Ako dlho sa priemerne denne učíte s vašim prváčikom?

zmurkaz
1. dec 2010

Máme doma prváčika a tak som zvedavko ako sú na tom ostatní prváčikovia? Ako dlho sa učíte vy? Nám to približne vychádza tak na hodinku - hodinku a pol ...tak neviem, či je to veľa alebo málo 😉 .
ďakujem za všetky odpovede 🙂

30mamina3
1. dec 2010

@zmurkaz ahoj aj ja mam doma malu prvačku a nam učenie trva tak pol hodinu až hodinu..no trebalo by možno ja viac čitat alebo neaky diktat ale ja na nej vidim že po pol hodine už ma dost už sa tak nevie sustredit a stale zakukuje na deti že čo oni robia a tak.

aduskatt
1. dec 2010

ahoj, no zo zaciatku aj dve a pol hodky, podotykam, ze do cvicneho sme nepisali, teraz tak hodinu a pol az dve, maju strasne vela uloh

kaja73
1. dec 2010

Moj bol prvak pred 5 rokmi a domace ulohy prvy polrok vobec nedostavali a v druhom to boli 1-2 riadky -napisat..Citanie nam zabralo tak 15 min a to bolo všetko.Mne sa to zdalo malo,ale ked viac v skole nechceli......no ja som s nim občas precvičovala,za čo sa na mna synator hneval,kedže im to pani uč. nekazala.To bolo vačšinou cez vikend.Počas tyždna toho bolo zufalo malo,až mi to vadilo.

katyka10
1. dec 2010

ahojte.nam to trva tiez pol hodinu pri trucovani aj 2 haha.cez tyzden robime len ulohy.no a v sobotu maly diktat,matematiku a citame.zacinaju im davat 5 minutovky ale nemame s tym problem.aj ked citame tak len 2 krat aj ucitelka nam to hovorila na rodicovskom

katecameron
2. dec 2010

kedyako 1-2hodiny denne samozrejme s prestavkou

dara76
2. dec 2010

ucitelka nam odporucala max. 1/2hodinu a potom dat prestavku a neskor napr. este citat. Ale u nas real je iny. Pisat sa mojmu prvacikovi nechce, tak sa trapime 1-2 hodiny niekedy. Ale to mam pocit, ze je viac rozpravania ako pisania.

mamkaivka
2. dec 2010

závisí to od toho koľko má písania, s čítaním nemáme problém viac ako 1 hodinu sa neučíme a to ešte pokecáme a hrajeme sa aj s malým. Jej to proste myslí. Najstaršia keď bola prváčka tak sme sa učili viac, lebo mala problémy s čítaním. Keď som mala druhú prváčku ja som chodila do roboty, a keď som mala poobedňajšiu smenu tak sa s ňou učil manžel, niekedy ani nečítala a doniesla pochvalu za pekné čítanie. To bolo pre mňa nepochopiteľné. Ja stále hovorím nezávisí ako sa dlho učí dôležité je aby to vedela. Niekomu to myslí inému zasa nie a ten sa učí dlhšie ak chce mať dobré výsledky.

ivka1603
2. dec 2010

@zmurkaz
Ja mám tiež teraz akurát prváčku......neučíme sa dlhšie ako hodinu, pretože ak ten čas pretiahneme, strácame nervy aj trpezlivosť.....Ak to dieťa baví a chce si napr. čítať alebo písať dlhšie, nebránime tomu..ak sa chce hrať, po hodinke jej to umožním....

bets
2. dec 2010

syn je druhak, a uci sa, resp. robi ulohy minimalne, cca 10 minut aj to nie kazdy den (v prvom rocniku takmer vobec). avsak dopredu vieme o projektoch, ktore ich cakaju, takze ma na to aj 3/4 roka, takze si to vieme naplanovat tak, aby sme nerobili veci na poslednu chvilu a pekne si to rozlozili na dlhsi cas.

evinkal
2. dec 2010

My hodinku,lebo chlapec berie lieky,pri ktorých drieme a dlhšie by to nezvládal😀,ale cez víkend je to aj 2 hodinky,ale s pauzičkami,ale on je šikovný,takže nieje problém

atinka22
2. dec 2010

Mne sa to zdá veľmi veľa - prvák a učiť sa cez hodinu? 😖 Čo potom budú tie deti robiť, keď budú piataci? Budú sa učiť 5 hodín? ☹ Veď na prvom stupni si deti robia úlohy v ŠKD, ja ich potom len skontrolujem a už len čítame, prípadne si dáme diktát alebo nejakú matematickú retiazku. Ja som sa so synom neučila dlhšie ako pol hodiny, keď bol prvák a nemôžem povedať, že by mu to nestačilo. Teraz je druhák a má samé jednotky (až na jednu dvojku). 😵

00vladka00
2. dec 2010

my sa ucime tak hodinku.potom sa ide chvíľku hrat.a potom uz len citame kedze je tom slabšia

brisilda
2. dec 2010

kocky my sa ucime dost dlho ale s prestavkami 😀 najskor napiseme domace ulohy to nam trva podla toho kolko im ucitelka nedali neskor si dame pauzu a on sa hraje a potom iba zavelim Samko sadaj a ideme na diktat nakolko vynechavame v skole pismenka 😠 takze ten piseme aj hodinu ! 😝 je to o nervy obcas aj pokricim lebo robi vsetko mozne len nepise 😔 takze sa to potom pise so slzickami v ociach a niekedy ma take dni ze napiseme 2 vety a nema ani jednu chybu a trba to 15 minut cize je to on nalady a chcenia 😀 a citat cita kratko lebo je vyspekulovany a v skole sa to nauci naspamat 😠 takze po novom ja napisem vetu a on ju musi precitat ! to nam trva tiez hodinu cize mam pocit ze sa cele dni iba ucime 😔 o vikende ani nehovorim v kuse iba diktat 😝 s prestavkami 😀 aby som si navarila upratala a postarala sa aj o najmladsieho clena rodinky 😀

silvia07
3. dec 2010

my asi tak 30 -40 min aj s chystanim do tasky
.....pisat mavaju iba tri riadky, do cvicneho nedavam,iba keby v skole pisala moc otrasne..
.....davam riadok diktatu - vacsinou v stredu, ked nemavaju ulohy a vo stvrtok, lebo na druhy den ho pisu 🙂
.....citat davam 2x, ale citanie jej ide...
.....z matiky nemavaju kazdy den ulohy, tak ju skusam po ceste zo skoly alebo pri vareni priklady na + - ustne 🙂

andrea.m
6. nov 2013

max. 20 minút. ale väčšinou vôbec kedže si v pohode spraví úlohy sama 😉

danielllka
6. nov 2013

ahoj, ja mám tretiaka- v prvej triede sme sa učili aj dve hodiny, strašne veľa toho mali a najviac mu zabralo písanie do cvičného, keďže mu to nešlo, trebalo trénovať a trénovať.. Čím je však starší, tým menej času to zaberie a záleží aj na tom, koľko majú úloh- nie rovnako. Čiže niekedy 10min., inokedy aj 3/4hodinku, ale v kľude, bez ponáhľania.

zuzana76
6. nov 2013

zalezi podla uloh, su dni, ked nemaju nic na ulohu a niekedy aj hodinu, rozdelene do dvoch asi polhodinovych prestavok, ale to je maximum, zvacsa tak 20-30 minut

zunastruna
7. nov 2013

ahojte. asi zalezi aj individualne od skoly, ako zatazuju prvacikov ulohami. Ja mam pocit, ze v nasej skole, kde je dcera prvacka, robia velmi vela na hodinach. Potom na ulohu ma uz len 3 riadky nacviku nejakeho pismenka+ zabavna uloha z matiky. Dcerka si robi matiku s radostou, s pismenkami trosku bojujeme, lebo sa jej velmi do toho nechce. Ale ked sa do toho pusti, je to hotove velmi rychlo. a aj celkom pekne. Urcite sa neucime viac ako pol hodinku, preco sa niektore mamicky ucite aj hodinku a viac? je to skutocne potrebne?

muuuska
11. nov 2013

Ja som ani nevedela ze dcera chodi doskoly.Ulohy si pisala sama ja om len skontrolovala a bolo.Zalezi to od dietata jedno je sikovne viac ine menej.