Bývanie v Bernolákove

vikinaland
1. júl 2020

Ahojte baby,

uz som preluskala vsetky diskusie o byvani v Bernolakove, no aj tak sa este raz spytam tych, ktore tam byvaju...Vcera sme boli na nejakych obhliadkach v novej casti na Chmelovej a Psenicnej..je to 2km od stanice a teda dost na samote..Byvate v tej casti niekto? Ake to tam je? Realitacka hovorila, ze komunita susedov je super...No vobec sa nevieme rozhodnut, ci do toho ist... Budem vdacna za vsetky rady 🙂

s_a
1. júl 2020

asi treba len vyskúšať "na vlastnej koži".. niekomu sa tam môže páčiť, niekomu nie.. ja som bola najprv nadšená z lokality, kde sme sa presťahovali a teraz už len čakám, kedy to tu budeme môcť predať a odsťahovať sa odtiaľto :( ale zas veľa ďalších ľudí je tu spokojných

s_a
1. júl 2020

ale ak tam máte vlakovú stanicu regiojet, tak to je super, ak budete potrebovať ísť do Bratislavy a nechce sa vám v zápchach stáť 🙂

vikinaland
autor
1. júl 2020

@s_a neviem ci by sme sa tam necitili taki odrezani od sveta :( tazke je rozhodnut sa...

s_a
1. júl 2020

Tak to uz vy musíte vedieť, ci vam to vyhovuje.. Ved Bratislava je na skok, ja by som to praveze prijala, ak by bolo okolo mna co najmenej domov..

stanzi
1. júl 2020

@s_a Lenze pochybujem ze to tak bude dlho 🙂 Mam v Bernolakove kolegyne a sesternicu, sesternica tam byva 15 rokov uz...stavia sa tam cim dalej tym viac, cele Bernolakovo uz je obrovske, strasne vela ludi....Vlaky do Ba su cez tyzden plne, pri stanici tazko zaparkovat, o doprave autom ani nevravim (jedine teraz cez koronu to bolo ok). Vsetky 3 rozmyslaju ze sa odstahuju 🙂

s_a
1. júl 2020

@stanzi všade sa stavia.. s tým už treba bohužiaľ rátať.. ja by som to aj tak za byt v bratislave nevymenila

aikyna
1. júl 2020

ahojky, my byvame 2 roky asi tak 1 km od tychto ulic co spominas.teda vlakovu stanicu mame na peso 1 km takze parkovanie riesit nemusime. No hlavne aj tak chodime do Ba autom :D s tymi susedmi asi zalezi, my sme mali ale tiez stastie na susedov 🙂 vsetko mladi ludia, ja sa tesim ze tu nie su ufrflani dochodcovia. My sme si spisali pre a proti. v Ba z karlovky,dubravky alebo lamaca kde sme pozerali byty by nam trvala cesta do prace mhdckou rovnako 45 min ako teraz. A hlavne teda nas odradzala cena bytu v Ba, my sme schopny dvjoizbak do 130tis vtedy nenasli. tu mame 4i za 115. Taxikara by sme rovnako robili detom aj keby sme byvali v ba. Neviem tu dedina podla mna nema nejake centrum ktore by ti mohlo chybat, predsa len do obchodu asi kazdy radsej zbehne autom, mne uz napr pride odrezana ta cast co pokracuje dalej po polnej, plus buduje sa nova bazantica a to este len pribudne ludi..

stanzi
1. júl 2020

@s_a to je pravda, len niekde viac a niekde menej 😉 nevsimla som si napr ze by v okolo Svateho Jura bol taky stavebny boom ako v Bernolakove...ak by som mala ist do domu, tak radsej tymto smerom

s_a
1. júl 2020

@stanzi tak ja že sa bavíme o satelitných mestačkách :D hej vo sv. jure sa nestavia, preto tam ani veľmi človek novostavbu nekúpi a ceny sú už tiež troška inde.. my bývame v slovenskom grobe a už teraz je dom na dome a to ani zdaleka sa nezačalo stavať.. najhoršie, že tu sa stavajú same 2-3-4..domy a potom sú len z toho samé problémy, kedže nie je k tomu prispôsobená ani voda, kanalizácia, cesty.. proste nič.. ak raz vyhrám nejaký jackpot, tak pôjdem do limbachu ;) a my napríklad tiež cestujeme cca 45 minút do práce, ale s tým, že nasadneme v rači na električku a odparkujeme auto, takže to tiež nie je výhra, mám pocit, že niekedy by ten vlak bol lepší.. kebyže sú spoľahlivé

