Je možné, aby učiteľka dala dcére na vysvedčenie dvojku, keď jej vychádza jednotka?

cmuk111
8. máj 2022

Ahoje chcek sa vás opýtať či je v poriadku aby učiteľka dala mojej dcére 2 na vysvečku ale vychádza jej jednotka?

dskjhfdlkdjhl
8. máj 2022

@cmuk111 Na zaklade coho vies, ze jej vychadza jednotka? Robila si aritmeticky alebo vazeny priemer?

buduciposlanec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heleninamama
8. máj 2022

@cmuk111 Ty si tá dcéra? Lebo to vyjadrovanie mi nepríde ako prejav dospelej ženy - matky...

sissy27
8. máj 2022

@cmuk111 je začiatok mája, aké vysvedčenie? Polročné už nemá zmysel riešiť, koncoročné si vie ešte opraviť aj 3x.

cmuk111
autor
8. máj 2022

@dskjhfdlkdjhl učiteľka im vravela čo im vychá dza na konci roka.A podľa aritmetického priemeru je vychádza jednotka a aj každy čpovek s logickým mislením vie že ak má 2 2 1 1 1 1 tak je vychádza 1

dskjhfdlkdjhl
8. máj 2022

@cmuk111 No, ale kazda znamka ma inu vahu, preto aritmeticky priemer je k nicomu. Navyse, ucitel posudzuje aj celkovu aktivitu, takze ani ten vazeny priemer este nemusi byt smerodatny.

sisa_s
8. máj 2022

@cmuk111 a maju vsetky znamky rovnaku vahu? Je rozdiel 1 z cvicneho diktatu a 1 z velkeho vystupneho testu, + aktivita na hodine

anjelicek26
8. máj 2022

@cmuk111 kazda znamka ma inu vahu a niektore veci zavazia viac... ja u nas sama viem, ze 70% v urcitych predmetoch zavazi spoluucast na hodine (prvouka, jazyk), domace ulohy a ich preciznost a vcasne odovzdanie, nielen pisomka a diktaty...

diewcatqoo
8. máj 2022

Do konca skolskeho roka je este daleko. Este mas sancu chytit nejake jednicky a presvedcit ucitelku.
PS. dufam ale, ze to nie je zo slovenciny ;)

cmuk111
autor
8. máj 2022

@diewcatqoo nie z angpičtiny

anjelicek26
8. máj 2022

Inak este toto - ucitel ma pravo davat znamky podla vlastneho uvazenia, rodic by mal byt ale oboznameny, co a ako zavazi. Alebo minimalne dieta by to malo vediet. Ak ty nesuhlasis zo znamkou na konci roka - mozes poziadat o komisionalne preskusanie. Co nemusi dopadnut zrovna najlepsie, kamoskina mama "bojovala" za dvojku miesto trojky a na komisionalkach dostalo dieta stvorku, kedze tam bol iny pedagog (vlastny skusat nesmie)... v anglictine je drvivy zaklad - aktivita na hodine, vyslovnost...
@cmuk111 ... a dvojka je VYBORNA znamka.

dskjhfdlkdjhl
8. máj 2022

@cmuk111 mimoriadne vydareny preklep😀

viestta
8. máj 2022

Tvoja dcéra má minimálne 5 týždňov aby učiteľke dokázala, že si zaslúži jednotku.

beronsche
8. máj 2022

@cmuk111 a preco je to take dolezite, aby mala jednotku?
Je to len znamka, ovela podstatnejsie je, co z anglictiny vlastne vie..

patus_2
8. máj 2022

@cmuk111 ako si prišla nato, že jej vychádza jednotka? Nie všetky známky majú rovnakú váhu, nemôžeš porovnať známku z projektu a známku z veľkej písomky. Tak isto treba rátať s tým aký má dcéra prístup k učeniu, či si robí domáce úlohy, či je aktívna... A koniec koncov, známky sa ešte nekruzkuju, žiakov čaká približne 5 týždňov práce, takže za ten čas sa toho môže zmeniť ešte veľmi veľa.

klarissa25
8. máj 2022

Každá známka ma inú váhu

martinka13
8. máj 2022

@cmuk111 s logickým mYslením....

