S dcérou máme cvičiť Vojtovu metódu

tanula28
18. mar 2023

Dobry deň prosím vás máme cvičiť s dcérou podľa vojtovej metody,máme cvik nato aby si sadla len moc sa tomu bráni a plače ako to spravím aby sa tak nebránila a neplakala ďakujem som stoho má nervy

zuzanockamt
18. mar 2023

@tanula28 Nijako. Dieťa bude plakať. Musíš to cvičiť tak, ako je cvik predpísaný.

tanula28
autor
18. mar 2023

@zuzanockamt cvičíme tak ako je cvik predpísaný lenže sa tomu moc bráni a plače

beata_k
18. mar 2023

@tanula28 Skus vyhladat fyzio, ktora cvici metodou bobath. Vojtovka nie je jedina metoda cvicenia.

zuzanockamt
18. mar 2023

@tanula28 Treba len vydržať, bolestivé to nie je. Alebo nájdi inú metódu cvičenia.

macekovam
18. mar 2023

nam vojtova pomohla.. tiez dieta plakalo.. a nikto to nemohol pocuvat.. tak isli von vtedy a my sme cvicili.. je to len diskomfort... a odpoved nan...

mogaa
18. mar 2023

bráni sa, resp.plače, lebo nechce byť v danej polohe, ale netreba sa báť - nebolí ju to, len tak nechce byť....ale v tomto veku nie je cvičenie o tom, aby to dieťa bavilo...ak raz musí cvičiť, treba cvičiť....neboj, ešte budú plače a aj hádzanie sa o zem len pre to že nebude chcieť ísť tvojim smerom🙂 alebo jej niečo nebudeš chcieť kúpiť....jednoducho treba vytrvať....

e1i
18. mar 2023

@tanula28 place lebo ju istu dobu musis drzat v danej polohe. Tiez sme si odplakali,odcvicili 10m ale stalo to za to

tanula28
autor
18. mar 2023

@e1i a môžem sa spýtať tých 10 min v kuse ju mám držať v tej polohe alebo chvíľu potom pauza a zase ? Alebo 5 min na jednej strane a 5na druhéj?

e1i
18. mar 2023

@tanula28 neviem ako a kolko vam kazali. Ja som pisala ze sme cvicili 10 mesiacov dokopy preto 10m som pisala. Inak sme cvicili kazdu stranu tolko minut kolko kazali.

tanula28
autor
18. mar 2023

@e1i no nám kázala 4krat denne po 10 min tak neviem ako či v kuse 10 min.alebo po chvíľach

kalendark
18. mar 2023

@tanula28 ak máte jeden cvik...tak nam kázala jednu stranu, kým nezaberie a neurobí čo má asi 4krat - aby pouzil tie správne svaly a vymeniť stranu a hotovo...veď to musí byť do 5minut hotovo

tanula28
autor
18. mar 2023

@kalendark áno máme len jeden cvik no dúfam že to pôjde lebo veľmi sa tomu bráni a plače ani nehovorím

tanula28
autor
18. mar 2023

@kalendark a nič nehovorila že či len jednu stranu alebo dve cvičiť a ako dlho

terry658
18. mar 2023

@tanula28 my sme cvičili inou metódou. Bez plaču, s úsmevom. Ak by ste chceli cestovať až do Žiliny tak odporúčam rehabilitačné centrum lienka. Veľké pokroky bez drastickych metód.

kalendark
18. mar 2023

@tanula28 vždy sa cvicia obidve strany. A nejde o to koľko minút ale či to dieťa urobí čo má. Mne vždy cvik fyzio vysvetlila a pri každom cviku mal.urobit niečo iné napr. Stiahnuť bruško, spustiť ramienko. Alebo stiahnuť svaly na boku vystrieť rucku, keď to urobil 3 až 4krat skončila som cvičenie na tej strane a išla na druhú.

