Nie som spokojná s triednou učiteľkou mojej dcéry

krejzinka11
2. jún 2017

Ahojte, mam tazke srdce na triednu mojej dcery. Dnes som sa s nou skaredo pohadala. Dcera je piatacka, pani ucitelka je triedna aj piatakom a aj deviatakom, co uz je prva vec na povazenie. Ako moze mat pod sebou dve triedy? potom sa ani jednej dostatocne nevenuje. Stale im odpadavaju hodiny s nou, lebo nie je tam, bud je chora, alebo neviem kde je. ale stava sa to velmi casto, niekolkokrat do mesiaca mi dcera oznami, ze ucitelka nebola v skole. Ale k veci, dnes prisla dcera zo skolskeho vyletu, vystupili z autobusu a skupinka, na cele s pani ucitelkou isla cez cestu, nie vsak po priechode pre chodcov, ktory bol par metrov dalej, Bola to dost husta krizovatka, a auta kvoli nim museli zastavovat. Zakricala som na dceru, ze preco ide tadial. Ucitelka zacala rozhadzovat rukami, ze aky mam problem, tak som jej zvysenym hlasom povedala, ze aky to dava ziakom priklad, ked ide s nimi takto cez cestu. a ona namna, ze sak isla s nimi, nic sa nestalo. nakricala som na nu, ze sa budem stazovat, chytila dieta a isla prec. a ona zamnou, ze kludne, a dajte ju aj preradit do inej triedy, budem len rada.
Ano, reagovala som kusok prehnane, lebo uz ma stvu ucitelkyne vymysli, dcera sa na nu vela stazuje doma.

Zvazujem sa jej ospravedlnit, ale len preto, ze som kricala, za tym co som povedala si stojim. Mam sa na nu stazovat? (inak riaditel je jej partner, cize myslim ze zle z tej mojej staznosti aj tak nebude mat) Tiez sa bojim, ze si zasadne na moje dieta, dcera je taka labilnejsie, ofucala sa za to namna, a zamkla sa v izbe, a nechcem aby kvoli tomuto mala problem s chodenim do skoly :(

jajka257
4. jún 2017

@sisaka nikto tu nenapisal, ze ho praca otravuje. To, ze sa clovek nenecha ponizovat a zhadzovat a pomenuje veci pravym menom, nie je nariekanie. Ludia maju pravo, aby povedali svoj nazor. Nikto nemoze cakat, ze ak niekoho zautocim, on ostane ticho a bude prikyvovat. Preco by som to robila? Inymi slovami, osveta naroda je dolezita, lebo je hlboko zakorenena predstava, ze ucitel nic nerobi a ma kopu volna. Tak nech vidia, co je za tym. Ak to beries ako vyplakavanie a nie popis prace, tak smola. Ale napln prace ucitela je viac, ako bytv triede 45 minut a fajront.

bluff
4. jún 2017

@jajka257 zbytocne budes vysvetlovat. Ucitelia maju najviac volna a mnohe zeny idu ucit prave kvoli tejto vyhode. Kto moze lebedit dva mesiace v lete a dalsi mesiac cez Vianoce? Ze naozaj nejdete domov o druhej ale o stvrtej? Fiiiiha! Lebo mozno opravujete diktaty alebo sa pripravujete na dalsi den?? Ja pracujem vikendy, moj muz chodi domov o osmej. Zbytocne sa tu budete buchat do prs a stazovat sa na rodicov. Ucte sa od zapadu ako sa maju ucitelia chovat aj k detom, aj k rodicom. A ako sa mate vediet zvladnut situacie.. nie odpovedat " ved dajte ju z mojej triedy, budem rada". Mate co dobiehat, mnohe ste este hlavou v komunizme.

jajka257
4. jún 2017

@bluff a prave si ukazala tvar uplne zavistliveho slovaka , ktory zavidi susedovi aj to , ze mu koza zdochla. Este raz, mohla si ist studovat a mohla si mat koooopec volna🙂

bluff
4. jún 2017

@jajka257 ak si ucitelka a toto je to najlepsie s cim si mi dokazala odpovedat, tak je mi naozaj nasich deti luto.

jajka257
4. jún 2017

@bluff pozri, clovek sa musi bavit s ludmi na ich urovni. To znamena, ze ked je nutne sa znizit, tak to spravi. V tvojom priade to plati dvojnasobne. Necitas, nepocuvas, melies si svoje....kludne lutuj deti , hlavne tie, ktore sa nemaju od koho naucit ucte a respektu. Ja som bola dost dlho slusna, ale tvojim prispevkom si ma fakt dostala do inej dimenzie. Mam pocit, ze si myslis, ze mozes urazat, ponizovata a ked ti niekto nieco povie, tak to nezvladas s nadhladom.

