Pohovor pri prestupe na inú základnú školu

tehulka2016
9. máj 2021

Ahojte, kamaratka zvazuje prestup syna na inu zs. Vo vacsine skol sa robia znalostne testY a pohovor. Preco chcu ist na tu skolu, ake je dieta...zaujma ju ake otazky sa na pohovore mozu spytat, ci je mozne ze by odmietli dieta vziat. Dakujeme

pribinak
9. máj 2021

@tehulka2016 samozrejme, že ho môžu odmietnuť, napr pre plnú kapacitu

kacena4
9. máj 2021

@tehulka2016 neviem ze by sa robili "znalostne testy" vsak standardy su rovnake na celom sk vo vyucbe, jedine ze by mal zrovnavacie testy aby posudili ako na tom je a ktore ucivo sa este potrebuje doucit a v com je popredu

babulina
10. máj 2021

@tehulka2016 zalezi od skoly, ked sme zvazovali prestup jednej skole stacili vysvedcenia, druha chcela urobit "prijimacky" lebo mala vela ziadatelov. Tretia len pisomnu ziadost bez dolozenia znalosti alebo cohokolvek relevantneho pre vyber.

sonetta
10. máj 2021

Ja som teraz riešila prestup dcéry na inú školu a ona tam ani nebola. Žiadny pohovor ani testy nerobili. Všetko som vybavila bez nej. Už aj do týždňa prišlo rozhodnutie o prijatí.

janickacrazy
18. máj 2021

@tehulka2016 u nás žiadne testy neboli, ale teda my sme sa sťahovali, tak asi ho museli prijať do spádovej školy

letfenixa
21. máj 2021

@tehulka2016 ak sa robia znalostne testy a pohovor, tak určite nie vo väčšine škôl. Škola žiaka prijme/neprijme podľa svojej kapacity. Jediné, čo sa zvykne riešiť, je cudzí jazyk. Ak sa žiak neučil, tak potom má obvykle prvý polrok nehodnoteny známkou a snaží sa učivo 'dobehnúť'.