Ospravedlnenie, keď ide žiak do zahraničia

oliverceky
15. mar 2024

Rodič môže ospravedlnit na 5 vyučovacích dní.Ak ide žiak počas toho do zahraničia, stačí iba takéto ospravedlnenie?

andrejka1974
15. mar 2024

@oliverceky napíšte že z rodinných dobodov

erika5025
15. mar 2024

U nas ked išla dcéra do zahraničia musela som žiadať o uvoľnenie žiaka od riaditeľa školy
I keď to bolo iba na 2 dni

seaty548
15. mar 2024

No neviem ako je to teraz, ale keď som mal syna na ZŠ aj SŠ, tak to bolo vždy tak, že rodič môže ospravedlniť obyčajnou ospravedlnenkou max. na 2 dni. Na viac dní mohol byť ospravedlnený len lekárom alebo rodičom, avšak musela sa napísať žiadosť o uvoľnenie, ktorá musela byť odobrená riaditeľom školy 🙂

seaty548
15. mar 2024

@seaty548 resp. neviem či sa to dokonca nedalo len na jeden deň a potom od dvoch dní už len cez žiadosť

tilly
16. mar 2024

Ty vieš ospravedlniť iba zo zdravotných dôvodov tých 5 dní. Z rodinných dôvodov musíš dať žiadosť o uvoľnenie, tú ti podpíše triedny, že s tým súhlasí a schváli riaditeľ. My tak cestujeme pomerne často.

veronikaszabova
16. mar 2024

@oliverceky nam vzdy daju zo skoly tlacivo, to vyplnim a hotovo

lucik194
16. mar 2024

do 5 skolskych dni je, ze napises ty ako rodic ospravedlnenku. nikoho do toho nic nie je.

nie nemusis pisat ideme na dovolenku, pustite dieta.
ale pozri si ako to mate v skolskom poriadku, niektore to skoly vyzaduju, ine nie.

ale 5 dni moze dieta (od kovidu obdobia) zostat doma len s rodicovskou ospravedlnenkou

mogaa
16. mar 2024

@oliverceky rodič môže požiadať, ale schvaluje to riaditeľ...záleží od dôvodu aký uvediete a aj od prospechu dieťaťa...uvolniť môže a nemusí....

tilly
16. mar 2024

@lucik194 5 dní je zo zdravotných dôvodov. Robilo sa to, aby nemuseli rodičia behať k doktorom pre potvrdenia.

matkahelka
16. mar 2024

@tilly nie, je to z AKYCHKOLVEK dovodov. aj v skol.poriadku to tak mame.

matkahelka
16. mar 2024

@oliverceky presne ako pise
@lucik194 5 dni ospravedlni rodic. ak potrebujes na viac dni, schvaluje to riaditel na odporucanie triedneho ucitela.

oliverceky
autor
16. mar 2024

@matkahelka treba presne 5 dni

matkahelka
16. mar 2024

@oliverceky do 5 dni

kamatopo
16. mar 2024

Toto skôr konzultuj popredu s triednym učiteľom. My tuná máme každá inú skúsenosť podľa školy...a podľa školského poriadku. Môjmu synovi raz dala učiteľka neospravedlneny deň len preto ,že sme išli vybavovať pas cez športový deň. Že to nie je ,,rodinný dôvod,,. ( A to nebýval ani chorý)

betulinka1
16. mar 2024

@oliverceky napisala som ucitelke, ze ideme lyzovat a potrebujem maleho vybrat na 4 dni. Ci ho uvolni? Ona mi odpisala, ze nie je problem. V edupage som napisala rodinne dovody a označila dni.

oliverceky
autor
16. mar 2024

@betulinka1 Stačilo Edupage?
Nie nejaké špeciálne tlačivo?

betulinka1
16. mar 2024

@oliverceky stacilo cez edupage.

lucik194
16. mar 2024

@matkahelka ja nikde nepisem nad 5 dni ospravedlnenku, pisem 5 dni ospravedlni rodic,

@matkahelka my napr mame, ze je jedno ci rodinne alebo zdravotne dovody, proste 5 dni, ospravedlnis rovnako

sidicek
18. mar 2024

U nás musí byť žiadosť na riaditeľstvo

tilly
18. mar 2024

@matkahelka no, my to máme inak v školskom poriadku... takže asi najlepšie, keď si to autorka pozrie v školskom poriadku svojej školy 🤷‍♀️

janka95
5. máj 2024

Ja som ospravedlnila 5 dní po sebe s 2 mám od doktorky🙂 tiež sme šli niekam na poslednú chvíľu a nenechám dieťa samé doma. Inak treba dať žiadosť, u nás bez problémov povolili aj dovolenku. Len to treba dávať dosť dopredu kým príde odpoveď 🙂