Cestovný pas pre ročnú dcérku - Senec

19. jún 2022

Ahojte, velmi pekne Vas prosim, kde v Senci sa robi cestovny pas pre dietatko v 1 roku. My sme vobec nevedli, ze treba. 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Ako dlho sa caka? Treba sa objednat? Staci, ak s nou pojde 1 rodic?

Dakujem pekne!

matkahelka
19. jún 2022

a pisala som to tu uz, zopakujem. nasi znami tak vycestovali do miskolca na kupalisko s dvojrocnou. pas zabudli doma. pri odchode z kupaliska ich madarski policajti kontrolovali. dieta bez dokladu, nasi znami ani makke f po madarsky nevedia. od poobedia do noci stravili na policajnej stanici v madarsku, kde im zhanali tlmocnika, kde dokazovali, ze dieta je ich. a skoncili s 300€ pokutou. a ten stres, no dakujem pekne. zazitok na cely zivot.

kingstonka
19. jún 2022

Ženy, čudovali by ste sa, ale v mojom okolí je veľmi veľa ľudí, čo bezne chodia na nákupy, výlety do Poľska a Maďarska s deťmi bez pasu alebo OP- lebo veď to nikto nekontroluje. No ako sa hovorí: niekto ma viac šťastia ako rozumu.

momusik
19. jún 2022

A este ked povedia ze cesko nie je zahranicie

malinovka333
19. jún 2022

@matkahelka vies co normalne im to posli.a aby pripomenuli ze dieta potrebuje pas za hranice od narodebi.aby nedochadzalo k takymto situaciam

malinovka333
19. jún 2022

@kingstonka aj v mojom a nevadi im to.tiez poznam par ludi.ona velka panicka nakupy ide robit a je jej luto dat dietatu 8€ za pas lebo ich nekontroluju.ale zial mas pravdu najdu sa aj taki ludia.

nyusika
19. jún 2022

Bábätko nie je dieťa???

prasiatko30
19. jún 2022

@nyusika do 3r este mozes vratit alebo vymenit 😂😂

matkahelka
19. jún 2022

@prasiatko30 do troch? ved zaruka su len 2 roky. ci na deti sa to predlzovalo? 🤣🤣🤣

prasiatko30
19. jún 2022

@matkahelka podla vsetkeho doplatili predlzenu 😂😂

nyusika
19. jún 2022

@prasiatko30 jaaaj, už nie obligátne dva týždne ? 😁😁

prasiatko30
19. jún 2022

@nyusika nie to boli komunisticke prezitky teraz s demokraciou mas 3roky 😂

zuzuliennka1
19. jún 2022

@matkahelka presne tak, radsej zaplatit aj predrazeny pas do 48h, ako mat potom problemy na hranici, ktore mozu trvat aj zopar dni a vyjde to drahsie, ako aj najrychlejsie vybaveny pas

zuzuliennka1
19. jún 2022

nech sa paci, pre autorku:

autor
19. jún 2022

Velmi pekne dakujem za odpovede. Aspon ste sa niektore ukazali. 😆🤦🏻‍♀️ Boli sme mimochodom iba v Hodonine za rodinou na 2 hodky. 🙂 nikto nic nekontroloval! Vy ked ste niektore take frustrovane a extra mega stresujuce, nezavidim. Majte sa krasny vecer prajem. 🙂

zuzuliennka1
19. jún 2022

ukazala si sa jedine ty, ze si nevies ani vygooglit v case dostupneho internetu aj v hornej dolnej - taku zakladnu info, ze s akym dokladom cestuje dieta.

sasa1310
19. jún 2022

ja len dúfam, že šofér vašej rodiny mal vodičák, lebo aj ten kontrolujú náhodne

limoncino
19. jún 2022

Ty samozvaná psychologicka, aj na minútu máš mať zo sebou adekvátny doklad totožnosti. Pre Teba OP (občiansky preukaz) a pre dieťa aj týždeň staré buď OP alebo pas. Môžeš sa tu prsit koľko chces. V Hodonine som bola nie raz a veru párkrát stali hliadky hneď za mostom pri zmenárni smerom od Holíca. A to že vás nezastavili no buď rada, inak by si strávila pár nepekných hodín na policajnej stanici, a mohla by si im ukázať aj roztrhanu onú po pôrode v mobile, to, že to je Tvoje dieťa nič nedokazuje.
Frustrovaná som iba tak z tak hlúpych ľudí ako si ty, inak je môj život parádny.

limoncino
19. jún 2022

@sasa1310 prečo by ho mal mať? Ved nekontrolovali

limoncino
19. jún 2022

Iba v Hodonine, ja som bola iba v Lanzhote na bicykli na moste a mala som zo sebou OP. Či si myslis, že keď to je pár km od hraníc tak tam platia iné pravidlá či čo?

simca06022011
19. jún 2022

@kingstonka no ale napr my sme v hu casto, velmi casto. V živote nik pas nechcel, nikde. (samozrejme ze ho ma od narodenia, ale v živote som ho nevyberala)

limoncino
19. jún 2022

@simca06022011 a išla by si bez neho?

srferreira
19. jún 2022

@simca06022011 ale to, ze vas nezastavia a neskontroluju neznamena, ze cestovny doklad nemusis mat.

malinovka333
19. jún 2022

Ako sme sa ukazali?ty si sa tiez preukazala 😊

simca06022011
19. jún 2022

@limoncino jasne ze nie, by som zomrela stresom 😂 ale za 11r ho asi okrem hotela v it nik nevidel 😂

limoncino
19. jún 2022

@simca06022011 no vidíš, to je pointa 😁 ja by som tiež umrela stresom. Ale nás veru veľakrát zastavili cestou do ČR, ale to my máme špeciálne šťastie na takéto veci, preto by som umrela na stres 😀

zuzuliennka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzuliennka1
19. jún 2022

vsak ked si teda ty taka frajerka, naco sa pytas na vybavovanie dokladu? ved nevybavuj nic, usetris a mozno vas nezastavia ani nabuduce 🤦🏼‍♀️ (hlavne ze my sme tu “frustrovane a stresujuce”, ale ty sa na modrom konovi pytas v nedelu poobede, na zaciatku letnej sezony, anonymne, ze kde sa vybavuje pas 😂
no na pasovom, to sa tiez da vygooglit, aj s uradnymi hodinami, telefonnymi cislami, kde si vies zavolat a opytat sa, a aj cennik najdes, ked sa posnazis

limoncino
19. jún 2022

@zuzuliennka1 rozmýšľanie ako to urobiť zjavne boli, radšej sa spýtala tu a ešte nám spravila psychologický profil 😀😀

malinovka333
20. jún 2022

@limoncino uz tu bolo par krat aj take ze idem kusok za hranice.alebo ze len na otocku niekoho zobrat,nieco zabiest.alebo bicyklom a ci treba pas.takze ja sa uz asi nicomu necudujem ze to naozaj niekto mysli vazne

limoncino
20. jún 2022

@malinovka333 nečudujem po týchto dvoch témach zo včera už nie