Môžem dieťa odhlásiť zo škôlky?

zuzana1909
25. sep 2019

Ahojte,obraciam sa na Vas o radu oh.odhlasenia dietata zo skolky prip.prerusena dochadzka. Podla mojich info uz malu velmi nemozem odhlasit zo skolky, kedze by uz nikoho ineho namiesto nej nevzali a asi by sme mali problem potom s nastupom dalsie roky. Dopocula som sa ze sa to da robit aj tak ze nejake dni chodi skolky a nejake je doma. Pani riaditelka vraj nie je moc prijemna tak nemam odvahu to s nou velmi riesit tak sa zamyslam ze co a ako kedze sme zmenili nazor aj napriek tomu ze mala tam rada chodi no finance to neutiahneme kedze sa nam niektore veci skomplikovali. Este sa vraj da vybavit aj papier od lekarky a moze byt napr. mesiac dva doma a potom nachvilu do skolky len zas nechcem aby mala v hlavke z toho mis mas. Prosim si Vase rady ako by sa to dalo vyriesit, nakolko tie peniaze potrebujeme a po dalsie ja som s mladsou doma tak snad by to slo ( i ked pri rozhodovani o nastupe do skolky vela zavazilo to ze ja som nebola ok zdravotne ale snad to uz bude ok).Prosim fakt iba o rady a nie o ziadne nemiestne komentare lebo dost je to tazke aj tak..Vdaka

lubina2
25. sep 2019

Ja som to riešila pred 2 rokmi. Napísala som žiadosť o prerušenie dochádzky, akceptovali ju a držali miesto do ďalšieho školského roka.

lili235111
25. sep 2019

Neviem popravde či sa to takto dá.Viem že kamoskina dcéra chodí do škôlky len do 12 hodiny,potom ide pre ňu.U nás v meste to funguje tak že ak je dieťa čo i len jeden deň z mesiaca v škôlke platí sa skolne,nedá sa nijako znížiť suma.Strava sa tiež u nás v škôlke platila každý mesiac a na konci školského roku prišli preplatky na účet.

arabeska
25. sep 2019

@zuzana1909 prečo ju chceš vziať? Má zlú adaptáciu? Alebo len kvôli tomu poplatku? Pozri, tu v BA sú dlhé poradovniky, každá žena by sa potešila ak by sa miesto uvoľnilo. Ak si myslíš, že to je pre tvoje dieťa najlepšie, tak choď za riaditeľkou a odhlás ju. Ale dôvod by si mala mať. Či ti ju vezme o rok atď ti neviem povedať. Ale teraz zaberá možno miesto niekomu, kto ho potrebuje

zuzana1909
autor
25. sep 2019

@lili235111 jj poplatky aj tu su tak ak aspon 1den pojde musi sa platit ale strava sa plati len tolko co odchodi.....tak aspon na tom by sa dalo usetrit no...
@lubina2 bojim sa ze nam ju potom nevezmu lebo bol boj dost o miesta v skolke,,, a bolo mi povedane ze no vezmu ju aj ked nema trvaly pobyt este tu v dedine kde sme sa prestahovali (myslela to tak akoby som jej mala byt teraz veeeelmi vdacna za to ze ju vezmu aj ked 3 uz mala)

zuzana1909
autor
25. sep 2019

@arabeska my byvame na dedine, dala som sa ukecat dat ju tam ale nemala som.... myslim ze tie deti co boli za nou uz maju inde miesto takze by si podla mna na nas zasadli preto to rozmyslam riesit nejako cez doktorku alebo napr tak ze bude doma nejaky den a potom zas nejaky v skolke a tak len neviem ako to bude ona znasat lebo zatial je v skolke 3ti den a velmi sa jej tam paci..........vies ja som doma s mladsou....ach jaj

ceklis
25. sep 2019

Nemám skúsenosť, ale jediná možnosť je ozaj ju odhlásiť z tohto školského roka, kvôli financiám. Aj keby chodila len doobeda alebo na pár dni, ten mesacny poplatok by bol stále. Ak chýbajú peniaze, odhlaste ju úplne. Na další rok ju snáď vezmú, už bude staršia a musia ísť hlavne podľa veku, hlavne jej vybavte trvale bydlisko.
A stačí napísať slušnú žiadosť že máte problémy a hotovo.
Koľko sa u vás platí za škôlku?

zuzana1909
autor
25. sep 2019

@zuzana1909 a dovody by sa nasli ale myslim ze to riaditelke bude jedno.......myslela som ze sa opytam ucitelky ale neviem do akej miery jej mozem doverovat lebo by sa mohla potom riaditelka urazit kebyze sa dozvedela ze to riesim s ucitelkou a nie s riaditelkou

arabeska
25. sep 2019

@zuzana1909
Keby si ju teda dávala na pol dňa? Ak je tam šťastná, ja by som ju nebrala. Tie poplatky sú tak vysoké?

patka06
25. sep 2019

Ak sa jej v škôlke páči, určite by som ju doma nenechávala. Neviem aké vysoké máte poplatky /v štátnej škôlke to nebýva veľa/....či to až tak ovplyvní rodinný rozpočet a zase ušetríš na strave

zuzana1909
autor
25. sep 2019

@ceklis trvale bydlisko nemame este lebo nemame dokonceny uplne dom a to do bud.roka urcite nebude.....jedine ze by mala trvale bydlisko u starych rodicov co byvaju vedla nas....dokopy mozno 40e plus ZRPS 10 plus triedny fond 10 plus myslim ze viac vydavkov na oblecenie a take veci...manzel asi bude PN a ja s rodicakom to nevykryjem myslim......cize aj to je pre nas dost....

arabeska
25. sep 2019

@zuzana1909 zrpš a triedny fond sa platí iba teraz v septembri. Nie každý mesiac

zuzana1909
autor
25. sep 2019

@arabeska viem

zuzana1909
autor
25. sep 2019

manzel vsak nie je zdravotne ok mne byvavalo este 2m dozadu casto zle tak sme sa rozhodli ze pojde teda ale ak bude aj manzel dlhodobejsie doma tak enviem no proste aj tie peniaze co tam dame budu pre nas dost kedze neviem ci budeme mat prijem vobec 500e kedze ma v praci minimalku

patka06
25. sep 2019

zrpš a triedny fond sa platí raz za školský rok...u nás sa dá rozdeliť aj na viac častí až do novembra
výdavky na oblečenie nevidím ...veď aj doma chodí oblečená, do škôlky sme nekupovali nič navyše
škôlka dieťatku len prospeje

nika898
25. sep 2019

@zuzana1909 ak je tam stastna nebrala by som ju. Dieta potrebuje byt so svojimi rovestnikmi v kolektive a nie doma s mamou odporuci to kazdy psycholog. Ak je problem s poplatkami skus sa radsej s riaditelkou dohodnut na splatkovom kalendari a co sa tyka oblecenia tak jej musis kupovat tak ci tak? Ci? Da sa to riesit aj bazarikmi a ak bude muz pn ty si mozes najst daku brigadu a prilepsit si. Ja by som urcite dieta zo skolky nebrala ked je tam stastne aj ked by som mala byt sama na suchych rozkoch.

arabeska
25. sep 2019

@zuzana1909 vyzerá to na dlhodobú PN? Zložitá situácia, možno by som to išla riaditeľke priamo povedať. Nastala teraz taka situácia, mrzí ťa to. Možno bude vedieť pomôcť

phoebee1
25. sep 2019

Prečítajte si školský poriadok, tam je uvedené aj prerušenie dochádzky. V niektorých škôlkach sa v pripade prerušenia na dlhšie obdobie neplatí, v iných sa zase platí, lebo akože držia miesto.

zuzana1909
autor
25. sep 2019

@patka06 tak doma som jej davala kadejake veci co boli nositelne a do skolky potrebujem tych veci viac....teda naviac veci ako doma lebo len par veci ma navyse do kostola a k lekarke a to je vsetko...akokolvek tych 40e mesacne je dost pre nas

evkamotka
25. sep 2019

Este sa da poziadat obec o odpustenie poplatkov. Ktorych vsetkych by povedali.
Rovnako by som nedala na reci o riaditelke a ako normalny svojpravny dospely clovek isla za nou osovne a povedala dovod (tym ta chcem povzbudit). Vselico sa stava, urcite to ani ona nerobi 1.rok

januska20
25. sep 2019

@zuzana1909 Určite choď za riaditeľkou a situáciu jej normálne vysvetlí. Možno ti pomôže nájsť riešenie.

zuzana1909
autor
25. sep 2019

@phoebee1 o super zabudla som na skolsky poriadok urcite si ho pozriem a ak tam nic extra nebude tak snad pojdeme za riaditelkou...

@evkamotka
@januska20 viem len dost sa bojim ale asi treba nabrat odvahu....chcem aby boli spokojni aj skolka aj my a aj mala ked tam rada chodi len proste sa to skomplikovalo...

zuzana1909
autor
25. sep 2019

DAKUJEM PEKNE 🙂 lebo uz mi z toho asi aj sibalo.....

arabeska
25. sep 2019

@zuzana1909 s tým oblečením si nerob hlavu, legíny, tričko, mikina a na spanie pyžamo. Nejaká bunda. Nemusí mať veci nové. Buď ozaj bazár /veľa krát vidím že darujú oblečenie, alebo napríklad v pepcu majú za lacno, ale to už sú výdavky.
Držím paste, určite sa to vyrieši

zuzana1909
autor
25. sep 2019

@phoebee1 akoze som prekvapena ze nemaju svoj sk.poriadok na stranke...

martulka1990
25. sep 2019

Dobrý deň, nie je to nič komplikované. Napíšete žiadosť o prerušení dochádzky, buď ho napíšete sama,alebo pani riaditeľka vám tlačivo poskytne. Dieťa aj naďalej ostáva v MŠ zaevidované na ďalší školský rok. A samozrejme,že miesto Vašej malej môže vziať na daný školský rok ďalšie dieťa....

zuzana1909
autor
25. sep 2019

@arabeska ja casto kupujem z bazara

zuzana1909
autor
25. sep 2019

@martulka1990 budem musiet asi za nou ist lebo ako som pisala bojim sa ze ju potom nevezmu

7rebeka11
25. sep 2019

V opodstatnenych prípadoch je možné úplne odpustenie alebo znizenie príspevku, dokonca aj obedy. Treba sa popýtať na socialke. Neber ju z tej škôlky, ak tam je rada...

zuzana1909
autor
25. sep 2019

prosim vas a stym chodenim na striedacku a doma nemate skusenosr?len to si myslim ze by asi bolo horsie pre malu......

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz