Ako správne osloviť učiteľku v maile ?

enka81
3. dec 2019

Spýtam sa takú hlúposť, ako oslovujete učiteľky v maily? Keďže nám za 4 roky nedala svoje tel.č., tak ak potrebujem ju informovať o neprítomnosti dcérky v škole, tak jej musím napísať mail. Keď píše ona nám rodičom, osloví nás ,,Vážení rodičia" , keď píše len konkrétne mne, napíše ,,Dobrý deň", ..., ja som ale zvyknutá ľudí osloviť a tu sa vždy zaseknem, oslovujete ich ,,Pani učiteľka/profesorka" , alebo menom ,,Vážená pani PaedDr. Nováková" . Ako je to správne?

hanata
3. dec 2019

Dobry den, rada by som vas informovala, ze ... Co si robis zbytocne problemy?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
limetka69
3. dec 2019

Pani učiteľka Novaková, hotovo.

tmavovlaskakatka
3. dec 2019

Ja píšem iba dobrý deň, na konci s pozdravom. a do predmetu mailu dám o čo sa jedná

mm2008
3. dec 2019

Dobrý deň pani učiteľka... jednoduché. nenáročné a žiadne tituly netreba riešiť.

tmavovlaskakatka
3. dec 2019

do predmetu napr. neprítomnosť alebo fotky prvouka a meno dcéry.. my musíme posielať každý mesiac fotky z prvouky

veronikaszabova
3. dec 2019

Dobry den,
Zuzka nepride do skolky od xx do xx zo zdr.dovodov. dakujem.
Hotovo

katrinka8
3. dec 2019

Ja píšem tak, ako keby som ju oslovila osobne - čiže Dobrý deň, pani učiteľka.

enka81
autor
3. dec 2019

Tak ok, len som chcela vedieť názora aj iných, takže nemusím tam dávať titul,

nelca84
3. dec 2019

pokiaľ ide o učiteľku na ZŠ tak píšem len: Dobrý deň p. učiteľ/ka, prosím ospravedlňte neprítomnosť môjho syna na vyučovaní z dôvodu....
Na VŠ sú iné štandardy, tam sa vyžaduje oslovenie najvyšším dosiahnutým titulom, ale pri učiteľke ZŠ by som toto vôbec neriešila

montemotherone
3. dec 2019

@enka81 nič nemusíš, ale patrí sa použiť titul, ak ho človek má 😉

wivienka111
3. dec 2019

ja by som normalne napisala bud pani ucitelka alebo potom normalne titul a meno, myslim, ze ani na jedno sa neurazi

diewcatqoo
3. dec 2019

Oslovenie pisat nemusis, resp nemusis uvadzat meno. Pises ale, ze si zvyknuta ludi oslovovat. Ak mas teda potrebu oslovit aj menom, tak urcite aj s titulom.
Btw, gramaticky spravne sa pise "v maile". Nechcem rypat, pisem to tu preto, lebo velmi vela ludi s tym ma problem.

popolusska
3. dec 2019

@enka81 Dobry den pani XY staci...a nemyslim si, ze ucitelka je povinna davat rodicom svoje cislo. Pokial viem, tak ucitelia na Slovensku sluzobne mobily nemaju. Ak ma skole pevnu linku do ucitelskej miestnosti, urcite je zastihnutelna aj tam.

popolusska
3. dec 2019

@diewcatqoo gramaticky spravne sa pise "v emaili" 🙂 https://slovensko.rtvs.sk/relacie/204577/v-mail...

wena
3. dec 2019

Normálne by som napísala dobrý deň. Vážená pani je podla mňa mierne mimo v dnešnej dobe.

enka81
autor
3. dec 2019

@popolusska ale veď to ja netvrdím, že je povinná, len som to uviedla ako vysvetlenie, prečo jej píšem a nezavolám.

enka81
autor
3. dec 2019

@montemotherone veď to, chcela som vedieť, čo sa patrí a čo je zbytočné, ty by si ju oslovila teda Pani PaedDr. Nováková? Nie je to už moc ?

sorciera24
3. dec 2019

som ucitelka, a normalne mi rodicia pisu: "Dobrý den, pani učiteľka...." ja obdobne písem pani ucitelke svojho syna..... ci už napíses titul ci nie, sa nik neurazí....a je to ok

bozzie
3. dec 2019

@enka81 aj ja by som ju oslovila ako Dobry den pani ucitelka Novakova a pokracovala by som dalej. Este aby si kvoli takymto veciam mala stresy.

diewcatqoo
3. dec 2019

@popolusska ano, podla najnovsich publikacii je schvalene aj v "maili". Rozmyslala som, ci to tam hodim v tom predoslom prispevku alebo nie. Je spravne aj, aj, ale nikdy nie v mailY.

asia83
3. dec 2019

@enka81 Vážená pani učiteľka.

marci77
3. dec 2019

ja vzdy napisem: Dobry den pani ucitelka......a pisem co potrebujem

zuzanockamt
3. dec 2019

@enka81 prečo by ti mala dávať tč., do školy sa predsa dovoláš, mail napíšeš a vybavené...z úvodného textu to vyznelo tak vyčítavo, že to čo má byť,keď za 4 roky vám číslo nedala 🤔

ukulela
3. dec 2019

@enka81 jezis, neries.
Dobry den, pani ucitelka, Karolinka zajtra nepride do skoly, lebo bla bla ... Ospravedlnenie donesie vo stvrtok.
Dakujem, s pozdravom Kajkina mama.
Je to neofic mail, ziadne Peadr Pudr Trdl ..... komunikujem takto s ludmi v praci 15 rokov, ked ich oslovujem, tak bud meno, alebo pracovne zaradenia. Ziadne tituly, tie by som pouzila v oficialnom liste, alebp v adrese na obalku. Ale toto je normalna komunikacia. MNa tiez nikto neoslovuje pani inzinierka, ale pracovnou funkciou.

ivett1
3. dec 2019

@enka81 veď píš tak, ako píše ona tebe do správy ... "Dobrý deň, ..." ...ja píšem "Dobrý deň pani učiteľka ..." ani ona mi nepíše titul, keď ma osloví priezviskom ...
PS: číslo na mobil nám naša triedna učiteľka síce dala, ale to nie je jej povinnosť ...ak by mala "firemný" mobil, tak vtedy by som jej číslo určite chcela🙂

ivett1
3. dec 2019

@enka81 priezvisko učiteľky je podľa mňa zbytočné, keďže jej e-mail je osobný ... ale ako uznáš za vhodné, nič tým nepokazíš🙂 je to OK

erikavesela
3. dec 2019

Ja pisem...Dobry den p.xx,......s pozdravom yy

miriamik77
3. dec 2019

Keď ona Vás: Vážení rodičia, tak ty ju: Vážená pani učiteľka. A máš problém s oslovením vyriešený🙂

montemotherone
3. dec 2019

@enka81 stačí aj pani Dr. XY. Ja som tak napríklad písala psychologičke ktorá je Phdr. 🤷‍♀️