Výživné na deti do 6 rokov

fran1234
9. jan 2024

Je reálne žiadať výživné na dve maloleté deti do 6 rokov
1000€ + hradenie škôlky + poistky + šporenie pre deti
Ak má otec plat "ofiko" 1100€ ale dohromady na "na ruku" 3000-3500 ale nie celoročne to znamená, že cez zimu to je len zlomok z toho..
otec podpísal dohodu, že na deti bude prispievať 1000€
Ale potom začal robiť problémy atd..
Bude súd prizerať iba na oficiálny plat otca ? "návšteve" soc. pracovníkov priznal jeho celkový plat.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinkavvv
9. jan 2024

@fran1234 polovica vydavkov na deti je 1000 eur. Takze na ne davas/minies 2000 eur mesacne?

nikha2809
9. jan 2024

@tinkavvv nemusí to byť polovica výdavkov, kľudne viac.Ja som si teraz podávala návrh na zvýšenie a právnicka mi povedala že v žiadnom prípade aby sme išli na polovicu, keď ja zabezpečujem celú starostlivosť, otec dieťa vidí raz za rok na hodinu.Do návrhu dala 30%jeho prijimu, čo zodpovedá takmer presne celým mesačným nákladom na dieťa.

fran1234
autor
9. jan 2024

1000€ + hradenie škôlky + poistky + šporenie pre deti cca 1600€
to chce matka vysúdiť.
mesačné výdavky na deti sú vraj 1600€.
matka má tak isto svoju prácu..

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fran1234
autor
9. jan 2024

@chodec15
K prvej časti
Otec nič také nepovie lebo je to babrák..isto by sa nedokázal o ne sám postarať ale to je jedno..
a k tej druhej časti nepoviem nič, lebo to je v tomto prípade blbosť

sense
9. jan 2024

Ak mu mas ako dokázať neoficiálny zárobok tak smelo do toho, rátaj ale s tým ze sudcovia tiež nie sú spadnutý na hlavu a reálne náklady na dve deti nie sú cez 1000eur pokiaľ nemajú diagnózy.
Na súde sa vychádza nielen z toho co chce navrhovateľa ale z platu a nevyhnutných výdavkov rodičov oboch rodičov a reálnych výdavkov na deti

fran1234
autor
9. jan 2024

jediná vec je, že podpísal dohodu o tom, že na deti Bude prispievať 1000€ mesačn,e ale neviem, či to má notársky overené alebo nie takže to je jedna vec..druhá, že buď to on poprie álebo nebude robiť problémy a povie že áno bude ich dávať..a dalšia vec že ked ich navštívila socialka tak sa ho pýtali na plat..povedal 1100€ ale potom sa priznal ked "musel" že má teda oveľa viac ale na ruku..tá sociálka touto skutočnosťou oboznámila súd ?

vyrovnanaosoba
9. jan 2024

@fran1234 prosím ťa, napíš narovinu. Čo jedia a v čom chodia tie deti. A kde chodia do školy, lebo 1600e platiť na 2 deti plus toľko cca by mala dať mama, to je 3200e a povedzme si pravdu, bežná rodina má možno dokopy príjem polovicu z toho, čo akože "minú" vaše deti. Kde je ešte rodič a jeho potreby a záujmy.

jamimo
9. jan 2024

@fran1234 ak má otec detí oficiálny plat 1100 € tažko vysúdiš také vysoké výživné. Poznám mediálne známu osobu, zarába pár desiatok tisíc mesačne a možno viac, gentlmansky zanechal manželke obydlie v hodnote cca 250 tisíc €, ona už len dopláca úver pár tisíc zvyšok úveru. Na deti jej platí 3000 mesačne+ dovolenku s deťmi extra, športovú výbavu tiež... Lenže... na rozdiel od toho tvojho otca detí, on má všetko na zmluvy, nič nezatají a vlastne sám chce aby jeho deti mali vyšší štandard života= krúžky, športy, aktivity, cestovanie...

huxy
10. jan 2024

@fran1234 "mesačné výdavky na deti sú vraj 1600€", to akože aký luxus? Mnohé rodiny majú taký príjem pre 4 ľudí, ale dobre. Keďže výdavky sú údajne toľko, polovicou by mali prispievať obaja rodičia. Je pravda, že ten, kto sa o ne stará (komu sú zverené) by mohol teoreticky prispievať menej. Ale neviem či reálne v praxi to tak aj funguje.

vlado818
10. jan 2024

@chodec15 Keby radsej kazdy " babrak" investoval 500€ do vazektomie nemusel by mat taketo problemy ale holt financna a mentalna vybavenost nasho naroda je tam kde je.

kikushaa
10. jan 2024

Sorry ale z 1600 vie pri vsetkej skromnosti vyzit aj 4clenna rodina 🙈 ale ak naozaj mina na deti 1600€ tak sud prizna otcovi i tak iba polovicu, cize 800. Lebo deti maju aj matku, nielen otca 💁‍♀️

katkaseiner
10. jan 2024

no ja žasnem ..z cca 1800€ pokryjeme nase naklady pre 4, v tom je už aj hypo a sporenie...tiez by ma zaujimalo co potrebuju 2 deti mesacne za 1600€. Ved to ani keby na sukromnu skolu chodili - tolko by to nestalo...a deti predpokladám nejedia kaviár so šampanskym... toto uz mi nepride ako nutne naklady len ako vychcana mama .. a kludne ma ukamenujte

pribinak
10. jan 2024

Ak je schopný zarobiť 3,5 litra tak až taký babrák to nebude ako ho popisuješ

Jedna vec je nejaká dohoda druha vec je rozhodnutie súdu. Pani matka musí aj vydokladovať a zdôvodniť že náklady na 2 deti sú vyššie ako 1600 eur
To je naozaj dosť smiešne lebo toto je suma z ktorej žijú 4 členné rodiny

hipuska
10. jan 2024

Určite sa náklady nerataju 1/2. Ak má napr.matka deti vo svojej starostlivosti a ide na 10 dní na OCR už v danom mesiaci ma nižší príjem.

