozvedena mama styroch deti. Starsie dve su z prveho manzelstva, otec na ne plati vyzivne vo vyske 270 eur. Druhe dve deti mam s mojim sucasnym partnerom (rocne dvojicky), no nie sme ani oficialne druh a druzka a ani zosobaseni. Moj sucasny partner ma z prveho manzelstva dceru na ktosu plati 100 Eur vyzivne. Jeho byvala manzelka poziadala o zvysenie vyzivneho na 170 eur. Chcem sa opytat, v nasom pripade sa ktore prijmy posudzuju (moja materska 240, partnerova mzda 650 Eur, vyzivne na moje deti z prveho manz. 270 Eur) pri zvysovani vyzivneho na jeho dceru z prveho manz. Pripadne aka je vyska zivotneho minima na mna, mojho partnera a 4 deti zijuce s nami v spolocnej domacnosti. Dakujem, Niki

fantagiro31
24. sep 2012

@nikoleta2011 no čo ja viem, posudzovali len manželou a zaleží aj na velu dieťaťa a nenapísala si ani, či ona je na materskej, alebo robí, či nie je vydatá. životné minimum ak by ratali sčítajú všetko.

nikoleta2011
autor
24. sep 2012

jeho dcera je skolopovinna, prvacka na strednej skole, ma 14 rokov. no a byvala manzelka zije z opatrovatelskeho prispevku a nie je vydata

fantagiro31
24. sep 2012

@nikoleta2011 tak podľa mňa jej zvýšia, ale napr o 40 euro. U nás sudkyňa riešila zmeny, že ak je nástup na strednú šklolu a ZŠ, to ju zaujímalo.

nikoleta2011
autor
24. sep 2012

dakujem 🙂

fantagiro31
24. sep 2012

@nikoleta2011 a ešte vôbec neriešila, že niekde sa príjem znížil ( to ako, keď si doma na materskej ) ako keby ju to vôbec nezaujmalo, len stale riešila prechod na iní stupeň.

rachel36a
24. sep 2012

ahoj životné minimum na dve dospelé osoby a 4 deti je cca 690 eur. posudzovať budú všetky vaše príjmi okrem prídavkov na deti , lebo tie sa nerátajú za príjem ,to je štátna sociálna dávka... aspoň tak mi to vysvetľoval môj právnik, keď som si o zvýšenie žiadala ja...na druhej strane musí byť dôvod na zvýšenie výživného, to je napr. pokles príjmu, alebo nástup na ZŠ,SŠ, alebo ak nebolo výživné upravované dlhšiu dobu... ale veľmi záleží od sudcu, ako to posúdi... pri vašom príjme by kľudne mohol zvýšiť , keďže jeho dcéra nastúpila na strednú školu a jej matka má len opatrovateľský...ešte záleží či žijete v spoločnej domácnosti, keď píšeš že nie ste zobratí ani druhovia...
@nikoleta2011

nikoleta2011
autor
24. sep 2012

ahoj rachel36a, zijeme vsetci 6 vspolocnej domacnosti, no mame aj hypoteku a spotrebak, no ved uvidime

liz_lemon
24. sep 2012

@nikoleta2011 to, ze mate HU a spotrebny uver, sud zaujimat nebude, to sa neberie do uvahy, pri urcovani vysky vyzivneho sa dba na to, aby dieta malo rovnaku zivotnu uroven ako rodic, teda otec

alenkalienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz