Obedy v škole od septembra 2021

22. jún 2021

Ahojte ako to bude od septembra s obedom pre deti je pravdou že si rodič bude môcť vybrať buď zvýšený daňový bonus ale obed zadarmo?

gabika53
5. sep 2021

Dievčatá posielam prehľadnú tabuľku, kto má nárok na obedy zadarmo, pozor na 15-ročné deti v poslednom ročníku, aj keď máte bonus, aj tak majú nárok🙂( lebo nie je zvýšený)

karajazviny
24. sep 2021

@krajinka a čo prosím treba pre vybavenie tej dotácie... Baby mi povedali, že to automaticky, v jedálni mi povedali, že nemajú o ničom info...

krajinka
24. sep 2021

@karajazviny musis v skole podpisat cestne vyhlasenie o nepoberani bonusu...napr. u nas je termin do utorka, kedy sa da este prihlasit na dotaciu od oktobra

karajazviny
24. sep 2021

@krajinka ráno ako som napísala do tohto fóra, tak potom doobeda mi volali z jedálne, že ešte len teraz sa to k nim dostalo, tak dnes nám budú dávať podpisovať papier... My sme v tej kategórii, 5 ročný predškolák, tak máme nárok aj na dotáciu aj na bonus... Len som odvšadiaľ o tom počula, len v našej škôlke bolo ticho, tak som nevedela, či si to mám sama vybavovať... Ale ďakujem za info 🙂 pekný deň

petronelka77
6. okt 2021

Dobrý deň, chcem sa informovať ako to je v prípade rozvedených rodičov. Matka je nezamestnaná a má dieťa v osobnej starostlivosti, otec je zamestnaný. Matka platí okolo 30 eur stravu, nemôže si uplatniť daňový bonus, lebo je nezamestnaná. Môže mať dieťa stravu zdarma? Čo je k tomu potrebné, kde sa má ohlásiť. Môže si prípadne aj otec uplatniť daňový bonus? Ďakujem.

majusqa77
6. okt 2021

@petronelka77 ak otec nezije v spolocnej domacnosti s dietatom, nema na DB narok. ano, matka si moze uplatnit dotaciu na stravu (ak je dieta vo veku 6-15)

petronelka77
6. okt 2021

@majusqa77 dakujem za odpoved. Otec nezije v spolocnej domacnosti. A aky je postup? Koho ma oslovit, aby si mohla uplatnit dotaciu na stravu? Dakujem.

yvkay
20. okt 2021

@petronelka77 ja som zavolala do SJ vedúcej, trebalo čestné prehlásenie vytlačiť z ich stránky školy, podpísať a odniesť....