Mám problémy s 12 ročným synom

erikanezbedna
4. nov 2015

dobrý vecer mam problémi s dietatom má rokov 12 a nechce doma poslúchat odvráva svojmu otcovi.mne nie .nedá sa mu nic dat roskázat ked pride zo skoly tak sa naje ani sa neprezlecie a ide vonku a príde domov pozde vecer niekedy sa aj stalo ze len v noci prisiel domov obávam sa o mojho syna ..a som nestastna ze sa mu nedá roskazat nic aj v skole sú uz sním problémi aj tam sa uz stazuju na mojho syna ,,,ak vie niekto mi poradit tak dakujem ako si mám dat rady s mojím synom ...

sue
4. nov 2015

@erikanezbedna 12.ročné dieťa????
Vy pracujete do noci? Či ako vám odíde z domu??? Fuuu...no nemám tak veľké dieťa, ale keby som si ja ako dieťa dovolila neprísť v dohovorenú hodinu alebo odvrávať rodičom, tak v tomto veku by som už od rodičov schytala facku + samozrejme zaracha na chodenie von.... A išla by som na to rovnako aj pri synovi... Takto malé dieťa sa nemá čo samé túlať po večeroch von....

sardinka335
4. nov 2015

@erikanezbedna 12 ročne dieťa je bez rodičov nič...bez ich penazenky a starostlivosti. S vami cviči prvu ligu lebo vie ze si to moze dovoliť, do tohoto štadia to iste neprišlo zo dna na den, uz davno pradavno nemate na dieťa ziadny dosah. Treba nastaviť pravidla a dosledne dodrziavať ich plnenie a ak nie tak tam su dvere ...ale na to si asi ,,mäkkýš,,.
Mne to chlapec urobiť, ze ma neuposluchne a pride si v noci tak nabuduce najde zamknute dvere a moze spať pre mna za mna aj so psom v bude...a bez jedla - bez rodiča je nič, bezdomovec...tak ked to chce takto ma to mať. Verim ze jedna vychovna lekcia by na začiatok posobila ako studena sprcha a potom nekompromisne nastaviť pravidla alebo moze ist kade lahšie. V mojom dome bude posluchat aj anduka v klietke.

erikanezbedna
autor
4. nov 2015

@sue nie nepracujeme do noci ked pride domov tak sa ho pítam ze ako bolo v skole on mi otpovie ze daj pokoj dobre bolo a potom mi povie ze co si varila..ked sa naje tak hned odíde ani si neurobí domácu úlohu ked sa ho pítam a povie ze néma domácu úloho proste ide prec s domu.mne neodvráva len svojmu otcovi.proste sa sním nedá áno más pravdu nemá sa co potulovat obávam sa ze nieco zlé aj robý toho sa najviac obávam a neviem uz co len stím robyt ...som s toho nestastna ....uz ludia hovoria ze moj syn nemá rodicov a popritom má nás a nevieme si dat rady bit ho nebijeme od malicka a srdce bi mi puklo kebi ze ho udrem alebo ze moj manzel

lenadka
4. nov 2015

@erikanezbedna dobre sa bavíš? v prvom rade sa nauč pravopis, lebo ho máš horší ako 12 ročné dieťa, tak čomu sa čudovať, podľa mňa toto píše niekto zo srandy 😎

anatalia77
4. nov 2015

@erikanezbedna srdce by ti puklo,kebyze ho udres? Niet co dodat vo vasej situacii.

erikanezbedna
autor
4. nov 2015

@sardinka335 máme penazi aj vsetko má moj syn nic mu nechíba a ani este nechíbalo.a snazíme sa starat o neho len on neviem preco nechce poslúchat.jaaaj to by som uz nedokázala ze bi som nedala jest ved bi mi srdce puklo ...a tresti som skúsala a nepomohli uz dávno takto zijeme .a mi nepijeme ze by nebol doma ..a ani sa nehádam s mojim muzom este nás deti nevydeli hádat sa spolu mám tri deti ale tie dve boli celkom íne oni tak nerobili ako ten moj posledny syn ,,,neviem co len uz robit stím ...neviem ...ani v rodine nechce pocuvnut ze ked mu povedia ze by nemal tak robit ale este stastie ze do skoly má rád chodit.tam chodi ale uz ucitelia snim nevládzu ani oni

erikanezbedna
autor
4. nov 2015

@lenadka ja sa nebavým ako si myslis ja potrebujem radu ako mám íst na moje dieta aby sa zlepsilo...nie nepísem zo srandy .neviem preco tak narazas.ale naozaj mám problémi so synom ...ved by som to tu ani nepisala keby ze je to výmisel..a prepác neni to uz sranda ked takto músim zit ze moje dieta neplnoleté ze sa nevie správat a po nociach mi behá ..

erikanezbedna
autor
4. nov 2015

@anatalia77 nedokázem ho udret nigdy som ho este neudrela este nie

macamac
4. nov 2015

@erikanezbedna a to odkedy? len tak, zrazu začal byť neposlušný?
a tebe neodvráva? naozaj? a to, ako s tebou komunikuje, je podľa teba ok?
no neviem, nebude to "len tak"

erikanezbedna
autor
4. nov 2015

@lenadka a tá moja gramatika viem ze nemám dobru a nikto este nespadol s modrého neba aby vedel vsetko a naozaj potrebujem poradit ze co len uz mám robyt s mojpim synom urcite sa tu najde ze kto uz mal takéto problémi a poradi mi

nanulka24
4. nov 2015

Moja rada - skus tráviť so synom viac času a sadni si s ním za učebnicu Slovenskeho jazyka 😕

erikanezbedna
autor
4. nov 2015

@macamac v polovici dvanástich rokov to zacal robit ked bol malí tak bolo vsetko dobre vselico sme mu kupovali len nech sedí doma aj hri plestesn inbow proste vselico sme mu kupovali a nic nepomáha nic ...neviem uz ako si mám dat rady neviem..mne neodvráva nic len sa vybere a ide prec ako by ma ani nevydel ze som doma alebo ked sa ho pitam tak sa roby hluchi a ide prec a nechcem ho bit neni nato nauceni ...ale ked moj manzel sa spíta tak mu povie ze co ta dotoho ze kde idem a ide prec este aj buchne dverami ...som nestastna a velmi ze také dieta mám a ze sa neda mu nijako pomoct

erikanezbedna
autor
4. nov 2015

@macamac ano je to taske s takym dietatom ..ani sa nechce rospravat snami nic nechce a starame sa o noho ako sa ma patrit sme slusna rodina nepijeme vobec a ani sa nehádame nigdy neviem uz ake len má dvovodi ze nevie sediet doma

lubkavargova1
4. nov 2015

.....taka fajna otcovska odspak by pomohla...robi si z vas dobry den. vsak mamicka a otecko mi kupili vsetko, penazenka otvorena, len tak dalej! Ako sorry, ale ked tak s vami cvici teraz tak sa mate na co tesit jak to vyrastie viac...ale ta neeeeeeeeeee neudrite ho, je to take male nununu bo vam pukne srdce...jak vyrobi galibu z ktorej sa vam zakruti hlava este lenvtedy budete lamentovat....a co ze decko na ulici? Mozte spokojne spavat? faganisko na ulici vystraja a vy ani neviete kde-kedy-s kym...abo na co chcete cakat jak starsi nabucha nejaku dievcinu??? To bude zase placu a histerceni...ked uz nie taku aby mu stena dala druhu tak stat si pevne za pravidlami a nepustit. Inak je to naprd cele a neze 1.ligu bude s vami hrat, ale budete stvoreny na "mamahotel" a odtakeho chlapa ruky prec jak od corta!

erikanezbedna
autor
4. nov 2015

@nanulka24 on si nesadne nechce nadarmo ho aj taham ku mne ze nech si sadne ze sa chcem sním porosprávat ujde mi neda sa snim nic a zato som tak nestastna lebo ho lubim a chcem mu pomoct a nedá sa...

novana
4. nov 2015

Evidentne sa vám výchova vymkla z rúk a pre takéto prípady slúžia u nás výchovné zariadenia, kde sa chlapcovi pokúsia pomôcť.

erikanezbedna
autor
4. nov 2015

@lubkavargova1 spociatku si to zelal ze mu mame kúpit ale uz ani si nesadne k tima hrackami a nehra sa vobec uz.chceli sme aby sedel doma spon pol dna aspon to ale nie on nie mozno ze aj mas pravdu ano ze bude aj horsie ale chcem aby sa dalo nejako uz teras na neho zakrocit pokial neni pozde zato potrebujem od vas pomoc ..nie stale som az do rana hore ved ani neviem kvoli tomu spat a ked je uz vecer ja sa bojim ist vonku lebo sa bojim psov ..a neviem ist za nim a moj muz ten ide a nenajde ho tak pride domov moj muz ze mi povie ze nenajde ho ale sa zdrziava tam kde byvame ale vonku ..aj teras ako pisem neni doma ..je vonku ...ved uz mojmu muzovi rospravam stale ze nech on ho udre a len pozera na mna moj muz ako sprosti on by mal byt sylni na neho ved je chlap ale aj moj muz je asi debil ze mi nepomoze s mojim synom ja ho iba taham ku sebe mojho syna a uz nervi ma moj syn a povie pst ma mama ...jaaaj je to velmi taske u mna ...velmi som slaba ano .ale aj tie dve deti som nebila a aoni neboli take ako on .

erikanezbedna
autor
4. nov 2015

@novana ustavne?ved by som sa zblaznila ja keby ze neni pri mne uz mi viaceri to povedali ze ho mam dat tam ale ..to sa neda len tak ze mam stratit syna ...nieee nechcem ho stratit chcela by som ja mu pomoct a aj tak keby ze tu u vas mi niekto by dobre poradil stim synom mojim

macamac
4. nov 2015

@erikanezbedna nie je normálne že neviete kde máte 12 ročného syna
Možno uteká do partie, kde sa niečo požíva. ..ak ma peniaze,dostane sa k hocičomu
A pomôcť sa mu dá. Nepis,že nie.
Vždy sa dá pomôcť.

lubkavargova1
4. nov 2015

@erikanezbedna tak ho nepust vonku. Jednoducho zaracha naj ma hotovo. prepac, ja chapem ze sa bojis o svoje dieta. Ale Vy ste rodicia, musie mat urcitu autoritu. Pises ze ani ucitelia s nim nepohnu...
Alebo potom ist nanho opacne, nieco co ho bavi a nech to moze praktizovat aj doma...ja viem ze pocuvat hudbu doma na plne pecky nie je prijemne...ale aspon daco....lebo vazne, ty sa doma mozes od strachu za nim aj zblaznit a on ta bude mat totalne hlboko niekde...a to sa rodicom nerobi. vy mu date aj modre z neba a on akoze nic?

luciferkax
4. nov 2015

@erikanezbedna jedna výchovná by mu dobre prospela.. nič v zlom, ale ja som si nikdy nedovolila odvrávať a papulovať tvrdo mojim rodičom

pupavka123
4. nov 2015

Niekto si evidentne robi srandu,ved to je vidiet,uz podla pravopisu,ze to pise decko

erikanezbedna
autor
4. nov 2015

@lubkavargova1 neda sa sní ude mi z rúk normalne sa mi vysmikne a ide prec ano ani ucitelia si nedaju snim rady ani oni ano ako pises tak je pravda ze mu vsetko kupujem a nic nepomaha nic ved uz zachvilu aj budem asi blazon anooo ..este stale neni doma aj teras uz moj muz siel za nim ho hladat jaaaj ako mi neni dobre a deti si nevazia toho ze sa vychovaju no moj syn si to nevazi a moj druhy syn ten je uz dospeli a on uz ma svoju rodinu a ked aj jemu sa stazujem tak ani on nepomoze ..moj syn je vysoky a ako vyrastol tak tak robi ...co len uz bude dalej ach panecka co len ..

erikanezbedna
autor
4. nov 2015

@luciferkax mozno ze aj ano mas pravdu to ano ale nechcem ho stratit chcem ho mat pri sebe ja som ho vychovala pre seba a nie pre inych ludi ..ale vtom mas pravdu ano

lenadka
4. nov 2015

@pupavka123 buď decko, alebo ženská z osady, čo nedokončila ZŠ...

anatalia77
4. nov 2015

@erikanezbedna ty nemozes byt skutocna

erikanezbedna
autor
4. nov 2015

@pupavka123 nie ja nie som decko som dospela zena a potrebujem pomoc a ja zato nemozem ze neviem pravopis noo ked sme uz pri tom pravopise no tak napisem ze preco nemam dobry pravopis som ...madarka...a neviem tak pisat po slovensky a som rada ze aj takto viem pisat...som naozaj zena matka ako aj ostatne tu na modrom koniku

anatalia77
4. nov 2015

@lenadka mas pravdu,teraz co odpovedala pupavke,tak gramaticky a stylisticky spravne. Niekto sa bavi.

erikanezbedna
autor
4. nov 2015

@lenadka chodila som do madarskej skoly som matka ako aj ti...a potrebujem to surne aby som vedela pomoct mojmu synovy a prepac ja mam za sebov skolu vykoncenu

erikanezbedna
autor
4. nov 2015

@anatalia77 preco?som skutocne matka troch deti ...