Čeľustné koleno podľa Vojtovej metódy

tanula28
21. apr 2023

Dobrý deň nepoznate v Senici fyzioterapeuta čo cvici čeľustne koleno podľa vojtovej metódy? Najlepšie by bolo taký čo by chodil cvičiť domou ďakujem

katusik456
22. apr 2023

@tanula28 v prvom rade ste si istá, že ste napísali dobrý názov? Možno sa mýlim, ale čeľusť - je predsa časť sánky....? Pri cvičení Vojtovej metódy (určené reflexné cvičenie pre babetka) by ste mali hľadať terapeuta, ktorý túto metodiku vyštudoval.

katusik456
22. apr 2023

@tanula28 predpokladám, že išlo o preklep, takže skúste zistiť aký cvik vlastne hľadáte. Môžem vám pomôcť, ale pri Vojtovej metóde som sa ešte s takýmto pomenovaním nestretla.Cvičiť podľa videa, bez toho aby ste vedeli ako mate fixovať babetko neodporúčam.

tanula28
autor
22. apr 2023

@katusik456 nie nieje to preklep najprv sme mali cvičiť cviky podľa vojtu a teraz aj čeľustne koleno,to je cvik na štvornozkovanie

monulkaaaa
12. máj 2023

@tanula28 dobry den, ano mate to spravne, cvik sa vola celustne koleno, alebo aspon v Senici tomu cviku tak hovoria. Chodili sme tam na cvicenia a mali sme aj tento cvik. Je to na stvornozkovanie. Najprv nas ale pediater poslal k pani doktorke Moravanskej a ta uz nas odkazala na pani sestricku s ktorou sa to cvici

tanula28
autor
15. máj 2023

@monulkaaaa my ten cvik čeľustne koleno cvičíme,len doma mi to vôbec nejde neviem si malú dobre chytiť takže ja je moc nepomôžem myslíte že bez toho cviku nebude štvornozkovat?

monulkaaaa
16. máj 2023

@tanula28 ani nam to zo zaciatku vobec neslo, ale chcelo to len cvik.. Pokial si dobre pamatam, po cca 6 cviceniach zacal sam 4nozkovat z nicoho nic 😉 neviem ci nam to pomohlo, alebo to len prirodzene chcelo cas.. Mali sme dokopy 10 cviceni.

tanula28
autor
17. máj 2023

@monulkaaaa no super,my sme si našli aj súkromného fyzio a ten mi ukázal cvik tiež na štvornozkovanie ale o dosť jednoduchší ako nám ukazovala tam kde chodievame tak dúfam že čoskoro to príde a bude štvornozkovat,ešte cvičíme aj šikmi sed

monulkaaaa
18. máj 2023

@tanula28 ano, sikmy sed sme aj my mali tiez, to suvisi jedno z druhym 😊 ja vam odporucam cvicit chvilu v tej senici, a pokial ani po par sedeniach neuvidite rozdiel, az potom zacat so sukromnym,aby ste zbytocne nevyhodili peniaze, za nieco, co sa mozno aj nauci dietatko same. Na senicu mate asi ziadanku od lekarky, takze to sa nebude dat len tak ukoncit, pedi bude chciet urcite vediet dovod.. A oboje cvicit zaroven? No kazdopadne to zalezi na vas ako vam to vyhovuje, len aby dietatko nebolo zbytocne stresovane viac nez musi 🙏 prajem vela sily do cvicenia 😊

tanula28
autor
19. máj 2023

@monulkaaaa ďakujem snáď čochvíľa bude štvornozkovat 🙂 no my už cvičíme od marca a stále nestvornozkuje jedine čo zatiaľ trochu pomohlo je to že už lepšie sedi tak hádam aj to pride