kalendark
18. mar 2023

@tanula28 a áno ako tu píšu, je aj veľa cvikov na internete na podporu sedenia stvornozkovania, na to čo potrebujes a je to skôr taká hrá...ja som cvičila ale aj sme sa veľa hrali pomohlo

tanula28
autor
18. mar 2023

@kalendark ďakujem no mne fyzio moc nič nepovedala asi sa ponáhľala domov keďže bol piatok,len ukázala cvik potom som si to vyskúšala a išla som preč takže nič moc nepovedala

jazula
18. mar 2023

@tanula28 My sme tiež cvičili Vojtovku asi pol roka. Oni plačú, lebo sa im nepáči obmedzenie pohybu a je im to cvičenie ťažké, lebo cvičíš to, čo majú slabé… Ber to tak, že kým plače, tak maká a budete to mať rýchlejšie za sebou 🙏. Moja občas sa len zložila na podložku a čakala a to bolo úplne nanič, lebo ja v strese a pritom to ničomu nepomohlo 😒. A určite treba cvičiť na obe strany, nech sa rozvíja symetricky. Nám kázali chytiť bábo do pozície a počkať, kým aspoň 4x zapojí tie svalíky ktoré má a potom uvoľniť, urobiť cvik na druhú stranu a aspoň 3-4x zopakovať. To ti dá dokopy tých cca 10 minút na jedno cvičenie. Nám pomohla aj zmena v manipulácii a baby cvičenie, skus pozriet aj michala_pukalovic na Instagrame.

e1i
18. mar 2023

@tanula28 ano 4x denne 10 min kazdu stranu. My sme mali 2 min iba

tanula28
autor
18. mar 2023

@jazula ďakujem pekne no nejak to sa pokúsime cvičiť aj keď je to dooost ťažké

enoula
18. mar 2023

Nabuduce si natoc, v tom strese ked ste tam, tak si mozno nezapamatas vsetko... A plakať bude, lebo sa mu to nepaci, ale je to len chvíľa, kym nezaberie s tými svalmi, ktore treba.. potom pauza a je to. Mozno skus nejak zaujat, spievat alebo co, mozno aspon jednemu z vas to trochu pomoze
A je to tazke, cim bude dieta aj vacsie, tym viac sily bude mat na protestovanie, ale nevadi, prezijete 🙂

kalendark
18. mar 2023

@tanula28 áno aj my sme si natáčali, celý cvik aj s vysvetlením

tanula28
autor
18. mar 2023

@enoula ďakujem ale nic nezaberá ani rozprávanie ani nič rev strašný 🤔 no ona mi dala obrázok nech si odfotim ale obrázka nič moc nevyčítam

kalendark
18. mar 2023

@tanula28 aj môj plakal, vypla som uši 🙂 odcvicila a on hneď potom prestal

asined88
18. mar 2023

Môžem sa opýtať, koľko má malá?

tanula28
autor
18. mar 2023

@kalendark bude to ťažké ale musím to dať aby som jej pomohla trhá to srdce ale musím to zvládnuť

tanula28
autor
18. mar 2023

@asined88 11 mesiacov bude mať čochvíľa

asined88
18. mar 2023

Samozrejme nepoznám nejakú vašu diagnózu a podobne, ale napríklad moja malá sa tiež posadila až v 12 mesiacoch. Celkovo mala oneskorený motoricky vývoj. Boli sme aj u fyzio okolo roka ale nám práveže povedala, že v jej veku by už vojtovku nedoporučovala, lebo že je už väčšia a veľmi sa bráni. Druhá fyzio zase odporučila, ale odmietli sme, keďže som sa jej pýtala, či je to len preto aby sme to urýchlili, alebo to výslovne potrebuje. Povedala že len na urýchlenie, takže sme neriešili, dali malej čas a všetko prišlo, aj keď možno nie podľa tabuliek.

tanula28
autor
18. mar 2023

@asined88 no nám fyzio povedala že má hypotoniu,že má diastazu na brušku ale akože malinká si sadne pekne aj sa udrží nejakú tú chvíľu ale potom padne ale sadne si snaží sa ale nie je to na 100% lebo má mäkké svalstvo

enoula
18. mar 2023

A chodite aj niekde inde cvicit? Nam odporučali ešte pridať kadejake tie baby cvicenia/balance a hlavne plavanie