Kto neznáša chystať desiate?

ostap
4. sep 2019

Ahoj, ako to máte s desiatami pre školákov? Pripravujete ráno, alebo už večer? Sledujete tipy a recepty, aby sa neopakovali, boli zdravé aj mlsavé? Striedajte sa s chlapom? Alebo nechávate deti, aby si kupovali? Ja osobne zúfalo neznášam ich chystať, najmä, keď to napokon aj tak skončí stále pri dvoch obľúbených jedlách dokola, ako je to u vás, som len ja taká "lenivá"?

evkamotka
4. sep 2019

Ja som 9 rokov mala kazde bozie ranajky sunkovy chleba, vrchol variacie bol ked mi mama zamenila platok papriky za encian 🙂 A nezjest som si netrufla (akoze preco mam stale to iste) pestre boli ranajky, obedy a vecere.

hettinka
4. sep 2019

@ostap nechávam deti, aby si desiatu sami urobili.

Občas kúpim nejaký croissant, sladké pečivo, občas upeciem niečo - škoricové osie hniezda, pizza rožky, urobia si chlieb s niečim, k tomu ovocie a actimel.

ostap
autor
4. sep 2019

@luba41 toto je paráda, presne toto by som aj ja prijala, kúpiť hotovú, viac-menej plnohodnotnú. Na našej škole to bohužiaľ nerobia.

v_alika12
4. sep 2019

@matuskova003 podla mna bola resanka vzdy hnusna umelina, nechutila mi ani pred 20 r v skole

Nam mama vzdy chystala desiatu rano, o 5:30 chodila po cerstve pecivo do obchodu na bicykli. Celu zs,ss, vs. Ja mam este babo doma. No verim ze i ja budem raz taka obetava. Vazim si to na mojej mame

dzulik_
4. sep 2019

Mňa sa to síce ešte netýka, ale nebolo to tak dávno čo som si chystala desiatu na strednej škole. Robila som vždy večer, lebo kým by som ráno nachystala 8 rožkov alebo 5 "lepeňákov" a ešte aj po sebe upratala.. radšej som si ráno pospala 😀 chuťovo som rozdiel nevidela. Uvidím, aký systém zvolím, keď dcérka pôjde do školy 😊 alebo bude chodiť na desiatu v škole, aby mala každý deň niečo iné 😉

eliska13
4. sep 2019

@v_alika12 už som myslela, že som rozmaznanec😉mne robila mama desiatu ešte na strednej skole

siska53
4. sep 2019

@ostap no .je to narocne, nechxe sa mi, ale chystam vzdy a rano a od tohto septembra 2x desiata, 2x olovrant. Tie, zvacsa len oblubene a zvlast ma mrzí, ak to nezjedia.. co uz s nimi. Starsi si kupi aj ce brejk kartu, mladia dieta to este nema vybavene, asi az neskor . Ale do bufetu nerada davam prachy, ram su uz uplne somariny a este aj predrazene.

jana_eyre_2
4. sep 2019

ja mam 2haka a robim aj muzovi.. zo zaciatku po prazdninach ma to vzdy bavi, pred prazdninami uz cakam kedy konecne nebudem musiet.. najprv som robila vecer, ale zvacsa som uz nepouzitelna tak radsej robim rano.. mam zasadu, ze vzdy musi mat porciu ovocia, porciu zeleniny, jednu oblozenu zemlu (rozok, chlieb co je doma) a jednu sladkost.. obmienam druhy.. obcas napecem, napr.zajtra bude mat ako sladkost jablkovy kolac co som dnes piekla.. chodi do druziny a na obedy, myslim, ze mu to staci.. muzovi robim tak isto ako synovi a kolegovia mu zavidia vraj 😂

mikadooo
4. sep 2019

@ostap U nás stále to isté dookola. Iné mi nezje. Neriešim. Ak skúsim niečo iné, desiatu mi donesie domov a v škole radšej hladuje. Predtým to vyhadzovala do koša ale náhodou som na to prišla, tak som jej vyčistila žalúdok, ona mne, že prečo jej dávam to čo neľúbi 😁 a sme si to vyjasnili. Nepovažujem desiatu za až také dôležité jedlo. Viem že na obed má zmenu sa takisto večere striedam. Raňajky sú tiež u nás stále rovnaké.

jana_eyre_2
4. sep 2019

inak brejky kartu min.rok mal (teraz este nefunguje brejkymat) a mohol len vo stvrtok si kupit (mal kruzky) iba do urcitej sumy, tento rok to budem.robit rovnako..

laila22
4. sep 2019

Ja robím desiate ráno spolu s raňajkami. Vecer si premyslím co urobím. Teraz som si zvykla robiť pomazánku, k tomu zeleninu, sezónne ovocie, malú sladkosť. Mne osobne by nechutil rohlik, alebo chlebík, keby som si ho pripravila už večer, tak to nerobim tak ani dcére... 🙂 No a ja sa snažím a potom podvečer otvorím desiatovnik a tam nedotknuté chleba, pripadne mysacie hryzy, pol jablká a pol brumika... :/

jana_eyre_2
4. sep 2019

@akinom0077 ja mu robim desiatu z lasky, nenuti ma k tomu, proste som rada, ze muz nemusi riesit desiatu a vytiahne si ju z batoha, kolko krat nestiha ist ani na obed, tak je rad.. co je na tom take popudlive.. 🤔 on tiez nema problem pripravit mi kazde rano kavu..

