Názor na tretiu hodinu telesnej výchovy

18. mar 2023

Nasla som peticiu proti zavedeniu 3. hodiny telesnej vychovy. Organizatorom je pedagogicka obec. Aky je vas nazor na TV?

rachel36a
18. mar 2023

Nasi maju uz teraz 3 hodiny TV tyzdenne

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nelca84
18. mar 2023

Na jednej strane by mnohym detom viac pohybu prospelo, na druhej strane, maju deti uz asi aj tak dost nabite rozvrhy...

danyelia
18. mar 2023

Ahoj, ja si myslím, že tá hodina telesnej výchovy navyše deťom určite neuškodí, aj tak potom väčšina presedí doma pri telke a mobile, česť výnimkám...Možno ešte upraviť jej obsah, aby bola všestranná, lebo ja si z mojich hodín TV pamätám len loptové hry a skok cez kozu. A páči sa mi aj tá myšlienka ,,Tréneri na školách,,...

stvura
18. mar 2023

Ako? Too je sranda? Som za, na ZŠ v športovej triede som mala telesnú 4x do týždňa a ten piaty sme chodili poobede plávať - síce v 7tr som už nebola zaradená v repre ale základy mi ostali. Deti sa musia hýbať, proste musia! Dnešné deti nevedia spraviť základné veci - mnohé nevedia ani správne chodiť, o čom sa tu preboha bavíme, aké proti? Jedna hodina navyše? Majú toľko zbytočných predmetov, telesná im len prospeje. Ale zároveň plnohodnotná telesná, nie ziadne prechádzky, ale ani testovania po dvoch rokoch ničnerobenia. Proste triezvy prístup učiteľov. Kvalitných učiteľov telesnej výchovy - a tu zrejme nastane problém, lebo stará generácia dožíva a ta nová si viac zarobí na poobedňajších tréningoch ako v škole!

patka06
18. mar 2023

Deti a mládež tú tretiu hodinu telesnej potrebujú ako soľ

pribinak
18. mar 2023

Brutálne nám stúpa detská obezita, ale brutálne.

Minule bol v smecku rozhovor s nejakym detským fyzioterapeutom a dnešní chlapci bežia pomalšie ako dievčatá pred 20 rokmi

Deti dnes sedia pred pc cele hodiny, pohybu majú máličko. Kopec rodičov vozí deti do školy, hoci by kľudne mohli ísť peši či ns kolobežkách, ale dnes je in chodiť autom

Dnes sú hodiny telocviku o dosť inom ako kedysi. Hrajú sa Loptove hry, tancuje sa, hra sa florbal, hádže tanierom, decka si môžu navrhnúť co chcú
Na čas behanie a šplhanie sa robí už minimálne

benit
18. mar 2023

To ze stupla obezita nie je vysledok skoly. Rodicia svoje deti nestravuju spravne, polotovary, donasky, sladkosti cipsy, coly.... Vozia ich az pred skplu, aby nemuseli urobit krok navyse, poobede prazdne detske ihriska. Vymyslaju ospravedlnenky na telesni. A lekari im to peciatkuju jedna radost, lebo dotahovat sa s nimi nema zmysel. Zasa dalsia vec, ktoru treba hodit na skolu. Ja mam v triede tiez obezne deticky( 4/20), ale mamicka keby mohla autickom zaparkuje tesne pred skrinkou. Dieta sa prihlasilo na 2 sportove kruzky, otecko na druhy den vsetko odhlasil. Dalsia uz 4.rok necvici lebo nevladze a neplava lebo ma skoliozu, mam pocit, ze si mudr robi srandu. O desiatych co nosia z domu radsej hovorit ani nebudem. Ta 1 hodina telesnej to nenapravi. Tu pomoze pohyb aj mimo skoly a zmeniy stravovacie navyky doma. A tv mame 3 hofiny uz teraz. Mame plavaren takze 3.hodina je plavanie, ak plava 6 deti z triedy, mozeme buchnut sampanske.
Na telesnu chodili treneri, tolko staznosti, ze ich deti to nebavi a preco to musia absolvovat som este nezila.(museli nieco realne robit, nie len to co sa im prave chce) Takze ani spestrenie nepomaha.

sissy27
18. mar 2023

Ze pri tom, kolko dnesne deti sedia na zadkoch za pocitacmi / s mobilmi a maju mizernu zivotospravu, tak su tie tri hodiny v tyzdni sakra malo.
Samozrejme, su aj decka, ktore sportuju pravidelne a pre tie su tie tri hodiny telocviku nieco medzi oddychom a nudou, pretoze su zvyknute na vyssi vykon.
Na druhej strane chapem, ze pedagogov je malo a kvalitnych pedagogov telocvikarov, ktori maju vztah k sportu a vedia decka spravne motivovat a nie len plnit zastarale ucebne osnovy, je mizive percento. Plus chyba moderne kvalitne vybavenie na skolach.

tosomja
18. mar 2023

Moja dcéra by chcela mať viac telesnej. Majú ju zaujímavú, celkom slušné telocvične, veľký dvor.
A vôbec by mi nevadilo, keby ubrali z chémie, fyziky. To sú také predmety, ktoré sa dajú učiť na strednej sk zameraním

pribinak
18. mar 2023

@benit nikde nepíšem že je to výsledok školy, píšem to ako všeobecný fakt

loliki
18. mar 2023

@pribinak Ale čo zmení 3. hodina telesnej, ak nemá škola telocvičňu? Keď je zima, alebo prší, deti sú aj tak v triede. Prezliekať sa im nechce, cvičiť sa im nechce, známkuje sa len akože, lebo výkony nie sú žiadne. V takomto prípade 1 hodina telesnej navyše proti obezite nepomôže, jedine učiteľom telesnej finančne. A rodičia vozia deti do školy autom, aj to niektorí prídu neskoro.

pribinak
18. mar 2023

@loliki aj tá 1 hodina telesnej pomôže mnohym deťom. Ak ich rodičia nevedú k pohybu, tak to urobia ucitelia.

Myslím si že väčšina škol má telocvične, mame dosť teplo, dá sa podstatnú časť roka cvičiť aj vonku. Ak nie cvičiť tak ísť aspoň na prechádzku.

S takým postojom že jedna hodina nič nezmení sa nestotožnim, aj tá trocha pohybu je lepšia ako nič

bellugia
18. mar 2023

Dcéra má na osemročnom gymku 3 hodiny telesnej týždenne... Nesťažuje sa, raz je to jedna hodina, v ďalší deň dvojhodinovka. A vraj to stačí, niekedy sa dosť vybehajú, gymnastika atď... K tomu má mimo školy plavecký tréning raz týždenne... Pohybu má dosť, lebo aj cez víkend, ak sa darí, ideme do lesa na menšiu či väčšiu túru. Ale treba sa na to dívať tak, že niektoré deti majú iba tú telesnú v škole, nikde inde nič, žiaden pohyb! Doma sedia pri počítači, mobile... Nechodia sa vonku hrať, bicyklovať, ani prechádzať, nič... Toto je problém, kde treba robiť osvetu medzi rodičov. Obéznych deti pribúda a to je smutné... Zanedbané deti...

bellugia
18. mar 2023

@estrella5 Prečo ste na SŠ proti telesnej???

loliki
18. mar 2023

@pribinak Voľakedy sme sa počas veľkej prestávky povinne prechádzali na chodbe. V novej demokracii sa to zrušilo, lebo čo to je, ako to vyzerá, chodiť povinne do kolečka? Tak teraz povinne 3. hodina telesnej. Nikto nešiel do školy autom, každý pešo. Obezita nie je o telesnej.

pribinak
18. mar 2023

@loliki píšem že obezita je o telesnej? Nie. Píšem že nám narastá detská obezita a aj jedna hodina telesnej je lepšie ako nič

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anesim
19. mar 2023

Problem budu aj telocvicne, my sme velka skola, mame 30 tried, uz teraz je telocvicna vyuzivana na 100 % od 1.-6.hod, a niektore triedy maju aj 7.hod TSV, ked je teplo sa to da, ze idu von na ihrisko, ale v zime, al ked prsi, tak sa tlaci v telocvicni niekolko tried. Takze neviem, kde by sa dala ta tretia hodina, aby sa zmestili do telocvicne - asi na 7. a 8. hodinu Tiez sa zrejme uberie 1 hod z inych predmetov, alebo sa navysi detom ta 1 hodina, o kt budu musiet byt v skole dlhsie. A su skoly, kde telocvicna nie je.

sszuzu8
19. mar 2023

Pre mňa osobne bola hodina telesnej teror a životná trauma čiže ja nesúhlasím ani s tým že majú 2 hodiny týždenne. Respektíve OK nech majú ale nech nenútia atletiku a gymnastiku každému a na známky ako sme to mali my. Ja osobne som drevo a preto že som nevedela urobiť stojku a dostala za 4 som si zlizla sikanu aj ďalšie roky.. Zmeniť prístup a osnovy nechať deťom viac voľného pohybu a bez tlaku na známky. Nie každý má v sebe urobiť kotul alebo skok cez kozu. Naučiť sa to nedá keď je človek drevo prečo toto hodnotiť známkou? A ten strach...hnusne spomienky

x_mery_x
19. mar 2023

Cim viac tym lepsie, treba vela pohybu, my sme na strednej mali 4 hodiny a nebola to sportova skola