Ale súhlasím. 1000e na 2 MS deti je luxus + príspevky na deti je luxus. Véd stačí povedať, že súhlasil s 1000 lebo mal. Ale teraz už nema

cacianka
10. jan 2024

A zase čítanie bez porozumenia a odbočenie mimo témy. Autorka sa pýta či je reálne pýtať určitú sumu, tak odpovedajte k meritu veci.
Lebo zase sa tu rieši koľko kto zarobí, koľko potrebuje rodina a ako super super niekto využije aj z ....

barbie2023
10. jan 2024

Presne takéto ženské sikanuju chlapov cez deti.. A trpia len deti lebo taka žena nemôže mať dobrý vplyv na dieťa, ktorá sa nestiti niekoho okrádať len preto, že si s ním DOBROVOĽNE spravila dieťa a ide sa tváriť dôležitou, že toľko detí potrebujú. Alebo keď nebude chcieť toľko dat tak co? Vymyslíš na neho niečo, aby ho stúpli do basy ako zvyknú ďalšie expertky? Mne to príde totálne nechutne. Mam dve deti a keby som sa s mužom rozviedla tak nech mi dá koľko chce (jeho vizitka a tak to budú vnímať aj deti) , ale o deti sa postarám sama na úrovni bez toho, aby som ničila niekomu život z pomsty alebo len preto, že ma.

cacianka
10. jan 2024

Áno je reálne žiadať takú sumu, otec sa v dohode dobrovoľne zaviazal na tú sumu,- takže súd prihliadne.
Pred svedkami priznal skutočné príjmy - treba požiadať kolízne o potvrdenie.
Treba zdokladovať vyjadrenia, náklady, tvrdenia , napr.ze otec žije vo vašom štandarde ako pri
príjme 1 100 €(bývanie, auta,motorky, bycikel, dovolenky, lyzovačky, výlety, drahé hodinky, oblečenie,)
Súd zváži všetky argumenty a okolností, rozhodne.
Avšak môže sumu rozdeliť - výživné a sporenie.

vyrovnanaosoba
10. jan 2024

@cacianka tak jej teda odpoviem.
Nie nie je reálne pri príjme 1100e platiť 1600e výdavky na dieťa, aj keď bokom zarobí ďalšie 2 tisícky. Lebo jeden mesiac môže zarobiť 100e alebo ako píše že mimo sezónu nemá nič bokom.
Takže aj 800e by bolo veľa.
Reálna výška výživného pri príjme 1100e je tak 200e na dieťa. Čiže 800e na dve deti mesačne musí byť až až.

melanta
10. jan 2024

@fran1234 ak by aj spomínaný príjem 3500 bol reálny na papieri, nie je dôvod mať vyššie výživné pri deťoch v takomto veku. Pretože náklady na takéto deti ak nie sú vážne choré nie sú také vysoké. Ale je možné a bežné, aby otec okrem výživného platil aj sporenie dieťaťu (samozrejme sporenie, s ktorým bude disponovať až dieťa po dovŕšení plnoletosti, čiže nie sú to peniaze, s ktorými budú môcť disponovať rodičia). Môj muž zarobí výrazne viac ako spomínaný neoficiálny príjem dotyčného a práve na sporení platí viac ako na výživnom na svojho syna. Ale ako napísala aj @vyrovnanaosoba záleží na type príjmu. Pretože napr. môj muž má príjem na papieri a má každý mesiac príjem rovnaký. Ale príjem na ruku jeden mesiac môže byť a druhý nie. Ak však ide o príjem, kde bežne sa zarába 3000 a dotyčný si vyjednal že na papieri má iba 1000, s tým možno operovať a argumentovať. Ale už dnes platí dotyčný výrazne viac z mesačných nákladov ako matka, takže nie je dôvod na vyššie výživné. Riešila by som sporenie.

sense
10. jan 2024

@fran1234 ak máš tu dohodu s nim podpísanú, mozes ju predložiť sudu na spravopaltnenie
Je jedno ci je overená notárom alebo nie

cacianka
10. jan 2024

@vyrovnanaosoba ja píšem ,ako aj autorka, či je reálne "žiadať", nepíšeme platiť.
žiadať môže aj 5 000.....

fran1234
autor
10. jan 2024

Tak súd odklepol 1000€ on sa tam "popriznával" ako to bolo potom zaklamal že má tka 1500 2000€ na to sa ozvala sociálna pracovníčka, že jej tvrdil niečo iné a že sa priznal takže tak.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fran1234
autor
10. jan 2024

no už len platiť na čas..či to tak bude je otázne, ale tak uvidí sa

mogaa
10. jan 2024

@fran1234 v prvom rade sa vychádza z reálnych nákladov na dieťa a z oficiálneho príjmu rodičov, nie z toho čo kto povie...nestačí že kolíznejopatrovníčke otec priznal nejakú sumu, to môže byť tvrdenie proti tvrdeniu.... a 1600 eur na dieťa? sú nákaldy na dieťa aspom 2500eur, aby si žiadala takú sumu? vyživovaciu povinnosť majú obaja rodičia....a s návrhom 1600eur výživné pri príjme otca 1100 eur ťa pošle sudca vieš kam...

nikha2809
10. jan 2024

@mogaa veď písala, že súd už odklepol 1000€ dnes.

cacianka
10. jan 2024

@nikha2809 veˇ🙈

vyrovnanaosoba
10. jan 2024

@fran1234 a to kedy bol súd?