Zákaz styku starkej s vnúčatami

zuzi19791
8. máj 2021

Mój strýko sa stara a svoju matku, moju starku. Ta mi darovala jej časť domu, on keď sa to dozvedel zakázal mi sa s ňou stýkať , hoci jeho synovi a jemu tiež niečo darovala. Mali sme vždy pekný vzťah, vyrastala som s ňou, vždy som jej bola nápomocna a starala som sa o ňu. Bila som jej pravá ruka. Keď som mala volno chodila ku mne niekedy aj na mesiac. Neviem ako ďalej.

kittykat22
8. máj 2021

@0silvia0 ved jasne, robim si trosku srandu 🙂 Nasa rodina sa po smrti babicky uz nikdy nestretla. Stryko okradol celu rodinu a prepisal si majetky na seba 2 dni pred smrtou babicky - kedy zaplatil advokatovi (alebo ako sa vola clovek ktory moze autorizovat poslednu volu) a babicka na liekoch proti bolesti, mimo uz asi 2 roky prepisala (skor asi podpisala) kompletne vsetko na neho. Takze ja si o hadkach nemusim nechat len zdat, videla som ako clenovia nasej rodiny skoro navzajom povrazdili. Pravda je, ze pokial slo o hodnotu aku tie majetky mali - tak by sa asi isla povrazdit kazda rodina

elizabet173
8. máj 2021

@kittykat22 predpokladám, že to rodina napadla, že babka už nebola pri zmysloch. Je smutné, ak majetky rozhádajú členov rodiny.

loginexistuje
8. máj 2021

@elizabet173 smutne v tom pripade je to co urobil stryko (i nemoralne a td) u nas sa stalo nieco obdobne my sme nenapadli a vztahy udrziavame nejako s danou osobou ale uz to nie je srdecne ani v pohode a asi ani nikdy nebude dana osoba samozrejme vinu neciti zdovodnila si to sama pre seba

mozno sme sa mali vtedy sudit uz len z principu dnes to uz neriesime je to odpustene ale nezabidnute to sa neda

kittykat22
8. máj 2021

@elizabet173 nie nenapadli. Pretoze stryko to smahom ruky vsetko predal a sestra mamky oznamila, ze to nebude riesit - dovod bol ten, ze mala v hlave utkvelu predstavu, ze ju mama podviedla (bola jej milacikom). Samozrejme ze to nebola pravda - nebola pri zmysloch. Takze to ostalo ako to je. Ja som v tom obdobi koncila SS, takze mi nedochadzalo ake su monznosti - bolo to 18r spat. Majetky boli fuc do 3/4 roka. Stryko gambler a alkoholik, takze spravil tak skvele obchody ako hektare lesa vymenil za auto WW a pod. Keby som mala viac rokov, a viem co viem - napriklad teraz tak by ani 24 hod. neubehlo aby som neiniciovala napadnutie dedickeho konania. Ale dnes je to uz cele pase.

zuzi19791
autor
10. máj 2021

@kittykat22 presne toto zacal robit aj naš stryko , začal prepisovať majetok na syna, seba, mohol pretože starka je u neho...o dom v ktorom ona žila zaujem nikto nemal, chodili sme tam len my, nachovať psa (každy deň), pokosiť, kym tam ešte bola, chodili sme jej pomôcť poriadiť, pomôcť s čim potrebovala, vystierkovali sme jej izbu, urobili sme kúpeľňu, pretože náš strýko nikdy na nič nechcel mať peniaze. Ak nejaké potraviny, ktoré mala rada chcela zavolala mi, pretože strýko jej zakázal chodiť do obchodu a nakupoval jej výlučne len on, len preto aby mohol disponovať s jej peniazmi, to nam doslo až neskor. Teraz ked nam darovala časť domu, robi tieto veci, že jej zakazal k nam ist aj sa s nami rozpravať, hoci pred tym bola u nas skoro každy tyzden nabpar dni. Jemu vraj mohla darovať ale mi vraj nemame na nič narok .

kittykat22
10. máj 2021

@zuzi19791 ako keby som citala, ako to bolo u nas. Je to hrozne co? Hlavne, aka je to skoda, koli majetkom si odcudzit rodinu.

zuzi19791
autor
10. máj 2021

@kittykat22 dnes som dostala list o odstupení darovacej zmluvy , oni ju prinutili nieco také podpísať 😔

kittykat22
10. máj 2021

@zuzi19791 pravdeodobne to spravila, pretoze nemala na vyber 😕 mozno je to tak najlepsie. Urcite to ulavi jej situacii doma. A co je dolezitejsie ako pohodovy zivot pre tych na ktorych nam skutocne zalezi? .... snazim sa ta nejako potesit, ale moc mi to nejde 😕 neviem co ti napisat ...

loginexistuje
10. máj 2021

@zuzi19791 ak si uvedena na lv ako vlastnicka tak to proste ignoruj musia ist na sud a musi babka preukazat ze sa spravas voci nej amoralne a neeticky a tak sa dozadovat vratenia daru
bojovala by som ty si dedicka svojej mamy a preco by vsetko mal dostat len iej brat ?

zuzi19791
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kittykat22
10. máj 2021

@zuzi19791 zmaz to prosim - niekto ta moze spoznat a bude z toho este vacsie halo.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cacianka
11. máj 2021

Netusim aje unfo si zmazala, škoda, mohla som lepšie poradiť.
Ale darca musi preukázať ze obdarovany musu vratit dar, lebo je napr.trestne stihany za zavazny tr.čin, nepomohol nijako darcovi, správa sa amoralne k nemu aj bezny život, nepomohol v chorobe a starobe.
Ved ty vies ze o dom, pozemok aj psa sa starate, babka chodila casto a na dlhsie k vám....takze oni nemaju žiadne páky . na list odpovedaj ze nesuhlasis. A oni musia, ak chcu ísť do extremu, podat navrh na súd. Tam veru nepochodia. Pre istotu si zaisti svedkov a ich cestne prehlasenia, nejake doklady a fotky ci ste v dome pomohli, fotky usmiatej babky u vas a pod.
Ty sa môžeš brániť a podat na policii alebo na socialku podnet ze babja je manipulovana a mate braneny kontakt. Aj na súd môžeš.
Skus zbehnut za jej lekárkou, aj za starostom zistit ci nieco nevedia