bluff
4. jún 2017

@jajka257 asi ta urazilo, ze neviete riesit konfliktne situacie s rodicmi a s detmi, a ze sa mate este vela ucit od zapadu. Tvoje odpovede to uplne potvrdzuju. Zhadzujes ma, ponizujes.. vraj nie som na tvojej urovni 😨😅 takto podla vsetkeho zhadzujes aj inych rodicov a deti. Zamysli sa nad sebou, mozno este nie je neskoro zmenit tvoj pristup.

bmuller
4. jún 2017

@mamutka no jasne, stare ucitelky ziakovi vela nedaju 😝 to je riadne dehonestujuce. akoze viac da mlady ucitel ziakovi, ak bude na tablete ako ucebnej pomocke klikat na appky a vedomosti deckam same naskacu do hlav? 😀 ucitel ma ziaka naucit, cize vysvetlit ucivo a motivovat k snahe ziaka si to zapamatat (ci z hodiny, ci nabiflenim...), aby takpovediac, sprosty nezomrel. a kavilta vysvetlovania sned nezavisi od veku. alebo vari musi byt vsetko cool a to nie su osoby nad 35?
neviem, akych mladych sikovnych ucitelov rodicia ocakavaju - ze po prednese latky na hodine bude ich dieta ovladat tu latku aspon na 90%? tie sikovnejsie mozno, tie obycajnejsie si nad to aj tak musia sadnut a zapnut mozog, ak to chcu ovladat. ale takto to bolo vzdy - budme uprimni, kvalita naucenia zavisi rovnako ako od ucitela aj od kvality ziaka a jeho vkladu.
(ok, hovorim o standardnych pripadoch, nie ze za ucitelku matiky dlhodobo zaskakuje slovencinarka ap.)
vas vsetkych vari ucili sami mladi a uzasni ucitelia? a kto si uprimne dnes povie, ze matiku nevedel kvoli matikarke a nie kvoli svojej lenivosti alebo kvoli tomu, ze na to skratka nemal 😝

jajka257
4. jún 2017

@bluff jaj, o situaciach, ktore musim riesit, sa ti ani nesniva... Ani netusis, co denne riesi clovek. ...ty mas pocit, ze nic netreba, ale taka kybersikana prisla uz aj k nam, ci ine mile zazitky, ako dieta pod vplyvom alkoholu atd. Dieta, ktore kradne, dieta, ktore ma psychopaticke zachvaty a snazi sa ublizitspoluziakom, to nie je vymysel, to je realita. Od zapadu sme sa naucili uz dost, ako nevychovat deti, ako uberat vedomosti, ako si nevazit inych, teraz cakam, kedy zacnu deti nosit do skoly zbrane.,...ale aj to pride..

jajka257
4. jún 2017

@bluff zabudla som to podstatne, ja ta zhadzovat nemusim, ty to svojimi prispevkami zvladas aj sama.

jajka257
4. jún 2017

@bmuller hadam to myslela na tie dochodkyne, ake spomenul jeden pisatel. Ja obdivujem starsie kolegyne ako to zvladaju a este aj pomozu mladsim.

mamutka
4. jún 2017

@bmuller ja som nepisala o všetkych, ale o niektorých, a v podstate som citovala moje naj kamarátky, ktoré sú učiteľky a majú nad 35. Písala som to na vysvetlenie tuto pánovi, ktorý za príklad ucitelstva dava svokru čo strávi nad pisomkami 20 minút a zvyšok času ma voľno. Môj syn má takisto staršiu učiteľku a sme s ňou spokojní. Takže si asi len nepostrehla prečo to dotycnemu takto píšem.

bluff
4. jún 2017

@jajka257 uz sa ukludni, daj si kavicku a nohy na stol presne ako v zborovni.... to ze mate problematickych ziakov to je urcite pravda. Vzdy to tak bolo. A to, ze ty si podla toho ako tu na nas reagujes jednou z tych uciteliek, co svoje povolanie nezvlada, je jasne.

jajka257
4. jún 2017

@bluff a zas si na omyle🙂ale to tvoj problem, nie moj😉a nohy si na stol davaju akurat tak nevychovanci, na stol patri chlieb a ten je dar bozi, teda nebude toto miesto spinit svojimi nohami.

