Do akého veku vaše deti verili, že darčeky nosí Ježiško?

michaltat
30. nov 2023

Ahojte

Zaujímalo by ma, do akého veku verilo vaše deti, že Ježiško nosí darčeky

nevenka
30. nov 2023

@zuzulka558 pocuj, presne toto sme si s muzom hovorili, ze ako to, ze stale veria (10 a 8 rokov)...ze ci to uz nahodou na nas nehraju 😅😆. Ale nasipu im to brat nebudem. Hlavne, ked mame este 3 rocneho a 11 mesacnu.

nevenka
30. nov 2023

@michaltat zlatyyy 🥰

zmrzlinka2021
30. nov 2023

@michaltat do žiadneho, rozhodla som sa dieťa neklamat

andreakg
30. nov 2023

@michaltat môj skoro 9 ročný už pochopil,nejak sám,že už kupujeme my

erikavesela
30. nov 2023

Do nijakeho, neklameme deti a mam pocit, ze to cele chcu viac rodicia ako deti...

zuzulka558
30. nov 2023

@nevenka tiež si to občas myslim,,, ako som tu čítala že nie je normalne v takom veku veriť, pre mňa zas nie je normálne aby také deti mali mobily a PC hry potom len správy zo školy čítam treba skontrolovať appky a hovadiny 🤷‍♀️,, radšej Ježiška ako riešiť minulý rok skupinové nadávky medzi spolužiakmi v appke nejakej,, nech sú deti deťmi kým sa dá 🤪

deedol
30. nov 2023

od zaciatku hovorime, ako to je naozaj, takze odkedy nas vnima 🙂 ma instrukcie, ze v kazdej rodine je to inak a nema presviedcat spoluziakov 🙂

pe_mi
30. nov 2023

@michaltat minule som tu zakladala tému,že môj štvrtak ešte verí 🤷

zuzulka558
30. nov 2023

@pe_mi aj moja je stvrtacka nerieš,, ja som dostala otázku prečo už nekúpim malej mobil 🤣🤣 zatiaľ bez neho žije nemá starosti co je na instagrame, YouTube

2006_1211
30. nov 2023

@michaltat môj brat mal 6 skoro 7 rokov ale do 9tich dá robil že verí.. Od kamaratov v škole a na internete sa to dozvedel

nika23t
30. nov 2023

@michaltat najstaršia mala 10,ked sa ma priamo opýtala. Prostredná ma teraz 10, tvári sa, že ešte verí, tak asi to tak je. Najmladšia ma 2, ta to este nerieši 😊

estellas
1. dec 2023

@michaltat Podľa mňa syn už dávno neverí na Ježiška, len vám hovorí že verí. Pamätám si z keď som bola na základnej škole už keď som mala 10 rokov tak nikto z triedy neveril na Ježiška. 12. ročný už je velký ten určite neverí.

michaltat
autor
1. dec 2023

@estellas hovorí, že to určite sme mi.

estellas
1. dec 2023

@michaltat Aha, tak možno verí. Ja som hovorila rodičom, že verím ale už som neverila. Tak preto som si to myslela.

valeria_h
3. dec 2023

Do 4 rokov, videla som mamu, ako nesie darčeky pod stromček 🎄🙈

janulik2008
3. dec 2023

Neter má 8 a už sme jej asi 3x hovorili že darčeky Ježiško nenosí a ona nie a nie uveriť 🫣 jednoducho ako by mama tam dala darčeky keď s nami sedí pri stole? 😁
@pe_mi
@zuzulka558 moje krsňa má 8 chodí do druhej triedy a jej prianie na Ježiška bolo veľký plyšák Stitch a kotlík z Dracika 😁 a inak že v takom veku sú deti veľké na to aby verili. Odkiaľ to ľudia majú že aký vek je ten správny na to, že deti nemajú veriť? Ja budem mať 30 a stále verím 🥹

tianna
3. dec 2023

@michaltat starší synovia obaja do 8 rokov, no s tým že mali obaja podozrenie rok skôr.. najmladší drobec má 3 roky, ten samozrejme verí 🙂

blackcat8885
3. dec 2023

Starší syn do 6rokov potom si dal 2+2 dokopy mladší má 5r a ešte verí ❤️

j_m
3. dec 2023

@drake122
😂 👍… no, predbehla si ma… 😂

comi
3. dec 2023

@cafelatte pokym nenastúpili do školy , potom to čaro Ježiska prezradili spolužiaci , že Ježisko nenosí darčeky ale rodičia , inak by verili možno aj dlhšie

jana_eyre_2
3. dec 2023

Mám takmer 12r syna - ten sa má tento rok spýtal ako to je, tak sme sa o tom porozprávali.. že on to už tušil aj minulý rok, ale nechcel ešte uveriť že to my..
Druhá dcera má 10r, tá už milión krát od spoluziaciek počula ale tak ako syn, verit že to nosí ježiško jednoducho chce a tak verí a rada o tom rozpráva a sníva..

Treti 7r samozrejme ešte verí tou úprimnou detskou optikou, ktorá mu snáď ešte vydrží aspoň do budúcich vianoc..

Mám rada toto obdobie a je mi troška smutno keď si uvedomujem že prvý už má túto detskú etapu definitívne za sebou.. je to proste krásna fantázia..

pinkmom
3. dec 2023

Moja má 8 a práve včera sme jej to povedali. Nechcela som, aby sa to dozvedela od iných a ktovie ako...a taktiež nie som zástancom toho, ako deti doslova klameme, my sme veriaci a patrične tomu sme jej to vždy vysvetľovali, primerane veku.

dzejsik
3. dec 2023

@michaltat od zaciatku su vianoce cas, ked sa rodina z lasky obdaruje a stretava, ziadne klamstva a vymysly

kamatopo
3. dec 2023

No minulý rok (11 rokov mala zrovna dcéra ) som prvý krát dostala od nej darček 😂

elizita
3. dec 2023

Dcéra je tretiačka a práve mu dopísala list. Vôbec sa nejako nesnažíme od nástupu do školy ju v Tom držať. Skôr to spochybňujeme a aj tak verí. Lenže keďže má 4r dcéru tak sa opäť darčeky objavia zázrakom pod stromčekom. Takže asi ešte bude dlho veriť 😁

fev
3. dec 2023

Moja staršia dcéra dlho verila a tiež presviedčala spolužiakov, že to nosí Ježiško.Keď im to v štvrtej triede prezradila katechétka pred Vianocami, tak strašne plakala a ja s ňou.Povedala, že keby to bola vedela, nikdy by si takú drahú bábiku neželala.A keď sa upokojila, tak skonštatovala, že adi je dobre, že im to prezradila, lebo keď vyrastie, tak by mužovi a deťom nekúpila darčeky a muž by jej nadal.Mimochodom už je rok vydatá😀

domak2
3. dec 2023

Moja mala cca 5, ale ona bola vždy mudrlant. 😁 Ale keď sa pýtala, ze ako to je teda NAOZAJ, tak som sa jej spýtala ci chce aby to bolo od Santu (uk), a ak áno tak sa už nemá vypytovať 😅

julka1990
3. dec 2023

Nemyslim si,ze na to kedy ma dieta prestat verit na Jeziska je dany, prave naopak..preco nenechat deti detmi co najdhsie? Tie.ziariace detske ocka su na Vianociach to najkrajsie co moze byt. Preco si to neuzit co najdhsie spolu s nimi?

eribac
3. dec 2023

@deti95060810 u nás presne tak isto, ešte 2 roky potom nejako v to veril, ale už od 8-rokov neverí.

barbie2023
3. dec 2023

Dcéra bude mať 8 a došlo jej, že nenosí Ježiško darčeky, ale aj tak mu napísala.. Sama povedala, že aj keď vie ako to je aj tak to ma takto rada ako tradíciuba páči sa jej to čaro. Neverím, že staršie deti sú tak nevšímave, že im to nedošlo, skôr rodičia nevidia, že tie deti len možno ako moja dcéra nechcú prísť o to čaro, ale vedia ako to je.