Opravujete s deťmi to, čo písali v škole?

11. okt 2023

Chcem sa spytat či doma opravujete s deťmi to čo pisali v škole? Mam prváka a učia sa pisat M. Na hodine pisali do pisanky a vidim že skoro na každom druhom M ma 4 kopčeky 😃 nechať to tak keďže to bolo v škole alebo vygumovat a prepísať?

zuzanaete
11. okt 2023

V skole napisane nechat uz tak, ale doma trochu precvicit do ineho zosita alebo na papier.

pribinak
11. okt 2023

Opravila by som to s ním, ale dala by som mu na vyber, či opraví písmenka v zosite, alebo mu urobím riadky na papier a tam i vyskúša ako sa písmenko správne píše

autor
11. okt 2023

@pribinak potom ho mal aj na DÚ takze už ho vie. Mne ide len o to čo ma z hodiny

20erika07
11. okt 2023

Nie, co mali spravene na hodinach nie, naco, ved to uz aj uč videla. Co ale spravili v druzine, to som gumovala často

pribinak
11. okt 2023

Nie, už to neopravujte.

slavomira236
11. okt 2023

Urcite nie neopravo at. Ved to robil v skole od toho je tam ucitelka. Nasa detom kontroluje hned . Ak je zle opravy s cervenym perom da v ako videla alebo peciatku ked je to ok.

januska12323
11. okt 2023

Nie načo, na opravu v zošite je učiteľka. Domácu úlohu nech napíše správne.

kate_cs
11. okt 2023

Neviem ako majú pokyny od pani učiteľky, ale u nás majú zákaz gumovať. Vždy sa deťom povie, že nabudúce nápišu už písmenko lepšie, aby aj deti aj rodičia videli progres, kde sa na začiatku robili chyby.

anjelicek26
11. okt 2023

Nie neopravovat, na to tam ma ucitelku. Doma to pisat poriadne + mu ukazat, ze sa v skole nesustredil, ked to vlastne vie a aj tak to napisal nespravne... upozornit na chybu je dolezite, ale neprerabat.

petrastrbanikova
11. okt 2023

Aj my mame doma prvacika ale dneska len začali s písmenom O..idete akosi veľmi rýchlo 😀

zuzubb007
11. okt 2023

Neopravovat urcite ucitelka si to vsimne, ked mas potrebu rob mu do svojho zosita a trenujte

louise
11. okt 2023

Naši mali zakázané gumovať či opravovať v zošite v prvom ročníku. Dala som mu doma precvičiť.

kacena4
11. okt 2023

prečo vsetko gumovat? je to chyba z ktorej sa dieta moze poucit zoberte cvicny zosit a trenujte pocek kopcekov nech si ich počíta

autor
11. okt 2023

@petrastrbanikova oni zatiaľ mali písané a a dnes m. Iné písané ešte nemali

autor
11. okt 2023

Dakujem, ja som si aj myslela že to mam nechať. Ale veru bolo mi to aj smiesne trochu :D no vysvetlila som mu a netrénovali sme to🙂

petrastrbanikova
11. okt 2023

Aha takto ja že idu všetky školy poporade s písmenkami..my sme mali všetky A , E, I a dnes O 😉

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. okt 2023

@petrastrbanikova my tiež tie ale tlačené. A písané len tieto dve čo píšem

kittykat22
11. okt 2023

ano opravovala som. Ale v klude som povedala, ze tu a tu je chyba, usmiala sa a dieta opravilo. ZIadne psycho a hysteria. V klude s usmevom - ved sa nic nedeje. Ked dieta neopravis, ako vie, ze tam ma chybu? Vestecke gule do tasiek este do tasiek nadavame.

zuzanaete
11. okt 2023

@kittykat22 Pracu v skole vidi ucitelka a dietatu vysvetli. Doma sa rodic tiez moze vyjadrit a potrenovat na inom papieri. Gumovanie je zbytocne. Potom mozu porovnat.

tosomja
11. okt 2023

Nie, z hodiny nechať tak. Predsa sa len učia. Učiteľka to videla. Doma cvičiť.

zuzanaete
11. okt 2023

@petrastrbanikova Poradie pismenok zalezi od slabikara, z ktoreho sa dana trieda uci. U nas mal starsi iny slabikar ako mladsi a pismena mali v rozdielnom poradi.

kittykat22
11. okt 2023

@zuzanaete pani ucitelka ma v triede niekedy aj 30 deti a niekedy jednoducho nestiha. nechapem co riesis 🙄

petrastrbanikova
11. okt 2023

Áno aj naši len oni majú vedieť všetky tvary písmen či už tlačené alebo písané 😏

zuzanaete
11. okt 2023

@kittykat22 Diskutujem. A prvakov nebyva 30 v triede.