novana
4. jún 2017

Sa to tu zvrhlo. Učiteľky sú vďačná téma. 😀 Nespamujme zakladateľke vlákno, určite ju nezaujímajú platy učiteľov, ich úväzok, a ani to, koľko času trávia na internete.😉

bluff
4. jún 2017

@novana mas pravdu. 🤐 Podla zakladatelkinho prispevku reagovala zda sa prehnane, a urcite nemala kricat na ucitelku pred ziakmi. Ucitelka mala pouzit prechod pre chodcov, ak tam bol nablizku, a reagovala uplne neprimerane. Ak ma ta ucitelka trochu rozumu, bude sa dat s nou porozpravat, vysvetlit a ukludnit napatie. Takze prvym krokom je porozpravat sa s nou, nie sa stazovat.
@krejzinka11

bmuller
4. jún 2017

@mamutka no lenze pan dal dost netypicky priklad stastnej starsej ucitelky - slovina + vytvarna. na vytvarnu sa zrejme ani specialne nepripavuje, nieto pisomky 😀 a o tej slovencine pochybujem, ze pisomky opravi za 20 min. - uz len letmo precitat 20 A4iek ti zaberie viac casu, nieto sustredit sa na opravu. tak mozno videl svokru opravovat nejaku "5 minutovku" s 3 otazkami.
ak ma ucka aprobaciu matika-fyzika, dejepis-zemepis, biola-chemia... tak 20 minutova oprava pisomky je asi sci-fi. takze jeho svokra je asi 1% uciteliek s takto rychlo vybavenym ucenim 🙄
no a o starsich vs. mladsich uciteloch - ako dokaze zaujat mlady, tak aj stary. aj mlade ucky dokazu byt nudne (ako cerstvo ukoncena chemikarka, ktora bola presvedcena, ze nam musi vysvetlit fungovanie vysokej pece) a naopak stari ucitelia zaujimavi. myslis, ze svokra toho pana bola zamlada pri vykovanani ucitelskej profesie ina, nez je teraz? 😉

novana
4. jún 2017

@bluff, všetci vieme, že mala ísť so žiakmi po prechode. Urobila chybu, ale pred žiakmi na ňu nakričať a založiť kvôli tomu diskusiu sa mi zdá úbohé a plytké.

bluff
4. jún 2017

@novana kazdy mozeme reagovat skratovo a urobit chybu. Zalozila prispevok, lebo ju to ocividne trapi, a chcela tu najst podporu. Zakladaju sa tu aj ovela nezmyselnejsie prispevky, takze kritizovat ze je to ubohe a plytke nie je namieste. Urcite uz teraz jasne vidi, ze takto sa chovat nemala...

loginexistuje
4. jún 2017

@novana tak zasa na druhej strane ty ako matka vidis ohrozenie svojho dietata z nezodpovednosti ineho cloveka .. nezakricis .. (odmyslime si to, že to bola ucitelka) dajme tomu ze by to bola babka (svokra, suseda a pod) nezakricis? mozno aj ano ..

mamutka
4. jún 2017

@bmuller silne pochybujem, ze by kedysi bola iná, to je jasné. To čo som písala, ze je mladých schopných malo, to neznamená že mladý = schopný. Ale proste takých tých učiteľov ktorí do toho dajú celé srdce nie je až tak veľa a teda často na školách ostávajú aj damy co mohli byť na dôchodku, ani zaujem o učenie ktovie aký nemajú, ale keď nikto schopnejší neprichádza.... A nepríde predsa schopný osemdesiatnik, len niekto mladší ako niektoré tie dámy... A fakt, ze niektoré, všetky iste nie, ale to na nich vidno, ako tam už len chcú dožiť. Tak mi to zase povedala skolska psychologicka, nešťastná z pár kolegýň 🙂

novana
4. jún 2017

@loginexistuje, netreba dramatizovať. 🙂 Neverím, že ich viedla krížom cez cestu priamo pod náklaďák. 😉 Najmladšia už nie je, určite situáciu pri prechádzaní zvážila, i keď ju to, samozrejme, neospravedlňuje.

issabelll
4. jún 2017

@bluff prepac, ale preco pri vyjadrovani sa o uciteloch pouzivas vseobsahujucu plural? Poznas vsetkych ucitelov a si si ista,ze su to vsetci iba nesikovni hlupaci a lenivci? Ano,su aj zli ucitelia, ktori sa ziakom nevenuju a vyplatu si nezasluzia. Ale v spolocnosti je pre takych zle pozerane na vsetkych..

loginexistuje
4. jún 2017

@novana si myslis ze len nakladak ti moze zrazit dieta? isli cez cestu v hustej premavke a auta zastavovali .. za mna nezodpovedne nech by to bol ktokolvek ... a ak ma na zodpovednosti deti tak ma na ne davat pozor ..

