Poraďte exekútora

maria145
27. mar 2021

mamičky poradte dobreho exekutora okres Sabinov .. Prešov ďakujem . potrebujem ohľadom výživného . dakujem .. prípade rady ako postupovať

mondolina
27. mar 2021

@maria145
exekútor ti bude pridelený, nemôžeš si vybrať. žiadosť si môžeš podať kde chceš, ale elektronicky bude vybratý iný

maria145
autor
27. mar 2021

no čo všade pozeram príspevky ohľadom výživného keď chcem požiadať o náhradné výživné pre malu tak všade čítam že najprv si mam pozhánať exekutora a tak možem žiadať o nahradné výživné .. je pravda že som ešte nekontaktovala urady pre covid ale už je načase .. kedže mi otec malej dlží výživné a sale výhovorky .

mondolina
27. mar 2021

máš viac možností, trestné stíhanie...exekútor...

maria145
autor
27. mar 2021

ano na polícíí som už bola .. a nepohlo sa to nikde .... neplatí ...

maria145
autor
27. mar 2021

ale ďakujem

mondolina
27. mar 2021

@maria145
tak skús exekútora, potrebuješ súdne rozhodnutie o výživnom, jeho dlh, a potom by ti malo prísť vyrozumenie o začatí exekúcie

erikaa09
27. mar 2021

Ozvy sa najakemu exekutorovi. Ja co som nasla a bola u jednej aj som u nej dalej ;) ... policia vyzve otca ,vypocuje ho ak nezaplati poda podnet na kriminalku tak zase ho vypocuju a daju cas na zaplatenie ak nic ide to na prokuraturu a zase cakas ak nic sud a na sude moze este vsetko vyplatit ( moj ex tak robi ak je to uz na prokurature zacne posielat ) . Ohladom nahradneho vyzivneho je tam podmienka ze to musia byt 3 mesiace od podania u exekutora ( aspon mne tak tvrdili ) .

hipuska
27. mar 2021

Ešte k tomu exekútorovi.....on si prioritne strháva svoje poplatky z vymozenej sumy. Nepamätám si presne, ale tuším to bolo okolo 20%. Takže, ak ti zašle ex napr.100 eur, dostane sa ti 80e. Preto si zadaj požiadavku, že chces, aby peniaze tvoj ex zasielal priamo na tvoj účet a nie na účet exekútora. A vždy keď ti pošle ex peniaze, len budes informovať exekútora.

maria145
autor
27. mar 2021

@erikaa09 dakujem ... tak už druhý krat som naňho podala trestné oznamenie ...neviem či sa to tento krát pohne .. preto už chcem rešiť aj exekutora

erikaa09
27. mar 2021

@maria145 ja uz asi 6 krat . Moj je zivnostnik takze u nas exekutor nepohne

maria145
autor
27. mar 2021

@hipuska dakujem pekne .. len to myslíš že je to jedno akemu exekútorovi sa ozvem .. lebo je ich toľko že až

hipuska
27. mar 2021

Je to jednoduché. Vyhľadaj si hocijakého v okolí. Budeš potrebovať súdne rozhodnutie + dlžnú čiastku. On za teba spise návrh a posúva ďalej. Exekútor na vymáhanie sa vyberá systemom. Ja som platila poplatok 20e. Ktorý mi ale ex musel preplatiť. Ono je to aj tak na dlho. Túto exekúciu potom môžeš aj ukončiť ty, ale pozor. Platila by si tam akýsi poplatok za ukončenie. Tvoj ex sa jej zbaviť tak, že vyplatí všetok dlh plus bude 3 mesiace podieľať na čas.

mondolina
27. mar 2021

@hipuska
nie nie, exekútor žiadatelke pošle všetko čo im dlží, exekuovaný samozrejme poplatky zaplatí exekútorovi

mondolina
27. mar 2021

@maria145
je jedno akému exekútorovi sa ozveš

maria145
autor
27. mar 2021

@erikaa09 bože a ako to riešiš ? to ako že už sa mi rozum zastavuje .. ja už neviem . a mala je so mnou otec sa po siedmich rokoch spamätal že ma dceru a zrasu ju chce vidieť ale mi povie že nema z čoho platiť výživné .. matka sa staraj všeto plať a chlap ruka hore ved čo ..

maria145
autor
27. mar 2021

@mondolina dakuejm

hipuska
27. mar 2021

@mondolina áno. Len exekútor má právo si strhnúť najskôr svoju odmenu. Žiadateľke sa dostanú peniaze všetky, až keď uhradí komplet všetko. Je to normálne v zákone dané

hipuska
27. mar 2021

A ešte ma napadá...môžeš žiadať exekúciu na zameškané a aj na bežné výživné.

erikaa09
27. mar 2021

@maria145 tak ako som pisala vyssie. Podam TO a cakam cca tristvrte roka kedy to dostane prokurator a ex zacne platit. Raz uz vyplatil aj na sude
Ja uz mam manzela.takze ten mi pomaham a rodina

maria145
autor
27. mar 2021

dakujem dievčata

janne318
28. mar 2021

Mgr. Igor Palša (Prešov).

maria145
autor
28. mar 2021

@janne318 dakujem