Výživné počas prázdnin

sakurra
27. mar 2014

Ahojte ,chcela by som sa opýtať ,ako to je s výživným cez prazdniny ..,keď je dieťa polovicu prázdnin u otca ako u matky ? Dieťa si budú vymienať po 2 týždnoch. Čo s výživným v tomto prípade? ďakujem za názory a skúsenosti 🙂

raszuz
27. mar 2014

@sakurra pokial viem, tak plati tak ako rozhodol sud, v plnej vyske by si mala dostat, ulavy su na dohode medzi vami, pretoze, ak by ti nedal v plnej vyske,mozes ho udat

sakurra
autor
27. mar 2014

Výdavky na dieťa však budú tým pádom rovnaké pre oboch rodičov... Plus má matka dostať ešte aj výživné za dva mesiace ?! 😒

abbey1
27. mar 2014

Je naozaj hanba, ak ktorýkoľvek z rozvedených rodičov prerátava každé euro, ktoré by mal dať akože navyše pre svoje dieťa. ☹

sisaha
27. mar 2014

@sakurra plati ako stanovil sud. Vyzivne nezohladnuje iba to co dieta zje, ale aj mimoriadne vydavky pocas celeho roka.. Takisto nechapem zacudovanym otazkam, ze ci aj vtedy, ked ma polovicu prazdnin dieta otec...

sakurra
autor
27. mar 2014

Ja nemám problemy s bývalým. Vzorne sa stará o syna. Nemá problém počas roka kúpiť malému oblečenie, o hračkách ani nehovorím . Hradí mu krúžky a ine aktivity. Hanba by bola skor ,keby som si nárokovala na výživné ešte aj počas prázdnin ..samozrejme za takýchto okolnosti.

sisaha
27. mar 2014

@sakurra tak si nenarokuj.. mozes mu kludne polovicu vratit

sakurra
autor
27. mar 2014

Ďakujem za každú radu. Ak by sa našla mamina s podobným prípadom-situáciou ,potešila by som sa . 🙂

sissy27
27. mar 2014

@sakurra a čo tak varianta, že on ti zaplatí celú sumu, ale ty časť, ktorá sa ti zdá navyše, dáš bokom malému na nejaký sporiaci účet? peniaze zostanú výlučne malému, nebudú hradiť žiadne výdavky...

raszuz
27. mar 2014

@sakurra alebo, co sa ti zda navyse, posli naspat otcovi 🙂

emmuska8
27. mar 2014

ja uz fakt nechapem preco tu taketo veci riesis... pises, ze mas dobry vztah z ex, ze dietatu vsetko plati...tak je to hadam medzi vami ako sa dohodnete. jeho to mozno ani len nenapadne, ze by ti za tu dobu co bude u neho nezaplatil.. keby ste mali zle vztahy tak by si riesilia, ze ti nechce zaplatit za tu dobu co je u neho...ked sa ti to zda nefer, tak mu tie prachy vrat.. rozum sa mi zastavuje... to uz sa tu fakt neviete za seba rozhodovat? a vsetko tu riesit?

zutera
27. mar 2014

No, jen jí přijďte všechny ukamenovat ze se zeptala :-/.Výživné se platí i při střídavé péči, takže ti ex musí zaplatit. Je to však všechno na domluvě. Nikdo to nekontroluje takže klidně po domluve může vynechat 🙂

nika1020
27. mar 2014

@sakurra
No neprehanaj to.ak ich mas nazvys,tak si odloz.Neuc byvaleho na taketo finty...zvykne si a bude preratavat aj vianoce...a delit aj ine veci...Raz som bola happy aj ja z ochotneho spravania..odputila som vyzivne lebo som chcela prispiet na spotrove potreby...Chyba obrovska...Potom si pytal z vyzivneho podiel ked bol u neho dva tyzdne..Raz to urcil sud.Ziadne vykecavanie.ak mas navyse nevychvaluj sa mu..lebo on sa pochvali doma svojej a o mesiac diskutujeme na temu inu..Ja neverim na taku prozretelnost s byvalymi.Pardon ale neverim.mam zlu skusenost.

sakurra
autor
27. mar 2014

Na ten prispevok od @emmuska8 ani nereagujem. Ďakujem @zutera za reakciu 🙂 Bývalý plati malému aj sporenie. Chce ho zobrať cez prázdniny k moru. Príde mi to nefer voči nemu,narokovať si počas toho obdobia na výživne 😒 , preto som poprosila o info nejake maminy ,ktoré takto funguju cez prázdniny. Nejedná sa len o tieto prazdniny, budeme to mať aj na papieri, preto by som rada vedieť či to funguje u niekoho. Nerada by som si pokazila vztahy s bývalým .

gumimaci
27. mar 2014

@sakurra ahoj, vyzivne musi platit podla toho ako to je stanovene, ako sa vyrovnate vy "bez papiera" je uz na vas ;) sa s nim dohodni napr. ze ty das malemu vreckove z toho, pripadne tie peniaze vyuzije inak,. Ak spolu vychadzate, tak urcite najdete riesenie 😉

zutera
28. mar 2014

@sakurra ať se zlobí kdo chce jako chce ale já mám totálně nervy na ty ,, dokonale" matky ,, dokonalych dětí asi bez problému-což jim ze srdce upřímně závidím-co neadekvátně reagují na tému které prd rozumí a nemají skušenosti.☹.S toho si nic nedělej. Tys přece nenapsala že za každou cenu chceš od něho to největší výživné. Fakt tady ty maminy občas nechápu :-/
.Nebo se mýlím
@emmuska8 ??? :-/

lusym412
11. aug 2014

@sakurra tak to mas velke stastie ze sa otec tak stara.ja mam dve deti a otec im nekupuje a neplati vobec nic..teda okrem sviatkov..zaplati mi na dve deti 70e a to je vsetko...a pocas prazdnin som dostala len 35e kedze deti boli u neho dva tyzdne...vraj to ma zistene a viac mi dat nemusi..aj taky su otcovie

mirica
11. aug 2014

@lusym412 ...ak je na výživné rozsudok, platí sa výživné každý mesiac.....aj ked má otec dieťa celý mesiac počas prázdnin, výživné musí zaplatiť. V rozsudku sa výživné určuje z celkových ročných nákladov vydelených 12......v septembri tiež nedostaneš 2 krát tolko ako v iné meciace...a nakupujú sa pomocky do školy-čo je značná pálka...