ty vychadzas z premisy ze ju jej povolanie robi neomylnou .. ja neposudzujem podla zamestnania ale podla cinu .. mne ako matke by sa to tiez nepacilo a to nielen z bezpecnostneho hladiska ale aj z vychovneho .. porusila pravidla cestnej premavky porusila tak si mala ona priznat svoj omyl kludne aj pred detmi a byt rada ze vsetky auta ubrzdili ..

ale na mieste zakladatelky otazky to necham tak svoje povedala ospravedlnit by som sa nesla dcere by som vysvetlila ze jej konanie bolo nesprávne a nie je neomylna (p. ucitelka) ale aktualne s tym nebudeme nic robit .. lebo to ani nema zmysel vzhladom na jej vyjadrenie. Ale asi by som rozmyslala aj nad zmenou triedy ci radsej skoly ak sa budu problemy stupnovat..

bluff
4. jún 2017

@issabelll ja som nikde nepisala, ze ucitelia su hlupaci a lenivci. Ani ze sa nevenuju ziakom. Si si ista, ze reagujes na moje prispevky?

bmuller
4. jún 2017

@mamutka to mas pravdu, zanietenie sa v praci ucitela ceni - ale v ktorom povolani by to tak nemalo byt... a zas starsi vek - no pochopitelne, nikto z miesta, ktore je platene aj ked nie kralovsky, ale aspon stabilne, na ktorom je spokojny aspon na 60-70%, a kde nema uplne enormny stres - neuteka, aj ked je starsi, prip. uz po prekroceni hranice dochodku.
lenze to sa tyka iste aj uradnikov, mozno istych druhov lekarov, ale mozno aj predavaciek, atd. ale to uz sme dobre mimo temy 😉

operaphantom
4. jún 2017

@mamutka No takto, napriek tvoju radoby ironickemu stylu ti to skusim vysvetlit, lebo cele sa to tu v mojom pripade zmietlo na to, ze tu opisuje len tych 20 minut na opravovanie. To som myslel ako cas venovany praci doma, kedze mnoho ludi tu stale dokola vypisovalo ako ich to doma zatazuje. Asi som mal napisat, ze sa snazi vacsinu veci urobit este v skole po vyucovani a domov si nosit minimum prace. Je tak proste nastavena. Takze tych 20 minut som myslel ako pracu na doma, co si dokoncuje a nosi ak musi. Samozrejme ja jej presny cas nesledujem, predstav si. A s tym tvojim argumentom o mladych schopnych si tiez velmi vedla. Tak ako moze byt stary schopny, moze byt aj mlady. A tak isto moze byt mlady totalne neschopny a neskuseny. No a to je cele a mozes zacat nieco hladat co ti tam nepasuje 😀

margotka33
4. jún 2017

@operaphantom hned som vedela, ze so svojou svokrou tu nepochodis, lebo uci ,,len,, vytvarnu a tam netreba opravovat pisomky...😀

sardinka336
5. jún 2017

Jééjdanenky...furt o tom kolko maju učitelia volno. Sak nezavidte, mohli ste aj vy to iste robit, kto vam brani? Co ste nešli?
Ja skor ,,zavidim,, lekarom - krasne povolanie, aj financne fajn ohodnotene, mnohý tiez zavre ambulanciu ked potrebuje atd...mnohí ambuluju viac menej doobeda, jeden den do večera maju...Jasne, je tam velka zodpovednost a naročne študia atd...
Alebo hen tetuška na miestnom urade v našom meste. Išla som tam pre čosi a tetuška presne o 7:30 s kavičkou v ruke otvorila okienko na kukani ....pohoda, klideček o 15:00 jej padla...tak to ,,zavidim,,. Ziadne protivne decká a premotivované matky (ktore by tu pracu ale v zivote nerobili) čest vynimkám samozrejme. Ziadne neustale vzdelavanie,kontinualne, pripravy atd...vie že maximálne ,,uderom dochodku,, pojde het..No neni jej sveta zit??? Ked uz mám zavidiet tak takymto zamestnaniam...aspon za mna..

mamutka
5. jún 2017

@operaphantom co by som hladala, tu som sa uz vyssie s niekym inym bavila o schopnych a ze neplati ze "mlady=schopny" mam kamaratky ucitelky a opravam pisomiek a pripravam venuju hodne casu, predstav si, ze dokonca bezne kupuju pre deti pomocky na kreativnu tvorbu zo svojho, ked je niekde akcia. Skola na to nema a vedia, ze ziaci si to vacsinou neprinesu. Aj na tom sa da najst vselico, co ti tam nepasuje, ked moc chces

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz