Ospravedlnenka

maminuska
20. jún 2013

Poprosila by som o radu , mamičky ale aj mamičky učiteľky.
Syn pýta od mňa ospravedlnenku , vraj to p. učiteľka vyžaduje lebo sa nechce zúčastniť diskotéky o 20 hod. večer. Vraj je to povinné 😅. Pochopila by som keby to bolo o druhej , alebo aj o štvrtej ale povinný program o 20 hodine ?
V školskom zákone som nič také nenašla.

maminuska
autor
21. jún 2013

@alice107 dnes som hovorila s triednou , chcu ospravedlnenku.

vroni
21. jún 2013

@maminuska, nerozumiem, preco si triednej nepovedala, ze ziadnu ospravedlnenku pisat nebudes, ze moze od teba dostat maximalne pisomne oznamenie, ze sa tvoj syn akcie xy nezucastni. Bez ospravedlnovania a a bez vysvetlovania.

kvetinka211
21. jún 2013

@maminuska Tak im skus napisat nesuhlas s ucastou syna na mimoskolskej aktivite dna xx o 20.00 ... ked budu mat este potom nejaky problem tak nech sa daju liecit 😀

alice107
21. jún 2013

@maminuska a spytala si sa z akeho dovodu nieco take ziadaju? a ako pise
@vroni uviedla si svoje stanovisko?

zuzanockamt
21. jún 2013

@maminuska ja stale nechapem naco to tak prezivas a riesis a este aj na nete ... myslim, ze robis zo seba zbytocne dolezitu osobku ... mne osobne je to uz na smiech ... ja by som napisala, ze nesuhlasim s ucastou a odovzdala tirednej ucitelke a nie robit okolo jednej banalnej veci taky cirkus

kvetinka211
21. jún 2013

@zuzanockamt pytala sa na pravny rozmer tej veci ... myslim ze sa na tomto fore riesia aj banalnejsie veci nez je toto .. ak ti to berie cas, tak na temu neklikaj, necitaj, neprispievaj ...
ja som celkom rada ze mam cerstve info o tom co sa deje na skolach ... hoci aj od rodiny som sa podozvedala vselijake nezmysly co su pedagogovia schopni vypotit ... a mam pocit ze sa to od mojich skolskych cias este zhorsilo

zuzanockamt
21. jún 2013

@kvetinka211 pedagogovia nepotia nezmysly, tie vyraba niekto iny ... pedagog ma nariadenia a predpisy, ktore musi plnit a ano vela veci sa zhorsilo aj "vdaka" premudrelym rodicom, ktori v konecnom dosledku obvinia vzdy ucitela a tak sa ucitel musi chranit

kvetinka211
21. jún 2013

@zuzanockamt ucitelka, ktora da 5ku preto, ze dieta nakreslilo projekt rucne (stravilo s tym cely vecer) a nevytlacilo ho na pocitaci ci zasluzi akurat tak odobrat titul ... taketo nezmysly som mala na mysli.
Tiez ucitelka hudobnej vychovy, ktora prefacka pubertalnych chlapcov za to, ze dostali zachvat smiechu pri kolektivnom spievani vio-vio-vio-vi mutujucimi hlasmi.
Ucitelka, ktora da diktat z anglictiny na prvej, celkom prvej hodine ziakom ktori sa predtym anglictinu nikdy neucili a potom sa vytesuje ze moze dat 4ky, 5ky ...
Takychto prikladov sa v kazdej rodine nazbiera prilis vela na to, aby sme si mohli vazit ucitelsky stav ako taky. Rodicia si musia branit svoje deti pred hlupostou ludi ktori maju nad nimi cele dni moc a mozu im velmi ublizit, hlavne ked su malicki. Vazit si treba ucitelov ktori tuto pracu vykonavaju poctivo a s laskou, maju pre nu talent ... skoda ze ich je coraz menej ☹

maminuska
autor
21. jún 2013

@vroni
@alice107 ano , povedala som že nenapíšem žiadnu ospravedlnenku , odpoved bola že " dobre " .

zuzanockamt
21. jún 2013

@kvetinka211 teraz sa riesi ospravedlnenka ... vyjadrovala som sa k tomu 😉 🙂

maminuska
autor
21. jún 2013

@zuzanockamt pozri ja zas nechápem že ty prežívaš že ja prežívam .
Nerozumiem prečo stále sa snažíš poukazovať na to že sa snažím byť dôležitá , len preto že nenapíšem ako teľa a predtým sa uistím a opýtam ľudí či nemajú nahodou skusensť.

linda20111
21. jún 2013

@kvetinka211 1000like trafila si do cierneho. Tiez si pamatam ako boli niektore ucitelky nespravodlive, niekto bol skratka milacik lebo poznala jeho rodicov a niekto bol nic... Na mne sedela jedna nemcinarka, dostavala som same 4, 5 a nie preto ze by som nic nevedela, ale proste bola to zakomplexovana stara dievka a nemala ma rada uz od zaciatku lebo sa jej nepacilo na prvej hodine ze som mala zuvacku. Nakoniec som zmaturovala na 2ku, pretoze nastastie nebola v komisii, odisla robit aupair do rakuska a v komisii sa vyjadrili vsetci ze prihliadaju na moje doterajsie znamky.. takze takto to chodi.. a kto sa potom ma zastat dietata ked nie rodicia.. Svoje deti treba branit pred takymi debilnymi ucitelkami.

maminuska
autor
21. jún 2013

@zuzanockamt z profilu vidím že máš trojročného chlapčeka, teda ti ešte nechodí do školy , predpokaldám že je z neho pekný zdravý chlapec a na zákalde týchto informácii ktoré máš zverejnené s veľkou pravdepodobnosťou nemáš skúsenosti také ako ja pri bojoch so školským systémom ( nehovorím o synovi ), s lekármi , uradmi práce a teraz so sociálnou poistovňou.
Ak by som dokladala, zháňala, písala a robila všetko čo mne požadujú tak fakt nerobím nič iné.

zuzanockamt
21. jún 2013

@maminuska do skoly nechodi, iba do skolky ... s lekarmi velke skusenosti nemam - nastastie ... s ostatnymi uradmi take bezne asi ako kazdy obcan ... so skolstvom mam skusenosti bohate - pracujem v nom a zakulisie poznam doverne, kedze aj rodicov mam ucitelov a aj velku cast rodiny a znamych 🙂

maminuska
autor
21. jún 2013

@zuzanockamt tak teraz mi je plne jasné prečo ma považuješ za rypáka - jednoducho si učiteľka 🙂 . To nemyslím ako urážku ale automaticku opozíciu .

ela2710
21. jún 2013

@maminuska ja si myslim, ze je to len ucitelkou zle pomenovane, urcite nemyslela ospravedlnenku ako taku, ale jednoducho vyjadrenie tvojho rozhodnutia, ci ti dieta pojde na tu party alebo nepojde, jednoducho tvoje rozhodnutie, chce ho mat na papieri, co je vlastne uplne pochopitelne, pretoze vela ziakov moze vyuzit takuto akciu skoly, rodicom povedia, ze idu do skoly, a nakoniec sa budu flakat po vonku, nieco sa im stane, nejaky uraz alebo co a kedze ty si bola v tom, ze mas dieta na skolskej akcii, tak budes obvinovat skolu, ktora za nic nemoze, jednoducho preto chce tvoje vyjadrenie, aby mala podlozene, ze napr. tvoje dieta tam nebude pre pripade nejakych neskorsich nedorozumeni...len to nazvala zle

zuzkat1
21. jún 2013

@kvetinka211 a co rodicia ktori napisu peticiu lebo dieta dostalo 3ku a pozaduju aby boli v teste iba presne tak formulovane otazky ako su v knihe?alebo taki ktori si nezelaju aby sa v triede otvorilo okno lebo ofukne ich dieta, atd...

zuzkat1
21. jún 2013

Samozrejme aj ucitelia su vseliaki. Ale rodicia to je samostatna kasta...

maminuska
autor
21. jún 2013

@zuzkat1 dieťa je klient.
Ak by som sa ja správala ku klientovi tak ako niektorí učitelia ku žiakovi , tak dávno som nezamestnaná a vo svojom odbore som skončila, to však neznamená že si dám skákať od neho po hlave.
Napriek tomu, že si dovolím sa pýtať na združeniach kam idu peniaze ktoré sa vyzbierali ( to bola riadna opovážlivosť z mojej strany 😀), že nevyplním dotazník od p. vychovávateľky , ktorá si robí diplomovu prácu zo špeciálnej pedagogiky a zdá sa mi že tento dotazník príliš zasahuje do môjho sukromia (aj ked je " anonymný " ) a je mi predložený systémom že ho mám vyplniť, napriek tomu že som sa podpísala pod petíciu rodičov aby bol riešený telecvikár , ktorý deti na telocviku znevažoval , vysmieval sa z nich , nadával im do tepľošov a baletiek nemám so školou žiadne osobné problémy . Taktiež sa nebojím vypýtať si písomku z matematiky , ktoru môj syn napísal za tri a chcela som vedieť kde urobil chyby a čuduj sa svete že chyby neurobil , len sa odchýlil od postupu ale základ dodržal . Dokoca som tak drzá že si dovolím konfrontovat s tým aj učiteľku matematiky a chcieť po nej vysvetlenie prečo ked a+ b = c , tak b+a =c už nie je to isté. Preto som osobitná kasta ?

fra
21. jún 2013

napríklad ja nie som učiteľka, nemam vobec žiadnych učiteľov v rodine, mám iba deti v roznych triedach, ale tiež si myslím, že mnohí rodičia to v školách so svojou iniciativou preháňajú a vydatne učiteľom (a občas aj mne ked to vidím napríklad na rodičku) tym lezú na nervy ... a že keby doslova neprenasledovali učiteľov doslova kvoli každej hovadine, bolo by v školách omnoho príjemnejšie prostredie ... samozrejme, aj učitelia su len ludia, takže sú takí aj onakí, príjemní aj nepríjemní, každý z nás má určite bohaté skusenosti s jednou aj druhou skupinou, presne takto je to aj v skutočnom živote a vlastne sa mi zdá, že ak si dieťa zvykne, že ludia sú rozni, aj nepríjemní, bude mu to v dalšom živote len užitočné- nemyslím tym ojedinelé prípady, ak je dieťa doslova šikanované niektorym učiteľom, ale take tie bežné problémy- občas so známkami, občas so správaním - no kto ich nemal? jedine ak nejakí triedni šplhúni, ktorí potom v realnom živote o to tvrdšie dopadli ked zistili že nie je všetko jednoduché 😉 ... a riešiť tieto veci za dieťa mi fakt nepripadá ako dobrý nápad
.
a myslím, že viem, prečo je tých výborných učiteľov čoraz menej- jednoducho učiteľov tlačí celá spoločnosť, vrátanie roznych ministerskych uradníkov a rodičov k tomu, aby museli riešiť čoraz viac vecí (vrátane zbytočnej byrokracie) a dostávali - pomerne k zvyšku populácie - stále menej penazí a ovela menšiu úctu... vobec sa nečudujem, že zo školstva mnohí šikovní odchazdajú a ostávajú tam takí, ktorí sa inde neuplatnia- lenže pozor, to nie je chyba určitelov na ktorých by sme mali nadávať, ale spoločnosti, ktorá sa do učiteľskeho povolania čoraz viac "naváža" ... takže za mňa, cestou nie je na učiteľov nadávať a znepríjemňovať im život, ale skor im držať palce- koniec koncov vychovavaju naše deti

fra
21. jún 2013

maminuska, tento prispevok som napísala ešte pred tym, ako som videla tvoj, takže to nie je reakcia nan, skor vyššie na to čo pisala zuzka a kvetinka

zuzkat1
21. jún 2013

@maminuska nemam uz o com... Vidim ze aj ty si z tych co by si dieta radsej mali ucit doma...

maminuska
autor
21. jún 2013

@zuzkat1 ver mi že po tejto vete ani ja, ty si zasa z tých zrejme čo by nemali učit vôbec.

zuzkat1
21. jún 2013

@maminuska budes sa cudovat ale deti aj rodicia ma maju radi..nemam s nimi najmensi problem... Ale ja mam zlatych rodicov... Vela stastia v tvojej revolte... vies keby si mala problem s 1 ucitelom ale hned 3ja je uz aka nahoda... maj sa...

maminuska
autor
21. jún 2013

@zuzkat1 budeš sa čudovať ale ja problém nemám s žiadnym učiteľom , to že sa opýtam kam idu peniaze je problém ?
alebo keď nesuhlasím s tým ako bol klasifikovaný syn na matematike ? ( mám štátnicu na mat fyz z matematiky ).
Toto sú pre teba problematickí rodičia ?
Ak ano tak skutočne je to na pováženie. Pekný večer.

zuzanockamt
21. jún 2013

@maminuska statnica na mat-fyz este nezarucuje, ze ovladas didaktiku, hodnotenie a klasifikaciu predmetu 🙂 😉 ... ale na Slovensku vedia vsetci hrat hokej, futbal a ucit 😀

tea333
21. jún 2013

@zuzana76 ak dali suhlas, je to v poriadku. od nas nikto suhlas neziadal, ani s nami nijak nekomunikoval. Ked som sa chcela sama ospravedlnit povedali ze mi to MUSI napisat rodic, na rodicovskom informovali rodiicov prvych o mnohych veciach.

maminuska
autor
21. jún 2013

@zuzanockamt vieš ešte natolko pochopím príklady z matematiky pre siedmakov a napísala som to zle, nie klasifikácia ale známka z písomky.
Hlavne dodržujme presné postupy, neodkláňajme sa nemyslime v matematike , lebo však prečo použit jednoduchší postup a hlavne rýchlejší že ? Asi preto aby sme deti učili riešiť veci komplikovanejšie.

zuzanockamt
21. jún 2013

@maminuska ok, necham tak radsej 🙂 ... ja mam MAT-SJL, ale iba na PgF 🙂

mokon
21. jún 2013

@zuzanockamt štátnica z matematiky podľa mňa zaručuje, že ovláda matematiku základnej školy a to k vyhodnoteniu písomky z matematiky podľa mňa postačuje, nepotrebuje žiadnu didaktiku, hodnotenie, či klasifikáciu predmetu. 1 + 1 je vždy 2...