Aké sú celkové poplatky za školu u vás?

junovka
18. okt 2010

Ked som bola na zaciatku sk.roka na rodicovskom a zacala som si pisat, zaco...a hlavne kolko treba zaplatit, tak sa mi zatocila z toho hlava.
Tak:
- mesacne skolne je 9,96 €
-strava na den 1,06 €
-rodicovsky prispevok na cely rok je 50 €/ na zariad.skolky, a....../
-triedny fond 3,50 €
-skol.potreby/ ceruzky, pastelky.../ 3,50 €
- Mikulas, MDD... 8 €
-prispevok na skol.riad v jedalni 😠 5 €
-............v podtstae ani sama neviem , ci som vobec tu vsetko napisala. 😒 😕

....a este aby som nezabudla, mali sme priniest na hlavu 12 l nejakch neper..mineralok a este pytali od nas triedne ucky "tajny fond" 1 € na kadejake vonne sviecky, oleje...aby si skulturnili triedu 😅
...no , a za kazde divadielko a kadejaku "srandu" v skolke nosime po 1 €

Tak ako ste na tom vy s vasimi ratolestami v skolkach???Tiez vas takto " financne zdieraju" ? 😕

voskovka
14. dec 2010

som prekvapena že platite tolke peniaze za školku.... 😕 🙄 že tajne fondy a zrpš... 😠 😖 😕
ja platim mesačne 10eur poplatok a strava čo vychadza nejakych 21eur...plus minus ešte raz nechodil plny mesiac...tak sa mi to odpočita....
samozrejme že mikulaša som platila-5eur a MDD budeme platiť....to pochybujem že by niekto sponzoroval. 😉
čo sa tyka divadla-nemaju ho každy den za prve a jedno euro je smiešna suma....ved ked budu chodiť do školy-to budu ine poplatky.....
@romanelka2 že 70eur dar????preboha ta školka ma zlate steny ?-ked je v školke 200deti-kurna to je dobry kšeft.... 😝 😀
a dalšia vec-pastelky,toaletny,vreckovky,ovocie a mineralky-to nikdy odo mna nepytali.....ja fakt ziram čo to preboha od vas chcu....mam dost teda....

ivett1
14. dec 2010

ahoj...tak my platíme
- mesačne 12,- eur -školné
- 1,06 eur stravné na deň (má sa zvýšiť)
- ročne 48,- eur ZRPŠ
- ročne 45,-eur triedny fond- (odsúhlasili rodičia v triede)
Z tr. fondu sa už minuli peniažky na koberec do šatne, pracovné zošity, 2xdivadlo, vianočné darčeky...
Iné poplatky od nás už nepožadujú 😀...

lenka3007
14. dec 2010

Baby ja vám neviem, my žijeme v norsku, ale ked chodil Jurko na slovensku do školky, tiež som nadávala, že ťahajú dosť peňazí, ale tá školka bola veľká, krásne zariadená, farebná, svetlá, všade koberčeky a plno hračiek... tu platím 350 € a trieda má len plavajúcu studenú podlahu, je malá a nie su tam skoro žiadne hračky, nie je to tam vôbec farebné,nevaria im tam, majú len suchú stravu celý deň, a najlepšie na tom je že tu sumu musíš platiť 11 mesiacov, či dieťa bolo v školke, alebo nie, aj za stravu, čiže ked nepojde mesiac do školky, tak musím aj tak zaplatiť plnú sumu... Tu v okolí (do 50 km od nás) sú asi len 4 škôlky a sú podobné, takže žiadne iné východisko nemáme...

radomira1
15. dec 2010

Ahojte,mi v PO platíme:
školné 11,60e;
stravné 20e-zatiaľ
,ZRPŠ -15e rok;
darovací(povinný)-20 -1/2 rok;
na divadielka-5e
To nepočítam poplatky za krúžky,je pravda,že do škôlky okrem prezuviek,pižamka,kefky a pasty nenosíme nič.No ked vám chodia 2 deti je toho dosť

kubankakubanka
17. dec 2010

Ahoj ,
mi v Divine máme pre predškolské deti 4€ mesačne za školku+ strava 1,20€ na deň
a deti ktoré nie sú v predškolskej tak 10€+strava 1,20€+ každý štvrťrok,čaj papier,vreckovky,a mydielko.
to smi zdalo veľa ale keď tak sledujem máme asi najmenej.z vás..
a ešte všetky besiedky a divadla sa hradia s poplatkov,,myslím že záleží aj na tom aký managment má každá škôlka.
akurat v stredu máme zaužívaný ovocný deň vtedy musia deti doniesť ov ocie a počas celého dňa ho jedia,,

monica25
17. dec 2010

ahojte
skolne mesacne-10 eur
strava -okolo 20 eur na mesiac (1 euro na 1 den )
zrps-5eur
tried.fond 10 eur na polroka takze 20 na rok
a hyg.potreby na rok-5 eur
to je vsetko 🙂

nadhera
22. dec 2010

ahoj, nase platby :
8,30 € mestu / na mesiac /
1€ strava na den /desiata + obed + olovrant /

10€ na zaciatku skolskeho roka pre triedu
10€ na zaciatku skolskeho roka pre skolu / ak su surodenci,plati len jeden/

ano, je to lacne, ale pri nasich platoch a nezamestnanosti na vychode je aj to pre niektorych vela ☹

na zaciatku skolskeho roka nosime toalpapier,vreckovky,kefka,pasta,farbicky,vykresy,farebpapier,noznice.

asi 3x do roka po 1€ za divadlo.

masinka
24. dec 2010

školkovne 12,69 mesačne
strava 1,26 / den
ZRPŠ 30 EUR / polrok
balik vreckoviek, 4x WC papier, tekute mydlo - kazdy polrok
kazdu chvilu fotenie za 8 EUR....
stale pytali plasteliny, hracky, latky na divadielka....

biba12
31. dec 2010

My platine 12,69 plus strava 1,13 na den myslim. 5 eur mesacne triedny fond. A potom sme sa skladali na zaciatku roka po 53 eur na novy nabytok do skolky, na to aby im kupili rovanke perinky/moj syn tam nespava/.... Balicek vreckoviek, toaletak a tekute mydlo sme museli priniest na zaciatku roka.

kaara1980
31. dec 2010

my dávame mesačne 12,67.-,školné,+okolo 13.-jedálen-záleží od dlžky mesiaca a raz ročne skladáme príspevok 50.-,z ktorého sa hradia počas školského roka výlety,pomocky,mikulášske balíčky atd.A keď ostanú peniaze,tak riaditeľka kupuje vybavenie tried.A aj my nosíme 2x do roka toal.papier,liter tekutého mydla a pap.vreckovky.Keď je dieťa choré,tak peniaze na počet dní čo sa dieta nestravovalo v školke,odrátaju od daľšieho mesiaca.

briketa
31. dec 2010

Velmi rada som si precitala tuto diskusiu, na porovnanie aby vsetkych prestala boliet hlava.
Juzna Kalifornia, mesto Santa Barbara.
Take nieco ako statna skolka u nas neexistuje vobec. Su iba pre socialne pripady, kam nasa rodina nespada.
Pat dni obycajnej skolky o 8.30 rano do 13.00 poobede, s tym, ze jedlo si nosi sam nas stoji v rozpati 800.- - 1350.- USD mesacne.
Predlzene dni, cize do 4.30 stoja na pat dni 1250 - 1500.- USD mesacne.
Jasle zacinaju na 1250.- USD a vyssie, mesacne.
Nemame matersku, detske pridavky , jednorazovy ani iny prispevok na deti.
Pri coskoro troch detoch sa mi neoplati ist do prace, lebo jednoducho pri troch detoch by som vsetko dala na skolku, jasle, plus by som musela doplacat.
Nehovoriac o to, ze by som este musela platit dalsiu osobu, co by mi deti zo skolky vybrala a bola s nimi do vecera kym ja pridem z prace. 😠

janka2110
31. dec 2010

My sme v Taliansku a mesacne
platime 150euro za skolku+ 60 euro
za hodiny telesnej vychovy.
Byva jeden krat tyzdenne 🙂
Co sa mi nepaci je,ze (neviem ako to funguje teraz,ale ked som byvala este na Sk to bolo
tak,ze ked dieta bolo chore sa vratili peniaze za obedy.Tak tu to neexistuje!Proste je suma,ktora sa plati a hotovo.
Ale skolka je pekna a aj ucitelky su super 🙂