merkelica
1. júl 2020

Ja byvam tiez v satelite bratislavy a som spokojny. Mam tu klud, pokoj pohodu, presne to co potrebujem, pracujem dost z domu, takze casto do Bratislavy necestujem, a ked cestujem tak bud na motorke, cize zapchy ma moc netrapia alebo ked autom, tak idem na 10 do prace, to uz je po zapchach.. kazdy je iny a kazdemu vyhovuje nieco ine.. niekomu by mohol chybat ruch mesta..

draik
1. júl 2020

@vikinaland
Dosť si to zvážte, ak máte cestovať do BA autom. Čo tak sledujem, doprava je tam mimo korony katastrofálna v oboch smeroch a na niekoľko rokov sa ešte viac zhorší. Stará senecká totiž bude spojkou medzi D1 na Triblavine a D4 pri Metre, keďže nová diaľničná križovatka D1 a D4 mešká. Do toho otvorenie nového logistického parku, ktorý je pri letisku už tuším hotový.
Tento smer bude vlastne najhorší z celého okolia BA, keďže úsek R7 už otvoria, čo znamená zlepšenie dopravy okolo Lužnej a spol.

pupsy
1. júl 2020

@vikinaland ja bývam na Chmeľovej, pýtaj sa ak chceš 🙂

lumma
1. júl 2020

Tá doprava je katastrofa... to je asi jediné mínus

eliska13
1. júl 2020

@draik logistický park je pozastavený spisovala sa peticia.Ale súhlasím môj muž chodí touto cestou a je to dosť zle veľa ľudí chodí opačnou stranou

vikinaland
autor
2. júl 2020

@pupsy jeej 🙂 tam sme boli na obhliadke.ten byt nas velmi ocaril,bol uplne krasny,stylovy,ale niesme stotozneny s tou polohou...je to odrezane od vsetkeho...mozno sa da na to zvyknut neviem...a dalsia vec je, ze clovek byva na dedine,mimo vsetkeho,no stale je to len byt bez sukromia...asi este pockame a uvidime,nechceme sa unahlit...

pupsy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
carcarla
31. aug 2020

@vikinaland Zvažujeme kúpu domu v Bernolákove, chcem sa opýtať aká je tam základná škola a stredné školy. Čo sa týka krúžkov a aktivít pre deti, čo prosím vás táto lokalita ponúka? Alebo treba ísť do Blavy /tenis, plávanie a pod. /

eliska13
1. sep 2020

@carcarla daj sa do skupiny na FB mamičky z Bernolákova a Ivanky tuším je spoločná.Kruzky určite sú ja skôr poznám Inspiro v Ivanke p.Dunaji pozri si stránku, ale skôr robia pre menšie deti.Tenis sa robí v Elfoclube v Malinove.V Malinove je aj lukostrelba, Plavecka akadémia je v Senci, Šamorín xbionicle, Vrakuňa ..v Ivanke v Inspire je dobrý florbal niektoré dni väčšie deti trénujú v Bernolákove
Stredná škola poľnohospodárska je v Ivanke, Záhradnícka Malinovo,
Bernolákovo je dobrý výber😄

