8-ročný už nechce pusinky

9. máj 2024

8 ročný syn už nechce pusu na líce odomna a ráno pred školou sa už pomaly za mňa hanbí 🤣 Tiež to tak máte? Lebo ja vidím, že normálne dávajú rodičia pusu na líce deťom na rozlúčku. 😃

viestta
9. máj 2024

Akceptuj jeho konfortnu zonu. Kazdy ju mame inde a sami si urcime kde ju mame.

januska12323
9. máj 2024

No a, veď je už veľký chalan, nechce tak nechce, rozlúč sa s ním ako mu to vyhovuje.

klarissa25
9. máj 2024

Aj ja mam 8 ročného. Hlavne v takom veku sa chlapec nechce pusinkovat s mamou pred školou 🤦‍♀️🤦‍♀️ je to úplne normálne

diewcatqoo
9. máj 2024

Akurat sme sa vcera o tom doma bavili, ze syn (7,5 roka) je este stale taky kontaktny - rad sa mojka a pusinkuje, drzi nas za ruky, ak niekam ideme a tak, v skole mi pri rozlucke posiela pusinky cez okno... Tak hovorim, ze mne bude tak smutno za tym obdobim, kedy sa nehanbil prejavit nam lasku. Muz na to, ze dava tomu cca rok, max. dva a uz sa za nas bude pred skolou hanbit.
Nuz, zostava nam len zmierit sa s tym, ze deti rastu a uz nas nebudu natolko potrebovat. Ale je to sakra tazke.

vikusjk
9. máj 2024

Cíti sa trápne, ak mu tak veľmi chceš dať pusu, sprav to ešte doma pred odchodom, bude aj vlk sýty, aj ovca celá ;)

jaskolka
9. máj 2024

Môj má 3,5 a nechce už sa nejako pusinkovat. V 8 rokoch si už to ani neviem predstaviť...😆😆 To mu maximálne tak tlapnem po pleci na rozlúčku.
Veď mu daj pusu doma, a priprav sa, ze možno ani tam už to nebude chcieť. Rastie, je to úplne normálne, deti sú rôzne, jedno sa ti hodí vonku okolo krku a vybozkáva ťa aj v 15 tích a iné to už v 8 rokoch nebude chcieť

vlastakubi3
9. máj 2024

Môj zatiaľ s tým nemá problém keď mu dám pusu pred školou, ešte sa sem tam pri škole ku mne pritúli. No viem že to už nebude na dlho🙂 Proste to treba rešpektovať.

louise
9. máj 2024

Náš je stále veľmi kontaktný, pred školou ma aj vyobjíma, pusu mi dá. Ale ak raz nebude chcieť, budem to rešpektovať. Dcéra bude mať 13, tiež mi nastaví ešte líce. 😀

annm81
9. máj 2024

U nás bežne vidím školákov dávať si pusu alebo objatie, ale v tomto veku to už asi nie je úplne prekvapivé, ak dieťa odmietne podobné prejavy na verejnosti. Ja sa musím pochváliť, ako môj 7ročný, ktorý nemá problém objať ma, reagoval, keď sa ho na to opýtal jeden spolužiak. Syn sa naň pozrel a suverénne sa ho opýtal "Ty snáď nemáš rád svoju mamu? To je smutné." Chlapec nevedel čo má na to vykoktať a asi sa k tomu už viac nevracal 🙂

zuzubb007
9. máj 2024

Áno je to pre dieťa trápne, tak to akceptuj a nebozkavaj tiež som to tak mala, proste vidia spolužiaci atď. v takom veku je to trapas

marcellka32
9. máj 2024

Môj 14 rocný len večer pribehne ku mne keď som sama v izbe a vystiskame sa....

simsalabim
9. máj 2024

Moja teenagerka- odchod na lyziarsky pred skolou - ani objat! Ved to je traaaaaapne.

Zato doma ma objime, sadne si ku mne blizko a spolocne daco pozerame a tak.

kikusenka1
9. máj 2024

Môj synovec keď mal desať a šiel so svojou mamou (mojou sestrou) autobusom tak si ani nesadol vedľa nej...😂

enusamt
9. máj 2024

Syn, za chvilu 7 rokov.. sli sme do obchodu a drzal ma za ruku.. ked pred nami zbadal skupinku vyparadenych pubertiacok, tak ma hned pustil.. az ked boli daleko za nami, tak sa ma znova chytil 😄
Tak ma to pobavilo 😀

Inak si vonku nedavame pusy, iba vynimocne, ked mu to samemu napadne.. Doma je to samozrejme inak

mimikarol
9. máj 2024

Moja 9 ročná našťastie taká ešte neni. Ale čo mi rozpráva o spolužiakoch tak niektorý sú taký že nadávaju na svoje maminy že sú trápne a mojej dcére sa vysmievali keď na mňa povedala "mamička". Proste hrajú frajerov medzi sebou

lucia13022023
9. máj 2024

Mam 8 ročného synovca, pred tým sme boli nerozlučna dvojka, mojkali sme sa, hrali. Teraz keď sa stretneme a je s kamošmi tak sa len pozdravíme, viem ze by mu bolo nepríjemné keby idem k nemu a dám mu pusu, je to pre nich trápne 😁
Ale keď sme sami vzdy sa prituli a pozeráme kouzelnu berusku🤣

mia_von_prag
9. máj 2024

Nič si z toho nerob. Ani môj 4 ročný nechce pusinku na rozlúčku pred kamarátmi

ktochytavzite
9. máj 2024

tak mozmo babam chlapcom asi nie,ci?Ved to uz pomaly do puberty pojde.Baby v tom su ine

kiki68
9. máj 2024

Jasne, moj 4 rocny uz si dava rozne hranice. Ze kedy ano a nie. Minule ze mu dam push na lice, ma otocil, ze “ teraz nemam cas zlatko “ 😂😂😂

dankabetka
9. máj 2024

@kikusenka1 ked si to napisala... hned ma napadol moj... ( ma sice len cerstvo 8) ale v mhd pri mne nesedi uz hadam aj rok... 😂 lebo je to trapne 😀 a pred skolou si davame " pac" tak dlanou... od druheho dna jeho skolskej dochadzky... ( teda od 6,5 roka) ak by som mu dala pusu hadam by ma aj kopol do clenku 😂😝 ... doma sa primojka, ale uz tiez malo.... mladsi ma 5 a doma je to maznos, ale na ihrisku neexistuje...😂

gaborka28
9. máj 2024

úplne ti rozumiem, ale ono je to úplne normálne. ja mám 8-ročného a ten je stále na mne zavesený. až príliš, by sa túlil stále, bez pusy sa hádam ani nerozlúčime. starší to s takýmito prejavmi nepreháňal, ale cca od 10 rokov akoby uťal. proste vidím, že mu to je aktuálne trápne, tak si len kývneme 😀 ale doma sa postíska, na verejnosti začal chodiť aj meter predo mnou 😀

lulana79
9. máj 2024

a moj skoro 15rocny nema problem mi dat pusu pred spoluziakmi, drzat ma za ruku na prechadzke... ja uz mu zas obcas poviem, nech si tie pusy odlozi pre frajerku...

11bodka11
9. máj 2024

Moj ma 9 a este sam sa otoci pri dverach aby mi dal pusu, aj malej sestricke. Vecer na gauci sa aj prituli pri mna. Aj spava pri mne este.

nika11103
9. máj 2024

Jooooj moja 1 a pol ročná nechce pusinku už ani teraz . A ja to akceptujem . Aj keď samozrejme niekedy by som sa s ňou taaaaaak pomojkala potulila vybozkavala ale ako píšu baby , každý sme nejaký 🙂)) . Nič si z toho nerob vôbec , osemročný je už veeeeelky chalan a všetko je “trapneeeee” a “bleeee” atd . Ešte gulat očami 😀

bubik6x
9. máj 2024

No tak to môj 2,5 ročný tiež nechce 🤣

sevrin
9. máj 2024

Toto som ja neznášal, keď sme prišli k babke a dedkovi, hneď pusinky a rovno na ústa, ach bože. Ako sa mi začala blížiť puberta, som to zarazil. Nebozkávam sa nikým, ani z rodiny. Max tak so ženou, ktorú chcem zbaliť alebo ona mňa (alebo obaja súčasne).

vsadeviem
11. máj 2024

Je to súčasť zdravého vývoja identity a samostatnosti. Chce pôsobiť dospelo a nezávisle a niekedy sa mu zdá, že prejavy náklonnosti od rodičov ho robia detským.
Aj keď to môže byť pre teba ako rodiča mätúce a trochu smutné, je dôležité rešpektovať jeho hranice a nenútiť ho do ničoho. Namiesto pusy na líce mu môžeš ráno len mávnuť rukou a usmiať sa.