Nie som spokojná s triednou učiteľkou mojej dcéry

krejzinka11
2. jún 2017

Ahojte, mam tazke srdce na triednu mojej dcery. Dnes som sa s nou skaredo pohadala. Dcera je piatacka, pani ucitelka je triedna aj piatakom a aj deviatakom, co uz je prva vec na povazenie. Ako moze mat pod sebou dve triedy? potom sa ani jednej dostatocne nevenuje. Stale im odpadavaju hodiny s nou, lebo nie je tam, bud je chora, alebo neviem kde je. ale stava sa to velmi casto, niekolkokrat do mesiaca mi dcera oznami, ze ucitelka nebola v skole. Ale k veci, dnes prisla dcera zo skolskeho vyletu, vystupili z autobusu a skupinka, na cele s pani ucitelkou isla cez cestu, nie vsak po priechode pre chodcov, ktory bol par metrov dalej, Bola to dost husta krizovatka, a auta kvoli nim museli zastavovat. Zakricala som na dceru, ze preco ide tadial. Ucitelka zacala rozhadzovat rukami, ze aky mam problem, tak som jej zvysenym hlasom povedala, ze aky to dava ziakom priklad, ked ide s nimi takto cez cestu. a ona namna, ze sak isla s nimi, nic sa nestalo. nakricala som na nu, ze sa budem stazovat, chytila dieta a isla prec. a ona zamnou, ze kludne, a dajte ju aj preradit do inej triedy, budem len rada.
Ano, reagovala som kusok prehnane, lebo uz ma stvu ucitelkyne vymysli, dcera sa na nu vela stazuje doma.

Zvazujem sa jej ospravedlnit, ale len preto, ze som kricala, za tym co som povedala si stojim. Mam sa na nu stazovat? (inak riaditel je jej partner, cize myslim ze zle z tej mojej staznosti aj tak nebude mat) Tiez sa bojim, ze si zasadne na moje dieta, dcera je taka labilnejsie, ofucala sa za to namna, a zamkla sa v izbe, a nechcem aby kvoli tomuto mala problem s chodenim do skoly :(

lienkaviva
2. jún 2017

Ja by som sa najprv porozprávala s dcérou, vysvetlila by si jej že si takto zareagovať nemala ale aby pochopila že prečo to bolo, že zajdes za učiteľkou a ospravedlnis sa ze si kričala. A učiteľke asi to isté. Je to ťažké ale viem ta pochopiť. Ja som tiež za učiteľkou bola a myslím že sa nič nevyriešilo lebo mu to stále pripomínala ako plače mame doma.

zuzana76
2. jún 2017

co takto podakovat, ze sa ti cely den na vylete o dceru starala, nic sa im nestalo, nikto tu danu ucitelku nepozna, takze neviem ci potrebujes, aby sme si s tebou na nu ponadavali, alebo co vlastne, to, ze neisli cez prechod je dopravny priestupok, ale ak mala napr cervenu stopku v rukach, ktorou zastavila auta, tak ok, bol prechod nedaleko? isli ako husata po ceste a ucitelka na ne nepozerala? pokial sa detom venovala nevidim na tom nic zle

to, ze je triedna dvom triedam je narocne, ale mozno je to mala skola a je tam len par ucitelov, nespecifikovala si, kazdopadne to nie je ucitelkyna chyba, ale jej nadriadeného, okrem toho nevieme ake velke su tie triedy, ak maju po 10 ziakov kazda, tak podla mna ok, moze viest aj dve triedy

to, ze ucitelka chyba, kazdy ma narok ist k lekarovi, aj byt chory a chorobu vylezat, napisala si - stale im odpadavaju hodiny, maju prebrate ucivo? ci by bolo lepsie, keby chodila do skoly a deti nakazila?

vlastne neasla som ziadne zavazne porusenie v tom co si pisala

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sardinka336
2. jún 2017

@krejzinka11 ježiškove husličky!!!! Je jún!!! čo chceš teraz rozduchavat ohne? Par týždnov pred koncom šk. roka....ako sorry. Ok, uznavam ten prechod pre chodcov bol lepší napad ale ty si aky priklad dala tým ziakom? Ze matka pride a navrieska na učitelku pred ziakmi? Učitelku si zhodila aj ked pochybyla .....to je to iste ako keby teba niekto zhodil pred zakaznikom v praci. Ak su medzi vami škriepky a napätie tak jej zaklop pekne na kabinet, pridi v mieri, v pokoji, ked vychladneš na konštruktívnu debatu...a skus byt objektivna. Ze čo su učitelkine vymysly a čo vymysly tvojej dcery.

sardinka336
2. jún 2017

@zltyslonik sak čo im zavidiš? Chod to robit....mudrovat vie kazda kancelarska krysa. Ale chod na celodenny vylet s 25 ziakmi a zodpovedaj za nich cely den, jednou nohou si v base ak sa niekomu niečo stane. Tak tu netrep o praci o ktorej nemas ani páru. Dnes si kazdý rodič myslí ako to vie lepšie...lebo má gugl kde si načítal vychovne postupy atd. ale ešte som nezažila rodiča ktory by mi povedal ze on by sa s učitelom vymenil....kazdy povie ,,ja by som to nemohla robit,,.

deti95060810
2. jún 2017

Ja nevidím dôvod sa jej ospravedlniť. Nepoužiť s deťmi ktoré má zverené resp. za nich zodpovedá prechod - to je na pováženie.
Viac by ma hnevalo čo povedala aby si dala preložiť dieťa do inej triedy. tak to by som išla za ňou a spýtala sa čo ma voči dcére. To sa ako správa ku nej? to je triedna? možno by som zvažovala dieťa zobrať a preradiť do inej školy.
To je tak malá škola že musí byť jedna uč. triedna až 2 triedam? Ono je všeobecne známe že väčšie školy a najmä školy v meste majú vyššiu úroveň.... Pohovorila by som o tom s manž. ako ďálej....S riaditeľom to asi veĺký zmysel nebude mať že?
Inak keby som bola tak nespokojná, tak tlačím dieťa na 8 ročné gymn. - tam je vyššia úroveň.

zuzana76
2. jún 2017

@zltyslonik zakonnik prace to uklada za povinnost pokial sa neda inak, chcem vidiet lekara, ktory ordinuje po 15.00 hodine, nevies ake zdravotne problemy ma, moze mat aj niekolko chronickych ochoreni, cize je dispenzarozovana napr aj v 3-4 ambulanciách, ako by to mala riesit?

deti95060810
2. jún 2017

@sardinka336 si učiteľka? robíš v školstve? Moja dcéra 5- tačka bola minulý týždeň 7 dní v Taliansku. Bolo 11 detí zo školy a 3 pedagógovia. Keď vystupovali z rýchlika v pondelok ráno o 5 hod. tak som sa aj poďakovala jej triednemu. a jeho odpoveď? to je moja práca. A o 2 dni išiel s celou triedou - 25 detí na výlet do Bojníc....Ale na ňom vidieť že aj deti majú pred ním rešpekt. čo povie to aj spravia....
Ak ťa tá práca nebaví prečo ju nezmeníš? Myslíš že stáť v Tescu za pokladňou je lepšie? Chodiť do práce ktorá má nebaví je o nervy....

sardinka336
2. jún 2017

@deti95060810 ano, robim v školstve, momentalne na RD takze mne nemusis nič objasnovat. Poznám deti aj rodičov veeelmi dobre. Aj ty by si zakaznikovi alebo neviem čo robíš odpovedala, je to tvoja praca? Ano, je to naša praca, vybrali sme si ju dobrovolne bez pištole u hlavy. To ze niekto povie aj to ,,Bé,, ako su dnes učitelia brany pomaly ako podradny druh tak to nema nič spoločne s tým ze ma praca nebavi. Bavi ma praca, ale nebavia ma premudrele matky, ktore v beznom zivote nariekaju ako nezvladaju doma svoje dve deti a idu davat rozumy ako ja mam zvladat 36 deti - bezný počet u nas v ŠKD. To je akoby som išla hovorit chirurgovi ako ma operovat, pritom o tom nemam ani šajnu. Tým netvrdím, ze rodičia a učitelia nemaju spolu komunikovat a hladat riešenia. Ved je v zaujme nás všetkých aby sme sa v škole citii dobre a napredovali, deti sa rozvíjali. Ale riešenia niektorých rodičov su ,,ad absurdum,, a zial myslia si ze su tie spravne.

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marlenka222
2. jún 2017

Vies co najlepsie bude ked sa postazuhes riaditelovi zemegule s takymito hlupostami a 30. Juna ideal datum. Zena sa uvedom! Ktora ucitelka je na tvoje dieta dobra? Ziadna vsak. Jasneeee ucittelky su zle! Najhorsie co moze byt lebo detickam takychto mamiciek nevyhovuju, preco? No lebo su ucitelky. Podme si otvarat usta a tvarit sa ze sme bezchybne. Makas ty aj s 300 ludmi denne? Papuluju ti? Su arogantni na teba? Po vyuc.sa chodia ich matinky na teba stazovat ze si si zasadla na ich dcerusku?
Nie? Tak premyslaj aj o inom ako o tom ze niekto iba tvojej dcere skodi. Zbozbujem matky kt.na rodickach do tvare nununu a potom toto

adsumus
2. jún 2017

@sardinka336 v dnešných časoch tak sa mi zdá, navesluje rodič, ktorému sa nepozdávaju známky dieťaťa do riaditelne, oznámi, že jeho dieťaťu ubližuju učitelia a že podáva sťažnosť na ministerstvo, riaditel pustí bobky, urobí hlboký uklon a dieťa má známky na želanie rodiča. druhá cesta je podstrčiť riaditelovi takých 1000 eur ako sponzoring a s rovnakým vysledkom, teorteticky uvažujem na základe uplne vymyslených skutočností. 😉

marlenka222
2. jún 2017

@zltyslonik
@zltyslonik na ktorej skole maju 30hodinovy uvazok? Ihned koncim rodicak a idem tam ucit. Ty co tu trepes o com nemas ani sajnu? A ked uz sme do toho,zeby popri uceni bola aj nejaka agenda,nejake zhodnotovanie ziakov,pisanie sprav a dalsie pisomnosti, sutaze,olympiady a podobne to sa ti ani nesniva vsak? Mamicka k pohladaniu! Ze niekto 1 den konci o 12.30 neznamena ze ma prac.cas od 8.00do 12.30. To moze napisat iba hlupana ktora v zivote nerozpravala s ucitelom alebo je jej jedno co sa okolo nej deje

adsumus
2. jún 2017

@krejzinka11 tvoj drobec, ked sa chceš sťažovať, vylučne len nato, že nešli po prechode, alebo tvoje dietko neprospieva, známočky sa ti nepáčia? či sa chceš sťažovať, že ucitelka vymeškáva?

marlenka222
2. jún 2017

20 hodinovy

jajka257
2. jún 2017

@zltyslonik ja uz zvycajne nereagujem na temy ucitel, ale kto ti povedal, ze vsetci ucitelia maju pedagogicku fakultu? Ja som ucitelka a teda pedagogicku naozaj nemam🙂mam dve ine fakulty a garantujem ti ze to vobec nebol oddych😝

sardinka336
2. jún 2017

@zltyslonik no ty mas čo hovoriť, uz ti z toho open ,,spejsu,, kvapka na karbid...kavička pri PC a na jedno okne ,,solitér,,....popri robote nie?
No asi tak nejak vieš ty niečo o tejto praci. Aj ja mam v rodine lekarov takze zaručene viem ako to chodi ze?
A o 14:00 z roboty? Vychovávatel robí časovo pomaly ako uradnik...ranna, potom pohotovost, potom vlastna ŠKD a potom dlha...kludne o 17:00 zatvaram kram. Ked chybaju pedagogovia tak suplujeme kde nas potrebuju.....Ale ved to vieš nie? Sak to mas v rodine..

moonlight1210
2. jún 2017

@zltyslonik neviem, aku ucitelku si ty stretla, ale zas neprehanaj.

obcas sa najde taka vynimka medzi nimi. tiez som poznala jednu, co si urobila volno uprostred vyucovania, lebo zrazu zistila, ze dnes sa jej uz nechce ucit a ma naladu si ist do mesta pozriet butiky. alebo inokedy chodila kludne do skoly az okolo desiatej, lebo sa potrebovala vyspat a rano este zbehnut do posilky a vyvencit psa. takze potom za nu narychlo zaskakovali kolegyne. ibaze jej manzel bol v predstaveni mesta a podielal sa na schvalovani dotacii pre miestne skoly (kolko ktorej pridelia). tak jej nikto radsej nic nevytkol. kludne takto z mesiaca vymeskala polovicu hodin.
nakoniec dala nastastie sama vypoved, lebo ze ju ta praca nebavi a odcerpava jej vela casu (asi mala na mysli kontrolu písomiek a pripravy).

ale zas ucitelky, co maju moje deti su v pohode. naucia ich, co treba. decka ich maju radi. ked sa s nimi bavim na rodicku, su normalne. mnohe sa podielaju na rozvoji mimoskolskych kruzkov.
je mi jedno, ci to maju alebo nemaju preplatene naviac. nerobia tu robotu tak, aby si to odbuchali, napisali hodiny a dostali priplatok. tie deti na tych kruzkoch skutocne k niecomu inspiruju. su za tym vysledky, ci uz v podobe diplomov a cien zo sutazi, alebo vystavenych výtvorov po skole.

takze nehadzala by som ucitelky do jedneho vreca.

a co sa tyka dovolenky - stavim sa, ze kazdy z nas, keby mal v praci vyhliadku na moznost urobit si taketo dlhe volno - tak to vyuzijeme kompletne vsetci. okrem workoholikov.
ja osobne by som to urobila bez vahania.

zuzana76
2. jún 2017

@zltyslonik pisem vseobecne, nie o konkrétnej ucitelke, ako by mala riesit navstevy lekara mimo prac. casu, je ine, ak sa to tyka ludi, ktori napr pracuju na zmeny, ak ide do práce poobede má cas navstivit lekara aj doobeda, ucitel aspon vacsina pracuje, ked su aj deti v skole, teda od 7.30 do 14.00 minimalne, niekedy aj dlhsie, ja mam napr len gynekologa, ktory ordinuje popoludni a zubara riesim cez dovolenku

sardinka336
2. jún 2017

pedagogicka škola vychovala mnoho uspešných ludi ako je napr. moj spoluziak herec Jurko Loj, maratonsky bezec Jožko Rajchl, známy bábkoherec Martin Žák ...väčšina ziakov pokracovala na vysoke školy a našli uplatnenie. Za našej ery na PASA bola iná drezura, o oddychu nemohlo byt ani reči. ,,Naše,, učitelky do MŠ boli pripravené a naozaj vycepované do praxe. Kto tam chodil si pamätá učitelky ako Chynoranskú, Sedliakovú, Kučerovú ...tie ,,zadarmo,, nikomu nič nedali a určite nie ,,vydýchnuť,,.

0silvia0
2. jún 2017

@krejzinka11 ľutujem tvoju dcéru, ktorá sa musela zúčastniť takejto hysterickej scény pred svojimi spolužiakmi a teraz má z toho zmätok v hlave, cíti sa za teba trápne. Mohli ste si to v pokoji s učiteľkou vydiskutovať a nie ziapať a gestikulovať priamo pri ceste jak šialené... Ja by som sa na tvojom mieste prvá išla hanbiť za seba do kúta a potom riešila učiteľku.

jajka257
2. jún 2017

@zltyslonik a este mi vysvetli tie 3 mesiace prazdnin. Ja mam len 45 dni dovolenky aj na vyplatnej paske aj v zmluve. Je nieco, o com neviem? Pouc ma. V juli budem v skole este 2 tyzdne, mame skolenie, v auguste tam budem uz od 25. Chystame triedy. A teda doma budem cisteho casu asi 6 tyzdnov. Domov chodim o 15.30 a dnes som si doniesla koncorocky, prva varka, opravovat budem cez vikend.

jajka257
2. jún 2017

@sardinka336
@zuzana76 nerieste, ucitelia su podla ludi odpadom. Hlavne, aby sme nic nechceli 😀ja sa vzdy bavim, ked niekto povie, ze to ta v skole naucili? Moja reakcia byva, nie, to ich doma takto vychovavate😀

moonlight1210
2. jún 2017

@krejzinka11 v pohode, ze ta to nastvalo. to by nastvalo aj mna. ucim decka davat si pozor este aj ked chodia po parkovisku, ze to nie je pesia zona, ale je to primarne pre auta.

len neviem, ci by som po nej tak kricala. fakt je, ze nevieme, kolko toho si uz na mala na srdci na nu a ci to nebola posledna kvapka.
niekedy vybuchneme z nasho pohladu opravnene, ale pre ostatných nezmyselne.

nabudúce ale prosim - pamataj na autoritu.
urobila chybu, ale ak decka pochopia, ze ucitelka je podla rodicov blba, nabudúce mozu niektore neposluchnut v inych horsich veciach, tvoja dcera medzi nimi. lebo ucitelka je blba, netreba si ju vsimat, riadme sa svojim (zialbohu stale iba -násťročným) rozumom (a vieme ako je to s pubertakmi. chvilku premyslaju prekvapivo rozumne, az dospelo, o sekundu neskor su schopni urobit riadnu kravinu).
takze toto diskutovat najlepsie trochu mimo deti.

o staznosti, ci ospravedlneni porozmyslaj.
ja by som sa asi ospravedlnila, ale len za to, ze som tak vybuchla. k tomu prechadzaniu cez cestu by som trvala na tom, ze to bolo nezodpovedne a hoci sa nic nestalo, to nie je riesenie. nikto nepotrebuje, aby mal dieta, ci skolu na titulke nového casu ako senzaciu, ze ucitelka voviedla deti pod kolesa aut kusok od prechodu a stala sa tragedia.

s dcérou sa porozpravaj, ked sa upokoji.
ona sa asi skor hanbila za to, ze jej mama sa tam na verejnosti hada s ucitelkou a pred jej spoluziakmi. a mozno sa boji, ze jej to ucitelka da v skole vyzrat.
plus sa asi zlakla, ze ju fakt preradia. nebude uz v triede s kamaratkami a mozno taku vec dokonca poklada za zlyhanie a hanbu, ze ju musia dat do inej triedy. no a do toho to ponizenie, ked ucitelka o nej verejne pred spoluziakmi vykrikovala, ze ju v triede nechce (to akoby ju oznacila za neschopnu a zlu ziacku. co bolo inak tiez od nej hodne neprofesionalne a sproste. ako ucitelka si toto nesmie dovolit.).

moonlight1210
2. jún 2017

@jajka257 ved toto, ucitelka je odpad. ale keby si mali dieta ucit sami doma, tak by zistili, ze jedna vec je nieco vediet a druha vediet to podat tak, aby to ten druhy aj pochopil.

a ze nie vzdy moj typ vysvetlenia je ten, co vyhovuje dietatu. a ze ucitel (ak je dobry) si hlada sto sposobov, ako to vysvetlit aj inak, aby to aspon dve tretiny triedy pochopili hned na prvej hodine.
alebo ako to podat kreativne tak, aby si to co najviac ziakov zapamatalo hned na prvej hodine.

zazila som ucitelky, co mali len jeden sposob a dalsi iny nevedeli vymysliet, dost ziakov pri nich stradalo a nosilo zle znamky, pritom neboli blbi.

fakt nie je take lahke ucit, ako zda. to si len dost rodicov mysli, ake je to lahke. odrapkat si svoje a potom hadzat zle znamky a zvalovat vinu na ziakov, ze su neschopni.
zle znamky u vacsiny triedy su skor vizitka neschopnosti ucitela.