maminamartina
3. jan 2011

My sme v USA a ja udavam tieto sadzby len na porovnanie.
Nas syncek ma 28 mesiacov a mesacne platime 1,180 dolarov (alexandria, virginia), cim bude starsi, tym sa bude mesacna sadzba znizovat. Ma v tom zahrnute vsetky aktivity, vratane vytvarnych, hudobnych, pohybovych, atd. Ma v tom ranajky, desiatu, obed a olovrant, my mu este nosime 'nase' jedlo, kedze on strasne zboznuje ovocie a syry a chce ich kazdy den. Este mu nosime aj lahku varenu veceru, ktoru spapa okolo 17:00 a potom este spapa nieco lahke doma. Nemaju problem ho tam pokrmit aj z nasho jedla. cenvoo je to palka a plati sa, ci chodi alebo je chory, aj ked je chory strasne ojedinele, cca raz do roka. V inych mestach a skolkach su ceny urcite ine.

maryx
3. jan 2011

takže my platíme:
mesačne za škôlku 45 €
stravné cca 20 €
ZRPŠ 11 €
divadlo, MDD, Mikuláš od 1 € - 5 €

na začiatku sme museli doniesť vrecko papierových vreckoviek a okrem toho zubnú kefku s pastou.

eli74
7. nov 2011

Dostávate o všetkých príspevkoch aj príjmový doklad?
Máte možnosť sledovať na čo sa peniaze míňajú?

merikac
7. nov 2011

poplatok za skolku, ci skolu?? pretoze v skole sme ziadne mesacne skolne nikdy neplatili, len za stravu, ZRPS rocny prispevok a potom ine sumy na vylety a podobne,,,,, 😕

lucosko
10. máj 2012

podla noveho zakonu vraj mozu obce urcit vysku poplatku, nasa obec urcila od 9/2012 poplatok na mesiac 110Euro + strava, co vychadza okolo 140-150Euro. Mate podobnu skusenost aj u vas? dakujem.

kvetinka211
10. máj 2012

@mamavera pretoze si v tomto state platime dane a odvody, kazdy mesiac tomuto statu posleme na ucet stovky eur tak aspon mozme ocakavat ze z nas nikto nebude robit debilov a tahat peniaze na vonne sviecky (?!?!?). Tak nech sa na urovni statu/mesta/mestkej casti stanovi poplatok, ktorym budu rodicia spolufinancovat chod skolky (za statnu skolu neviem preco by sa malo platit, kedze je povinna) a nech je to transparentne. A nechapem ten chory napad "skulturnovat" triedu vonnymi svieckami ... uz len tarotove karty a brusne tance k tomu chybaju ... ach jaj, do takych zariadeni mam dat o par rokov moje deti ??? 😒

anjelicek26
10. máj 2012

350-390€ plus strava a ano je to zahranicie - maly pojde v nemecku do skolky, ale aj tak to % z platu robi viac, ako nejakych 10-40€ na slovensku... nikde sa neplati tak malo. Preco by sa za skolku nemalo platit? Ved tam strazia, s casti vychovavaju vase deti. Nechapem.

evickapooh
10. máj 2012

ja mam prvacku. u nas je to lacne 3,32 /mesiac skolne obed 1 euro/den,ine vydavky nie su....2 krat boli v divadle takze 2 krat 2 euro,nestazujem sa..asi zvysok hradi obec-resp obecny urad...

cmulinko
11. máj 2012

Irsko:skolka 300 mesacne za 3,5 hodin 5 dni v tyzdni bez stravy....od septembra skola,ale zatial mam len zoznam knih,ktore musim kupit...cca 75 eur ma to bude stat....1 skolska uniforma cca 30-40 eur...a to urcite nebude stacit na cely tyzden....a este budem musiet platit 25 eur na skolsky rok za ucebny text-material,ktory skola kopiruje pre deti....ostatne veci mi zatial nie su zname.

