Keď zatvoria triedu prváčikom

medea2003
20. aug 2021

Ahojte maminy buducich prvacikov. Aj vas obchadza hroza, ze budu zatvarat triedy po jedinom nakazenom ziakovi? ved ked sa skonci dvojtyzdnova karantena, staci dva tri dni skola a opat budu doma. Ja si neviem predstavit, ako moze takto moja dcerka zacinat so skolou a ako zvladneme u prvacky vyucovanie na dialku. Vy ste na toto pripravene?

katulienkax
20. aug 2021

Vy hovorite o prvacikoch ale co ked mate take male deti 2 ako sa roztrhneme?
ja budem mat prvacku a stvrtacku a poviem ak budu obe doma bude to uuuuplne na hovno pretoze ja mam pracu kde ma tiez nema kto zastupit a este k tomu davat pozor na prvacky aj druhu na distancnom?

A ano zvladli to tie co supli deti k babke a dedkovi a oni si robkali svoju robotu alebo take mamicky co su na materskej alebo bez prace - tie maju plnu hubu ako to zvladli pretoze nemuseli meetingovat a robit 8 hodin denne pracu. A ano OCR si nemoze vziat kazda, sak to potom sa moze rozlucit s robotou ...

Kebyze si mozem vybrat - nedam prvacku do skoly ale dam odklad, ale my sme uz dlho v skolke lebo nevychadzaju roky, ale poznam kopec mamiciek do odklad dali a len kvoli tomu roziku toho debilneho distancneho vyucovania

katulienkax
20. aug 2021

inac taka otazka kolko chlapov sa obava tohto distancneho - vidim ze to vsetko len na zeny hadzu

sam2
20. aug 2021

@katulienkax a co si myslis, ze ja som v tej dobe 6.mesacne decko supla do domova? Totu su take trapne reci ze az. Spavala som 2-3h denne. Kazdy den som musela varit upratovat, musela som sa s prvakom ucit+plus sa starat o babo, ktore vobec nespavalo. Cize ano, mali sme to tazke vsetky, ci uz na RD,MD alebo pracujuce … ja taketo reci ako si predviedla strasne neznasam. Myslim si, ze vsetci sme na jednej lodi

lenka2710
20. aug 2021

@medea2003 joj, ani mi nehovor, ja budem mat tiež prvacku, čo by nebolo až také zlé, keby som mala len ju, ale mam ešte 14 mesačneho chlapca, ktorý keď nieje vonku alebo nespi, tak len reve a kričí, nič ho nezaujme a to ešte tak spáva, že po každej pol hodine si musím k nemu ľahnúť aby vôbec prespal aspoň hodinu a pol 🤦‍♀️ normálne mam z toho také stresy, že mi je až zle! Takze si všetky držme palce ✊

mogaa
20. aug 2021

@katulienkax osobne nevidím až taký problém v dištančnom vzdelávaní, lebo tá škola nebude dištančne už celé mesiace, ale možno pár krát v šk.roku.....skôr vidím problém tento rok pri tom že deti nechodili do škôlok a ak tá predškolská príprava bola minimalizovaná lebo mali byť čo najviac vonku.....naša v tomto roku neprišla zo škôlky s jedinou básničkou či pesničkou.....

katulienkax
20. aug 2021

@sam2 ved ja som neutocila na teba, ale neznasam ked niektore povedia ze to bolo v pohode, neviem ktora to tu pisala ze to bolo v pohode, nic nebolo v pohode

Ale poznam vela takych co maju babky dedkov blizko a stale im to velmi vyhovovalo to distancne lebo deti supli tam, poznam take co ani nechceli dat do skoly ked otvorili, lebo mali pomoc inde

sam2
20. aug 2021

@katulienkax ved ja som to nemyslela konkretne za seba. Ale proste to ze je niekto na MD,RD este neznamena, ze nema co robit. V takejto situacii je to proste jedno. Niekto to zvlada horsie, niekto lepsie. Vsetci to mame tazke. A to ze ma niekto pomoc, nuz ano. Zjednodusi to zivot. Ale to neznamena, ze ta matka ma vylozene nohy cely den 🤷‍♀️
Tvoj komentar mi pripomenul mnohych chlapov, ktori si myslia, ze ak je zena doma, tak salam parky klobasa

jana_eyre_2
20. aug 2021

@katulienkax nechapem čo sa rozculujes, akoby si to tu ľudia dobrovoľne vybrali, že deti doma boli.. také vyjadrenia kto má akú plnú hubu, no prepáč to je teda pekne od teba.. áno, ešte nemám prácu a práve preto napríklad aby som s nimi byť mohla, pretože nemám nikoho kto by ma pri deťoch zastupil.. ak niekto popritom pracoval HO, zato ja nemôžem - nikdy by som si nedovolila niekoho tu zhadzovar len za to, že bol natom inak ako ja..

A ozyvam sa preto, lebo slovné spojenie v pohode som pouzila ja, ale to by si musela čítať aj s porozumenim čo som tou pohodou myslela..

hradnapani
20. aug 2021

@medea2003 len na ukludnenie - moj syn bol ako prvak velmi casto chory, v podstate akoby som ho vzdelavala doma sama a uplne s prehladom sme to dali. Nemala by som z toho obavy. Skor by ma mrzelo, ze sa nebudu utuzovat ako kolektiv, ak budu zase casto a dlho doma :(

vanda323
20. aug 2021

@sara07 Je jedna vec že sa to dá zvládnuť a druhá napríklad taká matka ako ja že na učenie s deťmi absolútne nemám trpezlivosť.......normálne až zle mi je keď sa mám učiť s detmi

sara07
20. aug 2021

skus sa nastavit tak že je to pre ich buducnost atd, ja tiež ako radšej si čitam alebo oddychujem ako sa učit

vroni
20. aug 2021

@sara07, na toto by som sa veľmi nespoliehala. Sledujúc pravopis na koni a v internetových diskusiách, neviem, či to nie je tým deťom na škodu, že sa s nimi rodičia učia...

kittykat22
20. aug 2021

@medea2003 prosim ta, budes v pohode. My sme zvladli prve a niektore mamicky aj druhe rocniky skoro cele dialkovo. Nie je to take hrozne. Hlavne sa obrn trpezlivostou a sleduj ako pani ucitelka pomaly, zretelne a trpezlivo pristupuje k detom, ked su online a nechaj sa inspirovat. Oni vedia ako na to. Skola ma uz zmaknute ako na to. Keby to bol treti rok, tak je vsetko vychytane. Ziadne problemy uz nebudu. Nabehnete do toho s lahkostou.

luccija
20. aug 2021

@katulienkax vieš koľko mojich kamarátok dali výpoveď v práci, ktorá ich bavila len preto, že nemali s kým nechať deti?a ženy samoživiteľky, ktoré nechávali doma samé deti a trpli či sa vôbec deti niečo učia?a po robote variť a učiť?
Píšeš akokeby si bola jediná.A neviem kto píše, že sa deti neučili básničky, tak sa mala stazovat ja som v prvej korone robila v škôlke a normálne sa fungovalo ani deti neboli viac vonku ako obvykle to skôr školáci sa učili niektoré bezvýznamné hodiny ako etika, občianska, že boli vonku na dvore a hrali futbal.a to v škôlke boli deti aj, ktoré mali doma súrodencov a mama mala RD, lebo sme súkromná a platili si, takže bol boj veď platím a zoberte mi ho, alebo čo budem s nimi dvoma doma robiť?

luccija
20. aug 2021

Hovorili v TN, že veľa ľudí práve kvôli tomu dali prvakom odklad, lebo sa boja ako bude prebiehať výučba, takže aj taká je možnosť...

simca06022011
20. aug 2021

Zase netreba robit paniku a stres vopred , u nas napr na skole bola jedna trieda minulu zimu zavreta, dva dninpred vianocami sa v nasej triede jeden rodič objavil pozitivny a inak nic. Vobec to nemusi byt tak ze kazdu chvilu zavreta skola...

jana_eyre_2
21. aug 2021

@luccija u nás naopak, všetko čo mohli byť vonku im telku pustili 😒 u nás bol pohyb zakázaný asi..

evakalna
21. aug 2021

@medea2003 Počítaj s tým, že škola bude zatvorená nie dva týždne, ale celé nekonečné mesiace, tak ako minulý aj predminulý školský rok.

prunee
21. aug 2021

Moj syn ide byt tretiak, od prvehho rocnika sa s nim taha corona, tak ako aj s inymi ziakmi, ked sa musi, tak sa musi, zvladnete nejako, je uplne zbytocne bat sa dopredu, skor treba porozmyslat, naplanovat, skusit sa pripravit na rozne situacie, ak sa da, aby ste potom v rodine nemali vacsie problemy, nikde to nie je jednoduche, ale treba sa jednoducho prisposobit...

iwesska
21. aug 2021

Ale klud,urcite nebudu kazdy tyzden zatvarat skolu. Od maja sme mali skolu plne v prevadzke. A predtym polroka s prvackou na distancnom a v pohode. 2+2 a abecedu hadam zvladnete aj online😁Horsie to maju starsi ziaci a druhostupniari,ci stredoskolaci.

jana_eyre_2
21. aug 2021

@vroni a to ti rodičia chodili riadne do školy 😅

iwesska
21. aug 2021

@katulienkax Tak isto stare deti som mala online pol roka doma,popritom obaja homeoffice a tu sme,prezili sme. A nie,nikomu sme deti nesupli,nonstop polroka sme boli doma s nimi,pracovali,potom robili ulohy, varili,nakupovali,vsetci nonstop vsade spolu.

vroni
21. aug 2021

@jana_eyre_2, fuha, myslíš? Podľa mňa boli dlho chori, tak od tretej triedy až po ukončenie školy.... 🤣🤣🤣