jajka257
2. jún 2017

@moonlight1210 v tomto mas velku pravdu. Inac, co ludia, ktori neucia, nepochopia, je pocit, ked vojdes do triedy, pozeraju na teba a najskor nechapu. Potom trosku tusia a nakoniec, nestihas davat priklady, lebo ovladaju a najradsej by boli pri tabuli vsetci naraz😀a ty im musis povedat, ze si len clovek a nezvladnes pri tabuli 7 deti naraz.....

dai
2. jún 2017

tak neviem zeny/ matky... toto je teda diskusia na pohladanie☹

- uprimne - keby vidim ze toto ucitel spravi urcite mu poviem svoj nazor - nechapem ako to niekto mozte ospravedlnovat - tie decka su male, aspon ja ich vychovavam chodit len po prechodoch, cakam s nimi na zelenu aj 2 minuty napriek tomu ze vsetci prechadzaju lebo nic neide - chcem aby sa naucili poriadne pravidla.... pri ucitelovi ktoreho teda ja vnimam ako dost vyznamneho cloveka v zivote mojich deti kedze s nim travi viac casu cez den ako ja pomaly to vnimat obzvlast ako zlyhanie - pretoze od neho ocakavam ze pojde aj prikladom spravania, tak ako ja - kancelarska krysa tiez musim byt prikladom spravania pre mojich podriadenych ( a to su uz teda dospele a vacsinou aj vychovane jedince...)

- takyto konflikt pred detmi - chudatko dcerka... mna ucitelky vytacaju ale nikdy by som s nimi neriesila konflikt pred mojimi detmi - v sukromi, medzi styrmi ocami, nie zatahovat do toho deti ktore to vnimaju obzvlast citlivo ...

- ak sa na ucitelku stazuje dcerka a su to objektivne staznosti tak to opat treba riesit rozhovorom medzi 4mi ocami - nepomoze - idem dalej... ale nie cez dieta pripadne v pritomnosti dietata☹

- ucitelky - zase tiez klud, pracu ste si vybrali a mate stastie ze si ju aj mozte dovolit robit... osobne by som tu moc nevypisovala ze mam LEN 45 dni dovolenku - to obycajny clovek - mnohokrat s hmotnou ci fyzickou zodpovednostou moze len snivat - cize v tejto otazke maju jednoducho ucitelky navrch ( detto argumentacia pripravy a podobne - treba si uvedomit ze iny musia v tej praci byt tych najmenej 8 hodin a priprava prebieha az po nociach doma:-/ k lekarom ja chodim napr. az po 5tej - najmenej 1 den do tyzdna vacsina z nich ma terminy aj zavcas rana alebo neskoro vecer - zo zakona je samozrejme na toto pravo, pisem to len preto ze sa to da zariadit aj inak ...) - takze zase tiez sa treba pozerat objektivne na zamestnania...

- za mna - ucitelka ani matka sa v tomto pripade nezachovali optimalne ani dospelo - najvacsou obetou celej tejto hysterickej historky je dievcatko... Byt matkou urcite vyhladam rozhovor medzi 4mi ocami a vysvetlim si situaciu + si necham zodpovedat svoje otazky - ak ma odpovede neuspokoja tak sa mozem stazovat, pripdane rozmyslat ci je to vhodna skola pre moje dieta...

carolenka
2. jún 2017

@zltyslonik pises "z cesty". je pravda, ze studium na pf patri nie k najtazsiemu, ale dnes si uz u nas akukolvek vysoku skolu moze urobit kazdy, kto ma dve dierky v nose. prazdniny nezavid, su zasluzene a neviem, kde si vzala 3 mesiace. tie sice ucitelia maju, ale nie na slovensku. niektori ucitelia su na pracovisku len od pol osmej do druhej - tretej, ale ak sa chce ucitel na kazdu vyuc. hodinu dokladne pripravit, ver, ze nad pripravami stravi aj po veceroch naozaj vela casu. tebe musela nejaka ucitelka odlakat sexualneho partnera , inac si😀 tvoju averziu voci ucitelkam vysvetlit neviem.

alami
2. jún 2017

@zltyslonik a lekár na ňu rád počká do poobedňajších hodín? aby si to ona mohla vybaviť mimo vyučovania?