Je lepší batoh alebo aktovka pre prváčika?

janulienka83
12. jan 2012

Ahojte mamičky. Dcérka ide od septembra do prvej triedy a ja rozmýšľam nad tým, aká taška je najvhodnejšia pre prváčika. Pozerala som si tie veľké drahé bahohy aj s príslušenstvom, čo majú chrbát tvarovaný tak, aby sa nekrivila dieťaťu chrbtica. Rozmýšľam však aj nad klasickou aktovkou, akú sme kedysi aj my nosili do školy. Aký je rozdiel medzi tým batohom a aktovkou? Čo by ste mi z vašej skúsenosti odporučili kúpiť - batoh alebo aktovku?

martinka05
12. jan 2012

@janulienka83 ahoj, tak aj nás to čaká v septembri, teraz v nedeľu ideme na zápis do prvého ročníka. My už máme školskú tašku kúpenú. Objednala som ju z internetu. Je to taký menší batôžtek, ktorý ma chrbát tvarovaný aj spodnú časť má pevnú. Ja som musela niečo menšie pozerať keďže naša budúca prváčka má v 6 - tich rokoch 18 kg aj s topánkami 😉

mmisu
12. jan 2012

My sme dcerke kupili tuto: http://www.topgal.sk/tasky-a-batohy/skolske-tas...
Ked som videla, co nosi dcera mojej kolegyne do skoly - neviem, ci by sa to do tej nasej klasickej "aktovky" zmestilo 🙂 Inak TOPGAL vrelo odporucam, taska je lahucka a ma pekne vyformovany chrbatik, a vela reflexnych prvkov - mame aj peracnik, reflexnu vestu, vrecko na prezuvky - vsetko v cene. Buduci tyzden ideme na zapis 🙂

katka0202
12. jan 2012

Topgal odporúčam aj ja, mám dcéru prváčku, tiež som objednávala z internetu, 100% spokojnosť 🙂

gretka2
12. jan 2012

Ja mam uz druhaka, ma 23 kg :( a od zaciatku ma tasku zn. Topgal, a sme s nou velmi spokojni. Ten tvarovany chrbat je velmi dolezity. Je v nom dokonca aj lahucka,ale pevna hlinikova vystuz. Aj popruhy su makke, zmesti sa mu do neho vsetko co treba, dokonca aj prezuvky ( nenechavaju si ich v skole) a box na desiatu. A to ma len dvojkomorovy batoh. Konkretne tento typ http://www.topgal.sk/tasky-a-batohy/skolske-tas....
A ako tak pozeram, na stranke maju teraz vypredaj a skvele ceny.
Ma vela reflexnych prvkov, a preto, ze ma jemny vzor, stale vyzera ako novy, a este sme ho nemuseli ani prat ( co sa neodporuca sice, ale robia to niektore mamicky 🙂
Nechcem robit nejaku silenu reklamu, ale ak by som mala znovu vyberat, tak vyberiem ten isty.
A to ze nie je taky siroky "nalezato",ake sme mavali my, sa mi zda ovela stabilnejsie, a praktickejsie, ked sa deti tlacia v dave niekde pri satni a tak....

ivett1
12. jan 2012

@mmisu presne túto sme si vybrali...ja a moja dcérka 😀 ...tiež by mala ísť od septembra do ZŠ a 10. februára na zápis 😵

lubina
12. jan 2012

Nasa starsia je prvacka a tiez som dlho uvazovala co jej kupit, kedze jej "fyzicka konstrukcia" je dost krehka (vazi 18 kg).. Nakoniec sme sa rozhodli pre Topgal, je to taky batoh, co ma tvarovany chrbat a tiez ma tie remence na pleciach take hrubsie a vstlane, ze su vlastne makke, aby dieta taska netlacila. Dcerka je s taskou spokojna. Nekupovali sme tu s celou vybavou (kde je aj peracnik - to sme uz mali).Kupili sme v podstate prazdnu, bol tam len taky prsiplastik na tu tasku. Cena bola rovnych 50 euro. Taska ma aj reflexne prvky a aj oddelene priehradky na knihy, na peracnik, vrecka na flasu na pitie. Sme s nou spokojni a ako som napisala aj dcerka, sama si ju vybrala (z tych co sme jej ukazali my samozrejme), podla toho co sa jej pacilo a tak mala radost.

