Nízka váha v 3. trimestri

mishaella
5. aug 2015

Ahojte, chcem sa opytat ci som jediná alebo je nas viac ktoré do 7 mesiaca pribrali dokopy max 5 kil. 🙂
Presnejšie na začiatku som vážila 47 a teraz 52 a aj to mi vaha kolíše, raz mam 52,5 iny den 51,3 a podobne.

Lekárka mi stále pripomína aby som pribrala ale ja uz neviem ako. Pretoze teraz mi už ani nechuti tolno jest ako prve mesiace kedy som jedla skoro nonstop, aj kvôli nevoľnosti aby som ju potlačila. Teraz zvladnem trošku a už mi to pomaly vybieha dnes ust, žalúdok mam už by vysoko, hlavne večer keď sa najem je mi potom na vracanie. Takže v podstate od 5 mesiaca mam vahu rovnakú.
A zároveň menej energie a sily ale to asi súvisí aj s mojím nizkym tlakom.
Co vam pomáha trochu pribrat? Ale zdravo, výživne.

zuzikaaa
5. aug 2015

@mishaella. Ja som za cele tehotenstvo pribrala 6 kil a maly sa narodil s vahou 3700g.ja som priberala vzdy do kila a raz som tiez kilo schudla :D potom zas priprabrala.aspon som nemusela chudnut,lebo po porode som vazila menej ako pred otehotnenim 🙂 maly si zobral,co potreboval 🙂 a tlak som tiez mala nizky,ale ten mam stale.ja si myslim,ze ak male rastie,tak je to v pohode.

sadika
5. aug 2015

Ak je babo podla tabulky +- v prislusnom tyzdni, tak to doktori neriesia. Dolezita je vaha a rozmery baba a nie tvoja hmotnost.

peneloppe
5. aug 2015

@mishaella
Nestresuj sa tym, mam kamaratku aj v rodine mame co tiez tak malo pribrali a deti sa narodili v poriadku. Ked sa neda pribrat tak sa neda.

kefrinky
5. aug 2015

@mishaella
Ja mam taky isty problem alebo to mozeme povazovat za vyhodu 😝 , zatial som pribrala asi 5 kg, (povodne som mala cca 51 kg, potom som schudla na 49 kg teraz ledva 56 kg) doktor povedal, ze prenho je prvorada hmotnost dietata a ta je ok, ze jeho nezaujima kolko som pribrala ja 😉, a ze nemusim aspon potom chudnut... 😀

Jem normalne ziadne obmedzovania, len proste asi babo vsetko spotrebuje, takze ja z toho nejako nestresujem,....ak ma tvoje babo hmotnost aku ma mat, vsetko je ok tak ako aj Sadika pise.....aspon v tomto teple sa nemusim lopotit s dalsimi kilami.....

barboritta
5. aug 2015

@mishaella ja som v 35 tt a doteraz mám na sebe len 5 kg. Všetko je vraj ok,jem čo mi chutí a nezjem teda malo,dr nehovorí nič že by sa mu to nepozdavalo.

kaculda2
5. aug 2015

Ja som pri prvej dcerke pribrala 20kg, teraz som s druhym miminkom tehotna uz pomaly zacinam 7mesiac a pribrala som necele 2kg a to len za posledne 2tyzdne, lebo musim lezat cely den kvoli skrateniu krcka. Inak sa citim fajn a jem vsetko co ma napadne 🙂 Tiez mi dr nadavala ze musim pribrat ale pri dcerke som sa nezastavila, tak som len chudla.

cuceravalucy
5. aug 2015

Aj ja som pribrala len po 5 kil pri detoch... Hlavne ze babatko ma "rozmery" ake ma mat 😀

stella33
5. aug 2015

@mishaella vaha nehovori o vsetkom. Pri prvom tehu som tiez malo priberala ale jedla som. Som vysoka, takze sa to na mne stratilo tak, ze v 6. mesiaci na mne poriadne ani nebolo vidno, ze som tehotna. Bola som v nemocnici kvoli otvorenemu krcku a tam sa robili pravidelne sona, takze odhad na babatko som videla a bolo v pohode 🙂 Sestricka na mna zazerala ci nieco vobec jem, pytala sa spobyvajucich 🙂 ... a ja som pritom zozrala denne 300 g jogurtu, ovocie, kadejake maskrtky.... samozrejme+ nemocnicna strava. Kamoska na izbe frflalana nemocnicnu stravu, nechcela ju, nosili jej z domu vyprazane kurcata a bola ako balon. Nakoniec porodila predcasne, babo malo ledva 1800g, moja sa narodila normalne a mala 3270g 😉 Pribrala som prave az v 3. trimestri, dokopy 14 kil. Teraz pri druhom som tiez pribrala az posledne 2 mesiace, tiez 14 kil, ale bola som obrovska, ledva som sa vedela obut 🙂 Maly mal vyse 4 kila. Co tym celym chcem povedat? Ze pribrate kila o nicom nehovoria. Ale jest samozrejme musis. Skus jest lahke jedla- dusene maso (nemastne, hydina
cista hovadzina-kvoli zelezu) na pare, zeleninka na pare, varene vajicko, tvrdy syr, tvaroh- potrebujes bielkoviny. Skus namiesto chleba hrianky, alebo rozne celozrne krekry. Nepi kavu, sladke vody... Cistu vodu, harmancekovy caj obcas- na travenie. Ziadne slane, sladke maskrty. Taku cistu formu. Urcite nejedz na vecer! Je to neskoro. Zacni skoro rano a rozdel si to do VIACERYCH MALYCH DAVOK. zaludok mas stlaceny, takze tam vela nevojde 😉 Dopoludnia bielkoviny, zelenina... Po poludni uz lahsie veci, ovocie (vzdy len jeden druh. Nemiesaj si salat. Radsej 2 jablka, neskor ak budes mat chut 2 banany....) Proti tehotenskej nevolnosti vyskusaj dumbierove lizatka, cukriky, maju ich v lekarni 😉 po jedle sa skus prejst na cerstvom vzduchu. Mimochodom, daj si zmerat zelezo, ak si unavena. Ja som ku koncu mala nizsie, po doplneni liekov sa to upravilo 😉 ak by si ho brala, VZDY s jedlom!!! Najlepsie na obed, inak budes hned grcat 😖 🙂 drz sa a nech ti chuti tak, ze po porode budes chciet poradit ako zhodit 🙂 😎

nanka3
5. aug 2015

@mishaella ja som pribrala za cele tehu 6kg, takze v pohode, mala sa narodila s hmotnostou 3380g, takze nestresuj, kamoska pribrala len 4kg a dieta zdrave, 3000g

mishaella
autor
5. aug 2015

@nanka3 no len nieco vazi aj placenta, plodova voda a pod. Takže ked pribrala len 4 kila a dieta vazilo 3 tak sa mi zda to jedno kilo navyše nejako malo nie?

seahorse27
5. aug 2015

@nanka3 Toto sa aj mne zda malo, predsa len ked sa zrata vaha placenty, zvacsenej maternice, plodovej vody, zvacsenych prsnikov 3-kilove dieta...nejako to nesedi. Mozno 4 kg jej ostali po porode...to ja mne. Pôrodom som stratila 5 kg (takmer 3-kilove dieta + tie ostatne veci). Dokopy som pribrala 9kg.

helenanovakova
5. aug 2015

pokiaľ priberá plod, tak by som sa nestresovala. môžeš byť rada, že nekysneš. ja som počas tehotenstva pribrala 19 kg. príbuzná, veľmi štíhla, útla žena pri prvom dieťaťku síce neviem koľko pribrala, ale po pôrode vážila 43 kg. a malé bolo akurát.

nanka3
5. aug 2015

@mishaella ono, mnohe zeny zo zaciatku schudnu..... nie kazda, samozrejme, ale napriklad ja som mala pred tehu 56/57kg, za prve dva mesiace som schudla na 53kg, a v den porodu 62kg....

jaruska8
5. aug 2015

@seahorse27
@mishaella Bábo bralo z jej zásob.😊

luta13
11. aug 2015

@mishaella vahu neries...ak sa citis fajn a babo je o.k., nie je co riesit...a to, co povie Dr., by som brala dvoma usami...ja som pri prvom tehu pribrala 18,5kg...teraz mam zatial navyse 13kg...a 2 mesiace este pred sebou...🙂

amikka
11. aug 2015

@mishaella Ahoj, ja som počas 2.tehotenstva pribrala len 4 kg. Malý sa narodil 2950g. Od začiatku mi nebývalo zle, jedla som normálne, dokonca aj sladkosti a nepriberala som. .V prvom tehotenstve som pribrala 8kg. Takže je to individuálne a normálne. 🙂

katche
11. aug 2015

Hej, maju pravdu, pokial ma babo podla merani dobru hmotnost, neries.je ine nemoct pribrat, lebo to nejde, lebo ti byva zle, alebo skratka babo vsetko spotrebuje, ako nepriberat cielene...ja mam 30 navyse teraz tesne pred porodom a to som do 20tt ledva 4 kila nabrala...a to jem normalne...maminej kolegyne nevesta mala tri tyzdne pred porodom ledva dvojkilove babatko, podvyzivene, lebo ona cele tehotenstvo odmietala jest...toto je uz chory extrem...je to individualne

elizabethia
11. aug 2015

ja som pri prvom synovi pribrala 16 kg, teraz cakam kazdu chvilu odchod do porodnice a na vahe mi svieti +800 g, Pred mesiacom som mala +3 kg, ale kedze uz mesiac ma trapia prechodne hnacky, este som schudla. Babatko je v poriadku, takze vahu neriesim. A ani moj lekar to neriesi.

vedorka
11. aug 2015

ja som do konca 7 mesiaca malicko priberala, prislo to az posledne dva mesiace. 🙂 aj to nie moc. ide skor o rozmery babatka a ci mas vsetky ziviny v krvi ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre