A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

hasleerka
29. júl 2010

kočky o chvíľu polovica prázdnin za nami ... tuším toho roku to stretko nespravíme ... ale ak mám byť úprimná, ani nevládzem ... celý deň v robote, tak som rada cez víkend doma ... som sa chystala aj s detmi na výlet do trenčína, ani to neviem či zvládneme

lolita.9991
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mmonika
1. aug 2010

Awojky babulky,
ja viem ze som tu dlhooooooooooooooooooooooooo nebola ,ale uz sa tu opat budem obajvovat castejsie 😉 😉 😉 ....

No u nas sa toho opat moc pomenilo ,manzelik opat zmenil pracu ,ale v samej podstate robi to iste co pred tym 🙂 🙂 ,a ja som ku 31.7. dostala vypoved 😠 😠 😠 😠 ,i ked mi skusobna doba koncila o 7 dni ... som sa dozvedela ,ze na moje miesto ide nejaky sefov znamy 😒 😒 ,takze sa ani neni comu cudovat... a tak idem opat od pondelka na UP ☹ ,z coho nie som nadsena ,ale co uz 😖 😖 😖
4.8 ideme konencne vsetci na dovolenku do Bulharska ,tak sa vytesujeme,ale hlavne deti ... 😉 😉 😉 😉 😉 ,a ako to vyzera aj pocasie nam vyjde ... ideme na 10 dni ,tak snad budeme spokojny 😉
princeznicka sa cez prazdniny ,ale vobec nekukla do zositov ,nespravila ani jedinu ciarku 😒 tak snad po navrate z dovolenky zacneme opat aspon daco precvicovat ..a ten moj maly nezbednik je v poslednej dobe daky chory,teraz na posledy mal zapal priedusiek ,este sa stale doliecuje 😖 😖 😖 ,tak snad mu to more pomoze 😉

a vy ako prazdninujete ????

hasleerka
1. aug 2010

monika tak to ma mrzí s tou robotou ... sú to chrapúni ... držím palce nech sa nám po prázdninách opäť pochváliš ...a želám krásnu dovolenku...

mmonika
1. aug 2010

Hasleerka aj mna ,ale co narobim...v piatok na koniec zmeny si ma dali zavolat do kancelarie ,a uz som tusila co je vo veci .. 😒
no a dovolenka nam snad vyjde ..moc ju potrebujeme vsetci ... 😀

lucinda7
1. aug 2010

ahojte....

Moni,to je mi luto.....ale tak snád nájdeš čoskoro novú robotku....a možno ešte lepšiu 😝

užite si dovolenku,hlavne nech vám počasie vyjde a detičky sa vybláznia..... 😵

my do školskych vecí pozeráme raz týždenne....nič moc len trošku matiky trošku sloviny a diktát...zaviedla som mu taký "prázdninový zošit" 😎 nech nevyjde z cviku 😵

hasleerka
5. aug 2010

babule tie čo nemáte knihy do tretej triedy, počuli ste že vraj žiadne nebudú???? dnes mi to vravila jedna mamina na piesku???? 😨

lucinda7
6. aug 2010

Hasleer,prečo nebudú???asi dostanu nové ako druhácke,kedže su "pokusný"ročník 😵

bzuco
6. aug 2010

haslerka - to som nepočula
ale naši majú takú skvelú učiteľku, že jej vôbec netreba k učeniu knihy 🙂 ...

hasleerka
8. aug 2010

lucinda netuším prečo, to mi len jedna mamina vravila ... ja totiž správy ani nekukám ... no ved o mesiac uvidíme ... dnes sme už aj dajaké pastelky, gumu, pravítko, a vodové farby dokúpili...

lucinda7
9. aug 2010

ahojte....

no my sme objednavali ešte ku koncu roka všetko v škole...od zošitov cez obaly,vodovky,temperky,....všetko.....dokupila som len farebné pera a zmiziky 😵
peračník aj vrecko na prezuvky dostal na narodky.....
tak sme kompletní už vyzbrojení 😵 juuuj,len nech sa ešte počko polepší a užiju si zbytok prázdnin 😎

atrami
17. aug 2010

Ahojte, kupovali ste deťom-druháčikom nejaké konkrétne školské potreby, myslím zošity a podobne.

lucinda7
17. aug 2010

čaute kočky.....kedže sa nam pomaly ale iste prázdniny končia a naši druháci budú čoskoro tretiakmi,stretneme sa tu:
😝 😝 😝 😝
teším sa...čaute 😎

hasleerka
17. aug 2010

atrami my sme dávali peniaze učiteľke a ona zabezpečila všetko...

atrami
2. sep 2010

Dnes sme to zvládli 🙂 Až na to, že papier so zoznamom čo treba učiteľka dávala už na konci roka a náš mi ho nedal, tak zasa nákupy, akoby sme na to nemali 2 mesiace ☹

cencula
6. sep 2010

to si z toho nič nerob, j len dúfam, že v druhej triede bude zodpovednejší, lebo ma picne, nouvidíme

atrami
7. sep 2010

@cencula , dnes ma moj syn úplne krásne prekvapil. Mal prísť o 16:00 z krúžku. Tak sme boli mimo domu. NO a o 13:00 telefón, že je pri bráne. Skoro ma kleplo. On len zahlásil, že ide k susedom skúsiť, či sú doma. Boli. Veľmi som na neho pyšná 🙂 Zvládol to na jednotku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cencula
8. sep 2010

to ti gratulujem, môj prišiel včera o 19,30hod, že nemá mattiku dorátanú 🙂 no nič nové, ale za to sa včera pobalil do školy sám, chcem ho učiť zodpovednosti samozrejme že mu to skontrolujem, uvidím aký to bude mať efekt. a od dneska sa učia normálne tak uvidíme, čo nás čaká neminie.

atrami
8. sep 2010

@cencula , my fungujeme tak, že nosí všetky zošity, knihy do školy, má pokoj a nestresuje sa. Do školy chodí autobusom, zástavka pri dome, pri škole tiež stojí priamo autobus, tak to nemá také ťažké. Moj si inak robí úlohy sám, ja len skontrolujem a to tak funguje ešte od 1. triedy.

cencula
8. sep 2010

aj vladko si robil úlohy sám, len som bola pri nom, a teraz sme nabehli na troška iný systém, je fajn, ked sa tie deti učia samostatnosit

atrami
9. sep 2010

@cencula , no keď mám 3 deti, musia byť samostatné 😉 Najmladší nemá ani 2 roky a viem už papať sám. Už nabieha na príbor. 🙂

katecameron
24. okt 2011

🙂

jazminn
5. dec 2012

tak, tu máme druhákov a ja píšem do rôznych tém a toto je niekde pozadu zabudnuté a tú to budeme mať pokope...
Tak prišli sme z dedinskej školy z prvého ročníka do mestskej školy do druhého ročníka...čítanie výborné, matematiku sme už dohnali, písanie super na presnosť, ale veľmi škaredé-písmená lietajú, nie sú rovnaké-píšeme do kopca a potom z kopca...
Minule som zazrela otvorený zošit chlapcovi, ktorý sedí za mojou dcérou, onemela som od úžasú, ako mal úhľadne napísanú úlohu. Ako sa dá zlepšiť písanie, častým písaním..., moja dcéra sa tomu nebráni, píše často, napr. samá sa hrá na školu a píše si do zošitov rôzne slová a pod., ale v tom školskom to vyzerá hrozdne!

evabb35
6. dec 2012

@jazminn ani mne nepíše úhľadne. Je pravda, že v 1. ročníku sme písanie nejako extra netrénovali, veľa času nám vtedy zabralo čítanie a matika....tak neviem, či to písanie riešiť teraz 😝 aj interpunkčné znamienka zabúda písať 🙄 ...aj číslice sú kadejaké 🙄 ale číta veľmi dobre. Čo teraz preberajú na matike a slovenčine? Čítate doporučené knihy na čítanie? My sme ich objavili v pracovnom zošite na čítanie až teraz. Niektoré z nich máme náhodou už prečítané, čítali sme si ich pred spaním, ale v škole knihy neriešia vôbec. Tak plánujeme čítať si postupne všetky knihy a aj nejaké povesti, ktoré sú doporučené pre 3. ročník, aby sme potom toho nemali veľa.

evabb35
6. dec 2012

@jazminn myslela som si, že druhý ročník už bude v pohode, ale stále máme čo riešiť aj v druhom ročníku 🙄

jazminn
6. dec 2012

tak, ako píšeš, aj my sme v prvom ročníku sa nevenovali písaniu, trénovali sme čítanie, veď písanie sa dajak spraví a teraz to vyzerá strašne...ale aspoň to má utešuje, že gramaticky píše správne a nechábajú v slovách písmená, číslice sú tiež všelijaké...a čítame O psíčkovi a mačičke a nič viac. Moja dcéra číta noviny...číta tiež veľmi dobre!

evabb35
6. dec 2012

@jazminn normálne uvažujem nad tým, že vytiahnem písanky z prvého ročníka a budeme sa znovu učiť písať. 😝 Hoci gramaticky píše správne. Aj tvary písmeniek aj zložitých si pamätá dobre, len nepíše vôbec úhľadne. A zošity používate ešte s pomocnými linajkami, či bez nich. Keby aspoň na matematike používali ten štvorčekový zošit, čo sme mali my ako žiaci voľakedy, tak by sa to písanie číslic napravilo hádam. Lebo takto mi už tie matematické znamienka začína písať veľmi zle. Akoby tým, že používali len pracovné zošity na matematike sa nemali kedy naučiť úpravu na matike. Tak aspoň na domáce precvičovanie matiky budeme asi používať ten štovrčekový zošit...ja už neviem.

jazminn
6. dec 2012

u nás je to presne tak isto, zošity máme na slovenský s pomocnými linajkami, lebo naozaj by to išlo na kopec a z kopca dole...a v matike čísla-každé inakšie...

olinka166
13. máj 2013

ahojte žienky, moja druháčka ide zajtra na školský výlet a práve riešim vreckové... koľko dať?

xstelinka
25. jún 2015

Ahojte, viete ake predmety maju druhaci?