janulienka83
autor
12. jan 2012

Ďakujem vám za odpovede, poviem vám pravdu, že nad Topgal som vôbec nerozmýšľala, zdali sa mi nie až tak dobré ako tie masívnejšie drahé batohy: napr. tento: http://www.e-filip.sk/Default.aspx?ContentID=23...
Ale keďže máte dobré skúsenosti aj s Topgal, budem brať do úvahy pri vyberaní aj túto značku.
Je ťažké si vybrať tú správnu, keď ich je tak veľa na výber a skúsenosti nemám žiadne. Okrem tých mojich keď som do prvej išla ja s aktovkou. 🙂

janulienka83
autor
12. jan 2012

@ivett1 my máme zápis tiež vo februári, okolo štrnásteho, neviem presne.

janulienka83
autor
12. jan 2012

@janulienka83 hodilo mi zlý odkaz, oto by mal byť správny. Nad takýmto štýlom tašky som uvažovala.
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=12828390&tab=0

len.petra
13. jan 2012

@janulienka83 my máme doma tretiačku a keby som sa mala rozodnúť ešte raz, už by som jej set stepbystep nekupovala. Majú síce nádherné motívy, ale samotné tašky sú zvonka veľké, ťažké a pritom neponúkajú dostatok vnútorného priestoru. Okrem toho dcérka mala niekoľkokríát šťastie obliať si ju, prípadne jej ju niekto zašpili (alebo ona sama) a tieto tašky sa nedajú oprať 😒 jedine ručne pracne kefovať.. to som sa vždy narobila ako kôň a nevydržalo to dlho. Tento ročník ju ešte dorazíme a porozhliadneme sa po batohu. Samozrejme treba staviť na kvalitu, t.j. spevnený chrbát, široké a mäkké popruhy, vnútorné rozdelenie, príslušenstvo, možnosť prať v práčke...

nela82
13. jan 2012

my sme mali a mame batoh-teraz uz aj batohy su vyrabane tak,aby neskodili chrbtici..nam vyhovuje 😉

janulienka83
autor
13. jan 2012

@nela82
@len.petra
@lubina
@katka0202
ja by som chcela hlavne aby mala tavrovaný chrbátik, aby sa dala prať a aby nebola ťažká.
Tie Topgaly nie súťažké? Ja som našla také, čo sa mi páčia pre dcérku, že vážia 1kg, školská taška by asi nemala byť až taká ťažká, nie?

ukana
13. jan 2012

ja možem potvrdiť max. spokojnosť s topgalom, syn ju má už tretí rok a je ako nová, zipsy držia, nič sa nezlomilo, neroztrhlo, periem ju norm, v pračke dvakrát ročne...jedine jemné žmolky má na chrbte...a ťažká mi nepríde, tak okolo 1kg sú skoro všetky

lubina
13. jan 2012

@janulienka83 Topgal nnie je az taka tazka.Zavisi aku aj das vybavu.My sme kupili prazdnu prave kvoli tomu.POdla mna prvacik nepotrebuje obrovsky peracnik.My sme pera a pastelky a ceruzy kupoli extra a aj peracnik.Aby to bolo co najlahsie.A potom este skolske dosky.Teraz je hit dat vsetko do dosiek,ale to pridava vahu.Ja som dcerke dala do dosiek len male zosity lebo tie maju take makke obaly.Ostatne som len obalila (ako Slabikar, Pracovny zosit a matematiku). Po case som zistila, ze na Slabikari sa zacali robit "somarske usi", tak som len na ten Slabikar kupila taky pevny obal, ale velmi lahky, nasla som v Tescu.Vsetko prave kvoli vahe, nasa prvacka mala 6 rokov az tesne pred nastupom doskoly, koncom augusta.Nechceli sme ju zdrziavat este rok v skolke lebo je velmi sikovna, ale vazi iba 18 kg.V triede ma deti co v sept.mali uz 7.To je vlastne rok rozdiel.V skole sa jej paci, vsetko zvlada a tesi sa kazdy den na skolu.Len sa snazim, aby ta taska bola vzdy co najlahsia.

katka0202
13. jan 2012

@janulienka83 Podľa mňa nie je ťažká. My máme takú červenú srdiečkovú, nepôsobí robustne, kamarátka kúpila dcére značku Hama, ale tá je robustnejšia, ťažšia a aj drahšia. Zatiaľ som ju neprala, vyzerá stále ako nová. Školské dosky pridávajú váhu, ako písala Lubina, ja som kúpila len veľké a v nich má zbalené všetko, matematika aj šlabikár má mäkkú väzbu a robili sa "somárske uši". S kúpou sa nemusíš ponáhľať, ja som objednávala tašku až v júni, možno doplnia nové kolekcie a robia sety za výhodné ceny.

janulienka83
autor
13. jan 2012

@katka0202 veď ja som aj tak chcela, že jej tašku pôjdeme kúpiť v júny, lebo vtedy má aj meniny. Ale svokra je aktívna, tá jej chce kúpiť školskú tašku na narodeniny a tie ná 24.1., takže preto potrebujem už teraz vedieť vaše skúsenosti a odporúčania, aby som svokre vedela dať inštrukcie, aká školská taška je najlepšia.

sympa1
13. jan 2012

moja skusenost je taka, ze som tie svojej prvacke uz, kupila topgal tasku. na internete som presedela hodiny a hladala tu najvhodnejsiu..nechceli sme taku ruzovucku barbie tasku..ziadne princeznicky ktore by nas omrzeli o rok..obchody som tiez vsetky prebehla..a pozrela som aj test magazin o skolckych taskach, kde vyhrali topgal tasky ako NAJ vyrobok na trhu, co sa tyka bezpecnosti, kvality, materialu, tvaru tasky, a proste vsetkeho...mna to presvedcilo..su taksy aj 800-900 gramove, treba si len vybrat..tiez som najprv pozerala klasicke aktovky, ale presvedcili ma aj mamicky uz skolakov ze o rok by som musela kupovat novu tasku lebo do aktovky by sa uz toho vela nezmestilo...predavacka co mi tasku ukazovala, tu togalku co sme si vybrali, nam vravela ze este nemali ziadnu reklamaciu na tasky, ze sa naozaj predavaju najlepsie. takze my uz tasku nosime do skoly a velka spokojnost zatial.zelam dobry vyber 😉

katka0202
13. jan 2012

@janulienka83 Ach tie aktívne svokry 😀 . Ak máš možnosť, choď sa pozrieť na tašky do klasického kamenného obchodu, aj ja som bola najprv popozerať, aj s dcérou, bola unesená, vybrala si, až potom som jej objednala cez internet. Uvidíš, naživo sú ešte krajšie ako na fotkách na internete, aj si poťažkáš, sú ozaj ľahké, pekne vypracované.

janulienka83
autor
13. jan 2012

@katka0202 však veď, tá aktivita. Ale som rada, že si to berie na starosť, ona určite nekúpi hocijaký batoh, poviem jej čo som od vás zistila a bude hľadať určite ten najlepší. Aj s malou pôjde, takže vyberať bude dcérka.
DO obchodu asi nebudem mať dovtedy možnosť ísť a vidieť tie tašky naživo, lebo do mesta je to od nás 20km, a tam sa najbližšiu dobu nechystám. Ale ja svokre dôverujem. 😉

janyka
14. jan 2012

@janulienka83 vidím, že aj ty máš takú snaživú svokru ako ja 😀 😠 . Naša sa poponáhlala. Ešte predvčerom sme sa dohadovali, že po zápise(16.1.) pôjdeme spolu pozrieť tašku a samozrejme, že jej ju kúpila bez nej. Dnes jej ju priniesla k narodeninám. Tak som sklamaná, lebo jej kúpila aktovku a ja som si predstavovala niečo iné 😠 ☹ a hlavne som chcela, aby si sama vybrala..... http://www.skolske-tasky.sk/Licencny-tovar-Zľav... ....len naša je v červenom a s iným motívom. Mne to príde ako aktovka za mojich čias 😒

janulienka83
autor
15. jan 2012

@janyka ach jaj, tak ty to máš ešte horšie ako ja, moja svokra aspon chce zobrať malú vybrať a viem o tom že pôjdu kupovať tašku tak ju oboznámim s mojimi požiadavkami. A tvoja svokrička vybrala celkom peknú aktovku, vyzerá aj dosť veľká. Do prvého ročníka snáď bude stačiť a už do druhého jej potom môžete kúpiť tašku podľa vašich predstáv.

janyka
15. jan 2012

@janulienka83 úplne ma týmto zaskočila. A myslím, že to bolo na mne aj dosť vidieť a že si to aj všimla. Tak čo už. Nepovedala som jej nič, lebo ako sa hovorí ,,darovanému koňovi sa na zuby nepozerá." A viem, že sa veľmi tešila z toho, že jej mohla kúpiť tašku k narodeninám....Ale hlavne že dcérke sa páči. Dnes ráno som jej ukazovala aj iné tašky, aby vedela, aké možné sú na trhu. Zistila som, že máme rovnaký vkus, lebo mi ukazovala na tie, čo sa aj mne páčili, ale dohodli sme sa, že do prvej triedy bude dobrá a potom sa jej kúpi druhá. Ale čo ma najviac potešilo, nakoniec skonštatovala, že sa jej páči aj tá jej taška, tak som rada. Mne tam len chýba viac priehradiek, vreciek, chrbátik nemá taký tvarovaný, je len rovný(ale mäkučký)...a keď ju má na chrbte, zdá sa mi taká široká. Veď uvidíme 😝

janinah
15. jan 2012

@janulienka83 tá Hama taška,čo si dala link- synovi sme kúpili celý set,len taška sa mi zdá pre prváka taká mohutná a to je on dosť vysoký...uvidíme,ak by bol problém,tak ešte kúpim niečo menšie,ale zas ťažká nie je,len tak mohutne vyzerá na jeho chrbátiku

majkahi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirica111
23. jan 2013

možem sa spytat kto ma tašku topgal od 1-3roč zmesti sa vam tamzdrava flaša do vrecka na vodu dakujem

veronikazm
6. feb 2013

Ahojte, poraďte nejakú tašku pre prváka, kvalitnú ale zas nie moc drahú...tak okolo 70 eur maximálne.

evaka
29. jún 2013

Máte niekto skúsenosti s batohmi PP Karton? Moja dcerka si vybrala tuto http://www.skolske-tasky.sk/20784-Skolni-batoh-..., len som si nie ista, skusali sme ju a mne sa zda dost velka. Mate niekto taku podobnu?

charllotte
29. jún 2013

@evaka my mame tuto tasku, sice ju zacneme nosit az teraz od septembra, ale ja som spokojna, pekna, kvalitna, je pravda, ze je trosku velka, ale kazdy prvacik ma vacsiu tasku pomaly nez on sam 😀 zo zaciatku budem nosit ja...
http://www.skolni-potreby.eu/batohy-aktovky-pen...

stanus258
8. júl 2013

podľa mňa batoh

petula8
10. júl 2013

my sme dcére kúpili batoh trochu väčší a využila ho aj v druhej triede,