zuzica13
2. mar 2021

Ahojte,
chcela by som sa podeliť o našu skúsenosť s kúpou domu v projekte Dostupné Bernolákovo - radové domy na Moravskej ulici a upozorniť prípadných záujemcov aby si dávali pozor pred podvodným prístupom developera a jeho zástupcov (freedomreal - konkrétne pani Petróczyovú, pána Andela, pána Mackeho a pána Vajdela ako stavbyvedúceho). Už hneď na začiatku došlo tesne pred podpísaním rezervačnej zmluvy k zvýšeniu ceny domu o 6 000 €. Nakoľko sa nám aj tak cena za nehnuteľnosť zdala férová, tak sme rezervačnú zmluvu podpísali. Pri ďalšom postupe až do momentu zaplatenia celej ceny za nehnuteľnosť bol prístup developera ústretový. Nakoľko developer meškal s dokončením viacerých vonkajších úprav okolia domu (najmä dokončenie terasy a vyrovnanie pozemku) a my sme potrebovali interiér domu dokončiť, aby sme sa mohli nasťahovať, prevzali sme (31.6.2020) dom aj s týmito nedostatkami, ktoré boli riadne spísané v preberacom protokole s tým, že nedostatky budú v čo najkratšej dobe odstránené (do dnešného dňa 2.3.2021 neboli, resp. terasu spravili, ale menšiu oproti projektu s odôvodnením "že taká nám musí stačiť"). Developera sme viackrát na tieto skutočnosti upozorňovali či už telefonicky, alebo mailom, ale príslušný jeho zástupcovia vymenovaní vyššie sa iba jeden na druhého stále vyhovárajú a absolútne nič neriešia. Po kúpe domu sa prístup zástupcov developera zmenil na veľmi arogantný s vyjadreniami ako "prečo sme to kupovali, oni nás nenútili" a "keď sa nám nepáči, tak im to môžeme naspäť predať". Veľmi podobné problémy s developerom majú prakticky všetci naši susedia. Na začiatku jesene začali postupne všetci majitelia reklamovať problém s myšami v strešnom plášti - developer reklamácie odbil s odôvodnením, že je to normálne a môžeme byť radi, že tam nemáme aj iné zvieratá a máme si to vyriešiť každý ako vieme. V prípade, že niekto uvažuje s kúpou domu v tomto projekte, alebo inom od tohto developera (napr. Dostupná Rovinka) odporúčam osobne sa zastaviť na Moravskej ulici a opýtať sa priamo hociktorého vlastníka radových domov na jeho skúsenosti. V konečnom dôsledku sa nám tu býva dobre, susedia sú pohodoví a príjemní. Len keď človek očakáva plnohodnotné užívanie si domu a záhradky, je potom sklamaný, že nedostane všetko, za čo si zaplatil a v príslušnej kvalite...
Dostupnosť do BA je dobrá (cca 20 min. ku VIVO), lokalita tichá a veľa mladých rodín s deťmi - to sú hlavné výhody pre ktoré sme si zvolili túto lokalitu.

martina2851
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h_petra
4. mar 2021

@aikyna Bernolákovo nemá centrum? To môže vážne napísať len niekto, kto býva v tých nových štvrtiach v roli medzi cestou a železničnou traťou.
Bernolákovo je fajn miesto pre život, ale do hentých lokalít čo sa tu spominajú by som nešla ani zadarmo.
Decko nebudeš môcť nikam samé pustiť, to sú kecy, keď niekto napíše, že aj v BA by si decku robila taxikára.
Bývame v okrajovej časti Bratislavy, do školy to budú mať deti 5 minút šuchtavým krokom pešo, do ZUŠky možno 15. Dá sa nájsť aj lepšie.
Super komunita susedov by ma nepresvedčila, to je mi dosť jedno kde sú akí susedia.

aikyna
4. mar 2021

@h_petra a kde ne teda to centrum? Pri kulturáku? tak ja pochádzam z inej dediny a tam sme mali všetko od kostola, väčšieho obchodu, obecného úradu cez postu až po futbalové ihrisko na kope..tu mi to pride rozťahané kade tade..

h_petra
4. mar 2021

@aikyna Bernolákovo je veľká dedina 😉
Áno, centrum je pri kulturáku, bežne v menších mestách tiež nemáš futbalové ihrisko a kostol nahromade 😉

zuzica13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanaen
19. apr 2021

@zuzica13 no, a aj tak sa tam bude každý tlačiť... Bernolákovo, Bernolákovo a ešte raz Bernolákovo...
Ľudia čo najďalej od tejto lokality!

zuzanaen
19. apr 2021

@martina2851 áno, takto si to každý predstavuje a každý sa tlačí do Bernolákova lebo nič iné ako keby neexistovalo...
Stavby katastrofa čo sa týka kvality nekúpila by som tam ani jedinú nenamorenu dosku...
Ojebavaci najväčšieho zrná aj mňa dostali...

zuzanaen
19. apr 2021

@vikinaland čím najďalej od tejto lokality a ľudí..nemyslím tých, ktorí tam bývajú

zuzanaen
19. apr 2021

@zuzanaen väčšie nastavené chlievy som ešte nevidela