Kto neznáša chystať desiate?

ostap
4. sep 2019

Ahoj, ako to máte s desiatami pre školákov? Pripravujete ráno, alebo už večer? Sledujete tipy a recepty, aby sa neopakovali, boli zdravé aj mlsavé? Striedajte sa s chlapom? Alebo nechávate deti, aby si kupovali? Ja osobne zúfalo neznášam ich chystať, najmä, keď to napokon aj tak skončí stále pri dvoch obľúbených jedlách dokola, ako je to u vás, som len ja taká "lenivá"?

lubik87
6. sep 2019

@deti95060810 a nedohadujete sa co chce na druhý deň na desiatu?
#
#
#
Ja mám len prváčika s veľmi vybraným malým okruhom jedál čo zje. Vždy sa ho večer pýtam čo si dá na druhý deň ..takže na utorok som napiekla mini sunkove pizze ,jablko,mrkva,kaleráb v dozicke a kroasant ,utorok dostal dve bagety s nutelou a rovnaké ovocie so zeleninou , streda chcel zasa pizzu ( mám ich do zásoby 10 ešte :D )opäť ovocie ,zelenina ,kroasant , štvrtok si nepamätám :D a.dnes som.mu ráno robila 3x hotdog s kečupom zapeceny v grile , kroasant ,ovocie a zelenina 🙂 na všetkom sa.dohadujeme.nerads by som bola.aby ostal.hladny ...z.obeda.zje.malokedy niečo a.domov.ide.okolo.14tej

lujza123
10. sep 2019

@ostap tak u nás sú desiate nenáročné rožok s maslom alebo rožok s maslom pripadne aká zmena kaiserka s maslom. Syr ci syrokrem jej nechuti ten vždy povyberá, pomazánky nehrozia to by mi doniesla domov, mäso nejdeme a tie vegetariánske šunky ona nezje. Takže toto mam spravené ráno za 10 sekúnd, žiadna námaha. Ma taky desiatovy box s viacej oddeleniami takže k rožku prihodím trochu ovocia ci zeleniny a dávam jej aj takú zmes orieškov so sušeným ovocím keby ju chytí hlad ale to jej tam vydrží aj týždeň kým to zje.
Sladkosti jej nedávam ranajkuje cereálie alebo jogurt tam je cukru dost, myslím ze vzhľadom na účinky cukru na deti by mala potom problém s pozornosťou.

akinom0077
15. sep 2019

@jana_eyre_2 / pokial ti to oplaca a vie urobit aj on pre teba to je trosku ine

jana_eyre_2
15. sep 2019

@akinom0077 a ako vies, ze manzel bozzie na ktoru si reagovala jej to neoplaca?

canadaz33
12. okt 2019

@matuskova003 ináč že už tak cca 8,9 r.deti by sa mali zapájať do domácich prác,možno aj skôr a nás si občas spraví už roztek do mlieka,ľúbi tak mu muž pod dozorom dovolil zapnúť horak-je tam detská poistka,a sám si už párkrát ihrísk mlieko ale poprosil mňa pokrájať rožok na menšie,a tiež občas chce pomôcť s oskrabanim mrkvy cizemiakov,ale dlho mu to trvá tak po chvíli ho musím zrušiť,lebo to potreb.mat rýchlejšie..ale smetí už vynesie sám,a bol si už kúpiť sám rožteky v jedn.. a písmenká zbehol keď s.narychlo potrebovala.. takže snažíme sa ho zapájať,aj raňajky aby pomohol nachystat-mlieko či maslo vybrať a mladší zase podložky pod taniere rozložiť,ale nie každý deň sa podarí ich presvedčiť aby pomohli...majú ešte detsku hluchotu..😉👍

matuskova003
14. okt 2019

@canadaz33 tak takú hluchotu aj ja mávam občas dospelácku... vidím ten prach na poličkách a aj tak sa tvárim, že tam niesom 😀 ale áno, treba ich zapájať. Veď ja napríklad v 7 rokoch som si už uvarila párky a nikoho nezaujímala nejaká bezpečnosť 😀 Traja súrodenci, maminka väčšinou sama na nás. tam už musela fungovať silná logistika a veru aj desiaty sme občas robili sami.. a tu sme 🙂

nikol873
18. okt 2019

@luba41 tak to je parada, aj za tu cenu, ved to ked doma chystas, tak to by si sa aj tak do tej ceny mnohokrat nevosla, to by mohli podla mna take desiate zriadit na kazdej skole 😉

luba41
18. okt 2019

@nikol873 skopírovala som ako príklad jedálny lístok..myslím, že celkom sa dá / dúfam, že to tu nevadí/
Pondelok
07.10.2019
Nátierka šunková s vajcom (2.047)
Chlieb na desiatu (3.007)
školské mlieko
Utorok
8.10.2019
Nátierka z treščej pečene (2.074)
Chlieb na desiatu (3.007)
Zeleninová obloha - cibuľa jarná (2.083)
Voda s ovocným sirupom s najmenej 50 % ovocnej zložky (1.026)
Streda
9.10.2019
Maslo (2.006)
Zeleninová obloha - paprika (2.088)
Chlieb na desiatu (3.007)
Čaj ovocný (1.005)
Štvrtok
10.10.2019
Nátierka drožďová (2.113)
Chlieb na desiatu (3.007)
školské mlieko
Piatok
11.10.2019
Nátierka karfiolová s vajíčkami (2.021)
Chlieb na desiatu (3.007)
školské mlieko