Nízka váha a výška u 9 ročného chlapca

babulka82
19. nov 2017

Maminy neviete ako dosiahnut aby dietatko trochu pribralo.Mam chlapca ma 9 rokov 126 cm a 23 kg.Zdravotne je v poriadku ,my sme s muzom nizky aj cela rodina max .tak do 175 cm.On sa aj naje ale nejak nie a nie pribrat.Je aj dost nizky kazdy to komentuje ale pediatricka vraj je v poriadku a mame aj gastro za sebou a vraj je v poriadkj neriesit.Samozrejme dost vybeha lebo skače stale aj športuje.Ja som bola v destve taka ista ak nie horsia co sa tyka tej postavicky no mam pocit ze som jedla este menej ako on.Som z toho neštastna uz.

bibistec
22. nov 2017

@ema234 nemusi ved rastova krivka je od do treba presne podla vysky rodicov urobit. Este je moznost ze rodicia maju malo rastoveho hormonu a kedysi im to nikto nediagnostikoval. Ale posledna moznost je ze moze mat ozaj vela hormonu ale skor tam zvyknu byt ibe priciny, nadory a take ale je to velmi zriedkave.

babulka82
autor
17. dec 2017

Baby a ako vyzerá také vyšetrenie na endokrinologii?

zabinka
22. jan 2018

@babulka82 ja som dlho riešila podobný problém s mladším synom. Presné miery v tomto veku si už nepamätám, ale vždy bol na úplne spodnej hranici tej rastovej krivky, bol chudučký (presne ako Ty hovoríš, že ako z koncentráku), ešte v 5. triede vyzeral ako prváčik, druháčik. Bola som na nervy, boli sme na gastro, všetko v poriadku. Naša doktorka mi tiež stále vravela, že najdôležitejšie je, aby rástol, aj keď pomaly, ale plynule. No a v 13 rokoch sa za letné prázdniny vytiahol o 10 cm. Dobehol svojich spolužiakov, nie je síce stále vysoký, ale konečne vyzerá na svoj vek. Chudý je síce stále, ale to neriešim, snažím sa dávať mu vyváženú stravu, aby mu nič nechýbalo a kým je zdravý, tak neriešim. Tiež mi každý hovoril, že čo stresujem, že on narastie, ale kde brali tú istotu?. Ja som ju teda nemala. Až teraz som sa trochu upokojila, asi nikdy nebude vysoký, to mi nevadí, ale keď je chlapec veľmi malý, nie je to dobre. Toho som sa bála najviac. A verím, že s rastom ešte neskončil, o pár týždňov bude mať 14 rokov a stále pomaličky rastie. Samozrejme, nedá sa to zovšeobecniť, ale nedalo mi nepodeliť sa s našou skúsenosťou. Na endokrinológiu sme dostali tiež odporučenie, ale kým sme sa objednali, tak začal rásť, tak sme nakoniec ani nešli.

poisonblu
22. jan 2018

no ja mam opacny problem, syn mal v novembri 5 rokov, teraz ma 124 cm, a do skoly pojde az v septembri 2019, tak to bude vyrasteny prvak..

stvura
22. jan 2018

@poisonblu moj 5,5r mi nosi velkost 128....a moj starsi 134, tak si to vies predstavit ake je to smiesne...mensi ho o chvilku smahom ruky zlozi ;)