Výživné na 12 ročné dieťa

5. mar 2022

Baby potrebujem sa trošku zorientovať ako vysoké výživné požadovať a čo je reálne. Jedno dieťa (12 rokov), manžel príjem 3000-5000€ (podľa konkrétneho mesiaca, 3000 ma ale fixných), ja príjem 1000€. Môžem žiadať výživné na dcéru vo výške 800€? Schvália mi to?

janula12345
5. mar 2022

3000 fix v cistom ci v hrubom? Podla mna je 800 vela, aj kedby to bolo v cistom. Ale tam sa zvazuju ine veci aj, byvanie, a aklady jeho aj vase.. nie je to iba o plate.

pomarancu
5. mar 2022

To je malo informacii, aby sme ti mohli pomoct..
Ake su pomery otca, ake ma uvery..a preco €800? Vies vydokumentovat? Napr skolne, konicky atd atd..

autor
5. mar 2022

@janula12345 v čistom.. nezohľadňuje sa to, že by malo mať dieťa rovnakú životnú úroveň ako rodič?

autor
5. mar 2022

@pomarancu máme len hypotéku, ktorú platí on ale predpokladám, že v byte ostane. Tá je vo výške 700€ mesačne.. inak žiadne úvery, leasingy ani nič podobné

pribinak
5. mar 2022

Vieš vyčísliť náklady na dcéru vo výške 800 EUR + niečo čo budeš dávať na dcéru aj ty?

Koľko reálne máš náklady na dcéru? Jedlo, strava, ošatenie, škola, krúžky, zdrav. pomocky, …. pokial nechodí na súkromnú školu tak 800 EUR asi nie
To nie je o tom, že teraz kúpiš dcére topanky za 250 EUR a tričko za 180 EUR, lebo to sú umelo navýšenie náklady
Ale o reálnych nákladoch

Mizes navrhnúť že napr výživné 500 a 300 jej dávať na účet, s tým, že až do 18 rokov nesmie ani jeden z rodičov vyberať peniaze z úctu. Účet bude na dcérine meno a peniaze po dovŕšení dospelosti budú jej.
Alebo jej zriadiť študijný fond a tam dávať financie.

kubkovamama
5. mar 2022

Výživné sa odvíja skôr od reálnych potrieb dieťaťa,vysoký príjem nezaručuje vysoké výživné.Takisto záleží od lokality,zvyklostí sudcu.Ci ex prispieva niečo sám,platí napr.skolske poplatky,sporenie,krúžky apod.Vsetko súd zohľadňuje.Takisto príjem prípadných ďalších partnerov ak už s niekým žiješ ty alebo ex.Vydavky domácností.Toho je kvantum a je to tak indivindi,že ti nikto nedá konkrétnu sumu.Moj ex má napr.cez 2tis,avšak výživné platí asi tak 6x menej ako pozadujes ty.Napriek vysokému príjmu na náš okres.Ma ale nepomerne obrovské výdavky a dlhy.

diamond007
5. mar 2022

Áno môžeš, kamoškin ex má 1600€ v cistom a schválili jej 520€ na dve a to sú deti škôlkari..

Tuším to rátajú niekedy na 20% platu. Takže cca 600-700€ ti schvália možno.

nadazdi
5. mar 2022

Keď on dá 800 na dieta, predpokladá sud, že ty tiež 😁 keďže idete fifty fifty, je to spoločne dieťa a 1600€ mesačne do dieťaťa je celkom prestrel.. ale nehovorím, že to neexistuje, ak žiješ v mezonete v centre Bratislavy v podnájme a chodí do sukromnej školy či na nejaké drahé tréningy, tak by ti to možno aj klepli, ale s takouto vysokou sumou by som sa skôr dohodla s ex.. kamoška si dala liter mesačne od neho, on povedal že ok a sud im to uznal, keďže sa predtým dohodli..

matkahelka
5. mar 2022

urcite ano, moja byvala suseda dostava vyzivne na 3 deti 2300€. ak vies dokazat aj ten 5000€ prijem, tak urcite aj viac ako 800€. zavisi to aj od nakladov na dieta- chodi na sukromnu skolu? ma sukromnych lektorov na jazyky? navstevuje drahe kruzky? kazdopadne, nedostanes celu sumu vyzivneho k rukam, budes musiet zriadit dcete ucet, cast vyzivneho bude posielat muz tam.

stela01
5. mar 2022

Môžeš žiadať čo chceš , dôležité je vydokladovať a odôvodniť tvoju žiadosť , obaja by sa mali podieľať rovnako . Tým pádom aj ty cca 800€ by dcera mala dovstavat od teba

Snažila by som Sa o dohodu s ex .

A náklady si pripraviť aspoň vo výške 1200€ na dcéru .

lalenka33
5. mar 2022

Máš reálne náklady na dcéru 1600 eur mesačne? Náklady na dcéru si delíte na polovicu. Ty, keď zarobíš 1000 eur, tak logicky nemôžeš dať na dcéru 800 eur. Plus treba rátať s tým, že čím bude staršia, tým budú náklady vyššie. Kamoška dostáva výživné 250 € plus chlap posiela 100 na sporiaci účet a platí hypotéku na byt v ktorom býva ona. On zarába viac, ako tvoj muž a ona menej, ako ty.

maris5
6. mar 2022

Este mozes pozadovat, 600€ vyzovne a 200€ mesacne na sporenie na meno dietata.
Treba mat blocky a doklady, ci robi nejaky sport, kolko vyjde oblecenie, taky standard aky mala ked ste zili este spolu.

girlie_konik
6. mar 2022

dievcata, rata sa aj jej osobna starostlivost o dceru, takye nie je pravda, ze vydavyk an dceru musia byt 2x 800 eur ;)

modry1985
6. mar 2022

Aké máte povolanie ? Som matka.....nie 800 eur ti neschvália , 400 + ale je reálnych.....dieťa ma mať rovnakú životnú úroveň ako rodičia , na to sa treba posnažiť a zarábať tiež 3000 + a dieťa sa bude mať - finančne ako v bavlnke.....

timing
6. mar 2022

V prvom rade si treba uvedomit,ze vyzivne sa tyka potrieb dietata a nie ako dalsi prijem do domacnosti lebo muz zarobi tisicky € tak chcem co najviac.
Pozor aby si kvoli hmmm chamtivosti ( sorry za slovo) nevyzerala v ociach sudu takto.
Vyrataj si naklady na dieta co mesacne platis. Ak mas vydavky na dieta mesacne 500€ znamena ze polovicu by mal prispiet muz. Mozno vacsou polovicou kedze ty sa aj staras o dieta.
Dalej ako casto sa stretava otec s dietatom? Kupuje aj on jej veci? Dalej ak prestrelis vyzivne ,moze ziadat striedavu starostlivost. Moze iniciovat,ze bude radsej prispievat na sporiaci ucet dietatu,aby si ty nemala pristup k peniazom,ktpre patria dietatu.
Tak pozor nato co chces vlastne dosiahnut,aby sa to cele neotocilo proti tebe

autor
6. mar 2022

@timing nieje to o chamtivosti. Budem si musieť hľadať podnájom, ktorý bude stáť minimálne 550-600€. Mám ďalšie výdavky vo výške 250€ (doplácam mamke za pobyt v zariadení). Striedavu starostlivosť určite nenavrhne lebo si uvedomuje, že to kvôli práci nieje reálne.

timing
6. mar 2022

Tymto slovom som ta nechcela urazit, preto som pisala sorry za vyraz.
Opytala si sa ci Ti schvalia 800€ vyzivne. Chces sa v tejto teme zorientovat. Reagujem.
Z toho co si pisala,este byvate spolu.
Kedy sa realne stahujes do podnajmu? Kedy chces podat ziadost o vyzivne?
Budes musiet uviest realne naklady dietata+ tvoje co zabezpecujes zo svojej vyplaty.
Este nemas podnajom takze nemas zan vydavok.
Tak ako ti uz pisali zeny. Urobit tabulky a spisat kolko mesacne platis na dieta - toto je najdolezitejsie co potrebujes vediet a od toho sa odrazit.
Pozor aby teoreticke vydavky neboli vyssie ako prijem.
Ty budes obhajovat svoje vydavky a on svoje. 800€ je za mna vela, to by muselo mat dieta nadstandardne vydavky, vela kruzko , zdravotne problemy. Chapem,ze kazde € by bolo lepsie, aby sa zilo aspon standardne. Skus si to spisat a potom napis. Kazdy pripad sa posudzuje inak

stela01
6. mar 2022

Tak keď on evidentne nemá čas , nieje lepšie sa dohodnúť a ostať v byte kde ste ? Snáď sa s ním dá komunikovať a vysvetlit mu predsa že o dieťa sa musí niekto starať a aj bývať treba .

800€ si napisala ale nič viac k tomu

Ja mám na syna 300€ má pomaly 10 r žijem vo vlastnej nehnuteľnosti ale 300€ sú synove reálne náklady + ja dopĺňam tiež 300€

Tak že syn má reálne aj stojí po finančnej stránke 600€

To je bývanie , doprava , škola , krúžky ,oblečenie a aj šetrení a poistka čo je cca 100€ ktorá je už zarátaná .

silvena
4. jan 2023

Ahoj ,mozem sa prosim opytat ci ti schvalili take vyzivne?ja teraz riesim velmi podobnu situaciu,kludne aj ip,velmi by si mi pomohla sa zorientovat.dakujem