Výživné na trojmesačné dieťa

sisa1320
7. nov 2013

ahojte, chcem sa opýtať či neviete kolko mi asi tak určia výživne na 3mesačnu dceru, ked plat otca je cca 500 eur? dakujem 🙂

dudulika
7. nov 2013

ahoj minimálne výživné je cca 25 EUR, ale kežde je dieta este velmi maličké tak si myslím že od 50 až 100.

sissy27
7. nov 2013

@sisa1320 na jednej strane sú tvoje výdavky na dieťa (nepíšeš, či kojíš alebo kupuješ UM, či nemá nejaké zdravotné problémy, ktoré by zvyšovali výdavky na starostlivosť), na druhej jeho zdokladovateľné príjmy a napr. aj to, či nemá ďalšiu vyživovaciu povinnosť... takže spíš si všetky výdavky, a polovicu môžeš žiadať od neho, či ju dostaneš alebo nie závisí od sudcu, tabuľky na to neexistujú, ale myslím si, že to bude približne tak ako píše @dudulika.

sisa1320
autor
8. nov 2013

@sissy27 no výdavky veľmi na ňu teda nemám veľké zatiaľ, kedže aj kojím a našťastie ani žiadne zdravotné problémy nie sú,,,ale tak tie výdaje postupne už začnú kedže už ju začnem postupne aj prikrmovať, však asi viete o čom vravím, že čím bude staršia tým bude toho viac. Sporenie mám pre ňu založené taktiež, na ktoré dávam len ja a on nie.

petiku
8. nov 2013

@sisa1320 Mne platil 100 Eur od dvoch mesiacov. Plne som kojila...no a teraz od roka je to 110 eur.

sisa1320
autor
8. nov 2013

@petiku a to ste sa vy na tom dohodli alebo to určil sud?

klincek
8. nov 2013

@sisa1320 pod 50 € by som ani pri babatku urcite nesla. a ako bude dieta rast, vyzivne sa bude umerne zvysovat..

petiku
8. nov 2013

@sisa1320 poradila to kurátorka-a predniesla tento návrh pri návšteve môjho ex-potom už súhlasil a neskôr to udobril sud