Chorvátsky Grob alebo Bernolákovo

veve_ad
13. okt 2021

Chcela by som sa spytat na byvanie v tychto oblastiach. Chorvatsky Grob/Slovensky Grob alebo Bernolakovo. Sme rodina s malymi detmi a chceme ist mimo BA, hladame viac kludu, prirody... ale dochadzat za pracou do BA. Mate skusenosti s tymito lokalitami? Alebo odporucate uplne inu lokalitu? Budem vdacna za akykolvek postreh 🙏

drews_beauty
22. okt 2021

My bývame v Grobe v starej časti od 2018 a my sme tu veľmi spokojní. Ja som pred materskou chodila do práce na 8, niekedy na 9. Na 8 mi to trvalo do roboty cca 45min autom to tak pon-str, štvrtky a piatky aj pol hodinka, pracovala som v Novom Meste pri Kuchajde, čiže ak človek dochádza ešte viac do centra, tak to môže byť aj hodina. Z práce tak 35-40min. Grob je celkom fajn v tom, že sa dá voliť niekoľko možných trás (stará senecká, smer Vajnory, smer Rača alebo ísť smer Pezinok a tam na diaľnicu). Čo chvíľa majú otvoriť Tribalinskú odbočku, uvidíme čo toto urobí s dopravou. Kolegov, čo som mala z Bernolákova, tak tí chodili Regio Jetom, to mali za cca 20min. Ja keď som si to časovo rátala - cesta do Bernolákova, zaparkovať tam, ísť na vlak a to isté zopakovať po práci, mi to zaberie asi rovnaký čas ako rovno ísť autom.

Bývanie sa nám veľmi páči, sme v dome, susedovci mierumilovní, neriešia.. čo som v skupine Ch.Grob tak sledujem častejšie hádky a problémy v novej časti Čierna Voda. Tam sa ľudia hádajú kvôli mačkám, psom, parkovaniu, hluku, koseniu cez víkend atď. Ale teda nedá sa to paušalizovať, že ČV je horšia, je to len čo som vypozorovala. Na rozdiel od našej starej časti, tu fakt nič nie je. Jedny potraviny, jedna škola, 2 škôlky, pošta. Iba jedna cukráreň/piváreň s ihriskom. Na druhej strane ČV má lepšiu občiansku vybavenosť, viac škôlok, lepšie potraviny, kaviarne (odporúčam Kavana), veľa ihrísk, cyklotrasu, sú hneď pri Šúrskom kanále, kde je lesík, val na bicyklovanie a tak. Pre nás je to trochu blbé, že musíme brať auto, ak chceme lepšiu kávu či väčší nákup. Ale sú projekty na riadne prepojenie starej časti a ČV, aby bola konečne spravená cyklotrasa a chodník. Ale tak uvidíme kedy to bude 😀

Bernolákovo má super občiansku vybavenosť a parádnu cyklotrasu do Novej Dedinky, tento rok sme tam veľa chodili kočíkovať.

Čiže tak. My sme predtým bývali v Ružinove, veľmi sme to tam mali radi, ja som sa trochu aj obávala toho ísť mimo mesto ale úprimne? Do BA to nie je ďaleko a oveľa viac sme si to zamilovali tu. Už len z toho titulu, že tú má človek blízko prírodu, jazerá (v Ivanke, Veľký Biel alebo Senecké). Našla som si tu lokálne zdroje na vajíčka, med, orechy, domáci kváskový chlebík, domáce sirupy.. proste paráda 🙂