ivkapon
11. máj 2012

Ahojte. V minulom školskom roku 2010/2011 som platila za materskú súkromnú školu 200,- Eur/dieťa, v čom bola zahrnutá strava aj krúžky. Nič netrebalo dokupovať, nosiť. Ani hygienické potreby. Teraz platím v štátnej škole stravu 1,07 Eur/deň/dieťa, + triedny fond, ZRPŠ, Mikuláš, divadielko, kino, školu v prírode a samozrejme všetky pomôcky a hygienické potreby zakúpiť za svoje a doniesť. Aj materiál na krúžky. 🙂 A triedy otrasné - nevymaľované. Nemajú si ani kam uterák zavesiť (ešteže teraz im ani voda v triede netečie), staré lavice, nulová výzdoba. Ale je to blízko nášho bydliska, učitelia ok, kopec krúžkov. 🙂

katka1981
11. máj 2012

vzdy menej ako sukromna skolka 460 Eur 😝

luciasveckova
11. máj 2012

my tiezt platime iba za stravu,skolne 8eur a zrps 10 eur

stanislavao
11. máj 2012

co je v skole polozka mesacne skolne? sukromna skola to asi nebude, lebo to by bolo malo, cca 10e a to statnej platite?
my platime druzinu 7e za mesiac.
stravu cca 20e za mesiac
15e bol nejaky prispevok na ksolu
5e triedny fond
akcie, divadla, vystupenia, fotenia - to platime vzdy, ked sa nieco deje, tak cca 1e na mesiac +-

matej05
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barcelona94901
11. sep 2012

Briketa,ale v usa asi nezarábaš 400dolárov,..to k tomu porovnaniu,aby bolo objektívne 😉 plat,náklady,benzín atd atd hodiť sem kde sa koľko platí a koľko stoja kružky v akej krajine ...je scestné 🙂

erikasadek
11. sep 2012

@ junovka ahoj verim ze s ati toci hlava!!!!! na slovenske pomery je to dost!!
teraz poznamka ku zienkam styl ze co chcete stat nebude sa za vas starat.... ja len dodam mile damy ist ku kadernicke nie j povinne ako viem na slovensku ani mat auto a nechat si ho opravit !!!!!nikto vas nenuti mat tieto veci ani sluzby!!!!!

ale dat dieta do skoly je povinne a tym padom aj popaltky zatazujuu rodinny rozpocet///

teraz kedze tu ictam niektore baby v zahranici tak pridam aj moju skusenost len ako info zijem v parizi..... a tu skolka a skola je zadarmo!!!!!!!!!!!!!!!!! plati sa len za obedy a to zase je vypocitane s vasho platu cim menej zarabate tym menej platite:: vseobecan suma priemerna je 2;60€ za obed!!! tu..... teraz moje deti chodia do sukromnej katolickej skoly platim kedze je to moja volba platim 160 € za trimester!!!!!!! co nie je vela/// co sa tyka vyletov a pomociek su zaratane uz v cene co platim nikto nikdy nepyta nic.. len na oplatku z casu na cas my rodicia prispeivame nasim volnym casom a bud malujeme triedu ale pomahame inak....

takze to bola len moja poznamka .. na margo ku teme....

lenka_b
11. sep 2012

Ja byvam v Dubline a na 5 dni stoji skolka 950 eur na mesiac. Moja mala chodi 3 dni do tyzdna na cely den a stoji to 660eur na mesiac. Je to nesmierne drahe. Niekto na minimalnej mzde by si to dovolit vobec nemohol. Aj pre nas je to poriadny zabijak, ale musim to platit, nech chodi medzi deti a je naucena na ten solny rezim. Na Slovensku je to super, materka 3 roky, skolky zdarma. Ano tie poplatky su, ale to su smiesne sumy. Teda aspon pre mna, keby ze robim na Slovensku a zarabam na vychode nejakych 300 eur v cistom na mesiac, tak by bol moj postoj k danej veci uplne iny... Deti su v dnesnej dobe luxus.... 😖

smejkaa
11. sep 2012

@erikasadek Na SVK je povinna iba pripravka, to je rok pred skolou. Vtedy je tiez skolka zadarmo, neplati sa. A strava aj na SVK je rovnako. Kto nezaraba (nerobi) neplati nic, deti maju obedy dokonca zadarmo. A ostatni platime.