magdalenal
19. mar 2023

Nrcitala som csetky komentare, mozno sa hudem opakovat. Minule smr sa o tom rozpravali s kolegynami a zhodli sme sa- ze sksola nemoze nahradzat rodinnu vychovu. To, ze sa zvysuje percento obeznych deti, nie je vysledkoim skoly, ale vychovy v rodine. To, ake ma dieta stravovacie navyky nie je vysledok skolskych obedov, ale navykov, ktore si dieta nesie z domu. To, ze dieta po skole sedi pred TV, PC, o 20h zajeda hru/film chipsami nie je o TV v skole, ale o nastaveni a hraniciach v rodine. To, ze si druhak donesie na desiatu 1l coly, za to skole nemoze, to mu kupili doma. Ak sa dieta nehybe mimo skoly, ta TV mu je na nic. Nechcime, aby skola nahradzala to, co ma robit rodic. Nechajme skolu, aby bola vychovno-vzdelavacou instituciou - vychova prikladom (jasne, da sa polemizovat, ucitelia su rozni, ale dajme tomu ze sa snazia vsetci 🙂 ) a vzdelanie, obsah hodin, zo vsetkeho nieco nech sa ten ziak najde v tom, co mu ide viac, co menej a postupne sa profiluje na buduce zamestnanie. Deti nedavam do skoly, aby mi ich vychovala namiesto mna. Verte, ze ani 10 TV cez tyden nespravi viac ako rodinna vychova, ked my rodicia budeme deti viest k rezzimu, pohybu, zdravej strave, spanku, .... Keby to fungovalo, tak sme majstri v gramatike, ved SJ mame kazdy den

jumama
19. mar 2023

No u nas na zakladke by telesna ani nemusela byt - ucitel povie deckam robte si co chcete a klabosi s druhym ucitelom. Maju to tak kazdu druhu hodinu. Uzasne. Celkovo priestory nie su dost velke pre mnozstvo ziakov ako je, cize napriklad v miestnosti s dvoma pingpongovymi stolmi ked im vyjde telesna, ucka ich ani nenaucila hrat kolecko, ani zaklady hry, nic... len ich necha nech si jedna trieda stane okolo jedneho stola, druha okolo druheho, lebo su spojene dievcata z dvoch tried... a hrajte sa ako viete. Toto nebuduje vztah k sportu nijako. Skor odpor. Potom este mavaju uz druhy rok telesnu ako nultu hodinu, tiez z kapacitnych dovodov - viete si predstavit ako sa pubertiakom chce rano dlho spat a ako ochotne natu telesnu chodia? Ano, vzdy je to aj o uciteloch. Ja nie som proti pohybu, ja ako ucitel by som hoc aj na biologii ich vytiahla von, pozorovat vtaky, chrobaky... ale musi to vzdy ruka v ruke ist so snahou ucitela...

katkine_terapie
19. mar 2023

Ak je toto jediný problém nášho školstva, tak sme šťastná krajina. Nemáme učiteľov, máme strašné podmienky škôl, niekde nie sú ani telocvične, chýbajú kvalitní učitelia jazykov a matematiky, fyziky, chémie, absolventi nechcú za ten plat učiť...ale riešime pridanie hodiny telesnej, ktorá viac menej u detí nič nerieši. Hmm

zuziiiii
19. mar 2023

Naši majú 3hodiny týždenne telocvik

mirdita
19. mar 2023

Tento štát rieši chobotiny a veci, ktoré netreba a čo ľudí trápi nerieši a len mrkoce a prekrýva to takýmito ch.j.... Ja naozaj neviem je toto vážne téma dňa či deti budú mať 3 hodiny TV a okná im treba umyť 4 krát do roka. A to že lekára nezoženiete lebo neni a v inom okrese vás neoštretrí, že potraviny sú tak neuveriteľné drahá a za našimi hranicami sa rozhoduje o tom či bude alebo nebude svetová a henti riešia vo vláde 3 telesnú. Musím sa držať aby som nepoužívala expresívne a vulgárne výrazy. Ale majú pravdu mesto tých "úžasných" nápadov keby si radšej oni sami aj 3 krát za deň pocvičili.

mimikarol
19. mar 2023

Naši majú na ZŠ už teraz 3 hodiny, nevidím na tom nič zle. Skôr by som bola za to aby nebola znamkovana. Nie každý je rovnako pohybovo zdatný

pribinak
19. mar 2023

@sszuzu8 ale veď osnovy telesnej sú už dávno pradavno zmenené a presne z dôvodu že deti ktoré sú “dreva” aby nemali strach z telesnej

mimikarol
19. mar 2023

@mirdita presne tak 👍

pribinak
19. mar 2023

@katkine_terapie ale kto tvrdí že toto je jediný problém školstva? Nikto! Tak zas netreba hecovať vášne a písať debiliny