janka54321
8. máj 2022

@beronsche s týmto úplne súhlasím, ja mám síce len prvacku, známky nemajú, ale premna je dôležité, ako sa dieťa snaží, či to neflaka

xena0
8. máj 2022

Tak logicky každá známka je za niečo iné a nemusí mať každá 1tks rovnakú váhu a dcéra nevie rozprávať s učiteľkou? Keď nevie prečo jej chce dať 2jku tak sa učiteľky opýtam nie?

nafka0483
8. máj 2022

Tak u mna 2, 2, 1, 1, 1, 1 moze byt s logickym myslenim cista 2.
Ak su tie 2 z velkych pisomiek, a jednotky za projekt, domacu ulohu, patminutovku na slovicka...

bimbambim
8. máj 2022

Známky nie sú všetko aj keď podľa tých známok je to bližšie k jednotke ,ale realita je iná.Ty nevidíš ako robí na hodine .Syn je siedmak a polročné vysvedčenie som si myslela aj ja ,že koľko jednotiek bude mať LEBO vychádzal tak priemer a jednotka z toho nebola.Ked som sa pýtala syna , ze prečo mu dala dvojky tak že majú dáke pravidla a nie je jednotka ako jednotka.Potom mi to ukazoval na edupage, že akú váhu má tá známka napríklad 0,5 za aktivitu je nič ale 1priemer za písomku má už váhu.A jemu väčšinou vychádzalo 1,48 atď a na druhom stupni už učiteľky neprizmuruju oči len preto ,že dieťa je aktívne na hodine keď dovrze dôležité písomky

sense
8. máj 2022

Podľa známok tebou uvedených je to bližšie k jednotke ale... Nepíšeš ta co boli 1 a začo 2 takisto ako je aktívna na hodinách. A prečo bazirujes tak na známkach? Napr u mojej dcéry v triede ma 6 (slov. Jednotku) len ten kto vie ozaj všetko perfektne bez zaváhania. Inak ma len 5,5.

kittykat22
8. máj 2022

Pokial mas pochybnosti o navrhnutej znamke, tak najlepsie sa je spytat ucitelky co s tym. Ale este nebola zaverecne pisomka - ta ta este len caka. Ak tam dostanes jednotku, tak by si nemala problem uzatvorit rocnik na vybornu.

gabika99
8. máj 2022

@cmuk111 napríklad moja dcéra má 4 jednotky z matematiky, z kontroly zošita, každá táto jednotka má váhu len 0,25 percent. Čiže nie je známka, ako známka. Ako píšu dievčatá, každá známka ma inú váhu. A jej spoluziacka mala na pol roka priemer z AJ na 1 a dostala 2, učiteľka jej aj povedala prečo.

kabinka11
8. máj 2022

@cmuk111 mojej dcére vychádzalo 1,8 a dala jej učiteľka sólovú 3. Tým pádom nebola vyznamenana. Bolo to na konci 7 ročníka, čiže vysvedčenie sa už posielalo k prihláške na strednú školu.

terry2003
8. máj 2022

@kabinka11 prečo? Ja by som chápala, keby Vaša dcéra mala priemer 2,40 a nie 1,80.

kabinka11
8. máj 2022

@terry2003 neviem, neriešila som to, asi učiteľka na to nejaký dôvod mala. Keď dcéra doniesla vysvedčenie skoro nám oči vypadli, lebo sme to absolútne netušili.

nafka0483
8. máj 2022

@kabinka11 Bol to aritmeticky priemer alebo vazeny?

kabinka11
8. máj 2022

@nafka0483 aritmeticky

eva233
8. máj 2022

Ako písali baby vyššie,, ty vieš z čoho sú tie známky, pripadne akú majú hodnotu, takže ak máš stále pochybnosti, že tvoja dcéra by mala dostať 1 a učiteľka jej povedala, že 2 tak by som išla za ňou a slušne sa opýtala, prečo je to tak. Možno je malo aktívnou, možno vyyrusuje na hodinách atď... Je veľa možností, dá sa tiež opýtať čo sa dá spraviť pre to aby mala 1 do konca klasifikácie je ešte cca 6 týždňov takže v pohode môže dostať 1....