v_alika12
4. sep 2019

@akinom0077 preco? Lebo si doma chceme robit radost. Jeden druhemu. Z lasky. Ved zivot je aj o milych malickostiach

matuskova003
5. sep 2019

@v_alika12 ojoj no tak ja som Resanku lubila. Napriklad tie dnešne croissanty su hnusne umeliny. Určite že to reálne čerstvé nebolo, ale ta nugátová plnka bola top 🙂 🙂

siska25
5. sep 2019

@zabka1987 prosim ta, pozeram tie fotky desiaty tvojho syna a mala by som otazku. Kolko ma syn rokov a chodi aj na obedy? Mne to pride akosi vela jedla na desiatu a olovrant. Ja mam prvacku, byva v skole do cca tretej, chodi aj na obedy, ale chystam jej toho menej. To nerypem, len na to zaujima, ci teda dcere toho nedavam malo 😀

simca06022011
5. sep 2019

Inak mne sa osvedcilo napr. v nedelu resp. iny den, aj cez tyzden (ostavam niekedy doma), piect a to je supnem na desiatu, aj na dva dni, podla druhu :DD

simca06022011
5. sep 2019

@siska25 to je asi aj pre manzela 🙂 hadam...

zabka1987
5. sep 2019

@siska25 ahoj, môj je tretiak 😊 zjedol všetko, môj ma veľa aktivít a áno majú aj obed a vraj aj ten zjedol 😂 a to je chudý oproti iným spolužiakom.

timetotime
5. sep 2019

ono ako kedy ako u nas sa desiate jedia, par krat sa stane, ze sa ako mi povedia, ze im nechutilo, ale tak to sa nestava moc casto

matuskova003
5. sep 2019

@siska25
@simca06022011 aj môj má toľko jedla Dámy. Zje vždy všetko, je druhák. A pritom je štíhly ako prútik 🙂 už sa mi pár krát stalo, že som mu dala menej a potom mi hovoril, že bol hladný.
Asi je to individuálne, nie každé dieťa je predsa rovnaké a nie každé zje to, čo vaše alebo moje

0silvia0
5. sep 2019

@eliska13 mne robil ocino desiatu ešte keď som bývala u nich a už pracovala 😂😂😂 Robil celej rodine, aj mame z dôvodu, aby sme si nemuseli nič kupovať a ušetrili sme 😎 Nuž, aj šetrní fotri majú svoje čaro 😀

0silvia0
5. sep 2019

@siska25 podľa mojich skúseností sú dievčatá vo všeobecnosti menej žravé ako chalani. Ale samozrejme je to individuálne, ale poväčšine toho chlapci zvyknú zjesť viac.

eliska13
5. sep 2019

@0silvia0 čo tam po tom, že bol šetrný a robil to preto, hlavne, že ty si nemusela😉a tak isto robíš deťom?je to milé mne sa to paci

0silvia0
5. sep 2019

@eliska13 jasné, že robím deťom, veď mám vzor od svojho otca! V práci pri téme "desiata" kolegyne frflú, že nech si robia sami, že ony deťom desiate nechystali, ale mne je to jedno. Ja to tiež považujem za prejav lásky a náklonnosti a chcem to robiť. Mne otec tiež robil desiate a neznamená to, že mám obe ruky ľavé, ani nie som rozmaznaná. Skôr ma z tých spomienok hreje na srdci ❤

eliska13
5. sep 2019

@0silvia0 a o tom to je😉napísala som dlhý príspevok o našich desiatach a padol server už ma to nebaví čo sa deje

0silvia0
5. sep 2019

@eliska13 posledné dni je MK ako zdochýňajúci kôň...

sosanna88
5. sep 2019

@ostap neviem ako u starších ale u mojej je to 5min záležitosť. Ráno raňajkuje jogurt, chrumky v mlieku a pečivo s maslom, džemom, pastekou atď....a na desiatu dostane už len niečo malé, ovocie a k tomu Bebe keksy, croissant, syrovy rožok....ešte aj to je schopná doniesť.veď o 12 ide na obed a o 14-15 je už zas doma kde sa môže najest.

simca06022011
5. sep 2019

@0silvia0
@eliska13 mne sa to stalo 3x uz co sem odpisujem na jedne prispevok.. uz ma to nebavi, beriem to ako zanmenie, ze mam byt radsej ticho :DDD ked som na tuto technicku vec napisala nieco, nolo mi napisane, ze si mam upgrade urobit atd.. :DDD no... som rada ze nie som jedina co jej to neustale pada

sisaka
5. sep 2019

Pridávam sa do klubu! A to chystám nielen desiatu ale aj obed. Syn ma už 11 tak už pomaly si začína chystať sám, mne už dochádza fantázia a neviem, čo spraviť, keď si spraví sám, na čo ma chuť tak to aspoň zje. Takisto to bolo aj s dcérou, okolo tých 11-12 rokov si začala chystať sama.
Mužovi nič nechystám nielen preto, že ma ruky a vie si zobrať sám, ale hlavne preto, že nie som jasnovidec a neviem na čo má chuť. Od neho tiež nečakam, že mi bude chystať jedlo do roboty, lebo tiež si chystám podľa toho na čo mám práve chuť.
Môj syn ma sladkosti rad, ale do školy ich nikdy nebalim, lebo potom neje normálne jedlo, ešte tak cereálnu tycinku, to je max. Inak vždy dávam nejaké ovocie, zeleninu, pečivo a nejaké bielkoviny (mäso, strukoviny a pod), jedlo vždy chystám ráno, ked sa urobí večer už to nie je take chutne, sama som take nejedla. Peniaze mu nikdy nedávam, kúpil by si blbosti.

4stanka4
5. sep 2019

@eliska13 keď som chodila na strednú tak sme s mojim teraz už manželom chodili a on mi robil také peckové desiaty že spolužiačky len zírali 🙂